Skočiť na obsah

Istanbulský dohovor


informator

Odporúčané príspevky

 

............... ak chcela tlupa prezit ako skupina tak musela nasilie institucionalizovat.    Ak by sa vzajomne pozabijali koli podielu na koristi, rychlo by bolo po nich.  Hodnota kooperacie je jasna.  A to plati aj dnes, nasilie si vyhradil stat,  a kedze dnes tou cennou vlastnostou je aj nieco ine ako sila a uspech pri love, tak sa zeny uspesne domohli rovnopravnosti.

 

 

To ze to este nedoslo do vsetkych malych dedin na slovensku vidime, ale v mestach to uz plati dlho.   Moja stara matka bola este vynimkou ked vystudovala prava ale dnes je to tak normalne ze to uz ani na orave ci v zlatne nikoho nesokuje.   A darmo budes snivat o tradicnej rodine kde je zena na to aby sa postarala o muza a deti,  toto sa uz nevrati.

 

mysls, ze vtedy boli ozaj celkom messuge?......nemohli sa vyzabijat, lebo zeny boli chranene od vykynozenia....a vlastne naco sem davas taketo evolucne priklady?.....

 

a co ma prirovnanie tradicnej rodiny k nevzdelanosti, to by ma tiez zaujmalo.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co ze sa teda u katolikov pokazílo ze uz zeny nechranite?

ale inak mas zase problem s citanim, to alamo tvrdi ze nasilie si musime chranit z evolucnych dovodov. to ze nedokazes sledovat nit rozhovoru to vieme tiez dlho. len to nutkanie to stale dokazovat to nechapem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u katolikov sa nieco pokazilo?.....katolici vzdy chranili svoje zeny a tak isto aj ateisti alebo nejaky inoverci.....tak preco tu ides riesit iba  katolikov?

 

alamo ma pravdu, pretoze uz z logiky je jasne, ze bez urciteho nasilie sa ludstvo neazaobide.....ale nepise predsa o tom, ze tym nasilim maju postihnute iba zeny...alebo si to v svojej neomarxistickej mysli niekde tak videl?...

 

a este si neodpovedal, ze co ma spolocneho vzdelanie zien z tradicnou rodinou....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej ?  To si fakt z inej planety.   Kde si mozem precitat ako RKC na protest prori istanbulu bude sama iniciativne kazat proti bitiu zien a bude podporovat azylove domy pre bite zeny.   Kde mi to uslo ? 

A zvysok uz necham tak,  hrach budem na stenu hadzat inokedy.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam obavu o tvoje zdravie....mentalne samozrejme......to si co sem dal za odpoved?.....RKC (ale aj ine krestanske spolky) niekde kaze-suhlasi, ze zeny treba kazde rano vyfackat, aby sa "ukludnili"?  .......preklina azylove domy, pre takto "upravovane" zeny?......

 

a ten zvysok si preco vypustil?.....zistil si ze to prirovnanie tradicneho manzelstva z nevzdelanostou zien je totalna blbost?.....neverim, ze si to pobadal svojim  mentalnym intelektom....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe,    to sa este boja,  zatial len bojuju proti tym co nesuhlasia s tym ze zene treba dat jasne najavo kto je hlavou tradicnej rodiny.    A kolko azylovych domov   podporuje cirkev ?

 

A odkazovat na sociologicke studie asi nema zmysel,   tak inak.  Vzdelana zena je schopna sa uzivit aj bez manzela,   moze naplnit svoje ambicie aj mimo kuchyne.   To tradicnu rodinu dost zmenilo,  a ano cirkev pred tym varovala uz v 19 storoci :)  Vzdelane zeny, hotova sodoma gomora.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

To je určite veľmi "pozitívny" vývoj..

Prosím tie "slepačie zápasy" v Košiciach, sú podľa teba tiež "pozitívny" vývoj?

https://m.topky.sk/cl/100370/1763339/VIDEO-Sociologicka-o-bitke-dievcat-v-Kosiciach--Pripravme-sa-na-to--ze-podobne-pripady-mozu-pribudat

Sociologička o bitke dievčat v Košiciach: Pripravme sa na to, že podobné prípady môžu pribúdať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  toto je vyvoj :),   spolocnost sa meni a prinasa zmeny.  A tie co sa nam nepacia, tie sa snazime aktivne zmenit.  Alebo si zvyknut,   ale bitky deti nie su nieco na co si chceme zvyknut :).  Ale ciste pre odlahcenie,  amazonky boli aj v staroveku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  aj toto precenujes.   Z akehoklvek normalneho pohladu ide o beznu medzinarodnu zmluvu, kde sa prihlasujeme k "dobrym statom" ktore odstranuju nasilie voci zenam.  Zakony koli nej menit nemusime,   to co z nej vyplyva je nieco co sa deje,  ide o to ze pomoc zenam ktore su vystavene nasiliu okrem zakona potrebuje aj nejake prvky socialneho systemu.  napriklad azylove domy kam mozu odist.     Napriklad toto je dalsia vec co vadi kuffovcom,   zena ma podla nich trpiet a modlit sa.  Nie utekat s rodiny inam.   A rovnako treba lepsie prepojit socialku, lekarov, policajtov a pod.    Deje sa to pomaly a zatial to riesi skor treti sektor ale  ide to dopredu.

keby ju nevytiahli sialenci, tak by o nej nikto nevedel tak ako o desiatkach dalsich zmluv

https://www.mzv.sk/zahranicna_politika/medzinarodne_zmluvy-vsetky_zmluvy?p_p_id=mzvzmluvy3_WAR_MzvZmluvyPortlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-3&p_p_col_pos=2&p_p_col_count=3&_mzvzmluvy3_WAR_MzvZmluvyPortlet_page=483&_mzvzmluvy3_WAR_MzvZmluvyPortlet_rb_typzmluvy=DZ

 

A nasi extremisti by kludne spali a netusili co za hroza sa chysta :)  A nikdy by na to ani neprisli.  Pretoze skutocne nic zasadne nemeni, a tam kde slubujeme ze nieco zavedieme tak tam to robime aj tak.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Prihlasujeme sa" hlavne k neznámym štandardom..

Ktoré stále nie sú nijako definované..

Vyhlásia ich nejaký nevolený úradníci, my ich budeme musieť už iba automaticky schváliť..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to si zase kde nabral ?  Slovensko sa bezne zucastnuje tvorby takychto dohod,  ich podpisom davame neurcity zavazok ale ak to ma byt zakon tak ho musi prijat NR,   zrejme teda si splietol europske nariadenia  ktore preberame priamo bez hlasovania.  Ale tu je obmedzeny rozsah coho sa mozu dotykat a toto medzi ne nepatri.  A navyse toto je mimo EU.

A keby si ju predsa len precital, tak  vsetko co by sa dalo nazvat standardom je tam definovane.  

Ja viem ze moderny svet je zlozity ale jednoducho tu sa mylis.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe,    to sa este boja,  zatial len bojuju proti tym co nesuhlasia s tym ze zene treba dat jasne najavo kto je hlavou tradicnej rodiny.    A kolko azylovych domov   podporuje cirkev ?

 

A odkazovat na sociologicke studie asi nema zmysel,   tak inak.  Vzdelana zena je schopna sa uzivit aj bez manzela,   moze naplnit svoje ambicie aj mimo kuchyne.   To tradicnu rodinu dost zmenilo,  a ano cirkev pred tym varovala uz v 19 storoci :)  Vzdelane zeny, hotova sodoma gomora.

 

aha, takze si klamal.....nic nove tu v debate s tebou.....a tie azyl domy zakazala RKC?.....ked ich teda uz nepodporuje....

 

a len pre zaujmavost daj sem tie soc. studie...urcite to bude mat zmysel....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klamal?   ked nieco nechapes, tak nechapes.  To nie je o tom ze ti klamu.      :smilieee:

 

Ja predsa viem ze RKC nema ani zakonodarnu ani vykonnu moc, a teda nemozu nic zakazat. Mozu len lobovat.     Ale katolicka charita sa stara o bezdomovcov, chudobnych, romov ale o tyrane zeny nie.  Tie vypadli z ich zaberu.  A nie je to nahoda. 

A preto v tejto debate neverim na poctive umysly ze ide o gender ci liberalov.   To su zamienky,  ID vadi prave pre tie tyrane zeny.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Po prijatí Lisabonskej zmluvy, v ktorej napríklad nebolo nič o prisťahovaleckých kvótach..

Ty si na to vtedy jednoducho povedal, že keďže sme prijali jedno, musíme aj druhé..

Proste ja nijakým EÚ dohodám neverím, nech na prvý pohľad vypadajú ako pekne chcú, a týkajú sa aj "najnevinnejších dobroserností"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kontrolna otazka :  Ake kompetencie lisabonska zmluva dala EU ?

 

A kedze toto nie je tema o migrantoch, tak len zlahka.  Je problem migrantov zalezitost len hranicnych statov ?   V priklade slovenska je to len problem  okresov co hranicia s ukrajinou ?  Alebo je to celoslovensky problem ?

Pretoze tie kvoty riesili presne toto,  ci musi riesit grecko a taliansko same ale sa do toho zapoji cela EU.    Ja som preto podporoval a podporujem europske riesenie, kedze to je princip solidarity ktoremu chapem. 

 

Ale toto nie je tento pripad,    ak teda namietas tak preto ze nerozumies fungovaniu EU a preto nicomu neveris.     

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Pravdu povediac.. Proti som hlavne preto, lebo to podporuješ ty..

V zásade, za tie roky som si tu vypestoval akýsi "tik"..

"Skoro všetko čo tyso podporuje alebo schvaľuje, je hovadina.."

"Historická skúsenosť" nepustí..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe,   preto nechcem byt ucitel.  Ja nepresvedciam, ja hovorim svoj nazor a to vedie k opozicii.  To je prirodzene a ja to viem.   Ale mozes na tom trenovat ci dokazes napriek tomu vecne argumentovat a pripadne prijat nazor ktory hovori niekto kto je arogantny a nesympaticky.    Tomu sa hovori kriticke  myslenie.  Oddelit formu a obsah.   Ale ze to priznas, to je prijemne prekvapenie.   Ale aspon vies ze sa nesnazim nikoho manipulovat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klamal?   ked nieco nechapes, tak nechapes.  To nie je o tom ze ti klamu.      :smilieee:

 

Ja predsa viem ze RKC nema ani zakonodarnu ani vykonnu moc, a teda nemozu nic zakazat. Mozu len lobovat.     Ale katolicka charita sa stara o bezdomovcov, chudobnych, romov ale o tyrane zeny nie.  Tie vypadli z ich zaberu.  A nie je to nahoda. 

A preto v tejto debate neverim na poctive umysly ze ide o gender ci liberalov.   To su zamienky,  ID vadi prave pre tie tyrane zeny.  

 

ano klames.....ale tak dobre....ked sa teda RKC stara o romov alebo o bezdomovcov, tak (podla tvojej "osvietenckej" logiky)  sa stat nestara o tento socialny elaborat a teda nezalezi statnym organom na romoch a bezdomovcoch...Ccinie?

 

 

a kde su tie soc.studie o tom prirovnani tradicnej rodiny k nevzdelanosti zien....neexistuju?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... ale tak dobre....ked sa teda RKC stara o romov alebo o bezdomovcov, tak (podla tvojej "osvietenckej" logiky)  sa stat nestara o tento socialny elaborat a teda nezalezi statnym organom na romoch a bezdomovcoch...Ccinie?

 

len nesmelá otázka: milý informator... ako ti tu vyplynulo jedno z druhého?

zopakujem, aby si nepovedal, že nechápeš:  ked sa teda RKC stará o romov alebo bezdomovcov... tak sa podľa tysa stat nestara o romov a bezdomovcov... ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak skusme logiku,     Tvdim ze RKC sa nestara  o tyrane zeny,        ak klamem tak je to nepravdive tvrdenie a naopak pravdive tvrdenie je ze RKC sa stara o tyrane zeny.     To je totiz negacia mojho vyroku.

Staci uviest jeden priklad a je to vybavene.

 

Ale ty si vytvoril logicky nezmysel.  Z tvrdenia ze RKC sa stara o bezdomovcov nijako nevyplyva ci sa stat stara alebo nie.       To nie je osvietencka logika,   to nema s logikou nic spolocne.    Dobre, ok chapem matematika a logika nie je pre teba.  Tak ale potom nemam ako tebe cokolvek dokazat a ty nemas ako cokolvek pochopit.    Pretoze ja argumenty staviam  ako implikacie ,  ak plati A potom plati B,   ty nechapes preco a ja ti to inak ako logicky neviem podlozit. 

Ale je pravda ze to o tebe viem,   hovorim tomu neschopnost chapat text ale je to obecne neschopnost chapat logike.    Ty jednoducho bud veris a potom sa snazis branit svoju vieru aj ked dost komickym sposobom alebo neveris a robis to iste.

A tvoju vieru moze zmenit len ten komu veris,  a ze to bohuzial je niekto kto siri nezmysly  sa neda zmenit debatou s tebou.

 

A nejdem ti davat zoznam z mojej kniznice, ale  google mi napriklad vyhodil  http://soced.cz/wp-content/uploads/2014/05/STUDIE_S%C3%BA%C4%8Dasn%C3%A1-postmodern%C3%A1-rodina-a-vn%C3%BAtrorodinn%C3%A1-de%C4%BEba-pr%C3%A1ce.pdf

 

A mozes ho pouzit aj sam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len nesmelá otázka: milý informator... ako ti tu vyplynulo jedno z druhého?

zopakujem, aby si nepovedal, že nechápeš:  ked sa teda RKC stará o romov alebo bezdomovcov... tak sa podľa tysa stat nestara o romov a bezdomovcov... ?

 

nemusis nesmelo.....kludne sa spytaj a ja ti odpoviem....toto bol prispevok na ktory som reagoval....

 

 

hehe,    to sa este boja,  zatial len bojuju proti tym co nesuhlasia s tym ze zene treba dat jasne najavo kto je hlavou tradicnej rodiny.    A kolko azylovych domov   podporuje cirkev ?

 

A odkazovat na sociologicke studie asi nema zmysel,   tak inak.  Vzdelana zena je schopna sa uzivit aj bez manzela,   moze naplnit svoje ambicie aj mimo kuchyne.   To tradicnu rodinu dost zmenilo,  a ano cirkev pred tym varovala uz v 19 storoci  :)  Vzdelane zeny, hotova sodoma gomora.

 

 

https://www.freespace.sk/tema/6094-istanbulsk%C3%BD-dohovor/strana-9?do=findComment&comment=274474

 

 

....a reagoval som tymto prispevkom....

 

https://www.freespace.sk/tema/6094-istanbulsk%C3%BD-dohovor/strana-9?do=findComment&comment=274493

 

 

....co je nepochopitelneho na mojom konstatovani, ze RKC sa stara o chudobnych a bezdomovcov preto, lebo stat o nich nejavi zaujem.... jednoducha rovnica....podla tysovej logiky....a ze RKC je proti azylakom na ochrarnu tyranych zien, je vysledok jeho "osvieteneckeho" chapania reality....

 

 

tak skusme logiku,     Tvdim ze RKC sa nestara  o tyrane zeny,        ak klamem tak je to nepravdive tvrdenie a naopak pravdive tvrdenie je ze RKC sa stara o tyrane zeny.     To je totiz negacia mojho vyroku.

Staci uviest jeden priklad a je to vybavene.

 

Ale ty si vytvoril logicky nezmysel.  Z tvrdenia ze RKC sa stara o bezdomovcov nijako nevyplyva ci sa stat stara alebo nie.       To nie je osvietencka logika,   to nema s logikou nic spolocne.    Dobre, ok chapem matematika a logika nie je pre teba.  Tak ale potom nemam ako tebe cokolvek dokazat a ty nemas ako cokolvek pochopit.    Pretoze ja argumenty staviam  ako implikacie ,  ak plati A potom plati B,   ty nechapes preco a ja ti to inak ako logicky neviem podlozit. 

Ale je pravda ze to o tebe viem,   hovorim tomu neschopnost chapat text ale je to obecne neschopnost chapat logike.    Ty jednoducho bud veris a potom sa snazis branit svoju vieru aj ked dost komickym sposobom alebo neveris a robis to iste.

A tvoju vieru moze zmenit len ten komu veris,  a ze to bohuzial je niekto kto siri nezmysly  sa neda zmenit debatou s tebou.

 

A nejdem ti davat zoznam z mojej kniznice, ale  google mi napriklad vyhodil  http://soced.cz/wp-content/uploads/2014/05/STUDIE_S%C3%BA%C4%8Dasn%C3%A1-postmodern%C3%A1-rodina-a-vn%C3%BAtrorodinn%C3%A1-de%C4%BEba-pr%C3%A1ce.pdf

 

A mozes ho pouzit aj sam.

 

 

co ti ja mam co dokazovat....ty si obvinil RKC, ze podporuje tyranie zien na zaklade toho, ze nepodporuje azylove domy pre tieto zeny....no a ja som ti odpisal, za ani stat sa nestara o bezdomovcov a chudobnych, tak teda stat suhlasi zo stavom v akom su chudobny a bezdomovci nachadzaju....takze toto je pre mna uzavrete....

 

a co sa tyka toho linku na soc.studiu "tradicnej rodiny", tak to nie studia tradicnej rodiny ktora je uzakonena v ustave (teda muza a zeny), ale je to opis vyvoja rodiny ako takej....co su dve odlisne veci.....preto som ti daval tu poziadavku, aby si sem dal nejaku soc. studiu....mal som tusenie, ze si mylis tradicnu rodinu (ustavne zakotvenu) s rodinou, ako clankom v spolocenstve, ktory prechadzal dejinama, ako vsetko, vyvojom a menil sa v case podla spolocenskych pomerov...nic viac a nic menej....ale s tymto ja nermam problem, pretoze sa v cae menilo vsetko, nielen stav rodiny.....takze nechapes nic, iba obvinujes....ako vzdy...:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proste ja nijakým EÚ dohodám neverím, nech na prvý pohľad vypadajú ako pekne chcú, a týkajú sa aj "najnevinnejších dobroserností"..

 

To je v poriadku, Dohovor Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu nie je dohovorom EU, ale dohovorom Rady Europy.

 

Ale je to vlastne jedno, sice nerozumies o co ide, dolezite je, ze nesuhlasis a si proti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  tak toto :dalbysomsi:,    dobre tak tvoj dalsi omyl. tradicna rodina nie je zakotvena v ustave.   Zrejme si zabudol co tam natlacili vasi,  Je tam manzelstvo, nie rodina. Tradicna rodina je sociologicky pojem, nie ustavny.

sic Ustava :

"Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co sa tyka toho linku na soc.studiu "tradicnej rodiny", tak to nie studia tradicnej rodiny ktora je uzakonena v ustave (teda muza a zeny), ale je to opis vyvoja rodiny ako takej....co su dve odlisne veci.....preto som ti daval tu poziadavku, aby si sem dal nejaku soc. studiu....mal som tusenie, ze si mylis tradicnu rodinu (ustavne zakotvenu) s rodinou, ako clankom v spolocenstve, ktory prechadzal dejinama, ako vsetko, vyvojom a menil sa v case podla spolocenskych pomerov...nic viac a nic menej....ale s tymto ja nermam problem, pretoze sa v cae menilo vsetko, nielen stav rodiny.....takze nechapes nic, iba obvinujes....ako vzdy... :)

 

čo je tradičná rodina  je pre polovicu dnešnej mladej populácie šumafuk... a manželstvo nápodobne.

presne ako píšeš, veci sa vyvíjajú, spoločenské pomery sa v čase menia, rodina ako taká sa rozvádza asi v polovici manželstiev, ľudia žijú krížom krážom, stav rodiny sa áno mení... deti vychováva jeden rodič, rozvedený rodič, dvaja rodičia, rodič a nevlastný rodič, dve priateľky, pestúnske rodiny, domovy detí, .... jediná vec, ktorú dosiahla v ústave zabetónovaná formulka je, že niektoré minority majú sťažený život, ale aj keď to majstri Kuffovci a Chromíkovci budú presádzať akokoľvek, Istanbulskému dohovoru je jedno, čo my máme kde zakotvené....

pre nás je dôležité, že máme zákony na ochranu týraných... takže či sme ratifikovali či nie, je tiež pre túto chvíľu šumafuk... že nie vždy fungujú medzistupne, to je problém... ale krajina ako taká má zákony, ktoré chránia slabších. kľudne sme mohli ID prijať, ratifikovať, čokoľvek, nič by sa nezmenilo.

zmeniť sa musí pomaly v hlavinkách.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov