Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

a  teraz prezrad tu uzasnu logiku, kde si z toho vyvodil ze  protestuju ti zaockovani :) A nie ti dezolati.   Pobavilo,  pekne si ukazal ze sice nezlvladas logiku na urovni zakladnej skoly ale inak sa citis schopny posudzovat cokolvek.  A dokonca si presvedceny ze to je tvoj nazor a nie sracky co ti naliali do hlavy.

V ottawe maju 30 kamionov a pridalo sa 5000 dezolatov,  ale ved to sme zazili aj v bratislave. A nie, v bratislave nerobili bordel zaockovani.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pouzil som tvoju logiku percentualnej ucasti a zaockovanosti....v kanada je zaockovanychh cca 75-80% obcanov....teda medzi demonstrujucou masou ludi, je zaockovanych a nezaockovanych pomer, aky som popisal v percentach.....teraz mas problem tvoju logiku prijat?..... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to moja logika nie je :)  Ale len dalsia ilustracia ze  ani nechapes co je to logika.   Ale chapem ze pochopit co je nahodne a teda ma podobne rozdelenie ako populacia a co nie je nahodne a nebude mat rovnake rozdelenie to je tak dva rady nad tvoje intelektualne schopnosti.   Tak len maly priklad.  Aj ked je v populacii 50 percent muzov, tak  v gynekologickej ambulancii ich nebude 50 percent. A rovnako na antivakcerskom proteste nebude 50 percent zaockovanych.   Sice nechapes preco, ale nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informátor, keď ty používaš "logiku a matematiku", tak bude zaručene o zábavu postarané. Ešte si tu doposiaľ za tie dva roky nedal jediný rozumný argument, že vakcíny su zlo a ničnerobenie výhra v lotérii. Pretože tu neustále spamuješ svoje pocity a pocity hlupákov ako si ty. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, tyso napísal:

  Tak len maly priklad.  Aj ked je v populacii 50 percent muzov, tak  v gynekologickej ambulancii ich nebude 50 percent. A rovnako na antivakcerskom proteste nebude 50 percent zaockovanych.   Sice nechapes preco, ale nebude.

ak ta vakcina chrani na 90%, tak to neznamena, ze tvoja sanca ochoriet,  je 1 k 9......

pred 6 hodinami, robopol napísal:

 Ešte si tu doposiaľ za tie dva roky nedal jediný rozumný argument, že vakcíny su zlo a ničnerobenie výhra v lotérii. 

a to by som tu mal ten dokaz, co pozadujes, davat ja?.....kde ja tvdim, ze vakcina je zlo a nicnerobenie vyhra?......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ani nahodou to nie je 1:9, to by si ale musel skutočne poznať aspoň kupecké počty. To už je nad tvoje možnosti. Doposial si tu nadaval na opatrenia, nadaval na vakciny, z toho teda plynie, že vakciny su zlo podla teba a akekolvek opatrenia sú tiež zlo, nadaval si na ruška a podobne. No ale ako spravny muzikant sa aspoň vieš zatvariť, to nie ja, ja muzikant.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to 1:9 - tim?......to ale potom smeruj  tysovi a nie na mna, pretoze je som v tom prispevku iba pouzil jeho percentualne a statisticke chapanie reality......ked to teda nie je ten pomer, tak tyso je usvedceny klamar.... : )

a na opatrenie som nadaval a aj nadavam, ale som ich respektoval....co sa tyka vakcin, tak som spochybnoval a aj doteraz spochybnujem ich spolahlivost.......ze som mal pravdu, to sa aj potvrdilo, tak tu nemut vodu svojou "genialitou"..... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za prve,   nesnaz sa pouzivat moje chapanie,  to nejde. To by si musel uspesne zvladnut aspon stredoskolsku matematiku, co u teba nehrozi.

A kedze si ju nezvladol, tak sa zbytocne vyjadrujes k spolahlovosti vakcin.  Aj ked to ze v nemocnici na Slovensku lezi 85 percent neockovanych by mohlo nieco napovedat aj vacsiemu idiotovi ako si ty.   A tak usudzujem ze o svojom klamstve vies ale nekrofilia ta nepusti. 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo tak počúvam okolo, medzi národom sa najnovšie roznieslo, že omikron zásadne dostávajú tí očkovaní...

stále lepšie očkovacie a antivaxerské konšpirácie sa menia týždenne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

povodne nebolo jasne ako  vakciny pomahaju pred samotnou infekciou u omikromu ale uz vieme ze ano, sice menej ale stale je to vyznamne. Ale nasim antivakcerom uz realita vobec neprekaza, to ze uz kazdy ma niekoho neockovaneho co dostal omikron ich vieru nijako neohrozilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Odbory jsou také proti tomu, aby se platby za státní pojištěnce zmrazily na loňské úrovni. Minulá vláda rozhodla o jejich navýšení o 200 korun na 1960 korun od letošního ledna. V minulých dnech už se odbory kvůli tomu obrátily dopisem na premiéra Petra Fialu. 

Upozorňují na to, že zdravotní pojišťovny na navýšené platby nastavily své rozpočty a podle vydané úhradové vyhlášky, která s navýšením rovněž počítala, se už druhý měsíc hradí prostředky zdravotnickým zařízením.

Tímto opatřením, které by platilo od dubna, by podle České televize stát letos ušetřil 10,8 miliardy korun. Stát platí zdravotní pojištění například za důchodce, děti, nezaměstnané nebo vězně.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zdravotnicke-odbory-stavkova-pohotovost-uspory-zdravotnictvi.A220208_144329_domaci_lisv

 

1960 korun je zhruba 79 euro, co su odvody z minimalnej mzdy ci co plati kazdy zivnostnik minimalne. Tam je ten rozdiel,medzi SR a CR.  

Len pre ukazku chaosu u nas.

Citát

 

9.3 SADZBY POISTNÉHO ŠTÁTU ZA POISTENCOV ŠTÁTU

Sadzby poistného sú určené v § 12 ZZP. Štát do konca roka 2019 platil za poistencov štátu poistné 4 % z vymeriavacieho základu štátu. V praxi sa však sadzba poistného určovala "podľa potreby" každý rok v prechodných ustanoveniach zákona.

Napríklad v roku 2019 štát platil poistné za jedného poistenca štátu:

od januára do mája vo výške 3,20 % z 954 eur = 30,52 eura mesačne

od júna do októbra vo výške 3,44 % z 954 eur = 32,81 eura mesačne

od novembra do decembra vo výške 5 % z 954 eur = 47,70 eura mesačne

Od roku 2020 je podľa § 13 ods. 14 ZZP platba poistného štátu určovaná "operatívne" zákonom o štátnom rozpočte podľa prognózy Výboru pre daňové prognózy a predpokladaných výdavkov.

https://www.relia.sk/Article.aspx?ID=461

 

Priemerna mzda bola rovnaka,len v parlamente hodili ine sadzby%. Ano sli volby.  

Najlepsie je toto. SZCO dochodca - mal by byt poistencom statu. On aj ak ma prijem plati, ale ak ma vacsi prijem,uz za neho stat neplati. To co je za haluz?

Citát

 

Príklad

Pán Ladislav je celý rok 2020 živnostník - SZČO. Súčasne je celý rok 2020 poberateľom starobného dôchodku – je tak osobou podľa § 11 ods. 7 písm. b) ZZP a je preto súčasne poistencom štátu.

Ako SZČO a súčasne poistenec štátu má tú výhodu, že pri určení vymeriavacieho základu sa na neho podľa § 13 ods. 13 ZZP nevzťahuje povinnosť zvýšiť vymeriavací základ na tzv. minimálny základ. Lenže to podľa § 11 ods. 8 ZZP závisí aj od toho, aký dosiahne vymeriavací základ SZČO na základe daňového priznania.

Ak pán Ladislav dosiahne v ročnom zúčtovaní  za rok 2020 vymeriavací základ zistený na základe daňového priznania za rok 2020 maximálne vo výške 3153 eur, bude za rok 2020 za neho platiť poistné štát. On sám platí poistné z činnosti SZČO a to sa vypočíta z vymeriavacieho základu zisteného na základe daňového priznania. Tento vymeriavací základ sa nezvýši na tzv. minimálny základ.

Napríklad, ak vymeriavací základ zistený na základe daňového priznania za rok 2020 bude suma 2900 eur, tak poistné za neho platí štát a on sám platí poistné vypočítané ako 14 % z 2900 eur = 406 eur.

Ak pán Ladislav dosiahne v ročnom zúčtovaní za rok 2020 vymeriavací základ zistený na základe daňového priznania za rok 2020 vyšší ako 3153 eur, nebude za neho štát platiť poistné za rok 2020. Poistné z činnosti SZČO sa v takomto prípade vypočíta z vymeriavacieho základu zisteného na základe daňového priznania a tento vymeriavací základ sa nezvýši na tzv. minimálny základ.

Napríklad, ak vymeriavací základ zistený na základe daňového priznania za rok 2020 bude suma 3200 eur, tak štát za neho poistné neplatí a on sám platí poistné vypočítané zo základu 3200 eur. Pri sadzbe 14 % bude jeho poistné za rok 2020 vo výške 448 eur.

 

Matovic vyjde na tlacovku,ze zivnostnici platia 2000 euro rocne a zamestnanci 8000. Minimalne odvody su 3 000. Ten dochodca neplati rocne 448 eur na zdravotne a stat zan nemocnici neposle nic. On plati po novom aj 153 euro socialne/mesacne.Hadajte o co ma vyssi dochodok. Nie je ten dochodca szco na hlavu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 50 minútami, game napísal:

......stále lepšie očkovacie a antivaxerské konšpirácie sa menia týždenne :)

nejako podobne sa menili, aj menia,"iecebne pozitiva" vakcin proti covidu.....takze tvoja vytka by mala byt od teba na obe strany....

pred 20 minútami, tyso napísal:

povodne nebolo jasne ako  vakciny pomahaju pred samotnou infekciou u omikromu ale uz vieme ze ano, sice menej ale stale je to vyznamne. Ale nasim antivakcerom uz realita vobec neprekaza, to ze uz kazdy ma niekoho neockovaneho co dostal omikron ich vieru nijako neohrozilo.

potvrddil si moje opravnene kritizovanie, ze vakcina nie je spolahliva a nesplna to, co sa o jej pozitivach tvrdilo a tvrdi, od niektorych nasich skorumpovanych vedeckych "elit"......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, ty si idiot a nevies citat.  A tak nechapes co sa tvrdilo a coho sa tykalo.  Ale okrem toho si postihnuty a nechapes ze si idiot a tak veris ze tomu rozumies. Ale to je len dalsi omyl, nerozumies.

A kedze si idiot tak sa spoliehas na podobnych idiotov a siris ich klamstva a skoro ta stalo zivot,  nepomohlo  navyse sa nevies poucit ani na vlastnych chybach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako plocha Zem bola sranda, aj ked tiez to bolo zavazne memento, az ako velmi dokaze ludi zblbnut internet.

Ale sucasne antivaxerske ignorovanie reality zabija mnoho ludi, tu uz naozaj konci sranda. 

Mali by sme zvazit zmenu pomenovania "homo sapiens" ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 3. 2. 2022 at 9:41, tyso napísal:

A vysvetlenie ze domaca karantena zvysuje smrtnost lebo : sic "Zákaz vychádzania z domu môže izolovať infikovanú osobu doma s jej rodinou, čím riskuje, že infikuje členov rodiny vyššou vírusovou záťažou, čo spôsobí závažnejšie ochorenie,“ napísali vedci."

To je skutocne blbost.  Bez ohladu nato z ktorej univerzity su,  aj ekonomovia by mali mat aspon zaklady zdraveho rozumu. 

Ano, jedna sa skutocne o blbost:

  1. Jedna sa o nepublikovany clanok, teda nie je to vedecky clanok
  2. Nie je to John Hopkins University, ale John Hopkins Institute, ktory pravdepodobne nie je uzko previazany s univerzitou. Iba jeden z autorou posobi na univerzite
  3. Autori su ekonomovia, ani jeden z nich nema medicinsko-virologicke vzdelanie
  4. Autori sa predtym silne angazovali proti lockdownu, tazko ich teda povazovat za nestrannych.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwiT5qefheL1AhXp-yoKHbEwDV0QFnoECAwQAQ&url=https%3A%2F%2Fsites.krieger.jhu.edu%2Fiae%2Ffiles%2F2022%2F01%2FA-Literature-Review-and-Meta-Analysis-of-the-Effects-of-Lockdowns-on-COVID-19-Mortality.pdf&usg=AOvVaw31qlXVU-Somzp_vkRDsLFj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

bohužiaľ, samotný vírus, najma variant nazývaný Omicron, je tipom vakcíny. To znamená, že vytvára imunitu B-buniek, aj T-buniek a urobil lepšiu prácu, ako my s vakcínami."
Povedal sám Bill Gates . Snáď je pán Bill Gates dosť hodnoverný :smile:

tuto stranku velmi nemusim ale nechce sa mi hladat to video na inej . https://rumble.com/vvbl41-bill-gates-bohuia-omikron-zaokoval-ud-nabudce-zaokujeme-ud-za-6-mesiacov-ni.html

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je hyperbola, samozrejme. kazde prekonanie virovej choroby sa takto sprava.  ciste historicky slovo vakcinacia odkazuje na prekonanie kravskych kiahni co sposobi imunitu voci pravym kiahnam. Ale je to samozrejme asi tak 100x horsi sposob ako sa nechat ockovat a o tom gates hovoril. len sp nerozumie slovu kontext.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso nevymyslaj si kontexty a nevkladaj do ust co nehovori .  konkretne v tejto pasazi sa gates zmienuje o rizikovych skupinach .

Citát

... to znamena sancu na zavazne ochorenie , ktore je spojene hlavne s tym ,- ze su starsi a maju obezitu alebo cukrovku

ak pocujes nieco ine, radim to dat vysetrit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

si jednoducho sancta simplicitas.  Citanie s porozumenim je zjavne meta nad tvoje moznosti.

"Koronavírus sa postaral o imunizáciu populácie lepšie ako vakcíny, pretože očkovanie nebolo dlho dostupné v potrebnom množstve." Gates

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, electric blue napísal:

To znamená, že vytvára imunitu B-buniek, aj T-buniek a urobil lepšiu prácu, ako my s vakcínami.

Pravdu vravi: vakcinovali sme naozaj mizerne a nechali sme si to cele sabotovat antivaxermi. Mali sme s nimi zatocit a vakcinovat podstatne viac,aby sme odviedli aspon taku dobru pracu, ako Omicron.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uz ked striehnes na freespace jak ropucha na prameni , aspon si vyhladaj co konkretne vlastne povedal :biggrin:

Citát

Aufgrund von Fehlinformationen haben sich Bill Gates zufolge viele Menschen erst spät oder gar nicht für eine Corona-Impfung entschieden, daher habe „die Omikron-Variante die Welt schneller erreicht als die Impfstoffe.

 

“Podľa Billa Gatesa sa kvôli dezinformáciám veľa ľudí rozhodlo dať sa očkovať proti koronavírusu neskoro alebo vôbec, čo je dôvod, prečo sa „omikrónový variant dostal na svet rýchlejšie ako vakcíny.“

 

ze kto je sancta simplicitas

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len tak : "bohužiaľ, samotný vírus, najma variant nazývaný Omicron, je typom vakcíny".  

No nie je,  urcite nie modernej vakciny.     Zasadny problem je to ze tento virus sa dalej replikuje v ludskom tele a nie je mozne garantovat aby nemutoval. A to by mohlo viest k dalsim nebezpecnym variantom.  

Tu ide len o neplanovane a neriadene premorenie variantom, ktory sa rychlo siri a je menej nebezpecny.  Ale zabija tak 100x viac ako vakcina.  Gates hovori o nasom zlyhani, kde napriek tomu ze je dostupna vakcina tak sme neboli schopni ju zabezpecit pre chudobne krajiny a  vo vyspelych krajinach vznikla velka skupina, ktora ju odmieta.  A ak tieto problemy nebudeme schopni vyriesit tak nas buduca pandemia moze ohrozit ovela viac.   Nie je to zlyhanie vedy ale zlyhanie spolocnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj keď Omicron je slabší ako Delta a šíri sa rýchlejšie, nie je žiadna vakcína. Je to škodlivý patogén, pri ktorom máme len kus šťastia, že si imunita vie s ním poradiť vo väčšine prípadov. Kedykoľvek sa môže objaviť ďalší variant, ktorý môže mať výrazne vyššiu smrtnosť.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov