Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

game, lenze faktom je ze ide o menej overenu vakcinu ako su schvalene.  O tom je cela “antipropaganda”. A ciste prakticky, sputnik na slovensku oslavovali najma priaznivci konspiracii a ti sotva veria mediam ako je Sme a pod. Zober si vzorovy priklad informatora,  ten branil sputnik ale bolo vzdy jasne ze sa nikdy ockovat neda. Pocet prihlasenych je tak mala mnozina tych co veria konspiratorom, odmietaju zapadne vakciny ale chcu sa nechat ockovat. Ved aj ty si mimo tejto skupiny, sputniku veris ale nevadia ti ani “zapadne vakciny”. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 26 minútami, tyso napísal:

game, lenze faktom je ze ide o menej overenu vakcinu ako su schvalene.  

áno, ja viem :smile: aj som to tam napísala, že viem :smile:
za tým, že neustály slogan "za všetko môžu rusi" mi už prepaľuje dieru do žalúdka, si ale stojím :)


aha... a toť...

pred 26 minútami, tyso napísal:

Ved aj ty si mimo tejto skupiny, sputniku veris ale nevadia ti ani “zapadne vakciny”. 

nikdy som nenapísala ani slovo proti žiadnej vakcíne, nezápadnej, západnej, ruskej, čínskej, mesačnej ani marťanskej... lebo ani jeden národ a ani jedna firma nie sú úplne bez rozumu, aby poslali do sveta škodlivú, neúčinnú. a neviemakú ešte vakcínu ... však.  :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ale je zrejme fakt ze cez svojich trollov   siria pochybnosti o konkurecnych vakcinach. Za vsetko nie ale za dost veci naozaj mozu. Astra co je technologicky velmi podobna Sputniku ale o rad lacnejsia na to zjavne doplatila. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý tyso, keď vskutku žiadne mocnosti nebudú raz miešať vo svete karty... bude raz tento svet nádherné miesto pre život.

iste, astra na to doplatila, ale ani proti nej som nenapísala nikdy ani riadok... len som skonštatovala svojho času fakt, že očkovanie bolo pozastevené.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved ja o tebe hovorim len to ze veris Sputniku, nie ze si rusky troll. A tak este len dodam, ze toto nie je o mocnostiach, toto je velmi spinavy firemny boj. A rusi na to vyuzivaju statny aparat. A keby to robil Pfizer napriklad proti Moderne, tak by slo o skandal a malo by to zrejme aj finacny dopad na sude. Ale u Ruska to berieme ako “bussines as usual”

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 30 minútami, tyso napísal:

no ale je zrejme fakt ze cez svojich trollov   siria pochybnosti o konkurecnych vakcinach

ja ti neviem, ale ku mne sa žiadna propaganda proti nesputnikovským vakcínam nedostala. ruskí trollovia to zrejme odflákli. a kto im verí, dobre mu tak. ale "za všetko môžu rusi"sti už by mali prísť s niečím novým, pretože toto už zjavne ani nezaberá... utvrdzuje veriacich  a doslova spochybňuje to neustále tvrdenie :smile:


nie a nie... nejde o to, že verím Sputniku. kde si to čítal? :)
nepoužijem iné slovo: verím im všetkým,  svet musel reagovať na pliagu, aj keď to zo začiatku bolo všelijaké.
zopakujem: žiadna firma a žiadny národ podľa mňa nepustí do sveta neúčinnú vakcínu či škodlivú či čo ja viem ako vadnú... všetky sú svojím spôsobom dobré. ani Pfizer nie je stopercentný, ako vieme. nikde nie je počuť o tisícoch mŕtvych očkovaných čímkoľvek. a ľudia sú po svete očkovaní vážne čímkoľvek.
a ver mi, že by sa to prefláklo. v dnešnom online svete? prefláklo by sa odkiaľkoľvek. aj z púšte Gobi. aj z Kamčatky aj zo slaných plání.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a tak cakame na spravy o sputniku a nie su. A to je jednoducho divne. Je to potlacene? Zakazane? 

Ale samozrejme ze nikto umyselne nerobi skodlive vakciny, lenze bez rozsiahleho testovania to nevieme. Dobre umysly a pohlad do oci nestaci.

A uprimne, okrem fanatickych antivakcerov nikto necaka tisicky mrtvych po ockovani, ani po ruskej ani po mongolskej vakcine. Vazne vedlajsie nasledky su v radoch 1 na statisice az miliony.  Ale celkom zaujomva  je otazka ucinnosti, napriklad cinska vakcina je v tomto problematicka. A to sa zrejme vypomsti madarsku, nizsia ucinnost pri nizkej zaockovanisti nezabrani dalsim vlnam.  A chybajuce udaje od Sputniku su teda znepokojive,  je tam problem? Aky iny dovod na utajenie by bol? Dobrymi vysledkami by sa urcite pochvalili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne to Fero povedal ako to je. Rusi urobili tú vakcínu klasickým spôsobom ako sú aj všetky ostatné bežné očkovania. Tie ostatné sú vyrobené novým spôsobom ktorý neni overený vyskúšaný a nik nevie čo z toho bude. Možno to dopadne dobre. Ide len o to že ostatné sú novinka a sputnik je robený po starom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas, keca. Fero cita infovojnu.:)

sputnik je podobny astre a to je nova technologia. Klasicka je cinska vakcina. A pfizer je high tech.,

Klasika je zobrat virus a nejako ho “pokazit” aby nebol taky skodlivy a pouzit ho. Nova technologia je zobrat neskodny virus a spravit geneticku modifikaciu aby sa tvaril trochu ako covid.

A high tech je poslat do bunky len pokyny ze ma vyrobit par kuskov covidu a to tie co su neskodne ale su vyborne na to aby si ich imunitny system naucil ich nicit.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, tyso napísal:

nikto necaka tisicky mrtvych po ockovani, ani po ruskej ani po mongolskej vakcine. Vazne vedlajsie nasledky su v radoch 1 na statisice az miliony.  Ale celkom zaujomva  je otazka ucinnosti, napriklad cinska vakcina je v tomto problematicka. A to sa zrejme vypomsti madarsku, nizsia ucinnost pri nizkej zaockovanisti nezabrani dalsim vlnam.  A chybajuce udaje od Sputniku su teda znepokojive,  je tam problem? Aky iny dovod na utajenie by bol? Dobrymi vysledkami by sa urcite pochvalili.

to je fajn, že nikto nič také nečaká :)
tá čínska vakcína v Maďarsku ma skutočne zaujala, ale uvidíme... zaujalo ma skôr to, že ju idú vyrábať v miliónoch kusov, že covid len tak neustúpi, je isté, ale skôr je to rizikový obchod... práve: boli aj roky, keď zostávali na skladoch vakcíny proti chrípke a proti prasacej chrípke sa svojho času u nás nezaočkoval nik, milióny išli hore komínom.
chýbajúce údaje o Sputniku nie sú o jej neúčinnosti ani nejakej závade,  tej vakcíne nič nie je. raz vytiahnu králika z klobúka. a možno sa dozvieme aj prečo to všetko. "totálne sústavné za všetko môžu rusi z každej strany tohto pokazeného sveta tiež neprispelo ešte absolútne k ničomu kladnému.
očkovali svojich. očkovali aj Saudských Arabov, či nie? vážne problémy by sa neutajili ani tajnostkárením.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, tyso napísal:

aj tak je mi zahada ako si dokazes pre seba racionalizovat. Si bol proti vsetkym opatreniam co znamena tak 50 az 100 tis   mrtvych, 300 tis s dlhodobymi nasledkami a ty si v ohrozenej skupine kde je vysoka sanca byt medz nimi. Ale ockovanie kde podla vsetkeho mozeme cakat 5 az 10 mrtvych a mozno tak do 50 ludi s dlhodobymi nasledkami povazujes za ciste liberalne zlo. 

tie cisla mas od nejakeho vedeckeho vrazdiaceho monstra?.....takymto sposobom agitovali aj predchodcovia liberalnej "demokracie", ludovy "demokrati".....a podla mna je normalnejsie zomriet alebo mat nasledky po chorobe, ako po medikamente, ktory ma tu chorobu eliminovat.....preto je nutne, aby o tomto rozhodnuti, "byt ci nebyt", rozhodoval kazdy podla svojho slobodneho rozhodnutia a nie podla nejakej nanutenej nutnosti od ludi, co sa odvolavaju, ze je to pre jeho dobro a na ochranu jeho zdravia....to si mozes zozrat sam a neponukaj toto svoje menu nikomu ,kto nema o to zaujem....uz ocakavam iba nejakeho odporcu cukru resp. soli a nutenie obcanov do povinneho hltania stravy bez tychto ingrediencii......inak pozivatelov tejto stravovacej pliagy obvinia zo sabotovania a sirenia chorob (samozrejme udajnych) a plnenia nemocnicnych lozok.....dajte sa vsetci vypchat zo svojim fasistickym komandovanim a nutenou poslusnostou systemu.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, vazne problemy zistis ak  ich je vela, ak su napriklad len 10x beznejsue ako u astry tak ani nie. Urcite nie v novinach. Ale to ze je napriklad slabo ucinna, to zistis len dobrym sledovanim. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 minútami, informator napísal:

preto je nutne, aby o tomto rozhodnuti, "byt ci nebyt", rozhodoval kazdy podla svojho slobodneho rozhodnutia a nie podla nejakej nanutenej nutnosti od ludi, co sa odvolavaju, ze je to pre jeho dobro a na ochranu jeho zdravia

toto sme prebrali mnohokrát v konkrétnej téme o očkovaní, a nemáš pravdu a s týmto slobodným rozhodovaním nikdy mať nebudeš.
opakujem sa, ale nestačí tisíckrát: dodnes by ľudia umierali v bolestiach po celých dedinách a slepli po miliónoch, nebyť plošného povinného celosvetového očkovania proti pravým kiahnam.
darmo sa zaočkuje 88 % proti osýpkam, keď antivaxeri a "slobodní" ako ty sa nezaočkujú - aby bola spoločnosť chránená, treba 97 % zaočkovaných... keď nie je, choroba je späť.
sú to táraniny a nezodpovedné správanie. ale myslím, že to ty vieš veľmi dobre.

ani aspirín nie je neškodný, ani pichnutie sa tŕňom ruže... všade je nejaké promile možných komplikácií.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, to su cisla ktore su. A podme k analogii, bezpecnostne pasy ti vacsinou pomozu prezit ale sem tam ta zabiju. ty statistike nechapes a tak nie si schopny rozhodovat. Preto je povinnost v zakone. Rovnako nie schopny robit rozhodnutie pri ockovani, nie kvalifikovane.

Slobodne rozhodovanie vyzaduje aby  si chapal co je jeho dosledok. Ak sa spytaju po cinsky a ty odpovies, tak nejde o slobodne ale o nahodne rozhodnutie. A to ze ti jano krici: b je spravne, to ti nijako nepomoze v slobode.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 minútami, game napísal:

toto sme prebrali mnohokrát v konkrétnej téme o očkovaní, a nemáš pravdu a s týmto slobodným rozhodovaním nikdy mať nebudeš.
opakujem sa, ale nestačí tisíckrát: dodnes by ľudia umierali v boelstiach a slepli po miliónoch, nebyť plošného povinného celosvetového očkovania proti pravým kiahnam.
darmo sa zaočkuje 88 % proti osýpkam, keď antivaxeri a "slobodní" ako ty sa nezaočkujú - aby bola spoločnosť chránená, treba 97 % zaočkovaných... keď nie je, choroba je späť.
sú to táraniny a nezodpovedné správanie. ale myslím, že to ty vieš veľmi dobre.

vsetko, co si popisala je pravda, ale  ja zastavam iny nazor, na sposob vakcinacie, na rozdiel od teba, pretoze tebou propagovana metoda sa da lahko zneuzit a to je v spolocnosti, ktora sa hrdi slobodou, neprijatelne....

 

tyso

a ty tu prestan uz poucat a davat priklady z nejakeho autocentra....viditelne tvoje schopnosti su na urovni ucitela v autoskole...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, otazka ktoru by si mohol chapat je: Podporujes zivot alebo smrt?

Ak zivot, tak to vedie k pasom a ockovaniu. To ze nechapes ako a preco, to nie teraz dolezite. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 minútami, informator napísal:

pretoze tebou propagovana metoda sa da lahko zneuzit a to je v spolocnosti, ktora sa hrdi slobodou, neprijatelne....

kedy to kto zneužil očkovanie proti kiahňam? proti osýpkam, proti čiernemu kašľu, ktorý bral deti po tisícoch, proti tetanu, proti čomukoľvek, čo kosilo a vďaka neočkovancom kosí znovu ľudstvo, dvíha hlavu? daj pámboh, aby zostal vírus pravých kiahní za siedmymi tajnými zámkami navždy.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Citát

Podporujes zivot alebo smrt?

stale plati alebo uz to nie je pravda? :smile1:

Využitie RNA/mRNA vakcín – (Moderna, Pfizer/BioNTech)

Vakcína, ktorej krátko pred Vianocami Európska lieková agentúra odporučila udelenie podmienečnej registrácie a následne ju schválil aj slovenský Štátny ústav na kontrolu liečiv, má názov Comirnaty (Pfizer/BioNTech). Očkovanie touto vakcínou spustila na začiatku decembra Veľká Británia. Spojené štáty americké očkujú vakcínou na rovnakej báze od polovice decembra 2020. Slovenská republika začala vakcínou Comirnaty očkovať krátko po Vianociach.

Táto vakcína je založená na použití genetickej informácie priamo z vírusu, ktorá je vložená do tukového obalu, vďaka čomu sa RNA dostane jednoduchšie do buniek. Zároveň, ak by sme nepoužili obal, naše telo by vírusovú informáciu automaticky mohlo zničiť ako narušiteľa a samotná vakcína by nesplnila svoju funkciu. Po očkovaní sa teda do tela nedostane celý vírus, ale iba jedna konkrétna vírusová bielkovina. RNA sa v cytoplazme bunky následne prepisuje do bielkoviny, ktorá sa buď produkuje na povrchu tej bunky, alebo ide priamo von. Tým sa vystaví imunitnému systému, ktorý si vytvorí svoju reakciu – protilátkovú odpoveď. Vírusová informácia vôbec nepríde do kontaktu s našou DNA, ktorá sa nachádza v jadre bunky. Po použití naša bunka RNA zničí.

RNA/mRNA vakcína je podľa mnohých odborníkov neporovnateľná s ostatnými platformami, keďže celý proces vývinu trval rádovo v týždňoch. To znamenalo, že zhruba po mesiaci teda mohlo byť rozbehnuté klinické skúšanie. Výhodou bol aj fakt, že niektoré firmy, ktoré vstúpili do vývoja vakcín proti COVIDU-19, majú vo svojom portfóliu mnoho iných vakcín na rovnakej báze v iných aplikáciách väčšinou infekčných ochorení, niektoré to využívajú aj na onkologické ochorenia. Dôležitá informácia však je, že doposiaľ nebol takýto typ vakcíny schválený pre ľudské použitie, a preto je dôležité, aby sa dôsledne sledovali všetky aspekty, ktoré potom budú vyplývať z klinického skúšania.https://www.npz.sk/sites/npz/Stranky/NpzArticles/2021_02/Vakciny_proti_COVID-19__Ake_su_medzi_nimi_rozdiely_.aspx?did=6&sdid=81&tuid=0&

 

to nie je o podporovani alebo nepodporovani ale o skeptizme . kazdy clovek je individualny a tvori si individualne nazory

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@game tyso ma vyrazky len co pocuje slovo rusko . a yankee su nesebecki osloboditelia . to je cele

pred 8 minútami, game napísal:

kedy to kto zneužil očkovanie proti kiahňam? proti osýpkam, proti čiernemu kašľu, ktorý bral deti po tisícoch, proti tetanu, proti čomukoľvek, čo kosilo a vďaka neočkovancom kosí znovu ľudstvo, dvíha hlavu? daj pámboh, aby zostal vírus pravých kiahní za siedmymi tajnými zámkami navždy.

 

myslim ze smeroval ako priklad sa berie ( a zneuziva ) povinne ockovanie . nie ze sa zneuzivaju tie  ockovania ako take :-) :-) :-)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 minútami, electric blue napísal:

tyso ma vyrazky len co pocuje slovo rusko . a yankee su nesebecki osloboditelia . to je cele

pardon, vážený pane, ale :laugh: panebože, konečne som sa dnes vážne zasmiala :biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zase ad hominem? zase ziadne argumenty. pre teba plati to iste co pre informatora, nerozumies textu a tak si nemozes spravit nazor ktory ma vyznam.

A len tak doplnok: Ano rna vakciny su schvalene prvy krat, ale rna lieciva napriklad na rakovinu su skumane a pouzivane uz od roku 2009. Co vies o nich ? Ake maju dlhodobe ucinky? Skutocne si natolko jednoducha ze veris v to ze rozumies ?

game, nechcem odpovedat rovnako, je to nezmysel. bez problemov chvalim rusku vedu, ich matematikov, fyzikov. Mam rad rusku sci fi atd.  poznam dost rusov ale nie som naivny rusofil ako niekto tu :).

A nie neoslobodili nas, zabrali nas ako svoj stat s dosadenou babkovou vladou. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 minútami, tyso napísal:

zase ad hominem? zase ziadne argumenty. pre teba plati to iste co pre informatora, nerozumies textu a tak si nemozes spravit nazor ktory ma vyznam.

A len tak doplnok: Ano rna vakciny su schvalene prvy krat, ale rna lieciva napriklad na rakovinu su skumane a pouzivane uz od roku 2009. Co vies o nich ? Ake maju dlhodobe ucinky? Skutocne si natolko jednoducha ze veris v to ze rozumies ?

co si hned nervny? a tiez boli pripravene za mesiac? a nenazyvalo sa to najskor experimentalna liecba , cize nie kazdeho zaradili ?

ja pisem teraz o skeptizme ci je odovodneny alebo nie , ma nanho pravo kazdy . precital ze?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a este jedna vec :biggrin:inteligentni ludia pochopili ze progres v ockovani proti covid sa da najlepsie dosiahnut osvetou ( informovanostou bzw)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov