Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

zase ukazka ako nechapes text, alebo nechapes rozdiel medzi  americkym centrom pre sirenie chorob a badatelom?

Fakt? 

Takto to zhrniem: Ty siris blud ze 30 percentna zaockovanost vedie ku kolektivnej imunite a ze to hovoria epidemiologovia. Dal som ti FAKTY ze  viac ako 30 percentna zaockovanost je napriklad v nemecku a chripka sa tam dalej siri.  Tvoje tvrdenie je teda blud. A otazka bola ci sa takto fatalne mylia epidemiologovia ( a teda nepoznaju zakladne fakty) alebo len ty.  A ukazalo sa ze epidemiologovia nic take nehovoria, ze to odznelo len v tv od redaktorky a ty sa dalej hadas ze nie, ty nie si hlupa. A sice nechapes textu, nevies z televizneho rozhovoru zistit ani to co kto hovori a ze teda tvoje kognitivne schopnosti su biedne. A takto jasnu situaciu sa snazis “zachranovat” dalsimi klamstvami. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 30. 5. 2021 at 13:31, Tono napísal:

Mňa prekvapuje, ako matematicky presne prebiehali vlny. Najskôr v Británii, Írsku, Belgicku, Izraeli, Česku, Slovensku, potom v Maďarsku, Poľsku, Nemecku, Rumunsku, Bulharsku, Grécku, neskôr v Lotyšsku, Estónsku, Litve...

Vlny boli iba časovo posunuté. Ťažko to vysvetliť iba karanténou a lockdownom. Určite v týchto krajinách neboli rovnaké podmienky. Rovnako sa tam nenakazilo  50% časť populácie, čo je matematicky podmienkou poklesu, ale podstatne menej. A krivka sa v každej krajine "zlomila" skôr a dnes sa už v týchto krajinách o pandémii nedá hovoriť. V Izraeli by sa to mohlo pričítať na vrub očkovanie, no v iných krajinách bola vtedy preočkovanosť nízka. Rovnako v súčasnosti v Indii, alebo v Bangladéži, kde si dosť dobre neviem predstaviť dodržiavanie karanténnych opatrení.

Co presne ta teda prekvapuje? Ze vlny boli posunute, alebo ze mali podobny priebeh?

Ono sa menilo spravanie ludi, zdaleka to nebolo len to, co  bolo nariadene karantenou a lockdownom.

Davnejsie som sem dal prednasku Richarda Kollara, kde na konkretnych trasovacich datach niekde z azie ukazoval, ze nakaza sa zdaleka nesiri rovnako rychlo medzi, a ze tieto nerovnomernosti prinasaju znatelne zmeny do priebehu epidemie.

https://www.youtube.com/watch?v=VSa0gimB4qY

Vychadzajuc z toho, mozes uvazovat skupinu supersiritelov - "blbeckov", co neobmedzuju kontakty a nemenia svoje spravanie na menej rizikove. Moja uvaha je, ze v skupine "blbeckov" sa covid siril podstatne tychlejsie, a teda sa stihli premorit uz pred zlomom krivky. Vdaka tomu mohlo klesnut  priemerne reprodukcne cislo pod R=1.0 a krivka sa zlomila. Viem, je to len hypoteza.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tysoco zas tupo vyhybkujes?

Citát

Takto to zhrniem: Ty siris blud ze 30 percentna zaockovanost vedie ku kolektivnej imunite a ze to hovoria epidemiologovia.

hlupak , to nesirim JA , ale slovenske (mainstreamove) media , ked uz ! a ked mas s tym problem chod sa stazovat do redakcii ze klamu a ty to vies lepsie . chod im nadavat ze siria bludy . https://www.noviny.sk/slovensko/277729-na-zastavenie-sirenia-chripky-treba-30-percentnu-zaockovanost-dosahujeme-len-zlomok

 

a za dva a pol, ja apriory riesim  tvoje bludy - nezmysly ohladom  dosiahnutia kolektivnej ( stadovej) imunity

 

Citát

Ockovanie pomaha proti vaznym stavom ale len ciastocne chrani pred sirenim.

Citát

smiley,  mam iste pochybnosti ze pri ucinnosti vakciny okolo 50 percent je mozne vytvorit kolektivnu imunitu. 

Citát

game, iste o tom ze ockovanie pomaha nie je debata. Otazka bola ci by nemala byt snaha zaockovat celu populaciu

toto su tvoje bludy :biggrin: takze cakam kedy si uznas ze trepes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj, už sa nečastujte..., ale vidím, že v tom máte pasiu :)

úplná zaočkovanosť neprebehla nikde, vôbec nejde myslím o to, že sa podarila... očkovanie samotné ale rozhodne zaberá.
že niekto plače, že deň po očkovaní dostal chrípku, je iná vec.
podstatné je, že existuje spústa ľudí, ktorí sa dajú zaočkovať a nerepcú pri tom a pomáha im to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@electric blueNesmies hned uverit vsetkemu, co najdes v slovenskych mainstreamovych mediach, vies?

Plosne ockovanie proti chripke este nikde na svete opakovane nezbranilo samotnemu vzniku epidemie, pouziva sa iba na rizikove skupiny. Ak nesuhlasis, tak uved krajinu a rok(y), kde sa podarilo eliminovat vyskyt chripky. Inac uz prosim nespamuj diskusiu svojim egom. Dakujem.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

electric blue, az sa naucis citat tak si pozri moje odpovede. citujem bud who ktore to tvrdi alebo to davam odkaz na data. Ak ti v tvojej pubertalnej partii staci opakovat hluposti aby si bola za kralovnu, tak tu to nestacii. Tu budes za hlupanu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 hodinami, electric blue napísal:

kde , na ktorom kontinente sa podarila uplna zaockovanost proti chripke a napriek tomu sa ju nepodarilo eliminovat?!?

No pokial sa nikde na svete sa o plosne ockovanie proti chripke ani nepokusili, tak asi preto, ze to nema vyznam. Na zaklade coho teda tvrdis, ze tym da ziskat kolektivna imunita a eliminovat vyskyt chripkovej epidemie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley

Citát

No pokial sa nikde na svete sa o plosne ockovanie proti chripke ani nepokusili, tak asi preto, ze to nema vyznam. Na zaklade coho teda tvrdis, ze tym da ziskat kolektivna imunita a eliminovat vyskyt chripkovej epidemie?

a toto je co?

Iba jedna tretina dospelých v USA bola očkovaná proti chrípke v roku 2018. Niekoľko demografických faktorov vrátane mužského pohlavia, rasy čiernych a pôvodných Američanov a nepoisteného stavu predpovedali nižšiu mieru. Naproti tomu faktory, ktoré zvyšujú riziko komplikácií, ako napríklad vyšší vek a základné zdravotné ťažkosti, predpovedali vyššiu mieru. Žiadna podskupina napriek tomu nepresiahla 60% zaočkovanosť, čo je ďaleko od 80%, ktoré sa považujú za dostatočné na dosiahnutie stádovej imunity a cieľa vlády USA v oblasti zdravých ľudí. 4 Štáty s nižšou zaočkovanosťou môžu mať prospech najmä z intenzívnejších zásahov v oblasti verejného zdravia. Vyššia miera zaočkovanosti proti chrípke u osôb liečených osobným lekárom zdôrazňuje zásadnú úlohu, ktorú by postupy primárnej starostlivosti mohli hrať pri uľahčení očkovania. Predchádzajúce výskumy označili dosah pacientov, upomienky lekárov a finančné stimuly za sľubné klinické intervencie na zlepšenie zaočkovanosti.5 Návštevy primárnej starostlivosti by tiež mohli poskytnúť príležitosti na riešenie bežne citovaných obáv z vedľajších účinkov, účinnosti a infekcie získanej vakcínou u 41% Američanov, ktorí nechcú byť očkovaní.6 Za zváženie stoja aj politické kroky. Vyššie očkovanie dospelých poistencov naznačuje, že zníženie nepoistenia by mohlo zlepšením zaočkovanosti zlepšiť prístup k starostlivosti. Ponuka očkovania bez akýchkoľvek vreckových nákladov by eliminovala finančnú bariéru hlavne pre nepoistených. Mohlo by byť motivované, aby lekárne, vrátane tých, ktoré sú v supermarketoch, hrali pri očkovaní proti chrípke väčšie úlohy. Súbežná pandémia COVID-19 tiež nastoľuje otázku, či by malo byť povinné očkovanie proti chrípke, COVID-19 (keď bude vakcína k dispozícii), alebo oboje. Aj keď môže byť federálny mandát politicky zložitý, súkromné organizácie ako vysoké školy a zamestnávatelia môžu podmieniť využitie služieb alebo zamestnanie očkovaním. Agentúry verejného zdravotníctva môžu uzavrieť partnerstvo s komunitnými organizáciami v komunitách s nedostatkom služieb, aby zabezpečili kultúrne a jazykovo vhodný dosah. Trvalo nízka miera zaočkovanosti proti chrípke bude mať vážne dôsledky na kapacitu zdravotnej starostlivosti a úmrtnosť v hroziacej chrípkovej sezóne so zhodnou pandémiou COVID-19. Tieto údaje informujú, kde môžu verejné zdravotnícke agentúry a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti zamerať zdroje na oslovenie skupín s vyšším aj nižším rizikom, aby sa USA priblížili k stádovej imunitehttps://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7453691/

dalej,

Citát

Nesmies hned uverit vsetkemu, co najdes v slovenskych mainstreamovych mediach, vies?

aj SUKL hovori o 30% pri chripke

Očkovanie proti chrípke je v Slovenskej republike nedostatočne využívaným  preventívnym opatrením. Zaočkovanosť celkovej populácie by mala dosiahnuť hodnotu 30 %. V SR sa zaočkovanosť sleduje od roku 1996. Najvyššia úroveň zaočkovanosti sa zaznamenala v chrípkovej sezóne 2008/2009, kedy dosiahla 12,8 %. Odvtedy zaočkovanosť proti chrípke v celkovej populácii postupne klesá. V chrípkovej sezóne 2016/2017 dosiahla 4,4 %.  V Slovenskej republike ročne zomiera v súvislosti s chrípkou v priemere 17 osôb. Spravidla ide o neočkované osoby s chronickým ochorením. Očkovanie predstavuje účinnú špecifickú prevenciu pred vírusmi chrípky, môže zabrániť ochoreniu, jeho komplikáciám a zbytočným úmrtiam na chrípku.https://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/liekove-riziko/liekove-riziko-48-2017?page_id=4468

 

apropo, uz si sa dal zaockovat proti chripke? :biggrin:lebo cela tato debata vznikla len na margo tvojich trollovin

  Getting vaccinated yourself may also protect people around you, including those who are more vulnerable to serious flu illness, like babies and young children, older people, and people with certain chronic health conditions.

https://www.cdc.gov/flu/prevent/vaccine-benefits.htm

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

electriv blue,  a skus povedat co si z textu pochopila.  Pretoze uplne zjavne porozumenie textu je tvoja velka slabina.  Obsah : 30 percent ockovanych je ciel,  neznamena kolektivnu imunitu.   Nejde o plosnu akciu,  podla planu ide o hlavne o rizikove skupiny

https://www.who.int/influenza/vaccines/use/en/

 

A opakuje ze ockovanie je prospesne aj ked nemusi zabranit chorobe.    Teda who pise  to co ja,  a ja to viem. Je to totiz moj zdroj informacii.  Z hluposti popieras to co je zname a doporucene.   A je to aj dosledo toho ze skutocne z textu nie si schopna pochopit obsah.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

electric blue, az sa naucis citat tak si pozri moje odpovede. citujem bud who ktore to tvrdi alebo to davam odkaz na data. Ak ti v tvojej pubertalnej partii staci opakovat hluposti aby si bola za kralovnu, tak tu to nestacii. Tu budes za hlupanu

WHO generalne tvrdi ze ockovanie nezabranuje sirenie chripky ? alebo si len vyberas z clankov co ti pasuje do kramu?

 

a k tvojim kydom na moju osobu, este aj moj pubertalny syn si vie priznat chybu .narozdiel od teba . ja chapem ze toto je tvoje smetisko,a mas pocit ze sa mozes vyjadrovat za cele freespace forum . ale kto si ty aby si urcoval normy , a kto koho na akom zaklade bude povazovat za hlupaka ?? iste moja argumentacia nie je vzdy bezchybna , ale pisem svoje nazory , a ci mam pravdu alebo nie, chlieb aj tak nebude lacnejsi :smile:ani nedostanem statne vyznamenie za najlepsiu argumentaciu na virtualnom fore LOL zaujmalo by aky mas ty z toho osoh ze tak hystercis

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No nie si schopna priznat chybu.

Priklad"

However, among the elderly, influenza vaccination may be less effective in preventing illness but reduces severity of disease and incidence of complications and deaths

preklad : Avšak u starších ľudí môže byť očkovanie proti chrípke menej účinné pri prevencii chorôb, ale znižuje závažnosť ochorenia a výskyt komplikácií a úmrtí.

To znamena v mojej parafraze:  Ockovanie pomaha proti vaznym stavom ale len ciastocne chrani pred sirenim.

Ak ti nie je jasne ze menej ucinne je synonymom slova ciastocne, to to len potvrdzuje ze nechapes textu. 

A ak nechapes text a napriek argumentom trvas na svojom sice svojom ale chybnom nazore, tak to sa vola hlupost.  To neurcujem ja, to je spolocenska dohoda. Hlupak Hlupák je človek, ktory ma nedostatok inteligendcie, nechápe, nema vedomosti a znalosti.

A nie je to hysteria,  snazis sa ma uz dlhsie urazit, a tak ti vecne ukazujem ze na to nemas.  Dostatok inteligencie, vedomosti ani znalosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 minútami, tyso napísal:

electriv blue,  a skus povedat co si z textu pochopila.  Pretoze uplne zjavne porozumenie textu je tvoja velka slabina.  Obsah : 30 percent ockovanych je ciel,  neznamena kolektivnu imunitu.   Nejde o plosnu akciu,  podla planu ide o hlavne o rizikove skupiny

https://www.who.int/influenza/vaccines/use/en/

 

A opakuje ze ockovanie je prospesne aj ked nemusi zabranit chorobe.    Teda who pise  to co ja,  a ja to viem. Je to totiz moj zdroj informacii.  Z hluposti popieras to co je zname a doporucene.   A je to aj dosledo toho ze skutocne z textu nie si schopna pochopit obsah.

 

preco si odignoroval opät ten prvy clanok??

 

a preco prave zase tych 30% ? normalne ty si uz aj hovorca SUKL . ale aj keby , je mi to jedno . uz si natrep do tej gebule ja neriesim ci je to 30% alebo 50% alebo 85% . to ma teraz vobec nezaujima , ale primarne riesim  tvoj blud o tom ze ockovanie nezabranuje sireniu chripky . toto ty vypustas do eteru 

 

A co sa tyka who, vyberies si jeden cisto informativny clanok a robis z neho zlaty gral . pytam sa ci WHO generalne vo svojich publikaciach tvrdi - ockovanie nebrani sireniu chripky . (?) tvrdi to alebo nie , odpovedaj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zase chapanie textu ?

ciastocne chrani pred sirenim  nie je ekvivalent nebrani sireniu .   Cize nechapes obsah toho co pisem,  napadas vlastny nezmysel.  Aky lepsi dokaz este chces ?  Nevies citat s porozumenim a preto ti radim,  nauc sa citat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo sa tu rieši? zhruba sa dá povedať pri akom teoretickom % by mala byt stabilizovaná situácia so šírením vírusu. závisí to od reprodukčného čísla, ak je blízko R=1 potom pre zastavenie exponenciálneho rastu nie je potrebné mať 60% zaočkovanosť. Treba rozlišovať medzi epidémiou a zastavením šírenia vírusu. to nie je to isté.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, smiley napísal:

Co presne ta teda prekvapuje? Ze vlny boli posunute, alebo ze mali podobny priebeh?

 

 

Keď bola na Slovensku a v Česku vlna na vrchole, Maďarsko a Nemecko, mali už lockdown, zavreté reštaurácie, hranice a všetky prísne karanténne opatrenia. Keď nastúpila vlna u nich, nemali už v podstate ani čo sprísňovať. Naopak Poľsko pred nástupom vlny uvoľňovalo. Napriek tomu v týchto krajinách vlna prebehla rovnako, s typickým priebehom.

V každej krajine prebehla vlna tak, že a nakazilo možno 20%, 30% populácie a potom sa krivka "zlomila". Samozrejme, toto percento sa pripisuje na vrub karanténnych opatrení. No tie nie sú v každej krajine rovnaké. Neviem si predstaviť, prečo v preľudnenom Bangladéši, alebo v Indii, kde sociálne podmienky obrovského množstva ľudí, sú neporovnateľné s podmienkami napríklad v Európe, má vlna rovnaký priebeh. Tam, kde mnohopočetné rodiny žijú v stiesnených podmienkach, sa ani pri najlepšej snahe nedá karanténa dodržiavať. Prečo sa tam nenakazí viac, ako tých 20% populácie? 

Pozrel som si priebeh vĺn pri Španielskej chrípke. Vlny sú takmer identické, ako pri Covide. https://www.osel.cz/11769-spanelska-chripka-v-roce-1918-zmutovala-do-vrazednejsich-variant.html

A vtedy sa žiadne karanténne opatrenia nenariadili, ani nedodržiavali. Naopak, vojaci sa hromadne presúvali z frontu a oslavovalo sa ukončenie 1. sv. vojny. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zas robíš z toho mystiku Tono, podobnosť s nákazami je a? matematická presnosť v čom prosím ťa? nechápem čo postupne, však celá europa sa nakazila, žiadna postupnosť ako píšeš nie je, vlna v SR a ČR sa zlomila skoro v rovnakom čase.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, robopol napísal:

 však celá europa sa nakazila, žiadna postupnosť ako píšeš nie je, vlna v SR a ČR sa zlomila skoro v rovnakom čase.

Ale nie v rovnakom čase, každá krajina si prešla "svojou vlnou". Napríklad v Maďarsku, Poľsku a Nemecku, začínala vlna v čase, keď na Slovensku a Česku už končila. Rovnako u nás a v Česku začínala vlna v čase, keď v Británii už končila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a? teda konštatuješ, že vrcholy v jednotlivých krajinách boli posunuté, to je ten objav? žiadna matematická postupnosť krajín v tom nie je. Rovnako aj číslo premorenosti so španieskou chrípkou je náhodné. Problém treba chápať na úrovni dnešnej doby, a reprodukčného čísla. To ukazuje kde vlna môže zájsť, keď sa jej bráni/nebráni, treba zvážiť x faktorov, žiaden magický vzorec nie je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 minútami, robopol napísal:

 To ukazuje kde vlna môže zájsť, keď sa jej bráni/nebráni, treba zvážiť x faktorov, žiaden magický vzorec nie je.

A ako si teda vysvetliť rovnaký priebeh vlny napríklad v Izraeli a Bangladéži? Chceš tvrdiť, že v týchto krajinách je rovnaká úroveň infraštruktúry a teda aj rovnako účinné karanténne opatrenia? Ja neviem, nikdy som tam nebol. Ale z rozprávania o tamojšej hygiene, je to neporovnateľné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konkrétnejšie to formuluj, treba doložiť grafy a ukázať, čo je tu to isté podľa teba? India je trocha záhada, to asi zrejme súvisí s novou mutáciou vírusu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 minútami, robopol napísal:

konkrétnejšie to formuluj, treba doložiť grafy a ukázať, čo je tu to isté podľa teba? India je trocha záhada, to asi zrejme súvisí s novou mutáciou vírusu.

Nová mutácia v Indii mala podobný priebeh. Priebeh vĺn Indii, Izraeli alebo v Bangladéži, si môžeš pozrieť na https://www.google.com/search?q=covid+data&oq=&aqs=chrome.0.35i39i362l8...8.1738695466j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, tyso napísal:

zase chapanie textu ?

ciastocne chrani pred sirenim  nie je ekvivalent nebrani sireniu .   Cize nechapes obsah toho co pisem,  napadas vlastny nezmysel.  Aky lepsi dokaz este chces ?  Nevies citat s porozumenim a preto ti radim,  nauc sa citat.

a to ciastocne si z coho vydedukoval .. vysoka skola zivota ? :biggrin:(a co tie ostatne bludy? )

 

detto, pytam sa ci WHO generalne vo svojich publikaciach tvrdi - ockovanie nezastavuje sireniu chripky/epidemie/ bzw . (?)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevadí ti, že izrael ma dávno po vlne a india ma nedávnu vlnu? to je akože to iste u teba? Preto ťa žiadam, aby si ukázal, čo je spoločne a kde a nejde o nejakú triviálnosť, napr. kde mam nájsť covid graf.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 35 minútami, robopol napísal:

nevadí ti, že izrael ma dávno po vlne a india ma nedávnu vlnu? to je akože to iste u teba? Preto ťa žiadam, aby si ukázal, čo je spoločne a kde a nejde o nejakú triviálnosť, napr. kde mam nájsť covid graf.

Z matematického hľadiska neriešim o akú mutáciu sa jedná. Ide o priebeh vlny. Dal som ti odkaz, kde sú grafické priebehy. Reprodukčné číslo by malo súvisieť s karanténnymi opatreniami. A tie nie sú vo všetkých krajinách rovnaké, takže ani reprodukčné číslo by tam nemalo byť rovnaké. V Bangladéži, v Izraely, alebo v Európe. Ak sa napríklad v Izraeli, alebo v Česku infikovalo 20% populácie, tak v krajinách, ako Bangladéž, India, Južná Afrika, by sa malo infikovať podstatne väčšie percento populácie, kým sa krivka "zlomí".

V Izraeli bol priebeh vlny dokonca podobný, aj napriek už relatívne vysokej zaočkovanosti. To spôsobilo dokonca aj určité sklamenie politikov, na ich očakávanie, od masívneho očkovania. Nijako tým nechcem spochybniť význam očkovania, Ale v prípade Izraela, podľa typického priebehu vlny, by zrejme dopadli aj bez očkovania rovnako. Očkovanie má pre nich význam, ak by ich zasiahla nová vlna mutácie, na ktorú je očkovanie účinné. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov