Skočiť na obsah

Istanbulský dohovor


informator

Odporúčané príspevky

este raz ....mna nezaujma zivot rodiny mimo Slovenska.....napis jeden argument, preco by ma to malo zaujmat.....to, ze sme kulturne premiesany, nie je argumant, ale potvrdenie toho, ze vsetko ma svoj vyvoj a aj toto "migrovanie" za manzelom-manzelkou, je pricinou vyvoja v spoluziti.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v pomerne blízkom okolí okolo seba mám zopár manželstiev pekne premiešaných- a to nehovorím o BA, kde je to premiešanejšie ešte viac, a vždy bolo: čech - slovenska, slovák - maďarka, slovenka - nemec, slovenka, Angličan, maďar - slovenka, lichtenštajnec - slovenska, ......

kultúrne sme na tom podobne, zasa záleží od ľudí jednotlivcov, či to majú v hlavinkách zrovnané. n ale keď ťa to nezaujíma, tak nezaujíma. :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dženderizmus prenecháme tomu, komu nedá spávať a kto v tom vidí kopyto satana.

 

Áno.. Áno.. Zažijeme "srandy kopec"..

https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/75876/silenost-v-praxi-ve-stockholmu-zavedli-genderove-odklizeni-snehu-pri-prvni-kalamite-vznikl-chaos.html

Šílenost v praxi: Ve Stockholmu zavedli genderové (!) odklízení sněhu, při první kalamitě vznikl chaos

 

Bylo přijato nařízení, že při úklidu sněhu se nebude postupovat stejně jako v minulosti, kdy nejdříve přišlo na řadu uklízení ulic, aby mohla jezdit auta a městská doprava. To je prý genderově nevyvážené, protože většinu řidičů tvoří muži, zatímco ženy více používají chodníky.

 

Mnoho obyvatel města teď argumentuje svými zkušenostmi z minulého týdne. Sníh se kvůli nesmyslné vyhlášce uklízel na mnoha místech jinak. Byl odstraněn z chodníků, a protože ho bylo rekordní množství v tomto ročním období, byl prostě „odsunut“ na silnice, které se tak staly neprůjezdnými.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v pomerne blízkom okolí okolo seba mám zopár manželstiev pekne premiešaných- a to nehovorím o BA, kde je to premiešanejšie ešte viac, a vždy bolo: čech - slovenska, slovák - maďarka, slovenka - nemec, slovenka, Angličan, maďar - slovenka, lichtenštajnec - slovenska, ......

 

kultúrne sme na tom podobne, zasa záleží od ľudí jednotlivcov, či to majú v hlavinkách zrovnané. n ale keď ťa to nezaujíma, tak nezaujíma. :ahooj:

 

 

a taktiez mimo slovenska su takto premiesane manzelstva, ale to je nie dovod na to, aby mna zaujmalo spoluzitie partnerov v manzelstvach mimo uzemia SR....a tak isto ma pramalo zauma sukromie v manzelstvach u nas na Slovensku....teba to zaujma z akeho dovodu?.....ak z dovodu nasilia na zenach pachanom ich manzelmi, tak je to tak ubohe, ako presviedcanie komiunistickych politrukov o tom, ze kazdy na zapad od nas, je nas nepriatel a nepraje nam nic dobreho....teda ides riesit tento "problem" podobnym sposobom?......kto ma pochybnost o tom, co ty tvrdis, je automaticky podporovatel toho, co ty kritizujes?.....a nedavaj tu ziadne statistiky, pretoze je verim iba tej statistike, co sam sfalsujem.....to povedal niekto slavnejsi ako ja, a ja s tym suhlasim.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to som rad.....akurat ale teraz neviem s coho vychadzas, ked si tak zaujata potrestat manzela, co pacha nasilie na svojej zene, ako slabsieho clanku v spolunazivani....na taketo "vychovne" metody mame zakony.....preto mna viac trapi genderfeminizmus, ktory je, podla mna, tym prvkom, co rozotvara noznice medzi muzom a zenou...a teraz nemyslim medzi manzelom a manzelkou, ale vseobecne....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:doh:

Taaak, to bola parafraza na missssky, som rada, ze si to poznal.

Takze si aj pochopil, predpokladam (alebo ze by nie?!?), mily alamo,

ze to bola ironia... trochu sa to tu uz ziadalo :) :) :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, dobre teba nic mimo slovenska nezaujima, ale preco vlastne ta zaujima slovensko, ved tebe staci vlastna rodina? a mozno aj ta je privela? ved sa netrap nicim zlozitejsim, nejaky univerzalizmus a humanizmus je urcite od diabla

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale  dnes som tu nasiel osli mostisko :)  "ak z dovodu nasilia na zenach pachanom ich manzelmi, tak je to tak ubohe, ako presviedcanie komiunistickych politrukov o tom, ze kazdy na zapad od nas, je nas nepriatel a nepraje nam nic dobreho"

Cartago delenda est :),  game si jasna liberalna neomarxistka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj :)

 

 

plus toto všetko:

.....akurat ale teraz neviem s coho vychadzas, ked si tak zaujata potrestat manzela, co pacha nasilie na svojej zene, ako slabsieho clanku v spolunazivani....manzelom a manzelkou, ale vseobecne....na taketo "vychovne" metody mame zakony.....

 

ja nepotrebujem štatistiky, informator.

 

A čo to vlastne potrebuješ?

 

.... preto som reagovala, ako som reagovala, infantilnou poznámkou budúcich missiek, pretože na toto už ináč reagovať nešlo....
 

celé strany tu dávam do popredia, že sú rodiny, ktoré si na vlastnej koži odskúšali, čo je domáce násilie....

skúsenosti ... a pozeranie aj okolo seba, celý život, nielen na seba.
vnucujú mi štatistiky, ktoré ja skutočne nepotrebujem, skutočnosti nosím v sebe....
potom sa skutočne v téme o rodičoch otvorím, a popíšem aspoň malú časť niečoho, čo v sebe teda nosím....

 

informator ma tu podozrieva, že chcem lynčovať zlých manželov a že im čosi vyčítam, no hrôza.... nikde som o trestaní nenapísala ani pol slova.

 

na to sa ma alamo spatra krásne machovsky spýta, že čo to teda vlastne potrebujem.... čo sa na to dá odpovedať?

zdravie, lásku a svetový mier. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:),    su aj statistiky ale keby informator nepchal hlavu do piesku tak by aj on vedel.  Bohuzial nie je to take zriedkave aby sa s tym nestretol.   No jo, krestan,  Jezis by ho palicou hnal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak vám poviem to isté čo v "klimatickej zmene"..

Ak tvrdíte že máme problém.. Tak navrhnite konkrétne riešenia..

Bez riešení, žiadny problém "neexistuje"..

 

@game

Toto bolo "mačo s patra"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak vám poviem to isté čo v "klimatickej zmene"..

Ak tvrdíte že máme problém.. Tak navrhnite konkrétne riešenia..

Bez riešení, žiadny problém "neexistuje"..

 

toto ale nie je takto pravda, ani len neutakalo okolo, je to niečo, čo sa chce podobať na Murphyho zákony, ale nemá ten pôvab, ani pravdivosť, milý alamo.

 

práve že existuje miriada problémov, ku ktorým nepoznáme riešenia, alebo len čiastočne.

 

je ohromná spústa problémov, s mnohými a mnohými faktormi, ktoré produkuje príroda, človek, neznámy katalyzátor, meteor z vesmíru, prečo jedno mydlo robí väčšie bubliny než druhé, ...... chápeš, čo chcem povedať?

 

život a veci okolo neho sú nekonečne farebné, kombinovateľné, rozmanité, tak ako spústa premenných v klimatických zmenách, rovnako spústa faktorov v spolužití ľudí.... každý jeden deň riešime spolužitie a kontakt s kopou ľudí... takto to funguje aj v partnerstvách, v mnohých prípadoch nevieme, čo za tým je, v mnohých vieme, ale ty vždy vyžaduješ ku všetkému riešenie....

 

milý alamo, keby ku všetkému bolo také ľahké nájsť riešenie, zrejme by si už mal niekoľko nobelových cien.

tak daj teda riešenie. vyrieš jedným vrzom všetky problémy spolužitia ľudí, nebude nás trápiť ID a nebudeme potrebovať ani zákony na riešenie týrania... ako fajn, a budeme slávni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Milá game..

Ale to ty tu ponúkaš, propaguješ, tlačíš "rýchle jednoduché riešenie" - ratifikujme "Carihradskú dohodu"..

"A každý kto s game nesúhlasí, je primitív a neandertálec ktorý chce mlátiť a týrať ženy a deti.."

To sú tvoje celé čisto emocionálne argumenty, čistý "cit" a hystéria..

 

Toto bolo "mačo s patra"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,

 

obávam sa, že si po celý čas čítal niečo úplne iné, len nie moje príspevky. alebo skús čítať s porozumením, ale toto som ja nikdy nenapísala.

"ked nesúhlasíš, chceš mlátiť ženy?" niečo podobné písal tyso, ironicky ovšem, ale ja NIKDY.

citová hystéria? teraz je už isté, že nevieš, čo píšeš a že si moje príspevky o skúsenostiach nečítal vôbec, a v tejto téme nečítal s porozumením. 

alamo, vymýšľaš si.

 

 

zo začiatku pred dlhším časom som písala, že by sme mali ratifikovať, aby sme sa pridali k civilizovaným krajinám a niečo v podobnom zmysle, je to kdesi na začiatku.... keď zrazu páni poslúchli pána farára Kuffu, nie raz som písala, že dobre aj tak....

dokonca tam niekoľkokrát nájdeš, že keď sa neratifikovalo, nič sa nedeje, po prvé máme zákony, po druhé to aj tak k ničomu nezaväzuje, maximálne nás pridáva k civilizovaným krajinám.... je to v mnohých príspevkoch kdekade, ľutujem, ale to, čo sa mi snažíš pripísať, to som tu nenapísala ja.

to si si pribásnil.

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, a co take si kefalin predstavujete pod riesenim ?

 

Teoria navrhuje nieco taketo :

Pomenuj problem a konkretizuj ho

Analyzuj problem a dostan ho do perspektivy

Rozdel problem na mensie casti

Navrhni riesenie ciastkoveho problemu

Implementuj ho

Po case over ci tvoje predpoklady boli spravne

 

 

Nuz, tvojim pristupom by sme boli stale v jaskyni.

 

A keby si si naozaj precital ID,   tak by si zistil ze pomenuva problem ,ohranicuje z neho jednu cast, navrhuje niektore riesenia.   Ale kedze si proti a nemas cas citat, tak to potom takto vyzera.  Je zjavne lahsie si vytvorit vlastneho slamenneho panaka a na neho utocit.  

 

A len tak pre istotu,  to ze mlatenie zien je vhodna priprava na vojnu, to je tvoja teza :).    A nie nemyslim si ze ty mlatis zeny, len ako obycajne si priniesol sice alternativny ale tiez blby nazor.      A nemyslim si ani ze informator chce bit zeny ani ze RKC chce bit zeny.   Ale keby si si precital co pisem, tak by si tam nasiel to z coho ich podozrievam.

Liberalne tvrdenie je ze je potrebne zenam ulahcit odchod z prostredia kde ju tyraju,   to znamena budovat azylove domy,  poskytnut im podporu pri odchode, socialnu, pravnu.  A vacsinou to konci rozvodom a je to aj doporucenie.    RKC ale odmieta rozvod,  v tomto pripade odmieta cokolvek co by ho mohlo ulahcit.    Ale povedat to nahlas sa hanbia,  kedze prave v tomto pripade  vacsina ludi chape ze tu rozvod ma zmysel.  A tak bojuju proti "dzenderu".

 

Poctive by to bolo povedat a ponuknut ine riesenia, ale to nerobia.    A miesto toho manipuluju informatorov aby odmietali nieco co ani necitali.     A taketo manipulacie sa zase nepacia mne a aspon sa z nich vysmievam.  Kedze diskutovat sa da len ked je poctiva snaha argumentovat.  A ta tu absentuje.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo je vo vyspelých západných kultúrach väčšia tolerancia k inakosti? Preto, že je tam aj menšia tolerancia ku korupcii. Nie len rasizmus, náboženská intolerancia, antisemitizmus.., ale aj korupcia sú rovnakým prejavom nerovnosti občanov. Ak získam výhody z titulu príslušnosti k rase, náboženskému presvedčeniu, pohlaviu atď... vytváram rovnakú nerovnosť, ako keď tieto výhody získam korupciou. A korupcia je u nás tolerovaná (výsledky volieb), napriek tomu, že sa týka väčšej časti populácie, než marginálnych skupín. Slovo macho sa prekladá, ako samec, dominantný jedinec, ktorý vládne aj vďaka tomu, že disponuje ekonomickými prostriedkami. Snaží sa vytvoriť závislosť ostatných od neho a jeho ega. A v tom sme na Slovensku ďaleko nepokročili, skôr naopak, takéto vzory správania obdivujeme. Nuž čo, sme Slovania.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, dobre teba nic mimo slovenska nezaujima, ale preco vlastne ta zaujima slovensko, ved tebe staci vlastna rodina? a mozno aj ta je privela? ved sa netrap nicim zlozitejsim, nejaky univerzalizmus a humanizmus je urcite od diabla

 

a to mas odkial, ze mna mimo slovenska nic nezaujma?.....zaujma ma vela veci, ale urcite nie rodinny zivot ludi.....nie som "paparaco"....to je tvoje zivobitie....

 

Ale  dnes som tu nasiel osli mostisko :)  "ak z dovodu nasilia na zenach pachanom ich manzelmi, tak je to tak ubohe, ako presviedcanie komiunistickych politrukov o tom, ze kazdy na zapad od nas, je nas nepriatel a nepraje nam nic dobreho"

Cartago delenda est :),  game si jasna liberalna neomarxistka.

 

na slova vytrhnute z kontextu nereagujem......

 

 

:),    su aj statistiky ale keby informator nepchal hlavu do piesku tak by aj on vedel.  Bohuzial nie je to take zriedkave aby sa s tym nestretol.   No jo, krestan,  Jezis by ho palicou hnal.

 

uz som tam niekde napisal, ze ja verim iba tej statistike, ktoru sam sfalsujem.....

 

............informator ma tu podozrieva, že chcem lynčovať zlých manželov a že im čosi vyčítam, no hrôza.... nikde som o trestaní nenapísala ani pol slova.

 

vycitam?......nie, ja ti tu chcem dokazat, ze chces zlikvidovat vsetkych manzelov....preto aj to prirovnanie k politrukom a ich ukazovaniu prstom na zapad od nas....ziadna selekcia, ale totalny globalizmus.... :(

 

no ved si podla informatora politruk :), mas sa pekne starat o seba a nestrkat nos do inych.  Nech si tam pekne zeny biju, co teba do toho.  

 

mas nejaky dobry zazitok zo starostlivostou o dianie v rodine?  napr. suseda.....

Prečo je vo vyspelých západných kultúrach väčšia tolerancia k inakosti? Preto, že je tam aj menšia tolerancia ku korupcii. Nie len rasizmus, náboženská intolerancia, antisemitizmus.., ale aj korupcia sú rovnakým prejavom nerovnosti občanov. Ak získam výhody z titulu príslušnosti k rase, náboženskému presvedčeniu, pohlaviu atď... vytváram rovnakú nerovnosť, ako keď tieto výhody získam korupciou. A korupcia je u nás tolerovaná (výsledky volieb), napriek tomu, že sa týka väčšej časti populácie, než marginálnych skupín. Slovo macho sa prekladá, ako samec, dominantný jedinec, ktorý vládne aj vďaka tomu, že disponuje ekonomickými prostriedkami. Snaží sa vytvoriť závislosť ostatných od neho a jeho ega. A v tom sme na Slovensku ďaleko nepokročili, skôr naopak, takéto vzory správania obdivujeme. Nuž čo, sme Slovania.

 

teraz pises o com?.......mas dojem, ze ako v prirode vsetko zo vsetkym ma suvis, tak isto aj v medziludskych vztahoch?......to by ale dokazovalo, ze plati aj zakon akcie-reakcie....a ta akcia nie vzdy musi zacat u fyzicky vyspelejsieho partnera...teda spravidla muza.....aj slaby motyl moze narobit obrovske skody...ci nie?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe,  skoda slov. Ale dodam ze sotva dokazes sfalsovat statistiku.  Takze neveris nicomu co ti tvoji politruci nepovedia.  Vsjo jasno.

 

 

Tono, nemyslim si ze tolerancia suvisi s korupciou ale je to zaujimavy nazor.  Nieco podobne hovori aj Soros,  spolocnost ktora je otvorena, schopna v sebe niest viacero nazorov ktore vedia spolu vychadzat sa vzajomne sa obohacovat je bohatsia a dokaze sa lepsie branit manipulaciam. 

 

Ale muz co doma bije zenu neziskava vyhody, len si velmi kompenzuje nejaky problem.    V amerike to bol problem po zruseni otroctva, bola tam trieda bielych bedarov co sice nic nevlastnili ale  pocit ze su lepsi ako negri im zrazu zobrali. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov