Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

Sputnik je vraj super, ale Matovic sa nim ockovat radsej neda...:zubiska:

Citát

Minister financií Igor Matovič tvrdí, že by sa rád zaočkoval Sputnikom V, ale bude sa musieť dať zaočkovať inou vakcínou, keďže ruskú neuznávajú všetky krajiny, čo mu ako ministrovi sťažuje cestovanie.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22669149/koronavirus-na-slovensku-minuta-po-minute-28-maja.html

Jasne, ako minister sa nezaockovany nikam nedostane. Nehovoriac o tom, ze si po sputniku moze fuknut aj nejaku oficialnyu vakcinu...

Dňa 27. 5. 2021 at 21:03, electric blue napísal:

mohol by si mi dat odkazy na tie "fakty" , studie , publikacie .. z coho vychadzas a co ta presvedcilo . rada sa poucim :biggrin: cakam

Vsak uz ti sem dal Tyso: https://www.cdc.gov/flu/vaccines-work/past-seasons-estimates.html

Tak a teraz sup, sup, konecne si nieco nastuduj a pouc sa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O efektivnosti vakcin

Efektivnost vakcin mozeme merat roznymi sposobmi.

  1. Ucinost vakciny (Vaccine Effectiveness) je vedecky termin definovany vztahom:  1 - Rv/Rn , kde Rn je riziko nakazy nevakcinovanej osoby a Rv je riziko nakazy vakcinovanej osoby. Ucinnost vakciny je 0% ak Rv=Rn, 100 % ak Rv=0. Pri znizeni povodneho rizika na polovicu je ucinost 50%, na stvrtinu to bude 75%.
  2. Na uplne zastavenie sirenia nakazy nie je potrebna 100% ucinnost vakciny , staci aby bola vyssia ako ista kriticka hodnota zavisla od reprodukcneho cisla nakazy R. Ak je pod touto hodnotou, nakaza sa neda potlacit ockovanim. Ak je nad, po preockovani epidemia zanikne a uz nevypukne znovu. * Toto je trochu odlisne meranie efektivity.
  3. No potom pod efektivnostou vakciny mozeme rozumiet aj mieru v akej dokaze zabranit zavaznym komplikaciam, ci uz sa pacient nakazi alebo nie. Pri chripke aj covide je podstatne vyssia ako ucinnost vakciny. To je to, co asi mala na mysli game:
Dňa 27. 5. 2021 at 16:59, game napísal:

a k chrípke a očkovaniu: chlapci, nejde ani tak o to, aby sa malé spoločenstvá ochránili, ale aby sa človek jedinec ochránil - a to funguje. a nie že nie.

Takze "funguje to" moze mat rozne interpretacie...

O bode 3. v tejto diskusii asi nikdo nepochybuje, ze ockovanie chrani podstatnou mierou od zavaznych komplikacii.

Diskusia je o bode 2. , ci sa da plosnym ockovanim zastavit sirenie epidemie chripky, teda ci je ucinnost vakciny z bodu 1. dostatocne vysoka.

(*) - Pre chripku sa uvadza R=1.3 , comu zodpoveda kriticka hodnota ucinnosti vakciny 25%. Vynimocne R=1.6, comu zodpoveda ucinnost vakciny 40%. Plosnym ockovanim by sa teda mala dat dosiahnut globalna imunita, otazka asi bude, ci to nie je malo muziky za vela penazi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, smiley napísal:

a na kolko zatazia stat ked zaockovany ochorie  na covid?

a na kolko zatazuje stat liecba fetakov, alkoholikovm gemblerov. ?

dalej ,

Citát

Fajčenie je hlavnou z príčin ochorení srdca, ciev, srdcového infarktu, aterosklerózy, ischemickej choroby srdca, mozgovej mrtvice

. toto do akej miery zatazuje stat? :biggrin:

 

ach a ako financne zatazuje stat jedinec ktory sa nechce sa dat ockovat proti chripke a ochorie ? LOL

https://www.cdc.gov/flu/vaccines-work/past-seasons-estimates.html

 

skopiruj mi odtial klucove fakty . lebo v tom nic nevidim ziadne relevantne info . poprosim

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je celé len nátlak aby sa dali zaočkovať. Skrytá propaganda. Zrazu všetko ide bokom a existuje len čierne a biele teda zaočkovaní a nezaočkovaní a furt sa budú navážať do nezaočkovaných. Ľudia čo nikdy covid nemali ani ho mať nebudú ale bude sa na nich ukazovať lebo sú nezaočkovaní. Toto je najspolitizovanejšia choroba v histórii. Iné choroby sú aj nebezpečnejšie ale tento covid je spolitizovaný a už je to len o tom. A budú takto tlačiť všelijaké články že aké dobré je byť zaočkovaný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 minútami, Tomáš napísal:

Ľudia čo nikdy covid nemali ani ho mať nebudú ale bude sa na nich ukazovať lebo sú nezaočkovaní.

Hmm, aj mi poradis ako zistiť či ho niekedy mať budem? :blink:

 

pred 15 minútami, Tomáš napísal:

A budú takto tlačiť všelijaké články že aké dobré je byť zaočkovaný.

Náš sused, starší, relatívne zdravý, aktuálne ho idú prebúdzať z umelého spánku. Ak všetko dobre dopadne, pošlem ho za Tebou nech Ti dá lopatou po hlave za túto poznámku. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z vlastnej hlavy. Žiadna infovojna. Je to môj názor, tak som ho napísal. Však si všimnite ako nabádajú na očkovanie. Ako nejaký teleshoping kde je vsetko výhodné a suprové a neviem čo. Aj iné choroby zabijú ľudí a sú v umelom spánku a čojaviem čo. Ale z tých nerobia také haló ako z covidu. A teraz to očkovanie. Tak silno propagujú ze nič tak nepropagovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, electric blue napísal:

a na kolko zatazia stat ked zaockovany ochorie  na covid?

Zaockovany ma podstatne mensie riziko nakazi. A ak sa aj nakazi, tak s radovo mensimi nasledkami. Takze zataz bude o niekolko radov nizsia.

Ale unika ti to podstatne: od urcitej miery zaockovania uz ziadne ochorenia na covid nebudu, sirenie sa uplne zastavi.

pred 2 hodinami, electric blue napísal:

a na kolko zatazuje stat liecba fetakov, alkoholikovm gemblerov. ?

Na vela. Ale narozdiel od covidu sa zavislosti nedaju riesit tak lahko a jednoducho, ako ockovanie proti covidu. Vyvinuli sme perfektny nastroj na riesenia nasich problemov s covidom a napriek tomu sa najdu aj taki hlupaci, co ho nechcu pouzit.

 

pred 8 minútami, Tomáš napísal:

Aj iné choroby zabijú ľudí a sú v umelom spánku a čojaviem čo.

Ziadna ina choroba nam ale doteraz v modernej historii nezahltila nemocnice a nasledne marnice. A to sme to este ubrzdili lockdownom, takze odhadovat, do akych obludnych rozmerov by to narastlo bez opatreni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas, je to podozrivo podobne nazorom tvojho kamarata.

Ale tak skus porozmyslat aj nad tymto:

zatial nevieme kolko percent ludi sa moze nakazit. Napriklad ty uz vies ze sa mozes nakazit a to aj opakovane. A druhy  priebeh moze byt horsi. Ciste sebecky by si sa teda mal nechat zaockovat. 

Za druhe, cim viac ludi sa nakazi, tym je pravdepodobnejsie ze sa budu objavovat mutacie a tie mozu byt horsie. Da sa s tym bojovat len ockovanim.

Za tretie moze prist dalsia vlna, uz vieme ze sa viru lepsie dari sirenie na jesen, zimu a jar. A to znamena dalsie lockdowny, zavrete kebaby, zrusene jarmoky a zabavy. A zase sa tomu branit ockovanim. 

A kedze toto vedia vsetci co rozmyslaju aspon krok dopredu, tak to hovoria do medii a vlada plati kampan aby sa nechali zaockovat aj ti co nevedia uvazovat o tom co bude zajtra. A mame tu skupinu co veri infovojne a ta sa neda presvedcit nicim. 

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre argumenty. Bolo by treba sledovat nejaku krajinu ktora uz ockovanie zrealizovala do takej miery ze zrusili sa opatrenia a ako sa to tam vyvija. Tusim Izrael bol celkom rychly v ockovani. Tak ci sa u nich prejavi dalsia vlna na jesen s tym uz nemaju opatrenia a ked sa tam pandemia neprejavi, treba to ludom davat za priklad, aby videli rukolapny dokaz co sposobi ockovanie a vtedy uveria. Ludia su proste taki chcu to vidiet na vlastne oci, dovtedy si povedat nedaju. Ja som to dovliekol z amazonu lebo ignorovali uzatvorenie ekonomiky. Takze za to moze zamestnavatel nie ja. Mimo prace vo volnon case som dodrzoval vsetky nariadenia. Takze nebyt amazonu, kludne mozem napisat ze som ziaden covid nemal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas, podstatne je ale si ho mal a teda ho mozes mat. A mal si taky slaby priebeh ze zrejme uz ani nemas protilatky. A mas aj nejake rizikove faktory, A JE TO ZADARMO. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 54 minútami, Tomáš napísal:

Z vlastnej hlavy. Žiadna infovojna. Je to môj názor, tak som ho napísal.

Tomáš, či chceš či nie, tvoj "mozek z moráka" je ovplyvnený infovojnou a politologičkou z Viedne... prosím, skús sa neriadiť vlastnou hlavou, to nikdy nem dopadlo dobre.
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, tyso napísal:

tomas a od koho to mas? 

 

pred hodinou, Tomáš napísal:

Z vlastnej hlavy.

Ja si myslím, že toto hovorí samo za seba. Ako drvivá väčšina jeho príspevkov.

 

pred 31 minútami, Tomáš napísal:

Ja som to dovliekol z amazonu lebo ignorovali uzatvorenie ekonomiky. Takze za to moze zamestnavatel nie ja. (...) Takze nebyt amazonu, kludne mozem napisat ze som ziaden covid nemal.

Keby Amazon "neignoroval" uzatvorenie ekonomiky, tak by si bol medzi prvými, koho by vyhodili, a ty by si si v dvadsiatich príspevkoch nehonil nad tým, ako ti koronakríza náramne pomohla, že ty strategický zamestnanec v takej strategickej firme musíš robiť nadčasy. Ale tak ako obyčajne, za všetkým hľadáš len výhody pre seba. Dúfam, že tou lopatou po tej tvojej sprostej hlave ti už fakt niekto dá:

Dňa 2. 2. 2021 at 23:15, Tomáš napísal:

PS: V médiách sa hovorilo že počas covidu odpúštali ľuďom splátky lebo že je covid, a ja presne naopak ešte som predčasne splatil a posielal mimoriadne splátky lebo som mal tak veľa peňazí ako nikdy v časoch mimo covidu a údajnej nekrízy. Prečo sa u mňa deje presne všetko naopak ako tvrdíte vy či médiá? Len na toto mi odpovedzte. Preto sa mi nechce veriť že by nejaká kríza bola. Jediná krízová vec je že nemôžem cestovať za vecami z inzerátov.

Ty zaslintaný farizej, ale aspoň spravodlivosť vyhrala a bol si vyhodený a si bez peňazí :zubiska:

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

A druhy  priebeh moze byt horsi.

zase bububu :biggrin:Štúdia Lancet: Štúdia zistila, že reinfekcie COVID-19 sú zriedkavé, častejšie u osôb nad 65 rokov

https://www.eurekalert.org/pub_releases/2021-03/l-tls031821.php

tento clovek tyso furt len kecaaa

@Sniper aleco..  strategickeho zamestnanca vyhodili ?;O

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám to za sebou. Po prvej dávke som bola len unavená, a okrem boľavého ramena som bola v poriadku. teraz - únava, v noci zimnica, ráno teplota, ale vyzerá to, že okrem boľavého ramena už to prešlo. Dúfam, že mi nenarastú rohy :) a že to neoľutujem, že som sa na to dala.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm, mna by celkom zaujimalo, nakolko su vlastne tie bezne priznaky bezne.

Bol som pred tyzdnom na prvej davke a ... ...absolutne nic. Teda dodrziaval som prikaz oddychoveho rezimu, ale ziadnu extra  unavu som necitil. Prvy den som mal citlivejsiu oblast vpichu na ramene, druhy den som uz ani nevedel, do ktorej ruky som to dostal.

Tak uvidime, co spravi druha davka...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, tyso napísal:

nauc sa citat  s porozumenim a pouzivat google, doporucuje 10 z 10 absolventov. 

blaa blaa , nemas co povedat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 50 minútami, smiley napísal:

Hmm, mna by celkom zaujimalo, nakolko su vlastne tie bezne priznaky bezne.

Bol som pred tyzdnom na prvej davke a ... ...absolutne nic. Teda dodrziaval som prikaz oddychoveho rezimu, ale ziadnu extra  unavu som necitil. Prvy den som mal citlivejsiu oblast vpichu na ramene, druhy den som uz ani nevedel, do ktorej ruky som to dostal.

Tak uvidime, co spravi druha davka...

po prvej dávke - bola som hneď ráno - ešte doobeda sa nič nedialo, poobede sa mi začali zatvárať oči a prespala som poobedie aj noc. Na druhý deň okrem ramena nič. Táto druhá bola trochu horšia. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley

 

Citát

Zaockovany ma podstatne mensie riziko nakazi. A ak sa aj nakazi, tak s radovo mensimi nasledkami. Takze zataz bude o niekolko radov nizsia.

Ale unika ti to podstatne: od urcitej miery zaockovania uz ziadne ochorenia na covid nebudu, sirenie sa uplne zastavi.

to by sme si vsetci zelali . a do akej urcitej miery ????

 

a kedy mi skopirujes tie klucove fakty . ved to zaberie max. jednu minutu .

sa velmi ohanas tymto clankom , tak prosim . lebo ja tam ziadne fakty ktore podporuju tvoje tvrdenie ani za boha nevidim :biggrin:

 

https://www.cdc.gov/flu/vaccines-work/past-seasons-estimates.html

 

 

( alebo to dopadne ako vo vedlajsej teme Na politickú (a iné prehnané) korektnosti raz zakapeme , zahrajes to na mrtveho chrobaka:smile:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

electric blue, mohol by som povedat toho plno ale nie som tvoj skolitel ani ucitel. Robis smiesne chyby, nechapes textu  si leniva ho poriadne precitat.  

A tak len kontrolna otazka: Ake zriedkave su reinfekcie? A doporucenie, skus si nabuduce precitat zaver, ktory tam autor dal. Ale kludne sa dalej strapnuj, mne jeto jedno. Ale ak to budes robit v profesionalnom zivote, tak  o tebe velmi rychlo zistia ze si lenivy jesitny ingorant.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 28 minútami, electric blue napísal:

sa velmi ohanas tymto clankom , tak prosim . lebo ja tam ziadne fakty ktore podporuju tvoje tvrdenie ani za boha nevidim

 Nijak ma neprekvapuje, ze ty tam ziadne fakty nevidis. Moje tvrdenie podporuju velmi nizke ucinnosti vakcin. Napriklad 2014-15 bola len 19%,  to na globalnu imunitu nestaci. Celkovo sa iba v tretine rokov podarilo dostat ucinnost tesne nad 50%, co je hranica akceptovatelnosti vakciny.

https://www.cdc.gov/flu/vaccines-work/past-seasons-estimates.html

Proti chirpke teda zatial nemame dostatocne ucinne vakciny, aby sme mohli pomyslat na kolektivnu imunitu dosiahnutu plosnym ockovanim.

Ja zas marne od teba cakam na priklad aspon jedenj krajiny, kde sa plosne ockovalo proti chripke a podarilo sa im ju takto zlikvidovat. Ano naozaj staci tak malo, aby si ma presvedcila. :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

Po prvej dávke som bola len unavená, a okrem boľavého ramena som bola v poriadku. teraz - únava, v noci zimnica, ráno teplota, ale vyzerá to, že okrem boľavého ramena už to prešlo.

po prvom ma bolelo miesto vpichu, bolo veľmi málo opuchnuté, ale cítila som ho pár dní
po druhom som trochu cítila vpich, miesto ma bolelo deň, a na druhý deň som bola trochu "zvädnutá", taká vyšťavená, bez iných príznakov.
len som zapochybovala, či je to dobre alebo zle, aj kamarátke bolo po druhom horšie, aj zimnica aj mierne zvýšená teplota.

 

 

pred 9 minútami, smiley napísal:

Proti chirpke teda zatial nemame dostatocne ucinne vakciny, aby sme mohli pomyslat na kolektivnu imunitu.

kolektívnu nie, ale ochranu jedincov áno. opakujem sa, ale na ochranu jedincov sa osvedčilo očkovanie.
občas sa nájde niekto, kto tvrdí, že z očkovania dostal chrípku, prípadne že tri dni po očkovaní dostal chrípku a kdejaké variácie, lenže to sú spravidla bláboly, nakazení tí ľudia spravidla už boli, neočkujú sa spravidla v správnom čase... to sú veci, ktoré pri spätnom opytovaní často vyjdú najavo, keď očkovanie "nezabralo".
ľudia, čo sa očkujú pravidelne a v správny čas, odolávajú chrípkam, aj keď predtým chytili každý vírus, ktorý okolo preletel. to jednoducho tak je. zo života očkovaných a z vlastnej skúsenosti, sledujem to dlhé roky a pýtam sa ľudí. zaujíma ma to. a takto to je.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov