Skočiť na obsah

Slovenské zdravotníctvo


Cactales

Odporúčané príspevky

Dnes zena sla s dcerou k srdciarovi do Brezna ,vratila sa o12:00 a potom sla s nou k logopedicke do Tornali(ta tam zachadza,asi z Rim.Soboty). Zajtra ide s chalanom na strojcek do Brezna.

 

Nedavno bola na sonograf prs v Roznave - v Revucej je pristroj, v Revucej v minulosti vsetci tito lekari boli. Ten strojcekar ma asi 70 rokov a skoncil, vydrzal dlho, mne robil strojceky ked mal 40 rokov uz vtedy vyzeral na odpis.

 

Z Revucej sa za 30 minut dostanes na koniec okresu.

https://domov.sme.sk/c/22194486/ak-reforma-nemocnic-neprejde-kalavska-by-mala-zvazit-odchod-tvrdi-fico.html

 

Neviem, co budu robit ludia co nemaju auto(peniaze a cas). Ja osobne - neverim ze tu pride nejaky lekar. Len domaci. Ak. Gynekolog, moj klient skorodochodca  odisiel odtial to a mal tu ambulanciu, previezol ju. Zena si hlada gynekologa - .. to jej problem.  K ocnej s detmi zena chodi do Tornali. Ja nechapem o com ten Fico trepe?  

 

Po 12 rokoch vlady Fica zacne Slovensko hufne vymierat a podla mna aj mladnut. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Volia si to maju to. Nic s tym nespravis. Chcu korupciu. Ju treba zaplatit. Aj zivotom. A zbytocne. Nemuselo to tak byt. Tak to chceli, vlaky zadarmo, ziaden tu 15 rokov nepresiel,mame kolajnice.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bohuzial deje sa presne to co cakali analytici uz davno,   a tomuto mala pomoct stratifikacia.

 

princip stratifikacie je v tom, co je napisane v ktoromsi prispevku vyssie - niekolko spickovych nemocnic so spickovym vybavenim a personalom; zvysok zariadeni bude poskytovat zakladnu / beznu starostlivost

moj nazor je taky, ze tie spickove nemocnice budu naprd, pretoze nebudu mat kvalitnych ludi - profesne kvalitnych, lebo ich nedokazu (kvoli poistovniam) zaplatiti a ludsky kvalitnych, lebo takych je malo

zvysne nemocnice nebudu mat ludi ziadnych, lebo o chvilu tu uz ziadni lekari ani sestry nebudu

 

ako sa do "spickovej nemocnice" dostane bezny pacient zo 100km vzdialenej dediny, bez auta a bez penazi, to ani netusim

 

ja vidim zasadny problem slovenskeho zdravotnictva v systeme financovania cez zdravotne poistovne, ktory nesie vsetky znaky raneho kapitalizmu s podhubim komunistickej mafie

 

keby si kazdy pracujuci / podnikajuci obcan musel platit svoju zdravotnu starostlivost sam (sposobom platenia = setrenia odvodov na svoj osobny ucet, nie do poistovne) a stat by platil len urcitym skupinam (napr. detom, dochodcom a nedobrovolne nezamestnanym...), tak by bola situacia ina

 

ps - vodka za spravami

 

Zachranar: odkedy vas to boli?

Pacient: od piatku vecera

Z: a co sa zmenilo, ze ste nas volali v sobotu o jednej v noci?

P: no nic sa nezmenilo, volali sme, pretoze napriek vsetkym tabletkam, diete a cajickom, to stale boli, ty debil!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak len to upresnime,  nie je ziadne konkretne obmedzenie na platenie lekarov.  Problem nastal ak nemocnica napriklad kupi CT ale pouziva ho na 10 percent pripadov,   ma vysoke naklady ale nezodpovedaju tomu platby, kedze tie chodia za vykony. 

 

K dostupnosti :  objedna si sanitku.    Ale aj dnes je napriklad spickova kardiologia na 3 miestach SR a funguje to.  Dokazu zaplatit ludi, maju ich kvalitnych a kardiocentra su slusne vybavene aj pre pacienta. 

 

A k zdravotenmu poisteniu,   tvoj navrh ma jednu podstatnu vadu,   nedokazes si nasporit na vaznu chorobu.   De facto to dnes funguje u zubarov, moze to fungovat pre lekarov ktorych navstevujes bezne ale nestaci to pri vaznych chorobach. Tam nejaky system poistenia potrebujes.

 

A k poistovniam :  netusim preco ranneho kapitalizmu, ide naopak o velmi regulovane odvetvie a prave ten kapitalizmus tam chyba.   Ale prakticky:  zdravotne poistovne vyberaju peniaze,  maju narok na male percento z nich ( tusim 5 percent ale to je este spojene s prerozdelenim medzi poistovnami) a zvysok ide o systemu zdravotnictva.       Chyba tam rozumna motivacia,  (to je ten ranny kapitalizmus ) a navyse ceny de facto urcuje statna vseobecna s majoritnym podielom na trhu.    Ma to plno chyb ale preco je to zasadny problem ?    Aj keby sa to nejakym zazrakom odburalo, tak  do zdravotnictva pribudne 5 percent penazi, co je narast objemu zhruba za dva roky.  Mas pocit ze dnes je to vyrazne lepsie ako pred dvomi rokmi ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K dostupnosti :  objedna si sanitku.   

tak toto je záležitosť, na ktorú sa spoliehať nie je práve to pravé orechové... hlavne v napríklad v BA, keď starší, menej pohybliví ľudia objednajú sanitku k lekárovi, je veľmi pravdepodobné, že po hodine dvoch zúfalstva volajú taxík... zažila som pekných pár prípadov v BA na Cintorínskej, keď na poslednú chvíľu dobiehali chorí starí kriví, o paličkách objednaní pacienti s tým, že museli objednávať taxíky alebo synov z práce, lebo sanitka nikde. v rámci Bratislavy. o vidieku ani nehovorím.

 

dokonca z prímestských oblastí je na cestu k lekárom ráno problém aj s taxíkmi, treba ich objednať dobrý deň dopredu, a to nie je jedna taxislužba, ale hodne.. tam, kde je frmol, na sanitky sa nespolieha nikto.

 

a nie je to o pohodlí... kto nie je pohyblivý, o palici, schody, barle, autobusy... jednoducho to nie je cesta pre chorých ľudí.

darmo majú niektoré busy spúšťaciu plošinu - je ich zúfalo málo, a z vidieka sa aj tak nejako treba dopraviť do centra do nemocnice... najnovšia mánia s nemocnicami v Bratislave je všetky narvať rovno do centra... aj zatiaľ tá najnovšia na Cintorínskej, kam presunuli bývalú vojenskú... zúfalstvo, aj lekári nadávajú, aj pacienti, už štyri roky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  a ako ti pomoze ked je nemocnica 15 km ?  Ak je to akutne, tak sanitka pride, ak to nie je akutne ale planovane, tak to staci.     Jasne ze to nie je dokonale, ale  jednoducho nemocnica v prievidzi nie je schopna vsetky zakroky kvalitne a kto chce prezit aj tak pojde radsej inde.   

 

A ako hovorim,  kazda zmena ma svoje naklady,  tak co s tym ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

A k zdravotenmu poisteniu,   tvoj navrh ma jednu podstatnu vadu,   nedokazes si nasporit na vaznu chorobu.   De facto to dnes funguje u zubarov, moze to fungovat pre lekarov ktorych navstevujes bezne ale nestaci to pri vaznych chorobach. Tam nejaky system poistenia potrebujes.

 

Ale ak si súkromne platíš zdravotné poistenie, tak to zahrňuje poistenie. Inak si rovno môžeš ukladať peniaze na účet. Vážna operácia sa neplatí zo sumy, ktorú máš na účte. Tak, ako pri inom poistení, napríklad auta. Je otázne, čo si do poistenia zahrnieš, aké máš rizikové faktory a podľa toho stanovia poistnú čiastku. Ide o to, že vznikne vzťah nemocnica - pacient a nie nemocnica - poisťovňa. Mnohí solventnejší si už dnes na Slovensku platia súkromné poistenie, ak chcú lepší štandard. Nakoniec to bude, ako v USA. Lenže tam, za tých, ktorí nemajú žiadne poistenie platí štát a my budeme platiť 2x, raz povinne a raz súkromne. A ešte si doplatíme za lieky a výkony, ktoré poisťovne neuhradia. Dobrý príklad sú dnes zubári. Zo zákonného poistenia ti toho veľa neurobia. Ak nezaplatíš naviac, z toho čo prepláca poisťovňa ti po zákroku zostane navždy iba "veselý úsmev".  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  a ako ti pomoze ked je nemocnica 15 km ?  Ak je to akutne, tak sanitka pride, ak to nie je akutne ale planovane, tak to staci.     Jasne ze to nie je dokonale, ale  jednoducho nemocnica v prievidzi nie je schopna vsetky zakroky kvalitne a kto chce prezit aj tak pojde radsej inde.   

 

A ako hovorim,  kazda zmena ma svoje naklady,  tak co s tym ?

no... toto nebolo o nemocniciach, toto bolo skutočne o sanitkách... :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Dobrý príklad sú dnes zubári. Zo zákonného poistenia ti toho veľa neurobia. Ak nezaplatíš naviac, z toho čo prepláca poisťovňa ti po zákroku zostane navždy iba "veselý úsmev".  

Co mate problemy so zubarmi? Ja som toht roku bol trikrat a spokojnost.  Trikrat som platil cca 25 euro a Dovera mi ich poslala na ucet. A nemyslim ze zubarka ani nerobi nekvalitne, ani draho. mna tohto roku nestala asi nic - zubar od dovery mesacne ma za pacienta 2 eura?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak len to upresnime,  nie je ziadne konkretne obmedzenie na platenie lekarov.

 

K dostupnosti :  objedna si sanitku.   

 

A k poistovniam :  netusim preco ranneho kapitalizmu, ide naopak o velmi regulovane odvetvie a prave ten kapitalizmus tam chyba.  

 

ad platenie lekarov - mozno to nie je to, co si myslel, ale poistovne diktuju lekarom, kolko pacientov mozu "urobit" za mesiac; takze musis cakat tyzdne az mesiace na operaciu, pretoze ich konkretny lekar/nemocnica moze urobit max. 30 za mesiac; nie kvoli casu a kapacitam, ale kvoli tomu, ze poistovna viacej nepreplati

 

ad sanitky - vies, ako to funguje tu pred Uralom? ze napr. z Krupiny ide rano jedno vozidlo, ktore robi zvoz pre 5-6 pacientov, aby ich doviezli do Roosveltky; az ked urobia vysetrenie tomu poslednemu, tak sa ti ludia zasa pozbieraju pri sanitke a ta ich odvezie domov (resp. ich vysadi pred nemocnicou v okresnom meste, odkial sa musia este "nejako" dopravit domov, napr. na lazy vzdialene 15-20 km, kde chodi autobus raz denne)

mmchdm - pred tyzdnom mi umrel kamarat; sanitka z 10 km vzdialeneho okresneho mesta prisla po 40 minutach...

 

ad rany kapitalizmus - pozri si budovy poistovni, ich vozovy park a platy menezmentu; Don Corleone bol oproti nim uplny zobrak

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre Dady, do akej poistovne mam prejst a preco? Ktora je v chatrci a ma zmysel tam byt? 

 

Som si chcel pozriet,kde tie nemocnice su. Revuca je namiesto Hnuste, Spisska je tiey asi inde.Z tych nemocni ak chcu polovicu zrusit. Ved tam nic nebude. Jedina nemocnica Hnusta od vzchodu po zapad tam to npoznam. Moyno nieco v KE.

 

Kludne nech aj  zrusia Revucku nemmmpcniccu. Preyijeme to.

post-1625-0-58239800-1566429991.gif

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dady ale este raz, poistovne maju pevne male percento z poistneho,   tam nie je ten problem.   Problem je ze nerobia manazment pacienta pretoze im je to jedno.    A  uprimne neviem aky maju vozovy park a ake maju platy. Ale kludne napis.

 

A bavime sa o ludoch co nemaju na autobus ani nikoho s autom.  No tak budu cakat, ale aj ked nie, tak drzat stratovu nemocnicu je drahsie ako platit dalsi maly autobus na zvoz.      To je presne ten manazment pacienta,  nech niekto rozmysla ako usetrit a pri tom poskytnut lepsie sluzby,   to je ranny kapitalizmus.  Len sme to nedovolili.

 

 

A k platbam,  poistovna moze preplatit tolko kolko dostane penazi,  a znovu ju to netrapi.   Navrhy ze moze tvorit zisk za podmienky ze nebudu cakacky nepresiel.  Ale prave stratifikacia by mala priniest uspory z rozsahu a to znamena ze mozu platit viac, kedze bude menej lekarov.

 

A kamarata je mi luto,  ale normalne by sanitka mala prist skor,  ich pocty a dojazdy stanovuje ministerstvo. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co mate problemy so zubarmi? Ja som toht roku bol trikrat a spokojnost.  Trikrat som platil cca 25 euro a Dovera mi ich poslala na ucet. A nemyslim ze zubarka ani nerobi nekvalitne, ani draho. mna tohto roku nestala asi nic - zubar od dovery mesacne ma za pacienta 2 eura?

 

Nemám problém so zubami, ale pochopiť, čo píšeš. To si poslal poisťovni účet od zubára? Môj zubár mi dal účet za plombovanie zuba (už si presne nepamätám, bolo to asi pred 5 rokmi) cca 40 eur. Ja som to pochopil tak, že je to rozdiel sumy za výkon, alebo materiál, ktorý poisťovňa uhrádza a ktorý neuhrádza.Takže ho musím uhradiť zo svojho. Tiež som poistencom Dôvery.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne to zubarka povedala, inak asi s tym zacali v Unione(teda Union to ma podobne-neviem mozno aj VsZP - ale dochodcovia asi nepotrebuju uz plombovat).

 

https://www.dovera.sk/aktuality/a3374/poistencom-prispejeme-sumou-az-100-eur-na-zuby

 

Poistovni som poslal ucet, mam aj scan treti krat to bolo nejak inak. Poistovna im nic neuhradza okrem tej kapitalizaciie 2 eura mesacne. Keby si mal elektronicku Doveru vidis kam dovera za teba aj tvoje deti plati peniaze.

 

Ukazemti co som poslal dovere a ona mi to poslala na ucet. Tam to bolo drahsie zrejme mi robila dve zuby. 

 

 A aby si mi veril tak uvidis co mi dovera poslala na ucet, tie male dve  sumy su za lieky, to ked su chore deti.  horne styri su od zubariek, jedna je za dceru.

 

Posledna nasteva bola 13.06 a peniaze mi vratila Dovera 30.07.

 

 

Ja nechapem to nadavanie na zubarov, ci lekarov, ci ucitelov, ci....

Robia pre Vas sluzby, ked nebudu vy umretie a bude to nadavat ako chora vrana. Namiesto toho aby ste slusne podakovali. Nadavat mozte ,ale na inych. poplatok RTVS - mesacne je vacsi ako za zubara - rok som RTVS nezapol. Klamem asi Slovan 20 minut futbal som si pozrel.

post-1625-0-74312800-1566448202_thumb.jpg

post-1625-0-83717200-1566449096.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Si informovany sa zariad. O rok dva to uz plattit nemusi.

 

Inak zubarka je rovesnicka a spoluziacka sestri. teda ak tu ostane a budem mat zuby sa budeme vidiet, ja som snou velmi spokojny. Ak odide,ci to prestane robit si mozem tak tym pravitkom sturat do zubou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Smutný skutočný príbeh.

Naša mladšia dcéra má kamarátku, sú rovnako staré (33), tá kamarátka má o pár mesiacov staršie bábätko ako naša mladá, a manžela. Tá mladá žena si našla v prsníku hrčku, tak šla ku svojej gynekologičke, tá ju pohmatom vyšetrila, nikam ju s tým neposlala, vraj to nič nie je, len zrazené mlieko (v tom čase ešte malého dojčila). Tá sa s tým uspokojila, ale onedlho ju to začalo bolieť, nuž sa vybrala k lekárke znova, a lekárka ju poslala domov, vraj len zápal, odporučila jej bežnú protizápalovú liečbu. Ale bolelo viac a viac, a hrčka utešene, vlastne neutešene rástla. Tak šla k lekárke zas, ale bola tam nejaká zastupujúca, ktorá ju bez váhania poslala na mamografiu a USG, no a výsledok: mladá matka má karcinóm v pokročilom štádiu a už to má aj v kostiach...

neviem, čo by na to povedal Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ale vidím to ako trestuhodné zanedbanie tej starostlivosti. Viem to už nejaký ten týždeň, ale nejak sa s tým neviem stotožniť. Keby ju bola hned, alebo aspoň pri tej druhej návšteve poslala na USG, mohlo byť všetko inak. Dnes by nemusela ležať v nemocnici, mohla mať po úspešnej operácii, síce bez ozdoby každej ženy, ale zdravá. To, že dojčila, sa mi nezdá ako dobrý dôvod, lebo ak ide o život, ostatné ide bokom. malo by ísť bokom.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto nepochopím...

na druhej strane - konkrétne ja, kopu vecí lekárom nehovorím, pretože mám za tie roky skúsenosti, že ma s každou kravinou okamžite posielajú k iným lekárom a tí na kdejaké iné vyšetrenia a k iným lekárom....
pomáhajú si zarábať.
samozrejme predpisujú lieky, lebo to ich naučili pacienti - to nie je lekár, ktorý nepredpíše nejaký liek.
pritom sú to skutočne zbytočnosti a banality - pretože s podobnými vecami viem, že trpia ľudia, vyšetrenia nepriniesli žiadny výsledok, len lieky...
lieky nemôžem, tak tam zvyčajne končí veškeré snaženie. preto som ticho.
keď mi to pripadá vážne, ok, poviem.

takže to, že s takouto vážnou vecou, lebo hrčka v prsníku nie je sranda ani pri kojení, ju lekárka neposlala na vyšetrenie, to je vrchol arogancie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Banálna operácia skončila pre Katku mozgovou smrťou. Zrejme bol zanedbaný jej pooperačný stav

Citát

 

TRNAVA – Skon mladej ženy v trnavskej nemocnici vyšetruje nielen polícia, ale aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Katarína Kelešiová († 25) z Trnavy zomrela v miestnej nemocnici 1. apríla tohto roku po tom, ako sa o ňu, podľa tvrdení jej mamy, ktorá je tiež zdravotníčkou, veľmi zle postaral tamojší zdravotnícky personál. Paradoxné je, že Katka v nej vo svojom voľnom čase pomáhala chorým deťom ako dobrovoľníčka.

Veľmi smutný príbeh s tragickým koncom sa začal 5. marca po tom, ako začala mať Katka veľmi silné bolesti brucha, po ktorých zvracala. Po polnoci jej museli zavolať záchranku a odviesť ju do nemocnice. „Mala som totiž podozrenie, že by to mohol byť zápal slepého čreva. Napokon si ju v nemocnici aj nechali a umiestnili ju na chirurgiu,“ spomína mama Dagmar na začiatok hrôzy, ktorú by zo svojho života najradšej vymazala. To najhoršie však malo ešte len prísť.

 

 https://glob.zoznam.sk/banalna-operacia-skoncila-pre-katku-mozgovou-smrtou-zrejme-bol-zanedbany-jej-pooperacny-stav/

 

Katka mala celý život pred sebou. Jednoduchý zákrok sa však skončil fatálne

https://www.tvnoviny.sk/domace/2004154_katka-mala-cely-zivot-pred-sebou-jednoduchy-zakrok-sa-vsak-skoncil-fatalne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja pekná zjavne mala! kedze netrpela na ziadne onemocnenie ani anomáliu nezlučitelnú so zivotom. takze hej, mala cely zivot pred sebou . klídek. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takéto veci sa žiaľ stávajú... pred pár rokmi sa vrátila u nás jedna dáma z USA, zriaďovala si tu život, bohatá, tam bola vydatá za staršieho pána, ktorý nemal inú rodinu, všetko zdedila ona, ale ako pomerne ešte mladá žena túžila vrátiť sa... dom, záhradu, dávala na charitu, taký ten typ, ale aby mala potom pokojný život, ešte išla na operáciu, ktorou by si dala napraviť kŕčovú žilu, mala tú jednu, ktorá ju zlostila. nič jej iné nebolo, zdravá ako repa, už sa nevrátila. embólia.

mladé dievča pred pár rokmi, končila medicínu, mala hodne židovský nos, kým čakala na promócie uistili ju, že sa nos po plastike zahojí. zostala tam.

je to vážne smutné, ale takéto veci sa skutočne dejú. dnes o nich vieme viac, pretože sa to spravidla rieši v médiách a tv. a dosť často zanedbanie starostlivosti patrí priam ku koloritu zdravotníctva.  toto patrí k životu. deje sa.
keď padne na ulici tehla na hlavu, tiež je to spravidla niekoho chyba. noviny prinášajú takýchto správ neúrekom. žiaľ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • game zmenil názov na To je strašné! Zlyhania, náhody.

sahara,  nabudûce šupnem do zdravotníctva. nechcelo sa mi prehrabovat po fóre. 

 

game, chúda dievča. v tom článku ma ale najviac dorazilo :  Popoludní som bola za ňou v nemocnici a to, čo som videla, ma dostalo do kolien a chcelo sa mi plakať. Sestričky sedeli a zabávali sa spolu s lekárom v ich izbe, pričom moja dcéra ležala na tej svojej izbe v hroznom stave, mala zimnicu a navyše so zaveseným zvončekom na takom mieste, aby naň nedosiahla,“

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov