Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

no ved hovorim ze nechapes text,  samotna priprava rna je rychla a robi ju stroj, ta rychlost je dosledok technologie a nie nevyhoda. A rovnako ta rychlost plati aj na lieky. A tak nechapes ale odvazne si robis nazor, nuz svata prostota.

Ale jasne, kazdy ma ludske pravo prehlasovat nezmysly. Ale ja mam pravo ich tak pomenovat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

omg preklep vyvoj  "  nie priprava. uz tomu rozumiers ? (  v akom texte sa pise o priprave?? to bol moj preklep, ci ? komu tu zase nadavas do SP  debilko?

 

a samozrejme,t iez mas pravo pisat svoje subjektivne nazory

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja na rozdiel od teba viem co to znamena, ale kludne dokazuj ze ty nie. mila sp. 

vies,  na rozdiel od teba som s bioinformatikou nieco realne robil:) nie som odkazany na nechapanie textu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to si teraz mily SP nieco napisal len aby si nebol za debila ?

kde sa v tomto texte pise o priprave????? to bol moj preklep . o akom texte to pises??

 

Citát

Využitie RNA/mRNA vakcín – (Moderna, Pfizer/BioNTech)

Vakcína, ktorej krátko pred Vianocami Európska lieková agentúra odporučila udelenie podmienečnej registrácie a následne ju schválil aj slovenský Štátny ústav na kontrolu liečiv, má názov Comirnaty (Pfizer/BioNTech). Očkovanie touto vakcínou spustila na začiatku decembra Veľká Británia. Spojené štáty americké očkujú vakcínou na rovnakej báze od polovice decembra 2020. Slovenská republika začala vakcínou Comirnaty očkovať krátko po Vianociach.

Táto vakcína je založená na použití genetickej informácie priamo z vírusu, ktorá je vložená do tukového obalu, vďaka čomu sa RNA dostane jednoduchšie do buniek. Zároveň, ak by sme nepoužili obal, naše telo by vírusovú informáciu automaticky mohlo zničiť ako narušiteľa a samotná vakcína by nesplnila svoju funkciu. Po očkovaní sa teda do tela nedostane celý vírus, ale iba jedna konkrétna vírusová bielkovina. RNA sa v cytoplazme bunky následne prepisuje do bielkoviny, ktorá sa buď produkuje na povrchu tej bunky, alebo ide priamo von. Tým sa vystaví imunitnému systému, ktorý si vytvorí svoju reakciu – protilátkovú odpoveď. Vírusová informácia vôbec nepríde do kontaktu s našou DNA, ktorá sa nachádza v jadre bunky. Po použití naša bunka RNA zničí.

RNA/mRNA vakcína je podľa mnohých odborníkov neporovnateľná s ostatnými platformami, keďže celý proces vývinu trval rádovo v týždňoch. To znamenalo, že zhruba po mesiaci teda mohlo byť rozbehnuté klinické skúšanie. Výhodou bol aj fakt, že niektoré firmy, ktoré vstúpili do vývoja vakcín proti COVIDU-19, majú vo svojom portfóliu mnoho iných vakcín na rovnakej báze v iných aplikáciách väčšinou infekčných ochorení, niektoré to využívajú aj na onkologické ochorenia. Dôležitá informácia však je, že doposiaľ nebol takýto typ vakcíny schválený pre ľudské použitie, a preto je dôležité, aby sa dôsledne sledovali všetky aspekty, ktoré potom budú vyplývať z klinického skúšania.

 

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, tyso napísal:

informator, otazka ktoru by si mohol chapat je: Podporujes zivot alebo smrt?

Ak zivot, tak to vedie k pasom a ockovaniu. To ze nechapes ako a preco, to nie teraz dolezite. 

ja urcite podporujem zivot, ale ak zijes, tak smrti sa nevyhnes....takze ty instruktor z autoskoly, uz sa vrat na zem a uvedom si, ze jedno nevylucuje druhe....

teda, podla teba,  ak chces zit, musis mat covidpas a byt zaockovany....nechces ty nahodou aj podporovat ludi, ktori chcu brat vyhody pre ZTP-ckarov a sa rozhodnu pre tie benefity vypichnut si jedno oko?...ved este jedno im zostane a to im postaci na plnohodnotny zivot s priplatkom invalida...

pred 9 hodinami, game napísal:

kedy to kto zneužil očkovanie proti kiahňam? proti osýpkam, proti čiernemu kašľu, ktorý bral deti po tisícoch, proti tetanu, proti čomukoľvek, čo kosilo a vďaka neočkovancom kosí znovu ľudstvo, dvíha hlavu? daj pámboh, aby zostal vírus pravých kiahní za siedmymi tajnými zámkami navždy.

pri dnesnej konzumnej spolocnosti a vidinou zisku, sa otvara moznost aj navratu tebou spominanych infekcii....ja to ale nepredpokladam....skor budu dalsie mutacie takychto virusov a ockovanie iba za ucelom zarabania euracov....minimalne ohrozenie z minimom obeti, ale z velkym ziskom pre akterov z vedeckych cechov a poskytovatelom zdravotnej sluzby....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kvôli Nositeľom Nobelovej ceny za odmietanie očkovania zrejme tretej vlne sa nevyhneme a zase sa bude obmedzovať, zase sa bude zatvárať, zase sa bude hromadne testovať a zase za všetko môže Matovič:

https://mynovohrad.sme.sk/c/22673818/zaockovanost-v-niektorych-okresoch-je-nizka-stale-nemame-vyhrate-tvrdi-lekarka.html

Trefný príspevok v diskusii:

Ešte aj vakcinacia potvrdzuje, čo je verejným tajomstvom, a síce že POLTÁR, RIMAVSKÁ SOBOTA, REVÚCA, to nie sú jedni z najviac zaostalých regiónov Slovenska bez príčiny, najmenej vzdelané a prostejsie obyvateľstvo žije práve tu. Najväčší odpor voči vakcinacii v rámci krajiny je toho len dôkazom. Mentálna vyspelosť ide samozrejme ruka v ruke s ekonomickým rozvojom, čiže sa niet čo diviť


Ak budú natáčať pokračovanie informatorovho kultového filmu Blbý a blbší, tak odporcovia očkovania by si mohli zahrať komparz. V tých okresoch ich filmári nájdu dosť.
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedá sa vylúčiť, keďže rovnakú situáciu sme zažívali aj pred rokom, tunajší virológovia si mysleli, že už je po Covide, a na jeseň vírus udrel plnou silou. A skúsenosti z iných krajín naznačujú, že ani očkovanie nie je 100% ochrana, navyše my máme úplne zaočkovaných len 20%, čo nestačí + do toho delta variant, ktorý sa šíri výrazne rýchlejšie ako alfa, ktorý tu práve koncom jesene prakticky úplne prebral kontrolu.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tretia vlna bude aj keby nebola. Aby ľudia sedeli doma a držali hubu a krok. A rada by som vedela, či my očkovaní budeme tiež musieť čučať doma. Ale asi áno. Nebudú riskovať, že medzi očkovanými tiež sú aj ľudia nespokojní s touto vládou. A teraz ma ukameňujte.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 59 minútami, informator napísal:

preco myslis, ze tretia vlna bude?

to nie je vskutku o myslení jedinca, tretia vlna už miestami nastupuje - v Británii ju majú, ľudia znovu začínajú umierať na covid, hoci zatiaľ pomenej, ale urýchlene  doočkovávajú obyvateľstvo, aby sa tretia vlna spomalila...
vieš, informator, napriek tvojmu hodne domýlenému presvedčeniu o "slobode" sú záležitosti, keď sedliacky rozum ide bokom a nastupuje povinné a plošné a komplexné očkovanie.
ináč kľudne mysli, že nebude aj štvrtá aj piata vlna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skutocny problem bude prave to delenie, ti co budu mat green pass budu mat volnejsi rezim, a kedze navyse su oblasti kde zaockovanost bude vyssia, tak vzniknu aj regionalne rozdiely.  zrejme ba a okolie budu mat pravidla volnejsie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 44 minútami, Sniper napísal:

Nedá sa vylúčiť, keďže rovnakú situáciu sme zažívali aj pred rokom, tunajší virológovia si mysleli, že už je po Covide, a na jeseň vírus udrel plnou silou. A skúsenosti z iných krajín naznačujú, že ani očkovanie nie je 100% ochrana, navyše my máme úplne zaočkovaných len 20%, čo nestačí + do toho delta variant, ktorý sa šíri výrazne rýchlejšie ako alfa, ktorý tu práve koncom jesene prakticky úplne prebral kontrolu.

 

pred 30 minútami, game napísal:

to nie je vskutku o myslení jedinca, tretia vlna už miestami nastupuje - v Británii ju majú, ľudia znovu začínajú umierať na covid, hoci zatiaľ pomenej, ale urýchlene  doočkovávajú obyvateľstvo, aby sa tretia vlna spomalila...
vieš, informator, napriek tvojmu hodne domýlenému presvedčeniu o "slobode" sú záležitosti, keď sedliacky rozum ide bokom a nastupuje povinné a plošné a komplexné očkovanie.
ináč kľudne mysli, že nebude aj štvrtá aj piata vlna.

no ale mna zaujma, ze kto je si tak isty, ze tretia vlna bude na jesen....podla coho sa toto tu tak siri?....ake su data?....ak to tak presne vieme, tak aky je problem z naplanovanim pripravy....alebo je to iba vedecky hoax?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toľko o očkovaní... Vždy ste mi nadávali že ja mám stále šťastie na to že práve keď odosielam príspevok vojdem do tunela, keď vyhladnem tak sú práve hodiny pre seniorov... A pozerajte sa na toto: Je to možné že keď JA idem sa chcieť očkovať tak akurát je výpadok? Ja to fakt nerobím naschvál.

IMG_0050.jpg
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Tomáš napísal:

keď JA idem sa chcieť očkovať tak akurát je výpadok? Ja to fakt nerobím naschvál.

strácam tú úsmevnú náladu, ale to bude tým, že sa mi trochu už zvýšil tlak... tak už zasa Tomášovo ego, ešte aj pri očkovaní na covid... :innocent:
prečo si myslíš, Tomáškám, že nám takéto hlášky bársjaká stránka občas nevyhodí?
nie si ty až taká rarita, aby to robilo len tebe...
len z toho nerobíme vedu a nehádžeme sem o tom plagáty... ideme preč a prihlásime sa o hodinu. :rolleyes:

a čože ťa presvedčilo dať sa zaočkovať? Ferove konšpirácie nezabrali? :cool_glasses:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som nevedel že Fero čerpá z infovojny. Robo je ten ktorý si za tým stojí že za všetko môže Soros. Ten mi tlačil tie veci hlavne. To čo vravel Fero má logiku. Ja nemám nič proti očkovaiu len ma zaujímalo ako to naozaj je. Že možno jeden výrobca ti vyrobil po starom osvedčeným spôsobom a tak tekú tú bych si dal. Veď ja som očkovaný aj na chrípku, aj žltačku, a chcem aj kliešťovú encefalitídu. Na šatni vo VW si kolega vyberal kliešťa. Nejde o covid ale chcem úplne na všetko očkovaný že aj keď nezaberie spravím všetko preto aby som nemaródoval horedole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, Tomáš napísal:

Toľko o očkovaní... Vždy ste mi nadávali že ja mám stále šťastie na to že práve keď odosielam príspevok vojdem do tunela, keď vyhladnem tak sú práve hodiny pre seniorov... A pozerajte sa na toto: Je to možné že keď JA idem sa chcieť očkovať tak akurát je výpadok? Ja to fakt nerobím naschvál. ....

@Tomáš, aby si si nenamýšľal, že iba ty sám máš nejaké problémy s očkovaním. Ľudí s takýmito problémami je určite oveľa viac, napr:

Citát

 

Gabriel Naď pre očkovanie precestoval 800 kilometrov, vakcínu však nedostal. Pozvánku na druhý termín dostal, skôr ako čakal, keď prišiel do očkovacieho centra, oznámili mu, že cestoval zbytočne. Ministerstvo priznalo chybu pracovníka call centra, NCZI tvrdí, že ďalšia chyba sa stala vo vakcinačnom centre.

https://dennikn.sk/minuta/2417770/

https://dennikn.sk/2417267/stat-ho-prehnal-800-km-minal-dovolenku-aj-peniaze-vakcinu-vsak-nedostal/?ref=in

 

  • Díky! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, tyso napísal:

informator, to je mimo tvojho chapania. Tak mozes bud verit epidiomologom alebo tvojim sefom. A mne je jasne ako to u teba dopadne.

tak daj data, ty automobilovz expert......odmietas poskytnut fakty, ako sa dopatrat k presnemu terminu nabehu dalsieho covid tazenia?......si proti zivotu?.....a nestaraj sa ako to u mna dopadne, ty sa staraj o to, aby ludia neumierali vdaka zatajovaniu informacii s tvojej stajne....a ukoncim tento prispevok ako ty ....a mne je jasne ako to u teba dopadne......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 minútou, informator napísal:

odmietas poskytnut fakty, ako sa dopatrat k presnemu terminu nabehu dalsieho covid tazenia?

informator, toto nemôžeš ani ty myslieť vážne, však nie? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja uz ani neviem, ako to myslim, pretoze som uz zavisly na tysovej argumentacnej agitacii o vedeckej presnosti a mojej nechapavosti dat....tak cakam na jeho presne informacie, aby som sa vedel zariadit do buducna..... :)

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

tretia vlna bude aj keby nebola. Aby ľudia sedeli doma a držali hubu a krok.

A ako si take fingovanie tretej vlny  predstavujes? Ze vlada picne sto ludi denne, a bude tvrdit, ze zomreli na covid, aby sedela vytazenost krematorii?

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 minútami, smiley napísal:

A ako si take fingovanie tretej vlny  predstavujes? Ze vlada picne sto ludi denne, a bude tvrdit, ze zomreli na covid, aby sedela vytazenost krematorii?

To neviem, ako to spravia.  Tak, že zdiskreditujú všetkých pochybovačov, a nech príbuzní dokážu, že nejaký ich nebožtík neumrel na covid. Veď aj v prvej vlne všetci, čo akože umreli na kovid, na kovid neumreli. Aj tie snímky truhiel z Talianska, čo kolovali, boli 5 rokov staré a vôbec nie z tej oblasti. Ale vyhlásilo sa to za obete kovidu v Taliansku. Môžu niečo podobné aj u nás spraviť. Neverím tejto vláde ani nos medzi očami. verím, že covid je, že je nebezpečný, ale tiež že nebol prenesený z nijakého netopiera, Fauci klamal v priamom prenose, existuje video, kde aj pravdu povedal - totiž že bol vírus umerlo vytvorený v labáku, a tiež že nejaký Dazjar dostal v USA dokonca dotáciu či grant (teraz narýchlo si nespomeniem, čo z toho, skrátka prachy) na ten vírus. Ešte Obamovi obaja prisahali, že nijaký umelo vytvorený vírus nevytvorili, ale o pár rokov priznali farbu obaja. A naši klamú rovnako, veď my sa tak radi dáme klamať...a aby sa tam udržali, urobia ale úplne čokoľvek, nakoniec, aj Matovič sa dal počuť, že ZA KAžDÚ CENU. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve teraz, Vilma Flinstonova napísal:

To neviem, ako to spravia.  Tak, že zdiskreditujú všetkých pochybovačov, a nech príbuzní dokážu, že nejaký ich nebožtík neumrel na covid. Veď aj v prvej vlne všetci, čo akože umreli na kovid, na kovid neumreli. Aj tie snímky truhiel z Talianska, čo kolovali, boli 5 rokov staré a vôbec nie z tej oblasti. Ale vyhlásilo sa to za obete kovidu v Taliansku.

Oznacenie umrtia za sposobene covid by rozhodne nestacilo, pretoze pozorujeme celkovy pocet umrti a vieme, ze v obidvoch vlnach znatelne narastol ( https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps ) .

Na podvrh tretej vlny by si teda musela pozabijat ludi navyse, inac sa celkova umrtnost nedostane nad normal.

Mimochodom, slovenski aj ceski politici urobili koncom minuleho roka pravy opak toho, coho sa obavas: aby si zvysili oblubenost, popierali prichod druhej vlny a nezavadzali opatrenia - a kym to nezacalo byt naozaj vazne a prestavala stacit kapacita nemocnic a krematorii...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, smiley napísal:

A ako si take fingovanie tretej vlny  predstavujes? Ze vlada picne sto ludi denne, a bude tvrdit, ze zomreli na covid, aby sedela vytazenost krematorii?

tretia, stvrta, piata....atd.....vlna nemusi  byt a ja som presvedceny, ze ani nebude, o pocte mrtvych, ale o pocte pozitivnych a to sa da, ako sa zverejnilo tot nedavno o "presnych" poctoch nahlasenych do pandemickej siete,  upravovat podla potreby.....vsetko mame nachystane....mame zasobu testov a skusenost z rozostavenia MOMiek, taktiez majitelia su znamy, tak staci iba spustit system mnozenia.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov