Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

3 minutes ago, slimak said:

Inak tu je bordel ako v tanku. No horeuvedene povolenie(Krajciho) vraj nieje na vakcinu co maju. Povedal terajsi minister zdravotnictva.

to fakt, tak toto stupnovanie antickej dramy mi uslo :)  A teda mame zmluvu na nieco ine ako sme dostali ?  Tak to je zabava, kto podpisal preberak ?  Matovic mozno fakt skonci v CPZ.

44 minutes ago, alamo said:

Za momentálneho stavu vecí, by každý záujemca o očkovanie sputnikom asi musel podpísať nejaké lajstro "Bol som upozornený že táto látka mi môže spôsobiť trombózu, infarkt, porážku.. atď až po ischias, impotenciu.." Nejaký dodatok o "na vlastné riziko.. nijaký nárok na odškodnenie.."

A potom sa môže sputnikom každý dať štepiť hoc aj od zajtra..

:detektiv:

 

No sice je to cudzimi slovami ale presne toto znamena reverz :),  aj preto sa tesim na moment ked sa sputnikovci zrazia s realitou :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, tyso napísal:

a kedze  nechapes jednoduchsie veci, tak ako by si si to tak mal vsimnut ?  Rozumies ze EMA ide podla znameho a popisaneho scenara, kde je minimum priestoru na "strannicke" rozhodovanie ?   A cele politicke ovplyvnovanie je v tom ze EMA skratila svoje interne procesy a povolila paralelne skumanie faz ?  

A je fajn ze fasisticky pohrobok stale spomina svoj vzor mengeleho,   na ludoch nezalezi ze ?  Nie je clovek, nie je problem.  

kto tu nieco pisal, ze EMA rozhoduje na nejakom stranickom principe?.....pri spolocnom obchodnom zaujme neexistuje ziadna stranicka  "disciplina"......oficialne sa tomu vravi lobing.....a co sa tyka toho tvojho bonmotu "nie je clovej nie je problem-obet", tak ja som obet mengelho vedeckej skoly, ktorou sa "humanna" vedecka humanita prezentuje cez farmafirmi a ich hlasnych trub, ako si aj ty....

pred hodinou, slimak napísal:

Inak tu je bordel ako v tanku. No horeuvedene povolenie(Krajciho) vraj nieje na vakcinu co maju. Povedal terajsi minister zdravotnictva. Vraj ine davkovanie.

som si to prehral a ten vojak to oddovodnil tym, ze sa tam nejako rozchadzaju pocty davok v jednej flasticke.....takze tam nie je dovod zdravotny, ale skor nejaky technicky.....podla SUKL ale je to cele zle......ako dovod na odstranenie toho blazna je to v poriadku, ale s nim musia odist vsetci, co tvoria tuto sialenu koalicnu tlupu.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

ty si ozaj este vacsi blb, ako som si myslel....no jo vedec a este blby....co sa cudujem, ked drviva vacsina vedcov, je na tvojej genialne rozumovej a mentalnej urovni....robit pokusy na ludoch vedeckej tlupe ide velmi dobre.....o finanncny benefit ide az v poslednom rade....

https://www.hlavnydennik.sk/2021/04/04/skandal-doveryhodnost-ema-vazne-utrpela-naozaj-ju-farmafirmy-korumpuju/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 minútami, Sniper napísal:

V Česku sa nakazil juhoafrickým variantom plne zaočkovaný:

https://www.teraz.sk/zahranicie/v-cr-sa-ockovany-nakazil-juhoafricky/541700-clanok.html

Z tej Afriky nikdy nič dobré neprišlo.

dalsia "hlupana".....ako ich tu pomenuva kapacita tyso......v poslednom case sa s takymito "hlupakmi" asi rpztrhlo vrece....:)

https://www.facebook.com/wellness.harmonelo/videos/2868557503468198

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, informator napísal:

takze testovanie sa uskutocnuje a vravi sa tomu humanne povolenie, ale sputnik nie je bezpecny.

Informator, teraz sa skus susdredit: Sputnik je otestovany tak, ako boli vsetky ostatne vakciny otestovane pred rokom. Chyba mu najdolezitejsi test: dlhodoba klinicka studia na desiatkach tisicov ludoch. Vsetky ostatne vakciny ho maju, Sputnik ho nema a v najblizsich mesiacoch ani mat nebude. 

Staci sa sustredit na tento zakladny fakt, nie na EMA alebo na to, ze vakcina pochadza z Ruska.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, electric blue napísal:

ja neviem tyso, ale ked ohlásili ze sa idú uchádzat o registráciu sputniku u EMA  , uz vopred si začal vyplakávat ,o dvojitych metroch . a to sa ešte nič nedialo , nevedel si aké dáta pošlú, nič

Klucova 3. faza klinickeho testovania vakciny na desiatkach tisicoch ludi je najpracnejsia a najdlhsie tvrvajuca cast z vyvoja kazdej vakciny - ti najlepsi to stihli spravit s maximalnym usilim za vyse pol roka. 

Nieviem, ako si to predstavujes: ze Rusko tuto ohromnu pracu vykonalo, doteraz to tajilo, aby to teraz vitazoslavne predlozili EMA?

Dobre sme vedeli, ake data Rusko NEMOZE poslat uradu EMA...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, smiley napísal:

No nemusi byt hlupana, mozno nehovori pravdu zamerne. Taketo kontroverzne video jej zaruci velku sledovanost...

komu zaruci sledovanost?....tej lekarke alebo tv studiu 24?.......

pred hodinou, tyso napísal:

ale vyzera velmi presvedcivo:),  v takom pripade ze klame umyselne uz by bola v politike alebo v showbize.  Takze preferujem obycajnu hlupost.

series si na hlavu?......to co mame za lekarov, ci vedecke kapacity?......sami hlupak a podvodnik.....a ty tu ides argumentovat takouto hlupou spolocnostou klamarov a nevzdelancov?....nie si ty nahodou jediny vyvoleny s "cervenym" diplomom zo svojej sprostosti?...a ze preco nedoverujem politikom, vedcom, sociologom, politologom a podobnej "studovanej" havedi.... :)  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preštudujte si ako to bolo a dopadlo s iným zázračným liekom..

Citát

https://plus7dni.pluska.sk/veda-a-zdravie/mame-zazraku-liecivo-karibiku-vyvolava-skor-rozcarovanie

Kubánsky liek určený na liečbu diabetickej nohy čelí podozreniu, že spôsobuje rakovinu.

Citát

https://www.aktuality.sk/clanok/688101/co-vieme-o-kubanskom-lieku-a-ako-to-bolo-s-pacientom-ktory-ma-rakovinu/

Čo vieme o kubánskom lieku a ako to bolo s pacientom, ktorý má rakovinu

Fico bol iný "kabrňák" ako Matovič a aj tak sa mu ťahať za prsty s "farmakomolochom" nevyplatilo.. :vysvetlujem:

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, tyso napísal:

Problem je v tom ze ak sa ukazu vedlajsie ucinky ( a tie sa ukazu, kedze v argentine  hlasia na 800 tis davok 106 hospitalizacii   https://www.postoj.sk/73528/v-argentine-nou-masivne-ockuju-co-hovoria-prve-data-o-vedlajsich-ucinkoch )  

Vedlajsie ucinky ma kazda vakcina, to nie je problem. Problem je, pokial su vyrazne horsie ako pri inych vakcinach - to ale v clanku chyba.

Podla clanku je 800-tisic pocet celkoveho poctu ockovanych v Argentine vakcinami Astra Zeneca, SinoPharm a Sputnik. Statistika sa tyka 570-tisic ockovani od polovice februara, odkedy sa uz ockuje iba Sputnikom. Hospitalizovanych bolo 0.02% (106) ludi, ale toto cislo treba najprv porovnat hospitalizaciami pri inych vakcinach, pripadne s hospitalizaciami nezaockovanych. Nie je tam napisane, ako zistili, ze 97% komplikacii bolo sposobenych ockovanim.

Na druhej strane, aj by pokial by aj tie 2 hospitalizacie na 10 000 ockovani bolo naozaj sposobenych Sputnikom, stale su to hospitalizacie na urovni stotin percenta (a umrtnost asi na urovni tisicin percenta) oproti o niekolko radov vyssej umrtnosti na covid, ktore je na urovni percent. Otazka je, ci na Slovensku mame aspon nieco podobne Argentinskemu sputniku.

Ako udaje s Argentiny velmi zaujimave, len keby ich analyzoval niekto iny ako dievcatko pisuce do Postoja o ekonomickych a socialnych temach - skusim pohladat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, informator napísal:

robit pokusy na ludoch vedeckej tlupe ide velmi dobre

Ja viem, ze podobne ako pri Blue hadzem hrach o stenu a toto nema sancu dorazit az do tvojich logickych obvodov v hlave, ale predsa len skusim:

Pri testovani vakciny (lieku) sa od urcitej fazy MUSIA robit pokusy na ludoch, inac to testovat nejde.

Dokazes toto pochopit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@informator

Kľudne o mne povedz že som "Dr. Mengele", "Prof. Heisenberg" alebo trebárs "Doc. Holliday"..

:happyroll:

Problém nie je v "pokusoch na ľuďoch", aj keby si liek testoval na milión ľuďoch dostaneš iba "štatistiku". Vždy sa môže nájsť niekto,  kto zo zázračného lieku dostane "dáke hemoroidy".

Otráviť sa môžeš aj vitamínmi keď sa ich prežereš..

Preto sa k liekom a všetkému čo sa ne podobá pribaľuje "príbalový leták", v ktorom sa dočítaš všetko možné od jeho správneho dávkovania,  cez to pre ktoré osoby nie je vhodný až po "V prípade komplikácií a takých a hentakých problémov, poraďte sa so svojim lekárom."

Rusi k Sputniku nijaký taký príbalový leták nepribalili. A nikto príčetný ho za nich spisovať a podpisovať nebude..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley, hladal som udaje z argentiny na pubmede a zatial nenasiel. Ale nechcel som hodnotit sputnik, len som pripomenul ze ma vedlajsie ucinky ako kazda vakcina ale ze v pripade ak ho povoluje minister a nie vzdialena EMA tak sa lahko moze hnev obratit na neho. Aj s nejakymi trestnymi oznameniami a vyhrazkami. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, smiley napísal:

Ja viem, ze podobne ako pri Blue hadzem hrach o stenu a toto nema sancu dorazit az do tvojich logickych obvodov v hlave, ale predsa len skusim:

Pri testovani vakciny (lieku) sa od urcitej fazy MUSIA robit pokusy na ludoch, inac to testovat nejde.

Dokazes toto pochopit?

ale ano toto dokazem pochopit, len to je, ak to dobre chapem, mozne iba na baze dobrovolnosti a nemalej finanncnej kompenzacii v prospech  suhlasiaceho s pokusom na jeho anamneze.....samozrejme farmafirma musi pokusny objekt nalezite informovat...mas dojem, ze sa to teraz tak deje?...pretoze toto je testovanie a nie nejaka akcia v plosnom ockovani proti osypkam....ci ano?....

pred 4 hodinami, alamo napísal:

@informator

Kľudne o mne povedz že som "Dr. Mengele", "Prof. Heisenberg" alebo trebárs "Doc. Holliday"..

:happyroll:

Problém nie je v "pokusoch na ľuďoch", aj keby si liek testoval na milión ľuďoch dostaneš iba "štatistiku". Vždy sa môže nájsť niekto,  kto zo zázračného lieku dostane "dáke hemoroidy".

Otráviť sa môžeš aj vitamínmi keď sa ich prežereš..

Preto sa k liekom a všetkému čo sa ne podobá pribaľuje "príbalový leták", v ktorom sa dočítaš všetko možné od jeho správneho dávkovania,  cez to pre ktoré osoby nie je vhodný až po "V prípade komplikácií a takých a hentakých problémov, poraďte sa so svojim lekárom."

Rusi k Sputniku nijaký taký príbalový leták nepribalili. A nikto príčetný ho za nich spisovať a podpisovať nebude..

skor mas vnimanie sveta ako Pancho Villa.... :)  slepo doverujes svojim idolom.....

tak ked teda nebol pribalovy letak, ako SUKL moze prehlasit, ze tom nie je to, co sa predava inde vo svete?...

a ano, problem je v pokusoch na ludoch, ked sa robia pod ruskom humanitneho povolenia a neziaduce ucinky sa vychytavaju za "behu"....

preto v tom ja vidim iba boj o "zakaznika" zo strany farmafiriem a vyuziva sa vsetko mozne a aj nemozne....

a nakoniec Sputnik ma technologiu a zlozenie odskusane desatrociami, kedze sa vyraba na starej technologii a napr. Pfizer a pod. su na uplne novom a neodskusanom zlozeni a z vyhladom do buducna, na tenkom  nepreskumanom lade, co sa tyka moznych nasledkov.....aku mas istotu, ze sa na zaklade tejto technologie vyrobi vakcin, nebudu vyskytovat vazne zdravotne problemy o par rokov....v zdravotnictve sa neda riadit sposobom "vice, lepe, levneji"....dopadneme potom podobne, ako flora okolo nas, kde sa takto prejavujeme uz peknych par desatroci....nevidis vysledok?....

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  zase si uplne mimo.  Testovanie na dobrovolnikoch u schvalenych vakcin prebehlo na  skutocne velkej vzorke, to co sa deje je pouzivanie vakcin a sledovanie vzacnych neziaducich ucinkov.  To sa ale deje v normalnych krajinach vzdy pri kazdom novom lieku.  

A je smiesne ze zase netusis co sa deje, konkretne Astra Zeneca dodava vakcinu za vyrobne naklady a nebojuje o zakaznika,  o zakaznika bojuje Sputnik a to  bez ukoncenych testov.    Astra Zeneca pouziva rovnaku technologiu ako Sputnik  a ked sa ty vyjadrujes o biotechnologiach, tak je to fakt smiesne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@informator

Ja nepopieram že "farmakomoloch" skutočne existuje a je to fakt problém.

Kto neverí nech sa ide pozrieť do čakárne k hocijakému doktorovi, zväčša tam uvidí toľko všemožných reklamných letákov na všemožné medikamenty ktoré vám váš doktor predpíše, až sa človeku pretočia bulvy.

A keby sme porovnali sumu ktorú na svoje živobytie SK veda a špeciálne SK zdravotníctvo dostáva z rozpočtu, so sumami ktoré dostáva od všemožných "neziskoviek" s atď.. Asi by sme išli do kolien..

Je to na zaplakanie..

Koho chleba ješ, toho pieseň spievaj..

Proste ak začnú našim politikom dávať breve (okrem nakupovania predražených CT) na dovoz všelijakých zázračných medicín, bude po prachoch.

Možno by sme za to mali byť aj trochu radi, inak by nám sem naši politici za pomoci utajených zmlúv doviezli taľko zázračných Čínskych medikamentov,  až by nám šli ušami.

:detektiv:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V BB kraji spravili asi 8 velkokapacitnych miest. Len chybaju vakciny. V BBkraji je 13 okresov. Vacsie mesta su BB ,ZV, ZIar, RIM.s a Lucenec. Mensie okresy ci mesta su Revuca, Stiavnica, Krtis, Detva ,Zarnovica. este chybaju tri, Poltar, Krupina a este jeden okres. Ja som ich nikoho nechcel dehonestovat,ziaden okres.

https://www.facebook.com/ondrejlunter2017/videos/1425693954438228/

Kde je tych 8 ockovacich miest? V Cizi? pre okresy RS a RA . Je to super miesto na leto a budu to mat vstupenku na kupanie, snad.

Na Brezno som zabudol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Minister financií Igor Matovič odišiel po rokovaní vlády bez toho, že by odpovedal novinárom. Povedal len, že v stredu tlačovú besedu mať nebude. O čom ešte rokujú premiér s predsedom parlamentu, neodpovedal.

Tlacovku Igor mat nebude, podla mna nebude nikdy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov