Skočiť na obsah

Istanbulský dohovor


informator

Odporúčané príspevky

a co keby si si ho precital ? https://rm.coe.int/1680462541 V skutocnosti je to dohoda, ktora hovori o nasili na zenach,   A v podstate je cielana proti moslimom,  hovori o tom ze signatari maju zaviest trestne ciny vynuteneho manzelstva, vynuteneho potratu,  zenskej obriezky ale aj stalkingu napr.

A vascina EU ho ratifikovala,  a je to zaroven nastroj na tlak na okolite moslimske staty aby ho nejakym sposobom implementovali.  Hovori ze toto nie su kulturne odlisnosti ale nasilie.

A Slovensko sa tym ciastocne vyclenuje zo sveta ktoremu je to jasne.    Stazuje to nase postoje pri jednaniach, oslabuje to nase pozicie.  A pri tom v zasade su to hodnoty ktore povazujeme za normalne,  nie je tam nic co by bolo problemom.  Len si to bohuzial katolicki extremisti vybrali ako dalsi boj.   Podobne ako marakesky dohovor.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

 

V téme Istanbulský dohovor si dal odkaz, v ktorom sa hovorí o násilí na ženách. V Marakéšskej deklarácii, ktorú podpísalo aj Slovensko sa zaväzujeme, že budeme podporovať migráciu z Afriky. Súvisí nejako právne prijatie Istanbulského dohovoru a Marakéšskej deklaráciie?. Často sa násilie na ženách a problematika imigrácie mieša dohromady. Ak má totiž niekto výhrady voči imigračnej politike v Marakéšskej deklarácii, ako by automaticky obhajoval diskrimináciu a násilie páchané na ženách. Ktorú dohodu niektorí politici na Slovensku odmietajú ratifikovať? K tej Marakéšskej deklarácii sa už predsa naši politici prihlásili. A nechápem čo vzbudzuje odpor v odkaze, ktorý si dal - Istanbulský dohovor. Veď v podstate tieto otázky už riešia aj naše jestvujúce zákony, takže nevidím problém prijať ho. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz v marakeskej deklracii sa nic take nehovori,  takze podobne je to prave v tom ze sa odsudzuje to co nik necital.   A su tam take neurcite sluby o odskodneni obeti ale skutocne v nasej kulture sa predsa ucime ze zeny sa nebiju,    co je na tom take "gender",

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no stále popletenejší pán farár Kuffa vždy hovorí, že je to džender.

absolútne nič proti Kuffovej sociálnej práci, pomáhaniu potrebným, bárs by to robilo viac kňazov. keby to nechcel robiť, tak to nerobí.

ale nesmieme si motať dve veci dokopy - jeho sociálna pomoc núdznym je iný súdok, vôbec mu nedáva právo robiť putovné prednášky o škodlivosti džender, istanbulského dohovoru, lisabonskej zmluvy a nazývaním priamo v kostoloch ľudí narodených s inou orientáciou prascami a chlievmi - robil pred referendom a veľmi intenzívne,... a od roku 2015 len pridáva.

ale odkedy sa motá do politiky, odvtedy je pomotaný úplne.

 

jeden rozhovor so Žitňanskou, ktorá bola vo vláde, je právnička, podpisovala ako ministerka spravodlivosti ešte za SDKU Istanbulský dohovor:

 

...

Uznesenie tak podľa poslankyne Žitňanskej nemá na podpis či ratifikáciu dohovoru, ktorý vznikol, žiaden vplyv. Poslanci Slovenskej národnej strany krátko pred druhým kolom prezidentských volieb navrhli, aby Slovensko nebolo zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru, ktorý je o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu. V uznesení požiadali vládu, aby Radu Európy informovala, že Slovensko jej dohovor odmieta.

 

„Keď to celé zjednoduším, tak parlament dal len politický príkaz, aby vláda niečo urobila, ale vláda sama to urobiť nemôže, pretože Istanbulský dohovor je prezidentskou zmluvou,“ upozorňuje Žitňanská, ktorá z vlády odišla vlani v marci, v septembri odišla aj z Mosta-Híd a v Národnej rade už nehlasuje s vládnou koalíciou Smeru, SNS a Mosta-Híd.

 

Práve ona ako ministerka spravodlivosti tento dohovor v roku 2011 podpísala, vtedy ešte za SDKÚ. Vysvetľuje to tak, že to bolo práve z poverenia prezidenta, ktorým bol vtedy Ivan Gašparovič. Parlament by teda podľa nej nemal o odmietnutie dohovoru žiadať vládu, ale prezidenta.

„Parlament môže len, rovnako ako pri podpise, odporučiť prezidentovi, aby poveril člena vlády na takýto krok,“ vysvetlila Žitňanská. Návrh SNS podporilo 101 zo 133 poslancov.

....

https://dennikn.sk/1429874/uznesenie-101-poslancov-o-zastaveni-istanbulskeho-dohovoru-nic-neznamena-upozornila-zitnanska/?ref=tit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevyznám sa v právnych termínoch. Hľadal som v Istanbulskom dohovore nejaké ďalšie záväzky, alebo odkazy na zmluvy, ktoré v texte nie sú explicitne uvedené, ale nič podstatné som nenašiel. Čo najviac irituje jej odporcov? To je fakt otázka džendru, kardinálnym problémom Slovenska?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak. Nic dolezitejsie. Na dzender by uz kazdy davno zabudol, keby z toho pan Kufffa nemal nocne mory a neomielal to dokola. Tentokrat to vyzeralo tak, ze pan Kuffa putovne hovori, ze je to fuj, tak parlament den pred volbami povedal tiez fuj. V zufalom priani, ze to nazenie prostejsie ovecky k urnam za spravnu stranu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co keby si si ho precital ? https://rm.coe.int/1680462541 V skutocnosti je to dohoda, ktora hovori o nasili na zenach,   A v podstate je cielana proti moslimom,  hovori o tom ze signatari maju zaviest trestne ciny vynuteneho manzelstva, vynuteneho potratu,  zenskej obriezky ale aj stalkingu napr.

 

 

vdaka ja som ho uz cital........ale mne to ozaj pripada, ako riesenie problemu LGBTI a genderizmu a zastiera sa to nejakym nasilim na zenach (preco iba na zenach), ktore uz riesi nas zakon......preto som aj tam pisal, ze nech si to riesia krajiny, kde sa zeny biju namiesto ranajok alebo rozcvicky......u nas je to uz vyriesene a aj stihatelne......teda u nas sa sem vlastne pod akymsi "humannym" citenim voci zenam (preco iba k zenam) vtiera nieco ineho, co je pre mna neprijatelne....alebo ked uz to mame v nasom trestnom poriadku uvedene, tak to nie je pravoplatne a na to je ten Istanbulsky dohovor potrebny ratifikovat?.....teda akasi duplicita?....naco potrebna?...

 

Nevyznám sa v právnych termínoch. Hľadal som v Istanbulskom dohovore nejaké ďalšie záväzky, alebo odkazy na zmluvy, ktoré v texte nie sú explicitne uvedené, ale nič podstatné som nenašiel. Čo najviac irituje jej odporcov? To je fakt otázka džendru, kardinálnym problémom Slovenska?

 

pozri kazdy ma pravo na svij nazor, ale co takyto priklad?.....ked uz ten dohovor ma sluzit na ochranu zien pred nasilim (preco iba zien), tak si v dalsej faze odporuje.....rodova rovnost vlastne popiera tento "uslachtili" ciel, teda zabranit nasiliu na zenach.....podla rodovej rovnosti ako v pripade nejakeho nasilia urcis, kto je a kto nie je zena...resp. kto na kom vlastne pachal nasilie?.....podla jednej "poslankyne" predsa nema koho co zaujmat, ci sa dnes citi ako zena a zajtra ako pes....allebo sa das preoperovat na zenu a ked niekoho napadnes, tak to bude ako ked zene napadne zenu?...to sa bude posuzovat ako?.....skratka cely ten paskvil je na hlavu postaveny....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach to tvoje citanie,  "Uznávajúc, že domáce násilie postihuje ženy disproporcionálne, a že tiež muži môžu byť obeťami domáceho násilia; Uznávajúc, že deti sú tiež obeťami domáceho násilia, ako aj svedkami násilia v rodine; Usilujúc sa vytvoriť Európu oslobodenú od násilia na ženách a domáceho násilia;"

 

no nic,  uznavam ze su ludia ktorym ani citanie nepomoze

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dohovor Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu je dohovorom Rady Europy a nema pre staty ziadnu pravnu zavaznost, Je zjavne, ze otazka dženderu odporcov irituje a je zjavne, ze je problemom v ich hlavach. Napriek tomu, ze gender je bezny termin pouzivany pre pohlavie, pripadne pre rozdiely medzi nimi, oni pod nim rozumeju vsetko zle, co si dokazu predstavit, Ked Kuffa povie džender, alebo liberal, mysli tym definitivne kardinalne zlo a startuje buldozer. Takto to podsuva aj ostatnym. Jednoduchi ludia potrebuju jednoduche hesla, proti ktorym sa dokazu jednoducho vymedzit, bez ohladu na to, ci poznaju a chapu ich vyznam.

 

Teraz si trochu zakonspirujem a nebudem prehanat. Existuje tu skupina (mozno skupiny) dnes uz vplyvnych osob, ktore sa snazia Slovensko vyviest z europskeho civilizacneho ramca. Zdaleka nejde iba o tento dohovor, roky sa tu (dovolim si tvrdit, ze koordinovane) spochybnuje vyznam nasho clenstva v europskych strukturach a masivnym sirenim klamstiev sa do spolocnosti zasieva chaos. Pochopitelne si na to vybrali najlahsi sposob, snazia sa zaujat totalnu spodinu. Dnesna virtualna koalicia vetkych moznych populistov, oportunistov, komunistov, fasistov, sarlatanov a bigotnych katolikov ma v parlamente pohodlnu ustavnu vacsinu a zrejme tak tomu bude aj o rok.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach to tvoje citanie,  "Uznávajúc, že domáce násilie postihuje ženy disproporcionálne, a že tiež muži môžu byť obeťami domáceho násilia; Uznávajúc, že deti sú tiež obeťami domáceho násilia, ako aj svedkami násilia v rodine; Usilujúc sa vytvoriť Európu oslobodenú od násilia na ženách a domáceho násilia;"

 

no nic,  uznavam ze su ludia ktorym ani citanie nepomoze

 

pocul si niekde v relaciach albo v nejakom spravodjastve, aby moderator, alebo kritik ludi, co nesuhlasia s prijatim tohoto "humanneho" dohovoru tento projekt pomenovali inak?....resp aby operovali nejakym inym agitacnym putacom?....ja nie....tak preto som to aj tak sem napisal....

 

no nic uznavam, ze su ludia co radi verejne manipuluju a hraju na city ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Je smutné, že v spoločnosti v ktorej predstavitelia vládnej moci sú podozriví z korupcie a občania strácajú dôveru v právny štát, sa stala otázka genderu, hlavnou témou predvolebnej agitácie. Ak sa považuje Slovensko za konzervatívne a občania sa prevažne hlásia ku katolíckej viere, tak by som to možno pochopil. Lenže to by museli veriaci denne dokazovať vlastným životom a nie len verbálne, alebo nedeľnou účasťou na bohoslužbe. Tých autentických veriacich nie na Slovensku zas toľko, ako sa ich k viere verejne hlási. Podľa mňa je homosexuálna orientácia deviáciou. Deviácia je odchýlka. Spoločensky predstavuje správanie, narušujúce všeobecne uznávané normy. Tie sú však relatívne a historicky sa menia. Ak by sa liberáli v EU snažili iba o to, aby homosexualita nebola predmetom diskriminácie, nevzbudzovala by ich aktivita taký odpor v konzervatívnej komunite. Problémom je v súčasnosti snaha liberálov, aby bola homosexualita chápaná, ako všeobecne uznávaná  norma správania. V tom je celý problém. Pre veriacich nie sú normy správania dané tým, či sú práve všeobecne spoločensky uznávané. Podľa ich viery sú tieto normy správania dané Bohom. Konkrétne v 6, prikázaní Nezosmilníš. Zrovnoprávnenie heterogénneho zväzku muža a ženy s homosexuálnym zväzkom má dve roviny. Právnu a pre konzervatívcov aj morálnu. Sexuálna deviácia nie je slobodnou voľbou jedinca a veriaci by mali byť poslední, ktorí by takéhoto jedinca mali odsudzovať, pohŕdali ním, alebo to pokladali za "trest boží". Liberáli by ale mali pochopiť, že väčšina konzervatívcov nemá problém s akceptovaním rovnosti každého občana pred zákonom, ale s vnucovaním ich predstavy, že homosexualita nie je deviáciou. Z tohoto hľadiska by mali mat homosexuálne pári právo uzavrieť manželstvo, dediť... Z hľadiska adopcie nastáva problém, že dieťa nemá právo zvoliť si adoptívnych rodičov. V tomto prípade je rozhodujúce, kto dietatu dokáže vytvoriť lepšie podmienky. To by malo byť predmetom skúmania. Na to by sme sa mali spýtať takýchto detí. Tie potrebujú hlavne lásku a nevidím dôvod, prečo by ju nemohli v takomto zväzku dostať. Nie som sociológ, ale deti hľadajú vzory správania napodobňovaním správania rodičov. (V asociálnom prostredí negatívne) . Skôr, alebo neskôr deti pochopia, že sa musia nejako identifikovať so svojím pohlavím a možno s tým budú mať v budúcnosti väčší problém. Je ale spústa detí z heterogénnych rodín, ktoré musia riešiť možno ešte väčšie problémy, pri rozvode vlastných rodičov.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, to bola citacia s dokumentu, ktory si "cital".   Rovnako si zrejme odsudil chartu :).   Tvoji povedali odsud, tak si odsudil. ved ti nemozu zle hovorit.    Mne je to jasne uz dlho,  nepovazujem ta za plne svojpravneho, si manupulovany a  nevies to.


Tono,   problem je ze ked nieco je uchylka, tak to je maximalne trpene ale nie akceptovane.    Problem je skor nieco ine,  za komunizmu sme istym sposobom zamrzli,   neprebiehala diskusia a posun spolocnosti.  A tak sa dnes hrozime rovnako ako zapad pred 60 rokmi.  A v mestach kde existovala kontakt zo svetom, tam je situacia ina.  Ale dedina je sokovana a  brani sa.  Chce to cas ale bohuzial je tu plno extremistov co tento sok a strach zneuzivaju

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

 

Keď som to písal, uvažoval som, či použiť výraz deviácia. Preto, že deviácia sa v kontexte správania chápe pejoratívne. Každý orgán má nejakú fyziologickú funkciu. Možno konečník nie tak "dôstojným" orgánom, ako napríklad oko, ale to je relatívne a celkom iný názor o jeho dôležitosti má ten, kto s ním má problém. Takže zmyslom orgánu je predovšetkým jeho funkcia. A pojem deviácia je v tomto kontexte odchýlka od evolučnej funkcie. Z hľadiska evolúcie je afinita k opačnému pohlaviu nutnou podmienkou, pre úspešné zachovanie druhu. A ak afinita k rovnakému pohlaviu nespĺňa evolučnú funkciu, tak ako to nazvať eufemistickejšie. V konečnom dôsledku to, že som muž rozhodla chémia. A dnes, keď v mojom veku už chémia prestáva fungovať, zisťujem, ako silno bolo moje správanie, názory, záujmy determinované testosterónom na úkor rozumu. Evolučne som v určitom období otrocky naplňoval fyziologické potreby a rozum toto správanie interpretoval ako erotiku, zaľúbenie, lásku... Pri inom chemickom procese by som mal celkom iné záujmy a predmetom erotiky, zaľúbenia a lásky by boli iné objekty môjho záujmu. Kvalita prežívania by tým zrejme nijako neutrpela. Dokonca homosexuálne orientovaný jedinci sú často citlivejší a vnímavejší, čo sa prejavuje v ich úspešnosti v hudbe a umení. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tono,  kedze homosexualita evoluciou nezmizla,  nachadza sa aj u zvierat, tak   zjavne prilis zjednodusujes.   Ma nejaku spolocensku funkciu, alebo je nutna ako dosledok niecoho ineho. Inak by uz davno vymizla, kedze je priamo antagonistom rozmoznovania.   Ale z mojho pohladu to nie je dolezite,   su to ludia a hotovo.  To je univerzalna hodnota.   Hodnota cloveka nie je v tom ci sa moze rozmoznovat.  

 

Ale navyse toto povazujem za temu homofobnych katolikov,  ked sa pozries na politicku scenu, tak  tuto temu  neotvara nik iny.   A nechcem si nechat vnutit  takyto boj.  Raz pride cas aj na to, ale nesuhlasim ze  teraz prebieha nejaky zasadny boj medzi konzervativcami a liberalmi. To len v hlavach fanatikov.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je smutné, že v spoločnosti v ktorej predstavitelia vládnej moci sú podozriví z korupcie a občania strácajú dôveru v právny štát, sa stala otázka genderu, hlavnou témou predvolebnej agitácie. Ak sa považuje Slovensko za konzervatívne a občania sa prevažne hlásia ku katolíckej viere, tak by som to možno pochopil. Lenže to by museli veriaci denne dokazovať vlastným životom a nie len verbálne, alebo nedeľnou účasťou na bohoslužbe. Tých autentických veriacich nie na Slovensku zas toľko, ako sa ich k viere verejne hlási. ..........

 

mas pravdu je to smutne, ale to dokazuje, ze katolici su nie tou hybnou silou v tejto protideviantskej ideologii....

 

 

 

 

 

informator, to bola citacia s dokumentu, ktory si "cital".   Rovnako si zrejme odsudil chartu :).   Tvoji povedali odsud, tak si odsudil. ved ti nemozu zle hovorit.    Mne je to jasne uz dlho,  nepovazujem ta za plne svojpravneho, si manupulovany a  nevies to.

 

Ale navyse toto povazujem za temu homofobnych katolikov,  ked sa pozries na politicku scenu, tak  tuto temu  neotvara nik iny.   A nechcem si nechat vnutit  takyto boj.  Raz pride cas aj na to, ale nesuhlasim ze  teraz prebieha nejaky zasadny boj medzi konzervativcami a liberalmi. To len v hlavach fanatikov.  

 

 

uz som ti napisal....ja som dokumenat cital, ale asi ho necitali vsetci, co sa verejne ohanaju nosnym bodom dohovoru...."riesi nasilie pachane na zenach".......ako keby nase zakony mali  svojou podstatou toto nasilie zakonnym sposobom odobrovat...u nas je to osetrene, tak preco tu nutis niekoho nieco duplicitne uzakonovat?...este raz....riesia to nase zakony, alebo nie?....

 

a kto to ma otvarat?.....ked temu otvaraju na namestiach ukazovanim svojej deviacie LGBTI, tak to je namieste?...druhy, co s tym nesuhlasi je homofob?....a nepchaj sem stale katolikov....pokial viem, tak s touto LGBTI agendou maju problem viacere cirkvi a mnelen oni, ale aj vsetci slusny ludia....aby som nadviazal na Kisku a jeho spajanie vsetkych slusnych ludi vo svojej novej strane... :)

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tyso

Veď som to spomenul v úvode, že táto téma je zneužívaná na politické ciele. Je úplne jedno, či niečo nazveme deviaciou, odchýlkou, alebo inakosťou. To, že na západe akceptujú inakosť súvisí s kultúrou. Na Slovensku sa zas viac toleruje korupcia,  rozkrádanie a neplatenie daní. Tu sa človek hodnotí podľa jeho majetku a postavenia... Ľudia s inou orientáciou obohacujú spoločnosť. Bojíme sa veci nazvať pravým menom a používame eufemizmy. Rodičovi, ktorému skutočne nezáleží, či sa mu narodia deti s homosexuálnu orientáciou uverím. To predsa nie je o tom, či bude milovať svoje deti. Ale túto tému nemá zmysel zveličovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co je to slusnost? ak niekto siri hnev a nenavist, tak nie je slusny. Aj ked na to pouziva slova z pisma.

tono, a este na zapade to malo svoj vyvoj, to nie je trvaly stav. A aj u nas to ma vyvoj, pred 150 rokmi sa povazovalo za spolocensky prijatelne trestat zenu, dnes to je prijatelne len u casti ciganov. A dnes uz ani policajti nevysmeju zenu ked nahlasi domace nasilie. A tejto zmene nezabrani ani kuffa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tono,  kedze homosexualita evoluciou nezmizla,  nachadza sa aj u zvierat, tak   zjavne prilis zjednodusujes.   Ma nejaku spolocensku funkciu, alebo je nutna ako dosledok niecoho ineho. Inak by uz davno vymizla, kedze je priamo antagonistom rozmoznovania.   Ale z mojho pohladu to nie je dolezite,   su to ludia a hotovo.  To je univerzalna hodnota.   Hodnota cloveka nie je v tom ci sa moze rozmoznovat.  

 

Ale navyse toto povazujem za temu homofobnych katolikov,  ked sa pozries na politicku scenu, tak  tuto temu  neotvara nik iny.   A nechcem si nechat vnutit  takyto boj.  Raz pride cas aj na to, ale nesuhlasim ze  teraz prebieha nejaky zasadny boj medzi konzervativcami a liberalmi. To len v hlavach fanatikov.  

No a preco teda nezmizla evoluciou? zrejme to teda nebude dedicne :) A v com je hodnota cloveka? Objektivne ziadna subjektivne vo vselicom, hodnotu si teda vytvara spolocenstvo (pokial odhliadneme od Boha a nabozenstva, kde je to dane)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co je to slusnost? ak niekto siri hnev a nenavist, tak nie je slusny. Aj ked na to pouziva slova z pisma.

 

tak skus teda pomenovat, kto siri ten hnev a nenavist?.....ze by to bola ozaj iba ta katolicka cast obcanov?....a ak ano, tak z akeho dovodu?.....neraguju na nieco, co je podla ich presvedcenia tym zlom, proti ktoremu ide bojovat aj p.Caputova?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si myslim, ze Poliacek je tym ziarivym bodom na konci tunela....clen PS a s tej partaje pochadza aj nasa p.prezidentka....ona ma spajat ludi a nie rozdelovat, tak si pockam na jej pokrokove agitky a sposob ich zdelovania narodu a Kuffovi (ked uz nemozes spavat jeho pricinenim).....a ked uz tak rad onanujes na Kuffovi, tak on tiez iba reaguje na nieco, co on nezacal.....teda on je nasledok priciny a nie pricina nasledku..... :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov