Skočiť na obsah

Istanbulský dohovor


informator

Odporúčané príspevky

alamo,  ty nam tu obajujes ze agresia voci zenam je vlastne potrebna.   Ale kedze istanbuk nic ine ako nasilie proti zenam a dievcatam neriesi a ty si proti, tak sa argument ze chces bit zeny nuka sam.     Ale zatial sa bojis,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, skus teda normalne, cituj z dohovoru co ti vadi, normalne argumentuj. ale zatial sa cela debata o nom a nie len na fore vedie ako o anticharte, bez toho aby sa diskutovalo o nom sa mu pripisu hriechy a odsudi sa.

chapem preco to robi rkc, ale preco aj ty?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretože tá "Carihradská dohoda" je bianko šek, ktorého podpisom sa zaväzujeme k prijatiu čohokoľvek čo si aktivisti vymyslia.

Nie je rozumné podpisovať papiere, na ktorých sú prázdne miesta do ktorých si niekto môže dopísať čo len chce,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skus citovat preco si to myslis,    Pretoze inak je to presne ukazka toho co kritizujem.   Kde je tam uvedene ze sa zavazujeme k prijatiu cohokolvek co si aktivisti vymyslia ?  

[citation needed] is a superscript notation used in Wikipedia articles to identify questionable claims without any basis on reliable sources. Outside of online communities, the tag has been also used in real life to poke fun at public / corporate advertisements with dubious messages.


A len tak som nasiel  jeden clanok od  moniky zavisovej,  teologicky.  A ma to asi 20 rokov, davno pred ID.

 

Čo môže urobiť cirkev? Uvediem niektoré kroky, ktoré môžeme podniknúť pri pomoci týranej osobe:

1.Poznať situáciu v jej rodine.

2.Byť dobrým poslucháčom. Boh nám dal dve uši a jedny ústa, tak využívajme tieto dary proporcionálne.

3.Hodnotiť ťarchu utrpenia a zvládanie situácie obeťou.

4.Uistiť  sa,  či  je  konkrétne  cirkevné  spoločenstvo  vhodným  miestom  na  rozhovor o probléme obete.

5.Organizovať stretnutia, kde sa bude hovoriť o násilí v rodine.

6.Kázať  o násilí  v rodine  ako  o hriechu  a zároveň  ponúkať  pomoc,  nádej  pre  týranú osobu, ako aj pre agresora; potešiť a apelovať.

7.Ponúkať osobnú pomoc obetiam a ich rodinám.

8.Ponúkať viacej kontextov pomoci (modlitebnú, cirkevnú, sociálnu, právnu...).

9.Dať k dispozícii riešenia založené súčasne na cirkevných a profánnych štruktúrach.

10.Mať  v cirkvi  pripravené  brožúrky  (text  a  obrázky)  s touto  problematikou,  ktoré  by boli k dispozícii všetkým a zdarma.

 

Dobre, je to luteranka, ale skutocne je toto nemozne pre RKC ? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zuzanu Brixovú s toho že je "spiatočnícky troll", asi pôjde ťažko obviniť.

Takže skúsim citovať.

https://www.postoj.sk/8794/istanbulsky-dohovor-vlk-v-ovcom-ruchu

Rod ako sociálny konštrukt

Najväčšiu pozornosť si vyžaduje táto pasáž: „Pojmom rod sa rozumie súbor spoločnosťou vytvorených rolí, vzorov správania, činností a atribútov, ktoré daná spoločnosť považuje za primerané pre ženy a mužov“.

 

Takto postavená definícia chápe „rod“ osoby ako sociálno-spoločenský konštrukt, ktorý v zásade vôbec nesúvisí s biologickou realitou (muž, žena). Táto definícia je postavená na viere, že človek sa rodí ako osoba bez „rodu“, pričom „rod“ sa vytvára postupne vplyvom spoločnosti, výchovy a procesom sebaurčenia.

 

Za tým je spoločenská filozofia, ktorá popiera existenciu prirodzených rozdielov medzi mužmi a ženami, a to so všetkými jej nepredvídanými dôsledkami, a to napriek tomu, že tieto teórie sú pre väčšinovú spoločnosť neprijateľné.

Treba si to prečítať celé..

..

Apropó..

My nie sme nijaká zaostalá krajina.

Je u nás legálne týrať a mrzačiť ženy?

Nie je..

Je u nás legálne týrať a mrzačiť deti?

Nie je..

Všetky tie požadované zákony u nás máme..

Prečo tieto zákony nefungujú?

Podľa mňa nie je problém v zákonoch, ale v katastrofálnom stave justície. S tým žiadne nové zákony nič nespravia.

Kauzy ako "Čistý domov" alebo "Samozbitie Malinovej", ukazujú že problém je niekde inde..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, co je na tej definicii nespravne? priklad: ziadny domaci nasilnik nebije cudzie zeny na ulici, ale doma to povazuje za normalne. zjavne teda rozlisuje rod nie podla biologie ale podla spolocenskej role. comu nechapes?

a druha oblubena nespravna teza, ak teda zakony mame a nebudu sa menit, co je zle na tom sa k nim prihlasit?

a to ze tato spolocenska rola vznika postupne je tiez jasne, ci nie? ziadna zena sa nerodi ako manzelka, co je prijatelne pre tuto rolu sa vytvorii vychovou a okolim.

a brixova v skutocnosti hovori ze jej vadi ideologia za tym, ale ta v texte nijako neprejavuje co tvrdi aj ona. tak toto sa vola slamenny panak, nesuhlasi s textom id pretoze jej pripomina nejaku ideologiu. a dalej utoci na ideologiu a nie na text id.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

A len tak som nasiel  jeden clanok od  moniky zavisovej,  teologicky.  A ma to asi 20 rokov, davno pred ID.

 

Čo môže urobiť cirkev? Uvediem niektoré kroky, ktoré môžeme podniknúť pri pomoci týranej osobe:

 

1.Poznať situáciu v jej rodine.

2.Byť dobrým poslucháčom. Boh nám dal dve uši a jedny ústa, tak využívajme tieto dary proporcionálne.

3.Hodnotiť ťarchu utrpenia a zvládanie situácie obeťou.

4.Uistiť  sa,  či  je  konkrétne  cirkevné  spoločenstvo  vhodným  miestom  na  rozhovor o probléme obete.

5.Organizovať stretnutia, kde sa bude hovoriť o násilí v rodine.

6.Kázať  o násilí  v rodine  ako  o hriechu  a zároveň  ponúkať  pomoc,  nádej  pre  týranú osobu, ako aj pre agresora; potešiť a apelovať.

7.Ponúkať osobnú pomoc obetiam a ich rodinám.

8.Ponúkať viacej kontextov pomoci (modlitebnú, cirkevnú, sociálnu, právnu...).

9.Dať k dispozícii riešenia založené súčasne na cirkevných a profánnych štruktúrach.

10.Mať  v cirkvi  pripravené  brožúrky  (text  a  obrázky)  s touto  problematikou,  ktoré  by boli k dispozícii všetkým a zdarma.

 

Dobre, je to luteranka, ale skutocne je toto nemozne pre RKC ? 

 

autorka pise o osobe a nie o zene ako takej....a preco by s tym mala RKC problem?.....

 

 

  .............. Ale kedze istanbuk nic ine ako nasilie proti zenam a dievcatam neriesi a ty si proti, tak sa argument ze chces bit zeny nuka sam.     Ale zatial sa bojis,

 

ten paskvil neriesi nic, iba vsetko komplikuje....a nepise sa v tom paskvile ani o tomto a ono sa to akosi zavadza do zivota....to je tzv to "biele miesto", co popisuje aj alamo.....

 

https://echo24.cz/a/SKN8V/jsou-prilis-sexisticke-a-upozaduji-zeny-skola-vyradila-z-knihovny-200-pohadek?fbclid=IwAR2zac8O2C0WWuallF5_v_XusbAZqtRnEd3sXX10zwbpDbZEJnk7XxmJn4U

 

 

alamo, co je na tej definicii nespravne? priklad: ziadny domaci nasilnik nebije cudzie zeny na ulici, ale doma to povazuje za normalne. zjavne teda rozlisuje rod nie podla biologie ale podla spolocenskej role. comu nechapes?

a druha oblubena nespravna teza, ak teda zakony mame a nebudu sa menit, co je zle na tom sa k nim prihlasit?

a to ze tato spolocenska rola vznika postupne je tiez jasne, ci nie? ziadna zena sa nerodi ako manzelka, co je prijatelne pre tuto rolu sa vytvorii vychovou a okolim.

a brixova v skutocnosti hovori ze jej vadi ideologia za tym, ale ta v texte nijako neprejavuje co tvrdi aj ona. tak toto sa vola slamenny panak, nesuhlasi s textom id pretoze jej pripomina nejaku ideologiu. a dalej utoci na ideologiu a nie na text id.

 

ono to tak v drvivej vacsine byva, za "nekala" cinnost sa vzdy vykonava potme...a netyka sa to iba "prevychovnej" akcii na zenach.....alebo aj opacne.....ty si to vyriesil svojim nutenym nutenej prevychovy?......podla teba je vzdy vinnikom ten, co je uz od prirody fyzicky vyspelejsi?....to riesenie nasilia je iba taky nic neriesiaci "gatafals", pretoze podstata toho paskvilu je dana v dalsich prejavoch vytvaranie nepriatelstva medzi muzom a zenou.....gratulujem k tvojej neomarxistickej slepote.....skus nejaku odvykaciu kuru.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu z opačnej strany... dohovory málokedy niečo skutočne riešia, ani to priveľmi nie je ich úloha.
celá záľaha kdejakých iných dohovorov a paktov prešla bez toho, aby to tí najdôležitejší aktéri vzali na vedomie.

 

Istanbulská zmluva je vlastne niečo ako pripomienka toho, že násilie na slabších sa po svete koná... a kto na to nemá v o svojej krajine riešenie, je načase s tým niečo robiť.

Istanbulský dohovor nezaväzuje k ničomu výnimočnému - my máme zákony, ktoré takéto násilia riešia, problém je v ich prevedení do praxe.

 

ovšem nastala tu jedna taká chybka - Istanbulský dohovor bol jedným mierne nie celkom v poriadku farárom predkladaný celej krajine ako niečo, z čoho na nás vylezie satan sám, lebo je tam použité slovo džender... stačí pozrieť jeho rečnenia, je ich plný YT.

 

a ďalšia chybka nastala, keď sa rýchlo rýchlo neratifikoval v parlamente tento dohovor, tesne na poslednú chvíľu pred voľbami prezidenta, keď ICH kandidát pol raz ich kandidát, potom nebol, potom ho predstavili ako kresťana, potom zasa nie, ale potom zasa áno, aby sa potom zasa dištancovali, ale keďže ako jediný úplne samozvaný reprezentant - kandidát kresťanov zostal Harabin, tak zasa ano.... v podstate iný rozdiel medzi dvomi poslednými kandidátmi nebol - necháp ma schválne zle, milý informator - Istanbulský protokol sa narýchlo neratifikoval kvôli tomu, aby kresťania mali uspokojené dušičky.

a nie že nie.

 

a ďalšia chybka - za chvíľu prichádajú nové voľby - aj na tie treba myslieť, a neratifikované čertovo kopyto dženderové menom Istanbulský dohovor sa kvôli voličom veriacim v hrôzu dženderizmu /ako to volá nemenovaný pán farár/ ešte zíde....


pritom to, že sa dohovor neratifikoval, opakujem sa zasa - nič nemení na ničom.
minimálne mohli neoblafnúť verejnosť a vysvetliť, že ratifikácia dohovoru je vlastne pre nás nie práve prvoradá, lebo máme zákony, ktoré tieto veci riešia... ale nepovedali to.

to je štvrtá chybka.

 

okrem toho, milý informator, treba žiť tu na zemi a sledovať svet okolo seba - nemusí človek poznať každú jednu rodinu v každej dedine v celej krajine a každú dolinu, stačí počúvať, čítať a vidieť  ľudí, príbehy rodín, príbehy detí, žien, príbehy slabších a týraných.

 

možno ty máš také šťastie, že si nikdy za celý svoj život nič také ani len nezačul, ale to je tvoj problém... asi žiješ na inej planéte. nakoniec ti budem asi aj závidieť. :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, prezrad s ktorej galaxie sa hlasis?....ja len aby som vedel v akej "hantirke" ti mam odpovedat....

 

 

ale slovensky ti mozem napisat, ze dohovor, co nic neriesi (myslim nasilie na zenach), nie potrebne podpisovat...u vas ano?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dohovor o ochrane velryb ti nevadil? parlamentom presli desiatky dohovorov ktore nikoho netrapili a cim menej sa nas tykali tym lahsie presli. takze nie, je to falosny argument. zase len opakujes nieco co ti nabulikali ale mudrejsie to nebude.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý informator,

 

buď rád, že si domáce násilie nezažil, že si nezažil keď slabšieho dokaličili len preto, že bol slabší a zdal sa iný.... a nech sa ti to ani medzi blízkymi nikdy nestane.

 

vysvetliť sprostému poblúznenému národu to naši Otcovia vlasti vysvetliť mohli - už len preto, že to tak hodne rezonovalo z kecov pána farára.

urobili to, že pán Fico jednoducho poslúchol dedinského kostolného hovorcu a pred voľbami rýchlo neratifikovali, čo keď náhodou motyka vystrelí.

 

amen.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, skus to bez Kuffu...alebo Kuffa, v nejakej tebou sledovanej reci, verejne prehlasil, ze bitkou na slabsich sa vsetko vyriesi a teda ten ID, je iba takym verejnym odoberanim prav slovenskych muzov a ich tradicii?....ak ano, tak to sem daj a nerob tu z Kuffu vraha slabsich resp. tyrana zien...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, istambulský dohovor, džender, dženderizmus, tradičná rodina, prasce a chlievy nejdú bez Kuffu.

 

ľutujem.

Hlavnú úlohu si tam vybral sám pán farár popletený Kuffa, keď sa pustil do politiky a do svojej putovnej show už koncom roku 2014 a trvá dodnes, aby mútil ovciam po celom Slovensku v kostoloch, ktoré by mali slúžiť kresťanstvu a láske k blížnemu, rozum. vybral si to on, nie ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cieľom ID je harmonizovať právne normy členských krajín tak, aby sa eliminovalo násilie páchané na ženách. Nevidím žiadny problém, aby Slovensko upravilo právne normy, ktoré toto násilie ešte umožňujú. Nie som právnik, ale pochybujem, že nejaké násilie je v našej legislatíve akceptované. Ak áno, treba to zmeniť, bez ohľadu na to, či sa týka pohlavia, národnosti, rasy, náboženského presvedčenia. Ak sa tolerujú nejaké archaické stereotypy násilného správania, nie je to chyba legislatívy, ale jej uplatňovania v praxi. Ak týrané ženy nedokážu ochrániť jestvujúce zákony, čo im prinesie ratifikácia ID? Primitív, ktorý si na slabšom vybíja svoju frustráciu dobre vie, že aj dnes porušuje zákony. A bude ich porušovať aj po prijatí ID. Mnoho žien podstupuje násilie preto, že chce udržať rodinu. Nechcú si pred sebou, okolím, alebo rodičmi pripustiť, že ich manželstvo zlyhalo. Ďalším problémom je trauma detí po rozvode, riešenie sociálnej otázky, bývanie, výchova detí... 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

 

tak sa tu ale koldookola neohanaj argumentom z ID o nasili na zenach.....toto Kuffa tiez schvaloval?....lebo ak nie, tak tu pis veci ktore on "pranieroval" a nevadia tebe....a co sa tyka jeho vyjadrovania, tak ty si v tejto teme a vyjadrovani na jeho osobu, s nim na jednej ciare...tak zacni tu pisat o dovode neprijatia ID a nemaskuj to nejakou "humanitou" s tvojej strany na zavchranu  zien....viditelne zavadzas a skryvas svoj umysel a pouzivas taku istu metodu, ako aj "tvorca" ID tyso.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý informator, ty vážne nečítaš, čo píšem?

 

neobhajovala som ani raz ID len pre násilie na ženách... vždy je tam reč o komkoľvek inom, slabšom, inakšom... presne podľa toho, ako sa to žiaľ aj u nás za nesprávnej asistencie zákonov deje.

napísala sm tam príklady násilia na mužoch z pozície sily kovaných bagančí a otecka na dobrom mieste.... to tu všetko bolo.
nepísala som, že ID TREBA ratifikovať.

napísala som, že keď ho neratifikovali, nič sa nedeje... zákony máme, len ich treba prevádzať do praxe dôsledne... čo sa nedeje.

popletený Kuffa sa krásne vyhýba niektorýcm témam, lebo má plnú pusu dženderizmu a furt sa vyhráža, že ho môžu hneď kľudne aj zavrieť, on aj tak povie, že dženderizmus je pre prasce .... na počudovanie ho nikdy po žiadnom kostolnom príhovore v tomto duchu ešte nikto nikdy nezatvoril, ale on to nezabudne ovečkám pripomenúť v každej reči.

 

tak choď s týmito zeleninami niekam, kde to bude mať úspech. alebo čítaj čo píšem. ďakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ratifikácia ID rozpútala ideologický boj konzervatívnych a liberálnych fanatikov. Problém násilia páchaného na ženách, podľa mňa, ani jednu stranu až tak veľmi netrápi. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@robopol

Správna poznámka.

..

No tak dobre.

Poďme sa venovať domácemu násiliu na ženách.

Vyššie som tvrdil že je to patologický jav. Teda v zmysle chorobný - nezdravý jav.

Ten samec, ktorý sa ho dopúšťa nie je muž ale mrzák.

..

Inak ak ste si nevšimli, tak trochu s tými "gender" aktivist.k.ami súhlasím.

Nestačí sa narodiť ako samec. K tomu aby sa zo samca, stal muž treba určitú výchovu, a pozitívne vzory. A tomu že sú tie vzory správne a nasledovaniahodné treba veriť.

Vskutku je to trochu aj "viera", cítiť sa mužom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý informator, ty vážne nečítaš, čo píšem?

 

neobhajovala som ani raz ID len pre násilie na ženách... vždy je tam reč o komkoľvek inom, slabšom, inakšom... presne podľa toho, ako sa to žiaľ aj u nás za nesprávnej asistencie zákonov deje.

napísala sm tam príklady násilia na mužoch z pozície sily kovaných bagančí a otecka na dobrom mieste.... to tu všetko bolo.

nepísala som, že ID TREBA ratifikovať.

napísala som, že keď ho neratifikovali, nič sa nedeje... zákony máme, len ich treba prevádzať do praxe dôsledne... čo sa nedeje.

popletený Kuffa sa krásne vyhýba niektorýcm témam, lebo má plnú pusu dženderizmu a furt sa vyhráža, že ho môžu hneď kľudne aj zavrieť, on aj tak povie, že dženderizmus je pre prasce .... na počudovanie ho nikdy po žiadnom kostolnom príhovore v tomto duchu ešte nikto nikdy nezatvoril, ale on to nezabudne ovečkám pripomenúť v každej reči.

 

tak choď s týmito zeleninami niekam, kde to bude mať úspech. alebo čítaj čo píšem. ďakujem.

 

ad 1.

neklam, obhajovala si to minimalne v diskusii so mnou......ja ti tvrdim, ze tato tema v tom dohovore, je pre mna nepodstatna a nemam problem znovu prijat to, co uz mame zakotvene v zakonoch

 

ad 2.

o nasili pachanom na niekom inom, ako na zene, si sa vyjadrovala minimalne....ale aj to je osetrene v nasich zakonoch a tiez ja nemam problem z ich znovuprijatim, ako v pripade nasilia pachanom na zenach..

 

ad.3.

nie , iba si sa zaujato pozastavovala nad jeho neprijatim....

 

ad 4.

v tomto s tebou suhlasim, aj ked toto tu od teba citam ja prvy krat....

 

ad 5.

Kuffa je popleteny, ako aj ty, akurat v opacnom garde.....on ma plnu pusu genderfeminizmu a problemov s nim spojenych a ty mas zasa plnu pusu nasilia na zenach (v drvivej vacsine) a poblemov s nim spojenych.....hoci postihy za nasilie mame dane v zakonoch nasho trestneho poriadku, na rozdiel od genderfeminizmu, co "pranieruje" Kuffa....to len aby si sa zorientovala v tom co "kaze" Kuffa a co "kazes" ty....a vo vyjadrovani o tejto teme si s nim mozes podat ruky.... :(

 

ad 6.

a nechapem, preco sem davas na zamyslenie, ze Kuffu este za jeho vyjadrovanie sa o genderfeminizme nikto nezatvoril.....tak isto ani teba este nikto za tvoje popisovanie dusevneho stavu Kuffu a satire na jeho "ovecky" tiez este nikto nezatvoril....pravdepodobne to nie je trestnym cinom, ked zo svojho presvedcenie verejne odsudzujes nieco, o com si myslis, ze nie je moralne resp. sa "zanietenci" tejto ideologie nasilim vnucuju do povedomia obcanov....

 

a nakoniec si vstup do seba a tu zeleninu neponukaj mne, ale aj tym, co tu operuju ideologickym dristom, ze ten, kto je proti ratifikacii ID, je za to, aby sa zena otlkala kazde rano a vecer namiesto telocviku.....ja totizto citam, co pises, lebo tvoje prispevku su celkom zaujmave aj ked nie vzdy pre mna stravitelne,,,,,ale o tom je zivot   :)

 

 

 

Ratifikácia ID rozpútala ideologický boj konzervatívnych a liberálnych fanatikov. Problém násilia páchaného na ženách, podľa mňa, ani jednu stranu až tak veľmi netrápi. 

 

ja by som ta rad poopravil.....nie ratifikacia, ale "tvorcovia" tohoto "humanneho" paskvilu vyrobili nieco comu sa vravi salamova metoda......zakryt nieco "nasilim" a popritom tam prepasovat nieco moralne a kulturne necitatelneho a v buducnosti sposobiaceho viac problemov ako osohu......ja som presvedceny, ze v statoch EU sa nasilie na zenach alebo nasilie vseobecne uvadza v zakonoch a je trestatelne a ani tento vseobjimajuci dokument to nevyriesi....podla mna bol zamerom tam dostat genderfeministicku ideologiu....nic viac a nic menej....takze vinnika skus hladat v ideologoch neomarxistickej "kulturnej" verejnosti.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý informator... tie body sú efektné, ale takto som sa aspoň dozvedela, čo všetko si ty tu čítal odo mňa prvý krát.... pozoruhodné :)

alamo, v podstate máš pravdu. byť mužom neznamená otĺkať slabších, nech je to ktokoľvek. a nepíšem nikdy len o ženách. je mi jedno, že ich ID preferuje. svet je zložitejší.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý informator... tie body sú efektné, ale takto som sa aspoň dozvedela, čo všetko si ty tu čítal odo mňa prvý krát.... pozoruhodné :)

 

to vies, kazdy raz musi zacat....aj ked chces chodit, tak musis raz zacat... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Takže nejaká tá výchova je potrebná.

Problém je, že keď mi povieme "ideme vychovávať mužov aby boli mužmi, a vedeli správne zvládať agresivitu".

Veľa ľudí s "moderným myslením", začne jačať ešte hlasnejšie ako "kostolné babky" pred ktorými spomenieš sexuálnu výchovu.

"To myslíte vážne!? Vychovávať individuality k nejakým predpotopným stereotypom!? A nechceli by ste aj ženy vychovávať aby boli ženami!? Psychopati!!!"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov