Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

pred 2 hodinami, Sniper napísal:

Lekár antivaxer leží v nemocnici s ťažkým priebehom, napriek tomu, že sa údajne dal zaočkovať.

To slovo 'údajne' je na mieste, teraz navyše vyšlo najavo, že očkovaný nikdy nebol:

https://topky.sk/cl/10/2216583/

A z tohto žijú dezoláti - klamať, podvádzať a odrbávať ako keby všetci boli poslanci za Smer!!! Luza antivaxerská.

 

pred 1 hodinou, tyso napísal:

veru, klamstvo a podvody. Ako by ich jedna mater mala.

presne tak....klamstvo a podvody.....ockovanci do aprila 2021 su oficialne zapocitany do celkoveho poctu zaockovanych.....to, ze su po "zaruke "netrapi nasu mord partu Mengele, ktora tu riadi pandemiu pomocou holocaustu.....vysledky ma adekvatne k jej odbornosti.....exitus a sirenie nakazy, ktore ma v naplni prace, sa jej zjavne dari plnit.....

a znovu problem z odoslanim.....to uz nie je nahoda a nejaky tech. problem.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 35 minútami, tyso napísal:

snazi sa popriet ze to je jeho ciel, bezne skolkarske klamstvo, okrem toho ze je to hovado je to aj idiot.

neodpovedal si mi na otazku, ale urazanie ti ide, ako pandemickemu konziliu sirenie covidu a zarezy na pazbe....

buky

ziadna chyba sa nedeje......akurat covid revolucia zacina pozierat svoje deti......porovnaj si tento stav v EU so stavom v byvalom vychodnom bloku.....ani jeden stat vtedy tiez nechcel byt nejakym ciernym konom, ale sa snazil predviest, ako lider v budovani komunizmu.....tak sa cely soc.experiment dostal do bodu samolikvidacie....toto sledujem aj teraz....a to je ta chyba, co robia.....svojou "odbornostou" vsetko zabiju....demokracia je uz iba zdrap papiera, ako socializmus v casoch nedavno minulych....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 15. 11. 2021 at 13:42, Tono napísal:

Najčerstvejšie dáta som si stiahol na https://ourworldindata.org/covid-vaccinations . Momentálne však v počte očkovaných za deň na 100000 obyvateľov patríme v EU k špičke. Zrejme prevážil strach a tiež sprísnenie opatrení pre nezaočkovaných. 

Neviem ci to bolo myslene ako vtip. V preockovanosti sme na chvoste EU, v preockovanosti nad 51 rokov este horsie. Mozno si mal na mysli jeden z mnohych grafov z tej stranky, ktory som ja prehliadol...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Rakusku uz nasadzuju lockdown, za ktorym bude nasledovat plosne povinne ockovanie. Keby ho zaviedli pred pol rokom, nemuseli byt teraz znasat lockdown.

Celkom ma prekvapilo, ze sa k povinnemu ockovaniu proti kovidu v lete neodhodlala ani jedna EU krajina.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 52 minútami, smiley napísal:

Neviem ci to bolo myslene ako vtip.

V preočkovanosti sme na chvoste EU, ale je som písal o prírastku počtu oćkovaných za deň. Samozrejme krajiny, kde sa blížia  k 80% zaočkovanosti sa už nedá očakávať veľký nárast nových zaočkovaných.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozrite toto čo na to hovoríte? Tie Bildebergy všelijaké. Ale jak to naveštili už, lebo tam hovorá že 10 rokov staré video, že jak na to ondili ludé horedole aže zrazu je to tu.

Všetky tie covidy, sarsy, očkovania sú vládama naondené aby sa zbavili ľudí. Dig a neverili ste mi. Tu to máte.

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáša si nevšímajte, on má dokopy 14 centov, do výplaty ďaleko, tak od hladu mu už vaporizuje mozog.


Celkom ma prekvapilo, ze sa k povinnemu ockovaniu proti kovidu neodhodlala ani jedna EU krajina.

Mňa by skôr zaujímalo, keď Európa je najviac zaočkovaný región vo svete, prečo opäť sa stáva epicentrom pandémie.
  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, Sniper napísal:

Mňa by skôr zaujímalo, keď Európa je najviac zaočkovaný región vo svete, prečo opäť sa stáva epicentrom pandémie.

Trefná otázka. Nemocnice sú opäť preťažené. Rakúsko chce zaviesť plošný lockodown pre očkovaných aj neočkovaných. Účinnosť vakcíny vidím len v miernejšom priebehu hospitalizácie resp. očkovaný pacient len výnimočne končí na pľúcnej ventilácii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, Sniper napísal:

Mňa by skôr zaujímalo, keď Európa je najviac zaočkovaný región vo svete, prečo opäť sa stáva epicentrom pandémie.

Nacasovanie vln je viac menej nahodne, tam by som system nehladal.

Co sa tyka sirenia: delta je infekcnejsia, je bezpredmetne, ci je EU najzaockovanejsia. Nakaza dalej siri, lebo rozsah ockovania nedosiahol potrebnu kriticku hranicu, aby  reprodukcne cislo R < 1. Pricom potrebne by to bolo dosiahnut v kazdej krajine.

Sucasne ambicie nie su v zastaveni sirenia nakazy, je  jasne, ze sa uz nakazi kazdy neimunizovany.  Doraz je v tom, aby sme z nej spravili "rymicku" - teda minimalizovat pocet hospitalizacii a umrti. A tu ma EU napriklad oproti Indii podstatne lepsie vysledky.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A inde Delta nie je?

Ináč tu začína výborná diskusia, skúsenosti ľudí z iných krajín.

https://myturiec.sme.sk/diskusie/5094465/takmer-stvrtina-hospitalizovanych-v-martinskej-nemocnici-covidu-podlahne-lekari-su-na-pokraji-sil.html#postId=19003882

Môžme sa poďakovať našej antivaxerskej spodine, že nemocnice sú pred kolapsom a denne zomiera mnohonásobne viac ľudí ako by mohlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, Sniper napísal:

A inde Delta nie je?

V mnohych krajinach vlna Delty uz bola alebo doznieva. Mas na mysli nejaku konkretnu krajinu?  U nas bude vlna kulminovat v tom najmenej vhodnom obdobi zimnych epidemii. Z tohto pohladu snahy o izolovanie Slovenska v lete boli vylozene kontraproduktivne.

------------------------------------------------------------------------

Ina tema: Uz sa nepamatam, myslim, ze to bol Alex v tejto diskusii, kto ako nezaockovany suhlasil s tym, ze si bude platit covid hospitalizaciu zo svojho a bude hospitalizovany iba ak bude dostatok kapacit pre ockovanych. Celkom by ma zaujimalo, ci by s tym stale suhlasil aj teraz, ked neockovani na ventilaciach masovo umieraju...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Az teraz (!!!) za zistuju pravne moznosti povinneho ockovania? Cize dotreraz sa ani netusilo, ci je to pravne mozne - vobec sa s tymto scenarom neuvazovalo? 

Premiér chce navrhnúť povinné očkovanie pre seniorov, čaká na vyjadrenie právnikov

To iste dotatocne menenie semafora - preco az teraz? Vsak bolo od zaciatku jasne, ze plne nemocnice su konecna.

Deklaruje sa zaplnenost nemocnic pri 3000 pacientov, maxima z minulej vlny bolo pri 3700 pacientov. Mame nizsie kapacity sposobene vypovedami  a vacsou vycerpanostou zdravotnikov, alebo sa tam zopar stovak este pomesti? Kazdopadne teraz to stupa rychlejsie, takze sa asi kolapsu zdravotnickych sluzieb nevyhneme...

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, smiley napísal:

V mnohych krajinach vlna Delty uz bola alebo doznieva. Mas na mysli nejaku konkretnu krajinu?

No to je problém, lebo netuším kde (už) bola Delta a v akom rozsahu, ale na týždenných trendoch vidieť ako sa to momentálne vyvíja:

  1. Nové prípady za posledných 7 dní
  2. Nové prípady za predchádzajúcich 7 dní
  3. Úmrtia za posledných 7 dní
  4. Úmrtia za predchádzajúcich 7 dní

Európa

  1. 2,227,824
  2. 1,930,712
  3. 26,888
  4. 25,806

Severná Amerika

  1. 663,159
  2. 636,503
  3. 8,975
  4. 9,691

Ázia

  1. 611,924
  2. 652,497
  3. 9,974
  4. 9,926

Južná Amerika

  1. 126,336
  2. 146,144
  3. 2,368
  4. 2,845

Afrika

  1. 23,922
  2. 26,217
  3. 963
  4. 1,168

Tie rozdiely sú brutálne, aj keď treba brať do úvahy, že ide len o potvrdené úmrtia, ktovie koľko v takej Afrike naozaj zomrelo ľudí na Covid.

pred 23 minútami, smiley napísal:

Kazdopadne teraz to stupa rychlejsie, takze sa asi kolapsu zdravotnickych sluzieb nevyhneme...

Ten kolaps už začal a takto o mesiac už budeme žiť v krajine akú teraz ešte nepoznáme. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ale to ti vypoveda hlavne o tom, ze teraz je vela krajin v EU uprostred pandemickej vlny - a to nacasovanie je prakticky nahodne. V inom case bol uprostred vlny zas iny kontinent:

COVID-19_Nov_1.png

Co sa tyka poctu umrti, tak porovanie kontinentov som nenasiel, ale v EU zatial nie je zatial vidiet vlnu v umrtiach: https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/

pred hodinou, Sniper napísal:

Ten kolaps už začal a takto o mesiac už budeme žiť v krajine akú teraz ešte nepoznáme.

Bohuzial je to tak: bez ohladu na to, co teraz spravime bude pocet umrti a pocet ludi vyzadujucich hospitalizaciu este tak tva tyzdne az mesiac dalej narastat. :sad:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale žiadny svetadiel nemá toľko očkovaných ako Európa a žiadny nemá takú vysokú vlnu. To nedáva logiku.

pred 4 hodinami, smiley napísal:

Az teraz (!!!) za zistuju pravne moznosti povinneho ockovania? Cize dotreraz sa ani netusilo, ci je to pravne mozne - vobec sa s tymto scenarom neuvazovalo? 

Od zajtra sa malo povinne testovať vo firmách, bolo to narýchlo a štát ani firmy to nevedia tak narýchlo zorganizovať. Mňa to neprekvapuje. Môžeme, teda musíme priznať, že žijeme v dystopii, akú sme doteraz videli len v sci-filmoch. Klimatické problémy, míňanie zdrojov, nárast inflácie, masové migrácie, nárast extrémizmu, vírusová pandémia, už by to len Yellowstone mohol zaklincovať, ktorý si dáva poriadne načas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov