Skočiť na obsah

informator

Odporúčané príspevky

tak moje pochybnosti o politologoch su tymto bez pochybnosti....tato ukazkova vzorka subjektivneho pohladu to dosvedcuje..nestudoval aj tento v BB?....miesto triezveho usudku iba sama idelogicka prednaska... a sa ide vymedzovat od Blahu...jeden tihy druhy hota.... :)

 

https://komentare.hnonline.sk/komentare/1885042-koniec-venezuelskeho-pokusu-je-na-dosah

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v celom tom článku mi prekáža akurát to "tajomné ruské lietadlo".  ešte mi tam chýbajú "tajomné čierne vrtuľníky"... jaj pardon, to je iný príbeh :innocent:

ináč je celý článok ta skratkovitý, že aj na to lietadlo zostala len jedna poznámka.

 

mimochodom, to, čo sa deje vo Venezuele, nie je nič nové. krajina sa bude zbierať pekne dlhý čas, a o to ide.

a ešte... nerobme z jedných satanášov, z druhých svätcov... obe veľmoci sú na tom rovnako. kam nesiahne jeden, siahne druhý... nerastné bohatstvo je poklad nad poklady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, svatcov je malo ale snad dokazes rozoznat co sa. deje, maduro sa drzi zubami nechtami ale krajinu priviedol na mizinu. a dnes uz inak ako podvodom nedokaze vyhrat, a zoznam statov co ho podporuje je sam o sebe jasnym priznakom. a k rope, ak vynechame naivne informatorove videnie sveta. usa podporuje obchod s ropou, nekradne ju ale politicky podporuje staty ktore ju predavaju. a je proti tym co z nej robia politicku zbran.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dokážem rozoznať čo sa deje :) rozumiem, čo píšeš, ale vždy je tam ale, politika je vždy špinavá hra, a nie, ani usa to nerobí v bielych glazé rukavičkách...

skúseností so svetom mám vyše hlavy, stačí chvíľu žiť na tomto svete a sledovať obe, lepšie povedané všetky strany... nikdy nič nie je čiernobiele.

ani usa. ani rusko. a kde sme nechali čínu.

toľko k politike ako takej.

 

problém je, že si to vždy a všade od.erú obyčajní ľudia. dnes mám zrejme deň súkať zo seba samé klišé... ale je to pravda: v politike nie je nikdy čistá ani jedna strana. čistý altruizmus na jednej strane? také nie je. tak dúfajme, že tí ľudia tam budú môcť zasa raz normálne žiť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v celom tom článku mi prekáža akurát to "tajomné ruské lietadlo".  ešte mi tam chýbajú "tajomné čierne vrtuľníky"... jaj pardon, to je iný príbeh :innocent:

ináč je celý článok ta skratkovitý, že aj na to lietadlo zostala len jedna poznámka.

 

mimochodom, to, čo sa deje vo Venezuele, nie je nič nové. krajina sa bude zbierať pekne dlhý čas, a o to ide.

a ešte... nerobme z jedných satanášov, z druhých svätcov... obe veľmoci sú na tom rovnako. kam nesiahne jeden, siahne druhý... nerastné bohatstvo je poklad nad poklady.

 

to co sa deje v Venezuele (podobne aj v minulosti v nej casti sveta), je iba nasledok nejakej priciny....a tento fakt nestranny "politolog" Klus nejako opomenul, ale hlavne, ze nezabudol "odbotne" poukazat na to, ze to bol Venezuelsky experiment zo socializmom a ten zlyhal....kritizuje Blahu, ktory je tak isto "nestranny", ako tento jeho zrkadlovy protajsok......jeden mava do prava a druhy do lava.....a ked chces byt v reale, tak si musis precitat komentare od oboch, pretoze kazdy tam spomina svoj pohlad na vec a pritom by mali byt ich !hodnotenia" robene z nadhladom.....ak nie su take, tak su idelogicky ladene a nemaju ziadnu vypovednu hodnotu....

 

a k tym satanasom a svatcom...pozri sa ....vsetko vo svetovom diiani je o peniazoch a nie o sireni slobody a demokracie...vsetko je to ubohy "odrb", pre verejnost...mna iba stve to, ze sa niektore staty v EU znizili k verejnemu vydieraniu ineho suverenneho statu a sa hrdia roznymi vyhlaseniami o nezasahovani do diania v inych statoch....demokrati a slnieckari v USA sa idu roztrhat v dokazovani, ze Rusi zasahovali do volieb a dopomohli k vitazstvu Trumpa...taktiez niektore staty v EU obvinuju Rusov zo zasahovania do ich volebnych kampani a snahy ovplyvnit ich vysledok..samozrejme to oznacuju za nedovolene zasahovanie...tu je to nieco zle a nase zasahovanie vo Venezuele je v poriadku, lebo sirenie demokracie je mozne, a aj povolene, za pouzitia vsetkych dostupnych metod...

 

 

............ a k rope, ak vynechame naivne informatorove videnie sveta. usa podporuje obchod s ropou, nekradne ju ale politicky podporuje staty ktore ju predavaju. a je proti tym co z nej robia politicku zbran.

 

tak presne popis to politicke podporovanie...to je co?......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game mozes sa pozriet aj okolo seba, ludia tiez malokedy robia nieco uplne nezistne. napriek tomu vies rozoznat slusnejsich od gaunerov. a tu je to iste, a. navyse informator podporuje madura, to je dokaz toho ze maduro tam uz nema co robit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.............., a. navyse informator podporuje madura, to je dokaz toho ze maduro tam uz nema co robit

 

ty si uz celkom vymeteny liberalnofasistickou ideologiou....kde ja podporujem Madura?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani toto si neuvedomujes ?  Nuz si uz celkom vazny pripad.  Zrejme si predstavujes aky si nestranny ale to ze si daleko za ciarou a sluzis ako fasista s vymytym mozgom  si uz neuvedomujes.  A pri tom je to vec poslednych 10 rokov,  nehovoria ti to aj tvoji pribuzni ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fakt to nechapes ?   Ty predsa branis podvodom zvoleneho prezidenta a ked sa ine krajiny vyjadria k tomu ze to chce nove volby tak kricis ako rusi o zasahovani do vnutornych veci.   Stal sa z teba cisty rusky troll. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sa spamataj....este raz opakujem...Madurovo zvolenie odobrili pozorovatelia z OSN a ustama velvislankyne v Belgicku pozval Maduro aj pozorovatelov z EU a nasa bezpohlavna "Mogeriniova" sa k tomu nejak nemala.....ja teda nezastavam Madura, ale pozorovatelov...ak tefa tie volby boli zmanipulovane, tak podvodnici su aj ti "pozorovatelia" z OSN...tebe toto nevadi?....a co sa tyka toho Madurovho likvidovania opozicie, tak predsa opzicia ma vacsinu v parlamenta...ake ma podmienky tu nebudem riesit, ale dolezitejsie je to, ze opozicia v tejto krajine existuje a je aj slobodne volena vo volbach...tak ake mas argumenty na to, ze sa staty ponizili k vydieraniu a vyhrazkam....ak tu nejde iba o ropu, tak o co?....a nevypisuj tu o akejsi medzinarodnej pomoci "demokratickych" statov....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je nezmysel, madurove volby vyhlasíi pozorovatelia za neregulerne. to je tak ked veris ruskym webom. a zvysok nejdem komentovat, ked prehral v parlametnych volbach tak zriadil “soviet” ktory mal nahradit parlament. demokrat podla tvojho gusta

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha...tak o tom teda neviem, ze by ich vyhlasili za zmanipulovane.....mas na to aj nejaky "vypis?"......potom by ale tak isto (ako teraz k Madurovi) sa mali "ochrancovia demokracie" postavit aj k volbam v Cine resp. ku Kimovi a okamzite dat ultimatum a ak sa nesplni tak konat...inak to nevydava pekny obraz k verejnosti...a tak isto by sa mali spravat aj k statom v Afrike, kde ich je tiez nemalo s podobnym "demokratickym" osudom...a taky Lukasenko sa tiez netvari nejak "slobodomurarsky"....nema sice nerastne bohatsvo, ale malo by platit...padni komu padni....aj pred sudom sme si predsa vsetci rovny...ci nie?....mozno ale v medzinarodnych vztahoch sa viac uplatnuju "polahcujuce" okolnosti....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak som ozaj "lustroval" vsetko, ale som nikde nenasiel oficialne prehlasenie pozorovatelov z OSN, ze volby (prezidentske)  vo Venezuele boli zmanipulovane...jedine som nasiel vyjadrenia opozicie, ktore su ale podmienene subjektivnym videnim reality, takze su pre mna neakceptovatelne, ako dokaz...a ten trucprezident sa este aj protiustavne vyhlasil za hlavu statu...

 

 

https://svet.sme.sk/c/20830405/maduro-opat-vyhral-volby-vo-venezuele-poznacili-ich-obvinenia-z-podvodov.html

 

 

https://www.webnoviny.sk/maduro-sa-opat-stal-venezuelskym-prezidentom-volby-bojkotovala-hlavna-opozicna-koalicia/

 

 

...ja uz iba cakam, kedy sa v Rusku za trucprezidenta vyhlasi kremelsky agent Navalnyj, pretoze svedsko vyhlasilo prezidentske volby v Rusku za zmanipulovane...

 

https://www.cas.sk/clanok/671157/svedsko-odsudilo-ruske-prezidentske-volby-ministerka-zahranicia-ich-oznacila-za-zmanipulovane/

 

....a tiez je to dobry scenar aj pre opoziciu na slovensku.....neuznat vysledky volieb a zlegalizovat tienovu vladu a demokraticky sa ujat moci...on sa vzdy najde nejaky rezim co je schopny uznat aj statny oprevrat za slobodne vysledky volieb.....vsetko ale treba robit pod zamienkou "zachrany demokraticie"....podobnost s rezimom cervenym a hnedym cisto nahodna?..teraz sa tomu hovori liberalna demokracia.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Postoj nasej vlady k otazke Venezuely vlastne odraza tu stabilitu, o ktorej uz roky melu pantom. Najprv to vyzeralo tak, ze po vzore EU uznaju Guaidoa a potom Lajcak so slovami "myslim si, ze... blablabla"  stiahol material z vlady. Realita je taka, ze stalinisticky bolsevik Blaha s 2746 preferencnymi hlasmi si s kariernym diplomatom Lajcakom v pohode vytrie rit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Realita je taka, ze stalinisticky bolsevik Blaha s 2746 preferencnymi hlasmi si s kariernym diplomatom Lajcakom v pohode vytrie rit.

Bohuzial sme asi jedina krajina, ktory by si mala zelat menej blaha... teda vlastne Blaha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

............. Najprv to vyzeralo tak, ze po vzore EU uznaju Guaidoa a potom Lajcak so slovami "myslim si, ze... blablabla"  stiahol material z vlady. ...............

 

EU je suverenny stat, alebo je to spolok suverennych statov?.......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bohuzial sme asi jedina krajina, ktory by si mala zelat menej blaha... teda vlastne Blaha.

 

Smer a tym padom cela zahranicna politika je cistou definiciou oportunizmu. Jedine, co nas este ako tak drzi v civilizacii su eurofondy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, to si zle hladal informator.

https://en.wikipedia.org/wiki/2018_Venezuelan_presidential_election

 

Kde si zobral infrormaciu ze OSN tam poslala pozorovatelov ?  pretoze keby si hladal  tak by si sa dozvedel   https://apnews.com/457e41bc296943b69a58b3506b1752ee  ze OSN odmietla nieco take prave pre podozrenie ze by nasledne bola zneuzita.

To tvojim konspiracnym zdrojom uslo.

 

 

A k EU, vstup do EU je obmedzenim suvenerity.  Ale podporit krachujucueho diktatora je len ukazkou hluposti.   Je to zufale ale zda sa cela SNS je rovnako nevzdelana a hlupa ako ty. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som nie zvedavy na historicky vyvoj Venezuelskej republiky a tiez nikde nezastavam Madura...to sa moze zrodit iba v tvojej "realite".....ja kritizujem zasahovanie do vnutornych veci suverenneho statu zo strany "demokratickych" statov...a maj teda pravdu, ze tam neboli pozorovatelia z OSN, ale je teda aj faktom, ze OSN neprehlasila volby za zmanipulovane....vsetko o udajnej manipulacii su vyhlasenia iba od opozicie a mimovladok....co je hodnoverne asi tak, ako to, ze Kim zajtra vyhlasi datum konania slobodnych a demokratickych volieb podla vzoru statov EU....a ked je hlupa EU, nemal by si byt aj ty takym istym hlupakom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak tam osn nemala pozorovatelov tak ako mohla nieco prehlasit? vyhlasili to staty, ktore situaciu sledovali.

a bloger je dalsi uzitocny blbec. logicke perly v jeho clanku pobavia. ale kedze jeho nazor podporuje tvoj tak ich nevidis. nuz to je vysledok ruskeho vymyvania mozgu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre nebudem sa tu s tebou dohadovat o pozorovateloch OSN.....teda tam neboli, v tom pripade OSN volby berie ako legitimne, pretoze tam neposlala pozorovatelov, nakolko ich tam asi nebolo treba...ty vravis opak ja zasa to vidim teda takto....pre mna je ale podstatnejsie porusovanie medzinarodneho prava, ktoreho sa dopustaju staty, co si vravia, ze je u nich zavedena liberalna demokracia...a co sa tyka toho medzinarodneho pozorovania spoza hranic (pomerov vo volbach), tak to ti postacuje, ako dovod ich vyhodnotenia, na zasahovanie do diania?......

 

a k tomu clanku toho blogera.....sam si tot hore nieco pisal o tom, ze staty co predavaju ropu politicky podporuju USA....tak uz konecne sem daj, co je to podla teba to politicke podporovanie....ak sem to nedas, tak ten bloger to politicke podporovanie popisal dost presne...je to teda tak ako pise bloger?....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov