Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

A len tak,    najzaockovanejsia krajina je Portugalsko (10 mil, teda 2x Slovensko) .   To co sa deje tam tak nie je predpoved pre Slovensko ale je to ukazka aky ma dopad ockovanie.

Nove pripady:

2070119861_obrzok.png.6dca75e667b8e40b6c8e3295a7cce218.png

umrtia:

293848066_obrzok.png.aeb093382179905fa9b3b1c4bfce4db2.png

 

Vdaka ockovaniu je u nich 10x menej mrtvych ako na Slovensku, pricom pred rokom na tom boli podobne ako Slovensko. A maju omikron uz par tyzdnov ale umrtia nerastu a zda sa ze uz prisiel vrchol.   Je mi jasne ze miestnym "expertom" to nepomoze ale fakt je ockovanie funguje. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 minútami, informator napísal:

dolezity je vysledny efekt pri tak velkej rozdielnosti preockovania populacie

Takže najlepšie z toho vychádza krajina, ktorá netestuje vôbec = 0 prípadov. Ty si priam ukážkový výsledný efekt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ale.....vedecka admiralita nie je spokojna?.....Mozanbik bol x desatroci spojeny z Portugalskom....preco pochybujete o spravnosti ich postupu  v corona rieseni?.......myslite ze tam Portugalci nezanechali po sebe aj zodpovednost a preciznost?.....:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Udáva podla svojich možnosti. A keďže ty si si umrtnost nepozrel, tak na počet prípadov, ktoré sú nahlasene je úmrtnosť rovnaká ako u nas pri prvej vlne korony, teda bez zaočkovania. Tieto čísla majú okolité africké štáty rovnaké, keďže tam ani poriadne netestujú, ani nevedú rozsiahle štatistiky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tyso porovnavat mozes len nieco porovnatelne. Neda sa porovnavat Mozanbik , Portugalsko a Slovensko.  V podstate sa neda porovnavat ani Revuca a Bratislava.  Neda sa porovnat Slovensko a Cesko. 

https://www.idnes.cz/koronavirus/statistiky

Vies dat nejake take statistiky zo Slovenska? Nie? tak co chces porovnavat.

Na slovensko prichadza omikron. Vidite to v naraste podielu pozitivity u zaockovanych dnes cez 37% , v cechach cely tento tyzden je viac pozitivnych zaockovanych ako nezaockovanych.  Teda na omikron ci to dostanes ci nie ci si zaockoavany aj nie je to jedno - isto s tym suhlasi aj Tyso. Ak stym nesuhlasi a si mysli ze to daju na tretinu zaockovani tak si klame do kapsy. V dansku su zaockovani viac infikovani ako nezaockovani.   vrovnakom case Ked bol pomer 78:22 na deltu boli pozitivny 77:23 na omikron 92:8.

Podla matematika Kollara, je to kvoli tomu ze tych 22% nezaockovanych danov - su uz davno prekonani virusom. ved to moze byt a asi je aj pravda. Ale tu sa nedozvieme z Portugalska, ci Danska ale zo Slovenska.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak mas konzistetne data, tak sa da porovnavat.  Len to musis robit opatrne nie ako informator.

Statistiky mas aj zo slovenska,   naklikaj si ake chces  https://covid-19.nczisk.sk/sk

A ano omikron prichadza, to sme vedeli a aj sme tusili kedy to bude. 

Ale k ceskym statistikam,  musis davat pozor.  V cechach je pocet ockovanych vyssi ako na slovensku,  takze nemozes porovnavat absolutne cisla.   Ak teda tvrdis ze je viac pozitivnych zaockovanych tak sa mylis,    musis si tam najst graf kde sa pise o incidencii, ta je preratana na rovnaky zaklad.

(  V holandsku je 70 percent ockovanych, takze ak chces korektne porovnavat, tak musis pocet infikovanych neockovanych nasobit 3.   Keby bolo  zaockovanych 100 percent, tak samozrejme bude infikovanych 100 percent ockovanych, ini by neboli.  A potom je dolezite sledovat absolutne cisla, kedze tie budu vyznamne nizsie ako v neockovanych krajinach )

1394260991_obrzok.thumb.png.b4a073248cadc51972618e14784f5395.png

 Tam vidis ze vakcina poskytuje ochranu aj pred nakazenim,  ale nizsiu ako to bolo pri delte.   

Bohuzial tam chyba incidencia pre tretiu davku ale da sa dedukovat z :

28646503_obrzok.thumb.png.0f7fb4831bf23ea7909e29b655bc54a3.png

Predpokladam ze 65+ si boli pre tretiu davku a tak tu mas porovnanie neockovanych a ockovanych tretou davkou. A to vyzera velmi nadejne.

Dolezite budu hospitalizacie a umrtia, ale to musime pockat, este je to prilis skoro aby to bolo vypovedne,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten tvoj prvy graf co ukazuje? Stabilny stav neockovanych a narast u ockovanych, ci to vidis inak? A 37 percent je dnes ockovanych pozitivnych na Slovensku, hadaj kolko bude na tyzden.

https://covid-19.nczisk.sk/sk

Si sa tu hadal s informatorom ako ti ockovanie zabranuje sa nakazit a sirit nakazu, si len taral. Ze tri krat menej to ockovani  rozsiruju. Len sa nakaza priblizila Bratislave stopli semafori, najzaockovanejsie deti co najviac to roznasaju,podla sprostych rodicov ci bratislavskych ucitelov zrusili skoly na celom slovensku.

https://www.ssi.dk/-/media/cdn/files/covid19/omikron/statusrapport/rapport-omikronvarianten-21122021-14tk.pdf?la=da&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&fbclid=IwAR0Y3ZT0qAOLV-87CbnRRL90DijiXvrCJ4DRK8Wc-400rFy5eDprPIWgdJA

4.ta tabulka

Aj deltu roznasali zaockovani rovnako, len neboli testovani. Preco spytaj sa Lengvarskeho ci Pavelku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,    si celkom rozumny. Ale ked pocujes slovo Bratislava  tak dostavas tunelove videnie.

To co hovorim, to dokladam faktami.  Na grafoch vidis ze ockovanych je menej nakazenych,   a teda roznasaju nakazu menej.   Bez ohladu na to ci to tvrdim ja, rovnaky vysledok predsa musis dostat aj ty.

A dovod na zrusenie semaforu nebola Bratislava ale to ze sa dosiahlo 3000 obsadenych lozok v nemocniciach.  Tak bol nastaveny semafor.  

A nepadaj na uroven informatora,   ockovani boli testovani.    Na PCR test sa dostanes vtedy ak si stretol s nakazenym.   Mozno ty si ziadneho nakazeneho nestretol ale v mojom okoli mnohi ockovani po stretnuti s nakazenym sli na test.  Ja som ockovany ale na teste som bol zrejme viac krat ako neockovany informator. 

 

A k Dansku,  ano vyzera to divne. Ale dovolim si pockat na viac udajov.  Napriklad preco omikron vystrelil v skupine 20 rocnych a to trojnasobne.   Je to vzor alebo je to dosledok nejakej supersiritelskej udalosti ?  Mam teda pochybnosti o rozlozeni dat.   Nejdem teda z toho vyvodit trend, aspon zatial.  Ale Dansko hlasi denne tak 10-15 umrti,  teda 5x menej ako my.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 7. 1. 2022 at 1:28, Sniper napísal:

Pfizeru kazím kšefty. A idiotom konšpirácie.

tak to ti gratulujem :thumbsup: určite teda nebudeš mať problém pochváliť sa impozantným zoznamom prekazených konšpirácií, že?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte by ma zaujímalo ako sa dá ovplyvniť ten NCZI bot čo eviduje žiadosti a prideľuje termíny, aby mi to dalo termín očkovania vtedy keď mám voľno a hlavne aby to bolo v našom meste. Už som 4x musel vymazať žiadosť a dávať si novú kým mi to dalo termín keď mám voľno ale vždy to dáva iné mesto, nikdy nie naše.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov