Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

pred 5 hodinami, tyso napísal:

A este poznamka ku kolektivnej imunite,   ak sa dosiahne, tak sa kazda epidemia zastavi hned na zaciatku.  Uz pri jednotkach nakazenych.  Pri chripke sme radi ak dosiahneme menej,  teda menej nakazenych a menej vaznych stavov a to ockovanie dokaze.

Tu su priklady kolektivnych imunit, ktore sme ziskali plosnym ockovanim: Ochorenia proti ktorým sa v Slovenskej republike očkuje (PDF)

@informator su tam nejake obrazky pre teba :wink:

Ukazkovy priklad je Detska obrna, ktorej vyskyt ockovanie uplne potlacilo.  Pri Ciernom kasli je zase vidiet, jak sa nam toto ochorenie s klesajucou ockovanostou vracia.

Takto vyzeraju kolektivne imunity ziskane plosnym ockovanim - teda to, co pri chripke nemame.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

tak svata prostota ( skratka SP)  ak si zaockovana a dostanes lahku formu chripky,  tak si

- bola ciastocne chranena

- chripku dalej siris

To je z definicie,  precitaj tak 100x a mozno ti to dojde.   Vies, ked nevies citat a ides diskutovat, to nem dobree.

 to sa tyka jednotlivca . total mimo misu .

 

Citát

Dalej v USA je zaockovanost CELEJ populacie blizko 50 percenta, ( ukaz ze vies pouzivat google a najdi tuto informaciu)

ja mam dokazovat tvoje tvrdenia ? si sa s konom zrazil?

 

ale v jednom mas predsa pravdu , pre mna nie je googl alfa a omega ako pre teba . :biggrin: vela veci, aj roznu odbornu literaturu si kupujem

 

btw, nabuduce ked budes mat zase silnu potrebu nieco komentat , najskor sa opytaj na kontext , hlupak . bolo myslene na jeho diagnozy mojej osoby .

Citát

A to ze niecomu nerozumies, to neznamena ze je to nezmysel. 

@smiley

Citát

Bohuzial, ty si stale este nepochopila ani tie najelementarnejsie veci:

"Kde nie je ockovanie, nie je imunita."  - toto nic nevypoveda o efektivite ockovania.

Rovnako ako ti nasledovny fakt nevypoveda  nic o efektivite mastickarov: "Kde mastickari neliecia kyvadielkom, nie je imunita."

Ty potrebujes pripad, kedy kolektivna imunita nastala. A kedze taky priklad neexistuje, tak sa mylis.

Myslim, ze je na case tuto diskusiu ukoncit, nie si schopna pochopit ani tu najelementarnejsiu logiku. To si naozaj az taka hlupa, alebo sa len tak robis, aby si si nemusela priznat chybu?

si sa naucil nove slovo? :eehmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no pochval sa svojou odbornou literaturou k viriologii a epidemiologii. Aj ked bez schopnosti citat ti ziadna literatura nepomoze. Ale takto, neverim ti. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

29 minutes ago, electric blue said:

to sa tyka jednotlivca . total mimo misu .

Cize ukazka ze od zaciatku nechapes o com hovorime. 

K rovniciam sirenia choroby sa nejdem vracat, tomu nemas sancu pochopit.   Ale take jednoduche ze ak mas   50 percent populacie zaockovanych ale z nich aj tak 30 percent sa moze nakazit a sirit chorobu  tak  na vplyv na sirenie choroby nie je 50 percent ale len 30 percent ?

Cize toho jednotlivca co je podla tenna uplne mimo misu , to je jeden cinitel v nasobeni ?  Alebo matematika je tiez pre teba cudzie slovo co ta uraza ?   ? Myslel som ze sa snazis obhajit svoje ego,  ale zda sa ze vobec nemas tusenia o com piseme.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

no pochval sa svojou odbornou literaturou k viriologii a epidemiologii. Aj ked bez schopnosti citat ti ziadna literatura nepomoze. Ale takto, neverim ti. 

virologia/ epidemiologia urcite nie je pre mna podstatna , aby som si objednavala publikacie . aj ked ty si internetovy epidemiolog ako remen . ale pri naraste antivaxerskych tendencii , som sa uz davno zaujimala na margo ockovani . este predtym nez si predvcera nazhavil googl a zacal sem trieskat svoje dohady . mimochodom clovek ktory nedokazal pochopit ultra jednochy text na margo norskej univerzity,  mi ide nieco vypisovat o neschopnosti citat ...  :biggrin: no to ma poser!

Citát

K rovniciam sirenia choroby sa nejdem vracat, tomu nemas sancu pochopit.   Ale take jednoduche ze ak mas   50 percent populacie zaockovanych ale z nich aj tak 30 percent sa moze nakazit a sirit chorobu  tak  na vplyv na sirenie choroby nie je 50 percent ale len 30 percent ?

Cize toho jednotlivca co je podla tenna uplne mimo misu , to je jeden cinitel v nasobeni ?  Alebo matematika je tiez pre teba cudzie slovo co ta uraza ?   ? Myslel som ze sa snazis obhajit svoje ego,  ale zda sa ze vobec nemas tusenia o com piseme.

a opät ,  tvoje metaanalyzy mimo misu

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 minútami, game napísal:

moji zlatí, vedie táto debata niekam? :) vysoký tlak je nebezpečný, z hlboka dýchať, všetci traja, teraz :)

 

vedie ku konstatovaniu CDC

The U.S Centers for Disease Control and Prevention (CDC) recommends the flu vaccine as the best way to protect people against the flu and prevent its spread. The flu vaccine can also reduce the severity of the flu if a person contracts a strain that the vaccine did not contain.

Americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) odporúčajú vakcínu proti chrípke ako najlepší spôsob ochrany ľudí pred chrípkou a prevencie jej šírenia. Vakcína proti chrípke môže tiež znížiť závažnosť chrípky, ak sa človek nakazí kmeňom, ktorý vakcína neobsahovala.

 

ok nechavam to plavat :biggrin:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, smiley napísal:

Tu su priklady kolektivnych imunit, ktore sme ziskali plosnym ockovanim: Ochorenia proti ktorým sa v Slovenskej republike očkuje (PDF)

@informator su tam nejake obrazky pre teba :wink:

Ukazkovy priklad je Detska obrna, ktorej vyskyt ockovanie uplne potlacilo.  Pri Ciernom kasli je zase vidiet, jak sa nam toto ochorenie s klesajucou ockovanostou vracia.

Takto vyzeraju kolektivne imunity ziskane plosnym ockovanim - teda to, co pri chripke nemame.

a co chce tym mne naznacit?....ak to, ze sa tam jedna o rozne druhy chorob, ktore maju rozne priciny vo vacsine bacterialneho povodu, tak to len dokazuje, ze toto virusove ochorenie virusom chripkoveho razenia, je tazko zvladnutelne ockovanim...ak nie nemozne.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

28 minutes ago, informator said:

a co toto?....

molekularna biologicka Judy A. Mikovitsova, bola uvaznena, ked objavila dokaz, ze smrtiace retroviry sa prenasaju prostrednictvom vakcin podavanych ludom...

https://gab.com/F16VIPER01/posts/106327348745892530

 

jasne,  a to ze klames  to  nevadi ?

1. Nic neobjavila,  tvrdenie nie je dokaz

2. Basu ma za kradez v labaku

Klame aj kradne,  ked ju milujes, niet co riesit.

Mila SP,   text norskej univerzity bol jednoduchy a pochopil som ho,  len na rozdiel od teba som napisal v com sa myli. A to si ty nezvladla.   Co veta od teba, to perla.   Takze uz vieme co vsetko nevies,  co tak sa pochvalit co vies?  Mozno nas presvedcis ze nieco take existuje a ze dokazes napisat nieco zmysluplne a obohacujuce. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chapem....viem, ze nic neviem....akurat, ze vsetko, pred casom tebou oznacovane za hoaxy, sa v case vyvinuli na fakty.....a v tom labaku co ukradla?...dokaz o sireni smrtiacich retrovirov?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chemikalie na predaj, bezna zlodejina. 

A navyse v clanku je dalsia kravina, neslo o vakciny, mala teoriu ze mysie retroviry sposobuju  chronicku unavu. Ale dokazy nebola schopna predlozit.  Nuz ale klame a kradne,  to milujes. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@informator tyso si zase klame . nikdy nebola ani odsudena ani veznena ( v base)

 

V novembri 2011 bola zatknutá a zadržaná pre obvinenie, že z WPI ukradla laboratórne notebooky a počítač, po piatich dňoch ju však prepustili a obvinenia neskôr stiahli.https://en.wikipedia.org/wiki/Judy_Mikovits

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, robopol napísal:

cucanie z prsta 30% učinnosť a podobne atrakcie

CDC stranka s meraniami ucinosti vakciny proti chripke tu uz bola uvedena iba 5-krat : https://www.cdc.gov/flu/vaccines-work/past-seasons-estimates.html 

Pokial ju povazujes za cucanie z prsta tak prosim sem uved hodnovernejsi zdroj.

Ak by bola nad tvoje chapanie, tak tu mas pre istotu obrazok - histogram nameranych ucinosti vakciny:

hist.pngStredna hodnota ucinnosti je 40%, ale pri tom rozptyle je 30% bezna hodnota, pod ktorou je napriklad aj posledne meranie 2018-19.

pred 7 hodinami, robopol napísal:

okrem iného bambulko tu spolupôsobí proti vírusu veľa parametrov, napr. obyčajná hygiena, vyhýbanie sa chorým, zaočkovanie personálu a ludi, čo prichádzajú do kontaktu s chorými, počasie.

Ano posobi vela parametrov, ktorych vysledkom je namerane zakladne reprodukcne cislo :

  • 2009 pandemic strain1.6 (1.3–2.0)
  • seasonal strains 1.3 (1.2–1.4)

Ale inac zaujimave, ze ty tu so svojimi vypoctami vysivat mozes:

0,8*1,3=1.04.

07*1,3=0,91

Ale v momente, ked ti v nich opravim chybu, tak to zrazu uz takto ratat nejde. :zubiska:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 31. 5. 2021 at 19:55, Tono napísal:

V každej krajine prebehla vlna tak, že a nakazilo možno 20%, 30% populácie a potom sa krivka "zlomila". 

To je zaujimave, nenapada ma na to odpoved, este nad tym porozmyslam.

Len pripomeniem, ze pri prvej vlne spickovi epidemiologovia predpovedali 50 000 umrti na Slovensku, takze nieco je urcite inak, nez sa povodne myslelo a asi to nebude mat jednoduche vysvetlenie. Napada ma len uz spominane premorenie supersiricov pri  20-30% celkovom premoreni, ale neviem, ci to kvantitativne sedi.

 

Dňa 1. 6. 2021 at 0:11, electric blue napísal:

Vedci odhadujú, že kolektívna imunita funguje, ak je zaočkovaných okolo 70 % ľudí.

A dalsi vlastenec do vlastnej brany. :zubiska: Vsak predtym si sa tu do krvi hadala ze tych doporucenych 30% ludi staci na vytvorenie kolektivnej imunity. A teraz tu zrazu popries samu seba, ze ich treba 70%.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak sp, ano mylim sa,  podvodnicka judy m nebola odsudena, ale technicky zase klames( ale kedze len nevies googlit tak sa v skutocnosti mylis, klamstvo vyzaduje umysel ) v base bola. Aj ked len par dni, pretoze sa vyhybala sudu.A je pravda ze zamestnavatel stiahol trestne obvinenia ale je tam zamlcane ze pokracoval v civilnej zalobe ktoru vyhral.  cize bola aj odsudena ( v civilnej zalobe) aj bola v base( to slovo zadrzana znamena presne toto).  Ale ja som sa mylil, nebola odsudena v trestnej veci.

Toz zazrak googlenia. Ale samozrejme na povodne informatorovo klamstvo to nema, ten siri svoje klamstva umyselne. Dostava ich od svojich konspiracnych sefov a aj ked vie ze klamu, tak ich rozsiruje dalej.  On nie je neskodny prostacik ako ty.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bambulko môžeš sa snažiť ako chceš, V SR je podiel všetkých chorých na CHPO za 2019/2020 116095, To je116095/5450 000= 2,13%, počet zaočkovaných je niekde na úrovni do 4%.

Zjavne fakty odporujú tvojím kecom, nie je potrebné, aby sme zastavili chrípkovu epidémiu zaočkovaním 70% populácie. To sú tvoje kecy. Na chrípkovú epidémiu, na zastavenie postačuje podľa reality 0% zaočkovaných.

Najsmiešnejšie na tom je, keď sa mantak považuje za chytrého, chyta sa slamky smeje sa ako retardovaný a ma pocit, že nebodaj niekoho vyučuje? Nie si náhodou učiteľ v retardovanej škole? Vlastne ty by si si mal sadnut do lavice pre tých retardovaných anonym, blbeček.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, electric blue napísal:

Čína hlási prvý prípad nákazy človeka vírusom vtáčej chrípky

keď oni jedia tam v tých končinách všetko, čo sa hýbe aj nehýbe...

 

pred 17 hodinami, Tomáš napísal:

V robote už propagujú očkovanie.

dobre robia. prestaň konšpirovať a daj sa zaočkovať.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, tyso napísal:

tak sp, ano mylim sa,  podvodnicka judy m nebola odsudena, ale technicky zase klames( ale kedze len nevies googlit tak sa v skutocnosti mylis, klamstvo vyzaduje umysel ) v base bola. Aj ked len par dni, pretoze sa vyhybala sudu.A je pravda ze zamestnavatel stiahol trestne obvinenia ale je tam zamlcane ze pokracoval v civilnej zalobe ktoru vyhral.  cize bola aj odsudena ( v civilnej zalobe) aj bola v base( to slovo zadrzana znamena presne toto).  Ale ja som sa mylil, nebola odsudena v trestnej veci.

Toz zazrak googlenia. Ale samozrejme na povodne informatorovo klamstvo to nema, ten siri svoje klamstva umyselne. Dostava ich od svojich konspiracnych sefov a aj ked vie ze klamu, tak ich rozsiruje dalej.  On nie je neskodny prostacik ako ty.

ak si vymyslas iny tak je to klamstvo . :biggrin: navyse ake chemikalie na predaj?!? to si si tiez vymyslel . robis z nej zlodejku za ucelom obohacovania . daj si facku .

ja mam pocit ze bola 5 dni docasne zadrzana a nie v base ako takej . ( lebo je podla mna rozdiel byt vo väzbe a byt v base vo vykone trestu) 

v Base bol  dva roky jej sef za podvody ktory ju vyhodil, aj ked jeho odsudili kvoli inej kauze . ty zazrak googlenia, pis co vies

@game ked smakuje :biggrin:

 

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, robopol napísal:

Na chrípkovú epidémiu, na zastavenie postačuje podľa reality 0% zaočkovaných.

A nebudes ty nahodou pribuzny Blue?:zubiska:

Mate prakticky rovnaku argumentaciu: nadavate kazdemu kolko vladzete a pri tom popierate svoje predchadzajuce tvrdenia: tymi 0% si poprel svojich prechadzajucich 20% a 30%. 

Pri uvahach so sirenim a  zakladnym reprodukcnym cislom R0 potrebujes pocet  imunizovanych ludi, teda tych, ktorym zabrala vakcina. A ten ziskas tak, ze pocet vakcinovanych ludi prenasobis ucinnostou vakciny. Vsak sa to tu snazil uz vysvetlit aj Tyso. Je to aj na teba prilis vysoka matematika?

pred 18 hodinami, electric blue napísal:

nikdy nebola ani odsudena ani veznena ( v base) ...

... po piatich dňoch ju však prepustili a obvinenia neskôr stiahli

Takze po piatich dnoch ju prepustili z basy v ktorej nikdy nebola vaznena? :clap2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov