Skočiť na obsah

Istanbulský dohovor


informator

Odporúčané príspevky

@tyso

V tomto konkrétnom prípade.. Je aj to "1%", veľmi znepokojivé..

@game

Dobrú chuť.. Teda..

Ak chceš niekoho presvedčiť.. (napríklad mňa..)

Naozaj by pomohlo, keby si prestala spomínať "slamených strašiakov a spomenula to, na čo má byť vlastne "CD" a ako konkrétne dobrá..

Zatiaľ nič moc..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pytas sa alama...no ked si dovolim, tak co konkretne ti hrozi?....len aby som vedel.....coho sa bojis ked sa neprijme ID?...a samozrejme aj agitatorka game....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už si pripadám ako s Tomášom, vážne... tak ešte raz:

mohli sme ID ratifikovať ako zdravá civilizovaná krajina, keďže sme to nespravili, odvtedy som asi 27 krát napísala, že sa nič nedeje..... a zbytok sa mi nechce opakovať, už vážne nie.

a nechytaj sa toho čísla, je tam z brucha, ako vtipná vsuvka, nemiem počítať, koľkokrát to bolo v skutočnosti. veľa.

 

máucta :klobuk:

 

tak na rade je tysova otázka:

čoho sa tak strašne bojíte, chlapci, KEBY SA BOLO BÝVALO ID ratifikovalo? všímaš? vynechala som Kuffu. papa :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Začínam sa báť..

Že najistejší spôsob ako zastaviť domáce násilie, ktoré sa odohráva doma a v súkromí.

Jednoducho zakázať ľuďom akékoľvek "doma a súkromie".

A potom samozrejme k žiadnemu domácemu násiliu, dochádzať nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Že najistejší spôsob ako zastaviť domáce násilie, ktoré sa odohráva doma a v súkromí.

Jednoducho zakázať ľuďom akékoľvek "doma a súkromie".

A potom samozrejme k žiadnemu domácemu násiliu, dochádzať nebude.

 

to je náhodou úplne logické... nebude domácnosť, nebude domáce násilie.

aké jednoduché... :oook:

 

len ešte stále je otvorená otázka, čoho sa bojíte, chlapci, KEBY SA BOLO BÝVALO ID ratifikovalo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  odstrania sa prirodzene  rozdiely.   ved tak to bolo odjakziva  ze muz zenu bil,   a teraz vdaka feministkam a lesbam zeny biju muzov.  Sodoma komora.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je náhodou úplne logické... nebude domácnosť, nebude domáce násilie.

aké jednoduché... :oook:

 

len ešte stále je otvorená otázka, čoho sa bojíte, chlapci, KEBY SA BOLO BÝVALO ID ratifikovalo?

 

asi tak.....treba urcit matku kralovnu a ostatok  bude pracovat na jej ochrane a pohodli....aj to je riesenie na ochranu zien pred nasilim....podla game samozrejme, ktorej vzorom ju vcely ul a zivot v nom... :)

 

pravneho chaosu a diskriminacie inej casti obcanov pre ciel dehonestacie zien ako takych....takze sa to preto neratifikovalo...

 

 

:)  odstrania sa prirodzene  rozdiely.   ved tak to bolo odjakziva  ze muz zenu bil,   a teraz vdaka feministkam a lesbam zeny biju muzov.  Sodoma komora.

 

ake vedecke....jedina prirodzenost vo vztahu muza a zeny, je pachanie nasilia na zenach od ich partnerov.....ostatok to uz iba sekundarny rozdiel..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, to je logicky dosledok tvojich tvrdeni :),     ID riesie LEN nasilie proti zenam a aj to LEN tam kde ide nasilie kulturne podmienene.     A ty tvrdis ze prijatie ID povedie k odstraneniu prirodzenych rozdielov.   

Ty sice nie si schopny vyvodit zaver ze z toho vyplyva ze domace nasilie je prirodzene, ale  skutocne to tvrdis.          To nie je veda,  to su informatorove argumenty a logika.      

 

 

A prestat bit zeny je skutocne dehonestujuce,  a urcite aj diskriminacne.    A kto to kedy videl,  ved to bude pravny chaos.  To je mozno v rozpore aj s Chamurapiho zakonnikom.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.....treba urcit matku kralovnu a ostatok  bude pracovat na jej ochrane a pohodli....aj to je riesenie na ochranu zien pred nasilim....podla game samozrejme, ktorej vzorom ju vcely ul a zivot v nom... :)

 

:o túto prísne tajnú informáciu informovaný informator kde zasa vycucal?!

už si mi pripísal toľko nezmyslov, vážený informovaný, že nestíham hlavou mykať doprava doľava... ako cyklistický pretek, normálne :bicyklista:

 

 

pravneho chaosu a diskriminacie inej casti obcanov pre ciel dehonestacie zien ako takych....takze sa to preto neratifikovalo...

aby bolo jasno - toho si sa bál, keby sa ID bolo bývalo ratifikovalo?

akého právneho chaosu a akej diskriminácie ktorej časti občanov konkrétne? aby sme si ujasnili, ako tým, že je zakotvené kdesi - v ID a prípadne v zákonoch krajín - že sa zakazuje týrať ženy (píšem ženy, lebo ty si spomenul len ženy - aby bolo jasno).... tým sa ženy dehonestujú ako?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja delim ten pamflet na 2 casti....

 

1. nasilie a jeho riesenie formou prevencie....co je uz dopredu trpakovina;

 

2. spolocenske postavenie damskej casti, ktore su nejak pozadu v porovnani s panskou  castou obyvatelov;

 

k prvej sa teda nebudem vyjadrovat, lebo uz riesenie nasilia formou prevencie, je riesenie, ktore ja neviem definovat.....moze mat rozne podoby..

 

k druhej casti sa mozem, lebo v tom vidim ten pravny chaos a zavadzanie opatreni na akesi "zrovnopravnenie" v niecom, je vzdy na ukor niekoho....tede diskriminuje niekoho....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, este daj link na dokument, ktory si cital pretoze toto je dost odlisne od textu ID :),  druha moznost je ze si ako obycajne nebol schopny pochopit obsah.

 

Ale inak.

Začnime štrukturovane :

1. Aký je problém ?    Tvrdenie je že existuje kulturne podmiené násilie na ženach,    a tu buď takýto problém existuje alebo nie.    Ak neexistuje, tak nie je čo riešiť.    Game uvádzala príklady zo života a každý kto si nezakrýva oči o nich vie. Zároveň tento problém je spojený aj s inými kultúrami,  viac ruralnymi  ( rodinna česť a jej obhajoba  nie je len problem muslimov ale aj  na balkane napr. )  Rovnako existujú aj štatistiky z rônych zdrojov od tretieho sektora až po policajné.

2. Ake su zdroje problemu ?   Tu sa mozeme opriet o skusenosti, vyskum a pod.   Problem nie je ciste slovensky a tak vymena skusenosti je  prinosna.   Odmietnutie takejto vymeny je hlupe.   Ale zakladne dovody pozname, je to kulturna tradicia (  vsetci zeny biju, iba jano nie :) ,  predstava o "spravnom chovani",  opakovanie vzoru z rodiny a pod, ).  Toto sa da zmenit postupne, napriklad vychovou v skole.    To ze to informator nevie definovat, to je skor dovod na to aby bol ticho a suchal nohami, nie aby protestoval proti tomu comu nerozumie.

3. Spolocenske postavenie sa nijako v ID neriesi,     ta druha cast je  eskalacna.  Ako pomoct v situacii ked take nasilie existuje.   A tu znovu,   zakon je zaklad ale k nemu treba dodat infrastrukturu.   Prvy krok je pomoct obeti  ( dieta, nezarabujuci clen domacnosti. Co je vacsinou zena ale nie nutne),   a k tomu treba napriklad linku kde moze zavolat, moznost kratkodobeho ubytovania mimo,  zakon umoznujuci nasilnika dostat prec,  skolenu policiu. atd. 

 

To je vsetko,  viac tam nie je, ID vznikol ako kompromisny dokument ktory sa vyhyba kontroverznym temam.        Vsetko co chce aby sa dostalo do zakona a praxe tam u nas je,   aj tie nasledne kroky existuju len nie su dostatocne efektivne.

Ale tym ako klesa uroven spolocenskej diskusie k fikciam, hoaxom a klamstvam sa vzdalujeme rozumnemu svetu.    Bohuzial je pocet volicov co nedokazu citat obsah coraz vyssi.     Netusim ako toto demokracia moze zvladnut,  ale snad to generacia X nejako da.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je link od game....

 

http://mepoforum.sk/wp-content/uploads/2016/11/Istanbulsk%C3%BD-dohovor-2011-sk.pdf

 

a tie tvoje 2 body som ja niekde spochybnil?....myslim boj proti nasiliu.....ale samozrejme nie na zaklade akejsi prevencie...

 

a v tom tretom bode je to, o com ja pochybujem, ako o niecom prinosnom pre zeny....a nevrav, ze to v ID nie je.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ešte sem prihodíme aj rozhovor Andreja Bána s farárom Kuffom... aby nebolo nikomu až tak strašne divné, prečo sa s touto témou spolu tak často pomotaný farár Kuffa spomína... mal zostať pri všetkými uznávanej pomoci potrebným. a aby nedošlo k omylu - občanmi, ktorí si vážili, do akého tuhého pňa zaťal sekeru. robil a robí to dobre.

 

popletené politizovanie medzi neúprosnými mantinelmi jeho mysle je od-do... lepšie bolo ho vynechať. aj pre neho samotného.

 

tak preto pán farár Kuffa toľkokrát v tejto téme - aj o tom sme už písali nie raz:  on sám sa do nej napasoval.

Dialóg s Kuffom: o bombách liberalizmu, pravde a lži podľa proroka, o Čaputovej, Kotlebovi, Harabinovi a Šefčovičovi.

 

 

 

 

blog zhrňujúci poučenie z rohvoru je tu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to na okraj, milý informovaný informator - priamo do stredu témy sa nacpal pán otec Kuffa a robí s ňou putovnú show po kostoloch...

 

pán Kuffa si tému vybral a je v nej. sám od seba. je to v tom rozhovore, on sám o tom reční aj tam. prečítaj si ju. len ti to prospeje, lebo trochu chýbajú u informatorovcov informácie aj priamo zo zdroja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co ti brani chodit po slovensku a oponovat na namestiach Kuffovi?...ja tu nebudem riesit Kuffu a jeho osobne vyznania....tebe ozaj ta Fialova ucarovala?.... :(

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja delim ten pamflet na 2 casti....

 

1. nasilie a jeho riesenie formou prevencie....co je uz dopredu trpakovina;

 

 

 

 ...myslim boj proti nasiliu.....ale samozrejme nie na zaklade akejsi prevencie...

 

 

ja myslim, ze na fore nie je nik, kto by predpokladal, ze informator je za akukolvek prevenciu..to je v jeho ponimani uplne fuj   :zubiska:

 

prijatie ci neprijatia ID u nas bol len obchod s hlasmi volica pre Sefčovica, ktory nevysiel, ktovie ako by to dopadlo mimo kampane

 

neviete niekto aky je oficialny nazor cirkvi na domace nasilie?..co odporucia, ak sa im nejaka tyrana osoba so svojim trapenim zveri? odpovedal na taketo nieco napr. Zvolensky?

 

alebo stale operuju tym, ze utrpenie je uslachtile :zubiska:

 

 

edit.: nieco starsie som nasla

 

 

 

Čo môže urobiť cirkev? Uvediem niektoré kroky, ktoré môžeme podniknúť pri pomoci týranej osobe: 1. Poznať situáciu v jej rodine. 2. Byť dobrým poslucháčom. Boh nám dal dve uši a jedny ústa, tak využívajme tieto dary proporcionálne. 3. Hodnotiť ťarchu utrpenia a zvládanie situácie obeťou. 4. Uistiť sa, či je konkrétne cirkevné spoločenstvo vhodným miestom na rozhovor o probléme obete. 5. Organizovať stretnutia, kde sa bude hovoriť o násilí v rodine. 6. Kázať o násilí v rodine ako o hriechu a zároveň ponúkať pomoc, nádej pre týranú osobu, ako aj pre agresora; potešiť a apelovať. 7. Ponúkať osobnú pomoc obetiam a ich rodinám. 8. Ponúkať viacej kontextov pomoci (modlitebnú, cirkevnú, sociálnu, právnu...). 9. Dať k dispozícii riešenia založené súčasne na cirkevných a profánnych štruktúrach. 10. Mať v cirkvi pripravené brožúrky (text a obrázky) s touto problematikou, ktoré by boli k dispozícii všetkým a zdarma.

 

Modlitba je našou najsilnejšou zbraňou v boji proti domácemu násiliu. V nej dostávame silu a nové perspektívy, čo a ako robiť. Každý deň poďakujme Bohu za ďalší deň, v ktorom sa nestalo nič zvláštne, a mohli sme jednoducho žiť

 

https://www.fevth.uniba.sk/fileadmin/ebf/testimonia_theologica/2007/Nasilie_v_rodine.pdf

 

staci taketo riesenie??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé

No to je jasné, že by s toho bol bomba kšeft.

Fico, Danko a Bugár dokážu spunktovať nejaký ten kšeft zo všetkého.

Bohužiaľ stále som sa nedozvedel, čo by ratifikácia "CD" znamenala pre "týraných bezmocnýh".

Asi teda "trt makový".

Bez toho aby sa to objasnilo, sú aj tie "modlitby" účinnejšie ako podpisovanie papierov plných patetického jalového agitpropu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prijatie ci neprijatia ID u nas bol len obchod s hlasmi volica pre Sefčovica, ktory nevysiel, ktovie ako by to dopadlo mimo kampane

 

konkrétne toto je tu napísané asi v 30 príspevkoch, ale poslucháči a čitatelia nepoužívajú proporcionálne uši a ústa...

toto nepočujú vôbec, ale ústa nahradené v našom prípade prstami rozprávajú priveľa a mimo.

 

 

presne to som chcela odpovedať na tvoju otázku, Hellé - nenazývajú to nijako, a liečba je modlitba... keď sa potom nejaká odvážnejšia osoba vzbúri a s civilnou jednoduchosťou dramaticky rozvedie, má smolu, nasledujú cirkevné reštrikcie.

a nie že nie, prešli si tým moje dve priateľky, mimoriadne zbožné a veriace osoby... ale do svojho rodinného života, spackaného nie ich vinou si cirkev kecať nenechali, nebolo v ich moci modlitbami zmeniť povahu druhého človeka.

 

jedna mala kňaza, ktorý vedel a chápal - súkromne jej povedal, že dostal odporučenie zhora nepripustiť ju tradične k niektorým sviatostiam a podobne, ale on vie, čo a ako zažila a toto berie na seba,  nebude to riešiť... dvadsať rokov to nerieši a nestratil dobrú ženskú z kostola, ani jej dcéru, hoci už dávno mohli stáť v kútečku, lebo si náhodou zobrala kedysi v praveku naničhodníka, ona sa mala modliť, aby sa zmenil. aj to robila, nepomohlo.

 

predpokladám, že informovaný informator a skeptik alamo to všetko en bloc poprie, ale tiež to neriešim. kto chodí po svete, vidí okolo seba veci a chápe, kde je tu chyba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov