Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

pred 59 minútami, smiley napísal:

Oznacenie umrtia za sposobene covid by rozhodne nestacilo, pretoze pozorujeme celkovy pocet umrti a vieme, ze v obidvoch vlnach znatelne narastol ( https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps ) .

Na podvrh tretej vlny by si teda musela pozabijat ludi navyse, inac sa celkova umrtnost nedostane nad normal.

Mimochodom, slovenski aj ceski politici urobili koncom minuleho roka pravy opak toho, coho sa obavas: aby si zvysili oblubenost, popierali prichod druhej vlny a nezavadzali opatrenia - a kym to nezacalo byt naozaj vazne a prestavala stacit kapacita nemocnic a krematorii...

preco si vymyslas , ministerstvo dokonca upozornovalo na zaciatku augusta ze druha vlna bude este silnejsia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vilma, ciste technicky vsetci co su uvedeni ako umrtia na covid mali rozsiahly covid na plucach a zomreli na to. A teda skutocnych umrti na covid je viac ako uvadzame. Ak veris ze to vlada robila umyselne, tak sa mi tazko tomu veri. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, tyso napísal:

informator, to je mimo tvojho chapania. Tak mozes bud verit epidiomologom alebo tvojim sefom. A mne je jasne ako to u teba dopadne.

preco z neho neustale robis luzra a blbca ? preco sa povysujes . ja viem ze je informator svojsky a tiez casto zadre mimo misu . ale aj ty sam nedokazes dolozit svoje vygrci , nedokazes si uznat chybu ked sa pomylis . ( naposledy vcera) pre tvoje info epidemiolog krcmery v 2020 do medii predikoval ze v maji by sme sa mohli vratit do bezneho zivota . a ako to dopadlo? nic nie je biele alebo cierne . obaja sa krcovito drzite svojho svetonazoru .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kde som si neuznal chybu ?  Stale problem s citanim ?   ja viem, informator je ti tym ze tiez nechape obsah blizky ale to ze je to blbec s vymytym mozgom (  fasistickou propagandou)   na tom trvam.

A samozrejme to co tvrdim, viem podlozit argumentaciou.   Ale kedze nevies citat a nechapes ju, tak  sa to teba netyka.

Ty ignoramus "skeptik" :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Citát

no ved hovorim ze nechapes text,  samotna priprava rna je rychla a robi ju stroj, ta rychlost je dosledok technologie a nie nevyhoda. A rovnako ta rychlost plati aj na lieky. A tak nechapes ale odvazne si robis nazor, nuz svata prostota.

Ale jasne, kazdy ma ludske pravo prehlasovat nezmysly. Ale ja mam pravo ich tak pomenovat. 

namiesto invektiv odpovies KONECNE o ktory text sa jedna , ktory text som udajne nepochopila .(?)pretoze ja som nezaznamenala v tejto teme ziadny text v ktorom sa zmienovala "priprava" . to bol iba moj preklep .

hod mi sem citaciu a et voila

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pretoze nerozumies o com pisu,   to ti stale opakujem.

Tak kontrolna otazka :  Ako dlho trva vyvoj vakciny od okamihu ked sa sekvenuje genom viru. ( teda pozname jeho RNA a vsetky proteiny co ho tvoria) ?  ( to sa stalo 7 januara 2020 v Cine )

Aku citaciu by si pochopila ked o tom nic nevies ?  Ani to ze to nevies ?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9. januara :-) ale to je detajl.

vraj vyvoj moderny trval plus minus 40 dni ( ale to si este musim overit) ak vychadzam z clanku ,

Citát

RNA/mRNA vakcína je podľa mnohých odborníkov neporovnateľná s ostatnými platformami, keďže celý proces vývinu trval rádovo v týždňoch. To znamenalo, že zhruba po mesiaci teda mohlo byť rozbehnuté klinické skúšanie.

a chces mi tvrdit ze lieciva na rakovinu na baze mRNA boli vyvinute a aplikovane tiez rekordnou rychlostou medzi populaciu ?

 

ps, este jedna blba poznamka na moju osobu , zacnem ta ja urazat nonstop . a ver mi ze som v tom lepsia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U mna v okoli su zaockovani zena a otec. V podstate nik z mojich znamych nieje(zenina sestra robi v domove dochodcov). Priklad ja na poslednu chvilu ako spolu hrac v tenise. Kamarat co je spoluhracov sef -asi nie. Sef obchodneho odelenia.

Je to tazko vysvetlitelne. Mozno dalsi rok prezijeme bey ockovania.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, electric blue napísal:

preco si vymyslas , ministerstvo dokonca upozornovalo na zaciatku augusta ze druha vlna bude este silnejsia

Zase mas problem s pochopenim textu: nehovoril som o predpovediach zo zaciatku augusta, ale o popierani reality nezavedenim opatreni na jesen.

Citát

Nebojte sa, nevesticky, dobre bude...

Tento mem dobre vystihuje celkovy priority politikov na jesen.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, informator napísal:

tretia, stvrta, piata....atd.....vlna nemusi  byt a ja som presvedceny, ze ani nebude, o pocte mrtvych

Nuz pokial nebude o pocte mrtvych ani o pocte vaznych hospitalizovanych pripadoch, tak uz to nebude vlna v zmysle vazneho problemu, proti ktoremu je potrebne robit opatrenia.

Pokial sa pocet pozitivnych falsoval, nebude sediet s poctom hospitalizovanych ani poctom mrtvych, a teda by to vyslo najavo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Mimochodom, slovenski aj ceski politici urobili koncom minuleho roka pravy opak toho, coho sa obavas: aby si zvysili oblubenost, popierali prichod druhej vlny a nezavadzali opatrenia

zrejme ty mas problem s pochopenim vlastneho textu . 100%  v mediach ministerstvo upozornovalo na druhu vlnu , s tym ze bude este horsia a silnejsia . popierat je jedna vec a nezavadzaj opatrenia je druha . aj ked aj to je na polemiku .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mila sp,   v tvojom clanku stoji mesiac. Lenze z kontextu je jasne ze ide o okruhlu hodnotu.  A teda ide o par dni az mesiac a pol. Napisal som ti ze su to dni. Konkretne dva, tolko trva synteza RNA.   Cely vyvoj znamena ze sa zada na pocitaci kod RNA a pocka sa na jeho syntezu.  Musis len vediet ake proteiny chces v bunke produkovat.  

A miesto toho aby si sa nieco nove naucila, tak ma obvinis z toho ze nepriznavam omyl.   Tvoj omyl zjavne.  Cize stale ziadny pokrok.

A kedze ani toho googla nevies pouzit  https://nymag.com/intelligencer/2020/12/moderna-covid-19-vaccine-design.html

vyvoj bol teda rychly vdaka novej technologii, nie vdaka  zanedbaniu. Cize tvoja skepsa vychdzala ciste z toho ze nechapes obsah textu.

A nie je jasne o com chces polemizovat. Vlada nic take nevyhlasila,  najblizsie tomu su vyjadrenia Krcmeryho

https://www.noviny.sk/slovensko/553879-krcmery-vrcholi-druha-vlna-koronavirusu-potrebujeme-ziskat-cas-pred-nastupom-chripky

A kedze mame vyhodu ze uz vieme co sa udialo, tak aj on sa fatalne mylil v o odhade co sa stane.   A vlada, konkretne premier sa chvalil aky sme uzasny a pre nevesty zvysil pocty ludi na svadbach.  A svadby ako uz tiez vieme su supersiritelske podujatia,  stretnu sa ludia z  celeho slovenska, ludia co sa bezne nestykaju a spolu hoduju v interieri.  Jeden nakazeny staci nakazit desiatky dalsich,  tam je sirenie nie 1.3 ale cez 15.

A hesla ze to spolu zvladneme velmi nepomohli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty si senilny alebo co?  odpovedaj na body na ktore som sa pytala , naco sem tahas clanky o moderne . patologicky ignorujes na co sa ta pytaju.

 

takze odpovedaj , ohanal si sa liecivami na rakovinu .

 

  •  Chces mi tvrdit ze lieciva na rakovinu na baze mRNA boli vyvinute  v rekordnom case a hlavne ci sa ta liecba tykala najskor uzkej skupiny/skupin pacientov?

 

ak mam zaujem o nejake info ,  opytam sa na quore atp . a nie osmijanka na freespace co sa  chvali tym ze vie googlovat . to je jaky trapas ? :biggrin:

 

 

 

apr, toto su tiez idioti podla teba

Citát

Pred rokom 2020 nikdy nebola povolená žiadna technologická platforma mRNA (liek alebo vakcína) na použitie u ľudí, a preto existovalo riziko neznámych účinkov,[8] krátkodobé aj dlhodobejšie (napr. autoimunitné reakcie alebo choroby).[4][10][11] Pandémia koronavírusu v roku 2020 si vyžadovala rýchlejšiu produkčnú schopnosť vakcín mRNA a urobila ich atraktívnymi pre národné zdravotnícke organizácie a viedla k diskusiám o type počiatočného povolenia, ktoré by vakcíny mRNA mali dostať, vrátane povolenie na núdzové použitie alebo rozšírená autorizácia prístupupo osemtýždňovom období po konečných pokusoch na ľuďoch.[13][14]

V novembri 2020 Peter Hotez povedal o vznikajúcej mRNA Vakcíny proti ochoreniu covid-19„„ Obávam sa inovácie na úkor praktickosti “,[1] zatiaľ čo Michal Linial povedal: „Nebudem to brať okamžite - pravdepodobne to nebude minimálne v budúcom roku“ a „Musíme počkať, či to naozaj bude fungovať“.[10] Linial však tiež dodal: „Klasické vakcíny boli vyvinuté tak, aby sa ich vývoj vyvíjal 10 rokov. Nemyslím si, že svet môže čakať na klasickú vakcínu.“[10] Tal Brosh, vedúci oddelenia infekčných chorôb v Nemocnica Samson Assuta Ashdod povedal: „Existuje očkovanie verejnosti, takže sme ochotní riskovať viac.“ a „Bezpečnostný profil budeme mať iba určitý počet mesiacov, takže ak dôjde k dlhodobému účinku po dvoch rokov, nemôžeme vedieť, „dodáme“, ale potom by sme mali koronavírus ešte dva roky. “[10]

V novembri 2020 The Washington Post informoval dňa váhavosť medzi zdravotníckymi pracovníkmi v Spojených štátoch amerických ohľadom nových vakcín mRNA s odvolaním sa na prieskumy, ktoré uvádzali, že: „niektorí nechceli byť v prvom kole, takže mohli počkať a zistiť, či existujú potenciálne vedľajšie účinky“,[12] a že „lekári a zdravotné sestry požadujú viac údajov predtým, ako sa budú usilovať o ukončenie pandémie vakcínami“.[12]

V decembri 2020 Yossi Karko, riaditeľ jednotky klinického výskumu v Hadassah Medical Center, ktorý uskutočnil testy mRNA, uviedol: "FDA má mechanizmus schvaľovania liekov a vakcín pre mimoriadne prípady. Čo to znamená, je to, že FDA má počiatočné údaje o bezpečnosti. Keby to však bola obvyklá situácia, vedci by sledovali dobrovoľníkov." najmenej dva roky pred schválením vakcíny “.[34]

https://regionkosice.com/wiki/rna_vaccine

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co zas vlada nevyhlasila??

 

a vygoogluj si zaklady  gramatiky ked chces ludom nadavat do idiotov . vies mal by si sam ovladat elementarnu gramatiku ked uz inym rad nadavas do blbcov:biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Blue, spamovanie diskusie textami, ktorym sama nerozumies, nie je argumentacia. Prezradza ta to, ze k nim nie si schopna vlastnymi slovami dopisat, co konkretne by mali potvrdzovat a ktory tvoj nazor by to malo podporit.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, smiley napísal:

Nuz pokial nebude o pocte mrtvych ani o pocte vaznych hospitalizovanych pripadoch, tak uz to nebude vlna v zmysle vazneho problemu, proti ktoremu je potrebne robit opatrenia.

Pokial sa pocet pozitivnych falsoval, nebude sediet s poctom hospitalizovanych ani poctom mrtvych, a teda by to vyslo najavo.

vsetko sa falsovalo a terazky sa to oznacilo za omyl....ucel svati prostriedky....gratulujem vsetkym, co prezili a lutujem vsetkych, co zomreli, vdaka tejto skupine vo vladnych palacoch a vedeckych instituciach, co sa postarali o ich pohodlie v hrobe...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, informator napísal:

vsetko sa falsovalo a terazky sa to oznacilo za omyl...... ... lutujem vsetkych, co zomreli, vdaka tejto skupine vo vladnych palacoch a vedeckych instituciach

Nerozumiem, takze bola tu pandemicka vlna a zomierali ludia na covid, alebo sa to vsetko sfalsovalo ? Alebo covid za nic nemoze a vsetkych pozabijali politici a vedci?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne tak.... "covid za nic nemoze a vsetkych pozabijali politici a vedci"....ako pises hore....pretoze vyhrali peniaze a pokusy na ludoch....ako svojho casu prehlasil klasik (udajne nejaky Stalin)....ked je zopar obeti, je to tragedia, ked su ich tisice, tak je to statistika....a nahlasovanie prehnanych cifier v obetiach a pozitivite, do medzinarodnej statistiky, zo strany SK, sa preslo iba ospravedlnenim....nevidim preto ziadny dovod, preco by som nemal tvrdit to, co si tu aj ty napisal....je to tam hore vyssie zvyraznene... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smileybambulko sa robi dolezity ? :biggrin: neblazni cloviecik

pred 2 hodinami, informator napísal:

presne tak.... "covid za nic nemoze a vsetkych pozabijali politici a vedci"....ako pises hore....pretoze vyhrali peniaze a pokusy na ludoch....ako svojho casu prehlasil klasik (udajne nejaky Stalin)....ked je zopar obeti, je to tragedia, ked su ich tisice, tak je to statistika....a nahlasovanie prehnanych cifier v obetiach a pozitivite, do medzinarodnej statistiky, zo strany SK, sa preslo iba ospravedlnenim....nevidim preto ziadny dovod, preco by som nemal tvrdit to, co si tu aj ty napisal....je to tam hore vyssie zvyraznene... :(

musis to aj dolozit :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, informator napísal:

presne tak.... "covid za nic nemoze a vsetkych pozabijali politici a vedci"....ako pises hore...

Skoro v kazdej krajine sveta je znacny pocet covid obeti. Takze v kazdej z nich ludi zabijali politici a vedci, zatial co covid za nic nemohol? Lebo pocet obeti mame s nimi porovnatelny.

pred 8 hodinami, electric blue napísal:

a nahlasovanie prehnanych cifier v obetiach a pozitivite,

Raz slovensko nahlasilo nadhodnotenu pozitivitu, predtym nejaky cas nahlasovalo zase podhodnoteny pocet nakazenych. Ocividne teda neslo o zamer, ale o chybu. Ta nie je prekvapujuca vzhladom na prostriedky, ktore slovensko (ne)vynaklada na zbieranie a vuyhodnocovanie udajom - zijeme v informacnom pekle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, electric blue napísal:

 

musis to aj dolozit :-)

s usmevom ti pisem, ze ja nemusim nic dolozit, pretoze vsetko je jasne.....vedci vrazdia a politici im robia krytie....

pred 2 hodinami, smiley napísal:

Skoro v kazdej krajine sveta je znacny pocet covid obeti. Takze v kazdej z nich ludi zabijali politici a vedci, zatial co covid za nic nemohol? Lebo pocet obeti mame s nimi porovnatelny.

Raz slovensko nahlasilo nadhodnotenu pozitivitu, predtym nejaky cas nahlasovalo zase podhodnoteny pocet nakazenych. Ocividne teda neslo o zamer, ale o chybu. Ta nie je prekvapujuca vzhladom na prostriedky, ktore slovensko (ne)vynaklada na zbieranie a vuyhodnocovanie udajom - zijeme v informacnom pekle.

ja na rozdiel od teba vychadzam s toho, ze vsetko je na pociatku diania a nie z jeho finalnej casti....

a za chyby sa neplati, ale berie sa ocenenie?......co mi to len pripomina?.....

robopol

nedoptral som sa ja, ale dokazali to politici....a kde som napisal, ze pandemia neexistuje?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už chápem prečo sa nechcú dať mnohí očkovať. Však v tom systéme majú obrovský bordel. Raz im nefunguje stránka, druhýraz ma to zase chcelo poslať do Piešťan pričom bývam pár stoviek metrov od očkovacieho centra. Nech si v tom najprv urobia poriadok potom pouvažujem nad očkovaním. Zrušil som rezerváciu. Nech sa uvedomia. Hociktoré predošlé očkovanie som mal raz dva vybavené či už u obvodného lekára alebo v zamestnaní u firemného lekára ako benefit pre zamestnancov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechápem, machruješ ako ti nevadí cestovanie, ešte aj robotu si nájdeš cez pol západného Slovenska a tebe lordovi urodzenému sa nechce na očkovanie do Piešťan? Vieš o tom, že tam majú najlacnejšie kebaby? To si nevedel, inak by si rezerváciu nezrušil. Chmuľo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov