Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

rozhodnut ci mat povinne ockovanie alebo nie,to je vec poriadnej cost benefit analyzy.   Pri chripke vieme ze je sezonna a kazdu sezonu iny variant ( to znamena ze cas na ockovanie je pomerne kratky,  najprv treba spravit odhad ake varianty budu, potom vyrobit vakcinu, stihnut schvalenie a ockovat pred zacatim sezony).   Vieme ze zasiahne tak 5-10 percent populacie,  a na 100 nakazenych mame 0,8 smrtelnych pripadov.  Rizikove skupiny su 65+ a deti do 5 rokov.  Okrem toho vieme ze prave tych 10 percent populacie je vnimavych a zrejme budu opakovane infikovane.  Miesto plosneho ockovania je tak ovela vhodnejsie robit kampan cielenu na tych co chripkou trpia opakovane.  Dalsi problem je ze vakcina proti chripke ma ucinnost okolo 60 percent ( a ak sa netrafime do spravnych kmenov tak aj hlboko pod).   Ockovanie pomaha proti vaznym stavom ale len ciastocne chrani pred sirenim.

Dalsi logisticky problem je ze sa bezne nerobi vysetrenie na to ci to je naozaj chripka, kedze priznaky su velmi podobne dalsim virusovym ochoreniam. A tak aj odhady kolko je umrti na chripku su skutocne len velmi priblizne. 

K advokatovi, kedze pise pravne hluposti  tak som zvedavy ako sa bude branit pred vylucenim z komory.  Ale rozhodne nie je favorit v tomto pripade. 

Napriklad v zakone o advokacii je jasne povedane kedy moze odmietnut klienta a napodiv to ze je ockovany tam uvedene nie je.  A kedze to verejne prehlasil a dokonca uviedol ze v takom pripade klamlivo uvedie dovod ze je vytazeny, tak pred sudom uz ani nie je co dokazovat.   Vsjo jasno, zacem bukvy.  

A  rovnako porusuje "Advokát postupuje pri výkone advokácie tak, aby neznižoval dôstojnosť advokátskeho stavu. V záujme toho je povinný dodržiavať pravidlá profesijnej etiky a iné pravidlá, ktoré určuje predpis komory."

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, electric blue napísal:

Nie je to tak,  treba citat s porozumenim. Tych odhadovanych 16 az 20 tisic umrti to bolo v Nemecku, a to navyse v jednom vynimocnom roku. Stale je podstatne menej ako na covid, proti ktoremu sme navyse aktivne bojovali opatreniami.

Ked si uz zacala Nemeckom, tak si tam zober poslednu zimnu sezonu:

vyse 50 000 umrti na covid  vs. 130 umrti na chripku ( https://www.dw.com/en/massive-flu-wave-grips-germany/a-52445643 )

Takze ani nahodou sa nejedna o ochorenia sporovnatelnou hrozbou. Nehovoriac o tom, co pisal Tyso: pri chripke nie sme schopni ockovanim efektivne zabranit jej sireniu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, informator napísal:

no ved som ti napisal...."jeho moznu dilemu".......taktiez nevies, ci tu moznu dilemu uz nema dopredu pravne osetrenu....ale ako pisem, je to jeho problem a nie tvoj alebo moj....pre mna je podstatne, ze vakcinacny apartheid sa kludne da preklopit aj proti siritelom vakcinacneho terorizmu...

a s tym "kapim" na hube ma z bezpecnostneho hladiska pravdu.....aj pri vstupe do lietadla ta skontroluju a vezmu ti aj zubnu kefku, ak posudia, ze ju je mozne pouzit ako zbran, pri nejakom trestnom cine na palube lietadla....

pointa je v tom, ze pokial nema pristup do databazy NCZI, co na 100% nema, su jeho poziadavky dobra akurat tak pre radost takych hlupakov ako si ty a to je cele 

rusko ako zbran? :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak nam odsuhlasili Sputnik a je k tomu stale viac otazok, ako odpovedi. Ak mame k dispozicii cca 200 000 davok a niektore expiruju v juli, niektore v auguste, bude dolezite to logisticky zvladnut. Dovolim si tvrdit, ze nikto z kompetentnych nevie, ci nam este nejake poslu a v akom mnozstve. Neviem, ci je prva davka identicka s druhou, pripadne aky pomer maju v mnozstve prvej a druhej davky. V kazdom pripade ocakavam fiasko. Do jula by museli zaockovat 100 000 ludi a ja si myslim, ze z toho daju maximalne tak jednu patinu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok, tak este jedna neznama. Momentalne sa uzatvara schvalovanie covid pasov a testuje sa funkcnost aplikacie. Otazka je, ci ine krajiny budu akceptovat ockovanie vakcinou, ktora u nich nie je registrovana.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Minister predpokladá prípadné nežiaduce účinky po očkovaní Sputnikom V rovnaké, ako u AstraZenecy, pretože ide o rovnaký typ vakcíny. Zodpovednosť za nežiaduce účinky aj po očkovaní ruskou vakcínou preberá štát. Ľudia budú zároveň, rovnako ako pri každom očkovaní, podpisovať informovaný súhlas.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/589211-vlada-dala-zelenu-sputniku-v/

Problem samozrejme nie je v type vakciny, ale v jej kvalite. Stale chyba klucova 3. faza klinickeho testovania, bez ktorej nie je myslitelne vakcinu nasadit.

Na Slovensku sa pri KAZDOM ockovani podpisuje informovany suhlas? Odkedy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley a ty co moje , to bol namatkovy clanok https://dennikn.sk/1264273/na-slovensku-zomrie-nasledkom-chripky-viac-ako-800-ludi-rocne-v-zaockovanosti-sme-na-chvoste-eu/

 

Citát

Nehovoriac o tom, co pisal Tyso: pri chripke nie sme schopni ockovanim efektivne zabranit jej sireniu.

dalsia perla , prave naopak .

Prečo je dobré dať sa zaočkovať proti chrípke?

Očkovanie je najdostupnejšia a najúčinnejšia prevencia proti chrípke. Štatistické údaje dokazujú, že pri súčasnej nízkej zaočkovanosti celkovej populácie u nás, sa vyskytnú menšie alebo väčšie epidémie každý rok. Očkovanie pomáha jednotlivcom, ale aj kolektívom, ak sa zaočkuje väčší počet ľudí, napríklad v školách, v škôlkach, či na pracoviskách. Vytvorí sa kolektívna imunita, ktorá eliminuje riziko šírenia ochorenia.https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=3274:uitone-otazky-a-odpovede-o-chripke&catid=126:chripka&Itemid=112

 

papagajujes tysove *ny , obcas pouzi aj vlastny mozog

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 27 minútami, smiley napísal:

Co Blue, zase ziadne argumenty, tak si aspon ulavila ad hominem?

a ako sa da inak reagovat na ten mudro tvariaci sa gulas vylevov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

electric blue,  kludne si mozes najst vlastne zdroje a argumentovat.  Ak to nedokazes, tak sa z mojho pohladu blizis hranici kde ta zacnem ignorovat.

Napriklad fakty o efektivnosti vakciny na chripku :

https://www.cdc.gov/flu/vaccines-work/past-seasons-estimates.html

 

Ty si nahodne vyberies clanok, nie si schopna najst co je tam podlozene a co nie,  nie si schopna pochopit strukturu informacie ale z urazenej dievcenskej jesitnosti  sa snazis o detske urazky.  Sorry,  ale nie som tu psychologicka poradna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moju jesitnost by si (mozno) urazil keby si mi to natrel . zatial tam vidim len kopec nedotiahnutych vylevov . si myslis ze sme tu vsetci vymazani a o ucinkoch vakciny proti chripke sme poculi prvy raz dnes rano? to nie su urazky , ked si si tak isty ze mas pravdu , preposli ten svoj vylev fundovanym, a potom mi sem daj ich odpoved , dobre?  :smile: uz sa tesim

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, electric blue napísal:

A si ten clanok aj schopna precitat s porozumenim?

Pojednava sa tam o preockovani dochodcov, teda nie plosne testovanie vsetkych vekovych skupin, ale iba rizikovi. Aj v krajinach uvadzanych ako ockovacie idealy (Anglicko a Holandsko) ockuju iba dochodcov.

Tebou uvedeny clanok podporuje Tysovo tvrdenie, ze ockovanie je efektivne iba u rizikovych skupin.

Ak by si chcela podporit svoje tvrdenie, treba najst krajinu, kde sa im plosnym ockovanim vsetkych vekovych skupin podarilo zabranit vzniku chripkovej epidemie.

Citát

Očkovanie pomáha jednotlivcom, ale aj kolektívom, ak sa zaočkuje väčší počet ľudí, napríklad v školách, v škôlkach, či na pracoviskách. Vytvorí sa kolektívna imunita, ktorá eliminuje riziko šírenia ochorenia

https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=3274:uitone-otazky-a-odpovede-o-chripke&catid=126:chripka&Itemid=112

Tu sa zase nehovori o plosnom ockovani, ale o lokalnom ockovani skupin. Toto ma sancu byt efektivnejsie ako plosne testovanie, ale neviem, co namerali vedecke studie:  napriklad nakolko moje ockovanie bude chranit dochodcu, s ktorym zijem v domacnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley,  mam iste pochybnosti ze pri ucinnosti vakciny okolo 50 percent je mozne vytvorit kolektivnu imunitu.  Ale druhy problem je ze tento pojem je nezmyselny pri malom kolektive.   Ani skola ani pracovisko nie su uzavrete komunity kde by to znamenalo ze sirenie sa zastavi pre nedostatok vnimavych jedincov.   Povedal by som ze tato formulacia je skor nadseny ulet ako vazne tvrdenie.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, dead napísal:

pointa je v tom, ze pokial nema pristup do databazy NCZI, co na 100% nema, su jeho poziadavky dobra akurat tak pre radost takych hlupakov ako si ty a to je cele 

rusko ako zbran? :zubiska:

a co ti vravi, take "cestne prehlasenie" a nasledne postihy pri klamstve, ak ho v nom uvedies....

ani zubna kefka pri vstupe do lietadla nie je ako zbran, ale je tam podozrenie a tym padom je to vybavene....tak isto ako aj pri tom "kapi" na nose....je tam mozne podozrenie z umyslu zakryt si tvar z dovodu spachanie nejakeho trestneho cinu, co sa v kancelariach advokatov moze lahko udiat......

pred 2 hodinami, smiley napísal:

.....Pojednava sa tam o preockovani dochodcov, teda nie plosne testovanie vsetkych vekovych skupin, ale iba rizikovi. Aj v krajinach uvadzanych ako ockovacie idealy (Anglicko a Holandsko) ockuju iba dochodcov.

Tebou uvedeny clanok podporuje Tysovo tvrdenie, ze ockovanie je efektivne iba u rizikovych skupin.

si pozistuj, ako to chodi v DSS alevo ZSS, kde sa kazdorocne prakticky ockuje plosne proti chripke a ked sa tam chripka objavi, tak kolko ockovancov na nu zomrie....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, toto je zase oblast kde nemas   sancu to pochopit. Ockovanie proti chripke pomoze tak dvom ludom z troch. Ale chapem ze zlomky su pre teba prilis zlozite.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, informator napísal:

a co ti vravi, take "cestne prehlasenie" a nasledne postihy pri klamstve, ak ho v nom uvedies....

ani zubna kefka pri vstupe do lietadla nie je ako zbran, ale je tam podozrenie a tym padom je to vybavene....tak isto ako aj pri tom "kapi" na nose....je tam mozne podozrenie z umyslu zakryt si tvar z dovodu spachanie nejakeho trestneho cinu, co sa v kancelariach advokatov moze lahko udiat......

cestne prehlasujem, ze ty si zijes v nejakej paralelnej realite

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, electric blue napísal:

papagajujes tysove *ny , obcas pouzi aj vlastny mozog

Ked pises rychlejsie ako rozmyslas, zniknu taketo roztomile vyroky.

Ze papagajujes. S Tysom mame aj rozdielne nazory, niekolkokrat sme na tomto fore dosekali do krvi, administratori by vedeli rozpravat... :zubiska:

Ja som si povodne tiez myslel, ze pri chripke sa da efektivne zabranit epidemii plosnym ockovanim. Potom som to studoval hlbsie a na zaklade zistenych faktov (nie od Tysa)  som zmenil nazor. To obcas mudri ludia robia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj tak ma a iste kdekoho iného vskutku zaujíma, ako sa osvedčia očkovania... a je mi jedno, ktoré.

a k chrípke a očkovaniu: chlapci, nejde ani tak o to, aby sa malé spoločenstvá ochránili, ale aby sa človek jedinec ochránil - a to funguje. a nie že nie.
aj keď sa vždy nájde múdra hlava, čo prehlási, že bol očkovaný a na druhý deň ľahol s chrípkou - to má iné príčiny.
každoročne trápiť organizmus a srdce chrípkou, niekedy aj niekoľkokrát ročne, nie je práve najlepšie riešenie pre zdravie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, tyso napísal:

informator, toto je zase oblast kde nemas   sancu to pochopit. Ockovanie proti chripke pomoze tak dvom ludom z troch. Ale chapem ze zlomky su pre teba prilis zlozite.

a pomoze im ako?......napis a mozeme to prebrat.....skus zlomky posunut tvojmu ucitelovi na ZS.....

pred 8 hodinami, dead napísal:

cestne prehlasujem, ze ty si zijes v nejakej paralelnej realite

no dost mozne...pravdepodobne som sa nedopatrenim zaradil k paralenemu svetu covid sialencov a covid vakcinacnych teroristov....budem sa asi musiet vratit do sveta bez tychto debilnych covid manipulatorov... :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, iste o tom ze ockovanie pomaha nie je debata. Otazka bola ci by nemala byt snaha zaockovat celu populaciu. A k tomu pisem ze nie, vela penazi a malo muziky. Ale kazdy kto mal chripku v minulosti by sa mal zaockovat, rovnako klienti v DSS. Ale inak dufam ze technologia mRNA umozni vyrobit vakcinu, ktora bude lepsia a mozno aj na viac sezon.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

vela penazi a malo muziky.

podobne dristy by som cakala od slabsieho antivaxera .

 

 

@game smiley zacal bluznit otom ze by  vakcinaciu proti covid dal rad prikazom . k tomu dostal kontra , ze v tom prip  by mali byt povinne ockovania na vsetky virusy ktore ohrozuju nezaockovanych na zivote. (a ci sa dal zo solidarity detto ockovat napr proti chripke , ked mu tak strasne zalezi na spoluobcanoch . ;O) a do toho sa zapojil nas osmijanko tyso a vypisuje a vypisuje :hufi:

 

 

 

@smiley mohol by si mi dat odkazy na tie "fakty" , studie , publikacie .. z coho vychadzas a co ta presvedcilo . rada sa poucim :biggrin: cakam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som si scital statistiku za poslednych 10 dni bolo 19 pozitivnych z cez 7000 AG testovacov, traja na PCR testoch v okrese Revuca. Inak co ma prekvapilo, sme ruzovu preskocili preskocili o jednu farbu(mali sme byt  ruzovy a sme oranzovy,teda tu ziadne pravidla neplatia),aj ine okresy. Sme oranzovy. tak isto ako Brezno. Co tie cisla malo aj pre mesiacom. V revuckej nemocnici nieje nik lieceny, v celom BB kraji asi 44 ludi, v RS asi 7- ci su to pravdive cisla? neviem a ja im ani neverim.

Co sa tyka ockovania.Ak sa takto tupo tento stat sprava kk ci uz k detom. Zakazuje im sutaze.mozu s testom, nech si ich zavesi na kk matovicov volic, ci na ockovanie a vydieranie. Neviete sa sluzsne spravat ,ci nevieme tak to bude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov