Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

pred 6 hodinami, smiley napísal:

Videl som tu uz aj v inom clanku, ze pricinou k odporu je strach, 

Strach z čoho? Z toho pichnutia? To snáď nikto nemyslí vážne. Príčina bude iná, bol by som rád, keby mi nejaký antivaxer vysvetlil, čoho sa po očkovaní reálne obáva.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 58 minútami, informator napísal:

no neviem Tono, ale ako isto vies, tak letecka doprava, je najbezpecnesia na svete.....si si isty, ze sa vsetci tlacia do lietadiel?....

To je dobrý príklad. Keď si sadnem do lietadla, zverím svoj život do rúk odborníkom. Ako laik verím, že konštruktéri lietadla, piloti, personál letiska, dispečeri vo veži, sú profesionáli. Nikto ma samozrejme nemôže nútiť, nastúpiť do lietadla. No tí, ktorí nevyužijú výhody leteckej dopravy, nemajú právo cítiť sa diskriminovaní. A už vôbec nie obmedzovať tých, ktorí túto dopravu využívajú.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najabsurdnejší je ten hoax o začipovaní. Neviem si predstaviť, akú strategickú informáciu by niekto získal, z nejakého začipovaného Slováka zo základným vzdelaním. Jeho názor je dôležitý iba pre Fica pri voľbách. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Tono napísal:

To je dobrý príklad. Keď si sadnem do lietadla, zverím svoj život do rúk odborníkom. Ako laik verím, že konštruktéri lietadla, piloti, personál letiska, dispečeri vo veži, sú profesionáli. Nikto ma samozrejme nemôže nútiť, nastúpiť do lietadla. No tí, ktorí nevyužijú výhody leteckej dopravy, nemajú právo cítiť sa diskriminovaní. A už vôbec nie obmedzovať tých, ktorí túto dopravu využívajú.    

a preco si myslis, ze ti, co nenastupia do lietadla-nevyuziju vyhody, sa mozu citit, ako diskriminovany?....

a ten zacipovany hoax skor zivia stadovito ovecky z naprotivneho kosiara, aby nejakym sposobom ponizili konkurencne stado...zrodila sa nova sutaz....ockovany proti neockovanym....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator

-ti co nenastupia, sa teraz citia diskriminovani, lebo tam nemohli nastupit  

-pokial si dobre spominam, predseda jednej parlamentnej strany tvrdil, ze ockovanim do tela vpichnu nanocip a vlastne docielil co chcel, na Slovensku mame tisice mrtvych, spolocnost v chaose, plnu vymletych magorov ako ty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mal prvú dávku v júli, druhú v auguste. Podľa informatorovych kecov a kecov jemu podobných inteligentov už som dávno mal chodiť zmutovaný kanálmi, byť alergický na svetlo, mali mi narásť rohy a krídla, z huby mi mal tiecť zelený sliz, mať chuť na krv, mať schopnosť liezť po stenách a plafóne, zavýjať pri mesačnom svite a robiť zvláštne veci na povely Sorosovho čipu, ktoré nebudem schopný odmietať. Ale nič také sa nedeje, prečo informator, PREČO??? Vysvetli alebo už prestaň kecať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, Tono napísal:

Strach z čoho? Z toho pichnutia?

Mozno aj z pichnutia. Ja osobne zazivam zivocisny strach z toho, ze mi pichaju nieco cudzorode, co rozputa v tele reakciu, ktora ma moze citelne zasiahnut (unava, bolest, atd.). A teda viem pochopit, ze nie kazdy dokaze ten strach sam  racionalne zvladnut.  Vraj su dokonca pripady odpadnutia pri ockovani, ktore su sposobene uzkostou.

Diskriminacia neockovanych je druhorada tema. Podstatne je naozaj pochopit, preco sa niekto napriek racionalnym argumentom nechce dat ockovat, a snazit sa tieto dovody odstranit, aj ked su iracionalne - fobia. (Teda teraz je uz neskoro, skor tak do buducna.)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to ešte netušíš, koľko cudzorodých látok sa ti dostáva do tela keď ťa bodne nejaký hmyz alebo sa na niečom porežeš alebo odrieš a to nehovorím o tom, že po celom svete sú ohrozené 2 miliardy ľudí len kvôli tomu, že chodia na boso a cez nohy sa im do tela dostávajú parazity. Že teraz oproti tomu sterilná ihla s medicínskou látkou vyrobenou v čistom laboratóriu je fakt šuvix?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám fóbiu skôr z toho, že by som sa nedokázal nadýchnuť. Je paradoxné, že stačí na chvíľu nemôcť dýchať a človek zomrie. Málo čo tak rýchlo dokáže človeka zabiť. Vyskúšať si to môže každý, stačí mu zapchať ústa a nos, alebo si dať sáčok cez hlavu. Ak by to človek nemal pod kontrolou, okamžite ho zachváti panika. 

Normálne nerozmýšľame nad dýchaním. Je to automatický proces, keď spíme, dýchame a ani o tom nevieme. Ak sa aj zdravý človek príliš sústredí na vlastné dýchanie, môže si navodiť pocit, že mu dýchanie spôsobuje námahu. A ak má na to aj potenciálny dôvod, ako napríklad Covid, môže podľahnúť panike, čo spôsobí zrýchlenie dýchania a silnejší pocit, že sa mu dýcha stále ťažšie a že sa dusí.

Sám som Covid prekonal s relatívne ľahším priebehom. Jediné, čoho som sa bál bolo, že budem mať problém z dýchaním. Našťastie som takýto problém nemal. Dal som sa zaočkovať a urobil by som to, aj keby bola ihla hrubá, ako ceruzka. Aj keď je pravdepodobnosť malá, v žiadnom prípade by som nechcel riskovať smrť zadusením. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, Sniper napísal:

Ja som mal prvú dávku v júli, druhú v auguste. Podľa informatorovych kecov a kecov jemu podobných inteligentov už som dávno mal chodiť zmutovaný kanálmi, byť alergický na svetlo, mali mi narásť rohy a krídla, z huby mi mal tiecť zelený sliz, mať chuť na krv, mať schopnosť liezť po stenách a plafóne, zavýjať pri mesačnom svite a robiť zvláštne veci na povely Sorosovho čipu, ktoré nebudem schopný odmietať. Ale nič také sa nedeje, prečo informator, PREČO??? Vysvetli alebo už prestaň kecať.

no neviem kde si prisiel k tomu ,ze ja to popisujem, ako si to sem dal, ale ked uz si tak roztomilo navodil situaciu Alenky v risi divov, tak si tam teda este dopis rozvrh na nejakom sedeni v kolektive podobne roztomilych absolventov z podobnymi problemom ako mas ty.....:(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sa uz spamataj....ja som nikde nic podobne nepisal a ani nemam na to pricinu....ked presadzujem dobrovolnost, tak s toho vydedukujes tento, ako pises, desivy finalny produkt?....mne sa to javi,zei ba pises, aby si nieco napisal....:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator a tie sialenosti co si sem postoval to bolo len aby sme videli aky su antivakceri sialenci ? :)

A k dobrovolnosti,   keby antivakceri sedeli doma aby sa nenakazili a aby nenakazili ani nikoho ineho, tak by slo o neskodnu psychicku uchylku ale ty branis pravo sa nakazit a nakazit aj dalsich.   A to je antisocialne spravanie ako z knizky. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Otcovi ,teda mne, prisla sms, ze sa moze ist ockovat aj PIN kod aby som ho zaregistroval. Mne sa to nechce, lebo mu daju termin mozno o 10 dni do Roznavi(si myslim). Som mu to vytlacil, nech stvrtok ci piatok vtedy u nas ockuju po dve hodiny, zajde do nasej nemocnice.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikde sa neviem dopátrať, aký je pomer celkového počtu hospitalizovaných k počtu hospitalizovaných, čo Covid prekonali. Všade sa uvádza iba pomer neočkovaných k očkovaným. Bol by to zaujímavý údaj na porovnanie účinnosti vakcín. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak sedia cisla zo zahranicia tak je to male cislo,   za prve tych co prekonali covid je cca 600 tis a sanca na reinfekciu su radovo percenta.  Dohromady ich tak bude cca 10 x menej ako ockovanych s covidom,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 57 minútami, tyso napísal:

tych co prekonali covid je cca 600 tis a sanca na reinfekciu su radovo percenta.

Tomu rozumiem, že nemôžem porovnávať absolútne počty. Treba vychádzať z počtu tých, ktorí sú očkovaní, neočkovaní a tých ktorí Covid prekonali. Počet očkovaných na Slovensku je cca 2,3 milióna. Tých, ktorí prekonali Covid (registrovaných, čo mali príznaky) nech je cca 600 tis. Ak je ochrana očkovaním rovnako účinná, ako symptomatické prekonanie Covidu, tak dnes by mal byť pomer hospitalizovaných očkovaných k hospitalizovaných s prirodzenou imunitou cca  4/1. Je pravda, že skutočný počet tých, ktorí Covid prekonali nepoznáme a rovnako sú aj tí, ktorí Covid prekonali a sú aj zaočkovaní.

Cielený prieskum, zameraný na túto otázku by však už aj dnes, (pri tom počte hospitalizovaných) nejakú výpovednú hodnotu mal. Prieskum politických preferencií sa bežne robí na vzorke cca 1000 responentov. A my tu máme dnes 1 430 hospitalizovaných. V tomto počte je cca 400 hospitalizovaných, ktorí boli zaočkovaní. A to nehovorím o podobne zameranom prieskume, keby sa robil  napríklad v Británii, Nemecku...  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Dnes na ČR2 mluvil profesor Konvalinka a odhadoval, že by ten celý cirkus (mé vyjádření) mohl skončit na jaře. Až se prakticky všichni s virem setkají. Tomu nasvědčují i dnešní výsledky za včerejšek:

Nakažených 7591

Neočkovaní 5180

Očkovaní 2411

Počet Reinfekcí 216

Z nich pod neočkované spadá 169, pod očkované 47

Stav v nemocnicích 1811

Z toho neočkovaných 1017

očkovaných 794 Z toho s reinfekcí 2 a ti ještě byli i očkovaní.

Jak chce ještě někdo tvrdit, že prodělání choroby chrání jen půl roku, když nemoc tu již máme rok a půl? Je jasné, že nakonec se opravdu budou muset všichni promořit, ale je pravda, že očkovaným to pomůže v lehčím průběhu. Ale proč nutit lidi, kteří to prodělali, ještě k očkování? To jim dle této statistiky moc nepomůže a vzhledem k vedlejším účinků vakcín dle výrobců ještě může uškodit!

 

To je nazor z diskusie i dnesu.  Asi to bude trvat naozaj do jari. V Starej Lubovni mali za poslednych 60 dni cez 2400 PCR pozitivnych (co je 4,5% okresu) znich nad 70 rokov bolo asi 240 a 25 umrelo v ich nemocnici. Okres Revuca ma 10% z tych cisiel. V tom marci si myslim, ze budeme na tom tych 80% rovnako zaockovanych, okresov rovnako.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,  to je problem zakladu.  Tych co boli nemocni pred rokom a pol je malo v populacii,  vacsina je v intervale 11-6 mesiacov.  To ze prekonanie covidu poskytuje ochranu je fakt ale tie cisla nie su male,  ale odhadom povedzme ze je to obdoba ockovania.   A tak zrejme by sa nic hrozne nestalo ak by im to zapisali do covid passu.  Aj tak to inak neskonci len ze sa bud zaockuju alebo to prekonaju. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, tyso napísal:

informator a tie sialenosti co si sem postoval to bolo len aby sme videli aky su antivakceri sialenci ? :)

A k dobrovolnosti,   keby antivakceri sedeli doma aby sa nenakazili a aby nenakazili ani nikoho ineho, tak by slo o neskodnu psychicku uchylku ale ty branis pravo sa nakazit a nakazit aj dalsich.   A to je antisocialne spravanie ako z knizky. 

 

ja neviem, ci su sialenci, ale podstatou bolo, ze som presadzoval vtedy a aj teraz, dobrovolnost....a co satyka toho nakazenia, tak ockovany proti corone veselo sirai infekciu dalej....to je ich pravo, lebo ved su ockovany?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie nie, ty vrah, ja neklamem.....obvinujes ineho zo svojej uchylky....a co sa tyka teda tej tvojej vedeckej studie o pocte ludi, co sa nakazili od zaockovanca na covid, tak urcite ich je viac, ako sa nakazili odo mna....ja som asi obdaroval iba manzelku....ja som v tomto ovela zodpovednejsi, ako nejaky osvieteny vakcinacny progresivec, ktory sa tu ide hrat na humanistu a pritom je to iba obycajny ignorantsky zmrd.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov