Skočiť na obsah

Istanbulský dohovor


informator

Odporúčané príspevky

 taka umelecka celebrita (nejaka Fialova)

pred časom sme tu v iných témach písali o tazv. našich celebritách. môj názor na pani Fialovú tam je jasne a čierne na bledomodrom, ani nemienim čítať, čo vypotila.

vážne nie. to radšej prečítam tvoj ďalší elaborát. dovi dopo :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Demokracia je systém, kde menšina sa podriaďuje väčšine pri akceptovaní slobody a rovnosti občanov.

 

2. Demokracia sa chápe ako štátna forma, založená na systéme slobody a poriadku tak, aby sa zaručovali práva jednotlivcom a spoločenskej skupine.

Z bodu 1. a 2. vyplýva, že sloboda a rovnosť občanov nemôže byť podriadená rozhodnutiu väčšiny. Lenže sloboda prejavu je v dnešnej demokracii obmedzená práve preto, aby sa neporušovala sloboda jednotlivcom, alebo spoločenskej skupine. To je typická definícia rekurzie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred časom sme tu v iných témach písali o tazv. našich celebritách. môj názor na pani Fialovú tam je jasne a čierne na bledomodrom, ani nemienim čítať, čo vypotila.

vážne nie. to radšej prečítam tvoj ďalší elaborát. dovi dopo :klobuk:

 

no ja som teba nemienil poucat, iba som naznacil, akyze to ludia sa rozumeju tomu, co je ID.....na jednej strane vsevedka Fialova a na druhej strane tmar Kuffa....to ukazuje na to, ze ludia su rozny tam a aj tam....no ty tu stale ponukas refren iba o cirkevnikoch a Kuffovcoch a pod.

 

ja nepisem elaboraty....podla coho usudzujes?......ja sa zastavam zien a ty zastavas iba svoj nazor...toto je elaborat?... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skusim teda ten elaborat....pozri, podla mna sa jedna o otazku ci rozdelenie ludi na muzov a zeny ma nejaky rozumny zaklad, alebo sa jedna iba o cudny socialny „hokus-pokus“, ktory nahradzuje vztahy a naslednu dominanciu. No a nase „progresivne“ novatorske elity z radov EU sa jasne klonia k tomu socialnemu „hokusu-pokusu“. No a nakolko nase „progresivne“ novatorske elity v radoch EU nie su ochotne jednoznacne vyhlasit, ci a cim sa to tie nase utlacane casti populacie(zeny) lisia od utlacovatelov (muzi) a teda ake spolocenske nasledky maju mozne rozdiely, tak nastava paradox, ze na svete povstalo kopec bojovnikov za zlepsenie postavenia zien, ale nevedia, co vlastne „zenu“ popisuje. Nase „premudrele“ elity nevedia ani jednoznacne odpovedat na primarnu otazku, preco je potrebne o tu rovnost sa snazit.  Vraj...“rovnost je pravom a spravodlivostou“....rovnost potom na zaklade coho?....pohlavia alebo genderu (spolocenstva)?....a ako sa to da zaviest do tejto ronostarskej agendy?....

 

Kto tu vidi teda v ID navod na riesenie rovnosti a spravodlivosti?.....ja skor tam vidim este vacsie vyrabanie priepasti medzi zenou a muzom....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, mas iste spolocne znaky ale nie si extremista si ala®mista.

Vpodstate áno..

Tak mám otázku..

Prečo u nás "pokrokári" ID presadzujú, keď je jasné že nepresadia ratifikáciu ID, ale akurát tak naženú ďalších voličov napríklad Kotlebovi?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  ak sa prestaneme snazit o presadenie toho co povazujeme za spravne zo strachu ze nazenenieme volicov Kotlebovi, tak uz v podstate vyhral, ci nie ?  ID je priklad niecoho co je de facto deklaraciou zapadnej kultury voci zenam.  Bolo to "pokrokove"  snad pred 200 rokmi.  A nevidim dovod ustupovat z tohto priestoru koli extremistom.  

 

A tu navyse su velmi jasne argumenty,   ved vidis ze informator tapa v bahne a to prebera vsetko co extremisti hovoria.   Toto je dobra tema kde sa da ich obmedzenost preukazat,   pretoze v skutocnosti nic z toho co sa pise v ID níe je u nas spolocensky kontroverzne, 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak si myslis opak, tak kludne cituj.   ID je podla mna ciste slamenny panak,   do neho premietli vselico co tam nie je.   Ale sotva by niekto branil dohodnute svadby,  vrazdy zo "cti", ci  zensku obriezku.   Keby si ho nazval "kladivo na migrantov", tak by ti isti ludia co su dnes proti robili demonstracie za jeho prijatie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno.. Súhlasím ID je slamený panák..

V EU máme dvojitú kvalitu potravín.. Máme platy nižšie ako na západe..

Ale je tu slamený Carihrdský panák.. A to je "najväčší problém" pre pokrokárov.

 

Väčšina "národa" ti na tvojho slamáka kašle, majú iné závažnejšie existencionálne starosti, Carihrdský slamák im s nimi nijako nepomôže.

Nijako ich neoslovuje.

Teda ani nepôjdu k voľbám, aby slamených pokrokárov volili..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, opytam sa ta este raz, co ma Dohovor Rady Europy spolocne s EU a s volbami? 

 

Toto zabija kazdu normalnu debatu, ked prakticky ku vsetkemu ma dnes moznost vyjadrit sa skriekajuce stado totalnych magorov bez toho, aby vobec tusilii, o com pisu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead

A ako inak chceš Carihradskú dohodu na Slovensku ratifikovať?

Klasická predstava je, že dostaneš do parlamentu dostatok politikov ktorý pre to zdvihnú ruku..

Zatiaľ je výsledok úplne opačný..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skusim teda ten elaborat....pozri, podla mna sa jedna o otazku ci rozdelenie ludi na muzov a zeny ma nejaky rozumny zaklad, alebo sa jedna iba o cudny socialny „hokus-pokus“, ktory nahradzuje vztahy a naslednu dominanciu. No a nase „progresivne“ novatorske elity z radov EU sa jasne klonia k tomu socialnemu „hokusu-pokusu“. No a nakolko nase „progresivne“ novatorske elity v radoch EU nie su ochotne jednoznacne vyhlasit, ci a cim sa to tie nase utlacane casti populacie(zeny) lisia od utlacovatelov (muzi) a teda ake spolocenske nasledky maju mozne rozdiely, tak nastava paradox, ze na svete povstalo kopec bojovnikov za zlepsenie postavenia zien, ale nevedia, co vlastne „zenu“ popisuje. Nase „premudrele“ elity nevedia ani jednoznacne odpovedat na primarnu otazku, preco je potrebne o tu rovnost sa snazit.  Vraj...“rovnost je pravom a spravodlivostou“....rovnost potom na zaklade coho?....pohlavia alebo genderu (spolocenstva)?....a ako sa to da zaviest do tejto ronostarskej agendy?....

 

Kto tu vidi teda v ID navod na riesenie rovnosti a spravodlivosti?.....ja skor tam vidim este vacsie vyrabanie priepasti medzi zenou a muzom....

 

problém bude zrejme v tom, že pre ľud, Kuffu, Filaovú a 99 % ostatných, ktorí nečítajú to, čo je drobným písmom v zmluvách - snažila som sa elegantne povedať, že treeba písať aj dohovory jednoducho:

ID ako dohovor o niečom nerieši otázku rozdelenia mužov a žien a bla bla, a nerieši vyrobiť z mužov ženy a naopak, to prenecháme šialeným mon´derným feministkám, ... podľa mňa by sa im malo vymyslieť nové označenie, lebo sa nehorázne pletú s tými starými feministkami, ktoré vybojovoali ženám zopár práv, o ktorých naše pramatky mohli len snívať.

 

takže: dohovory sa majú písať jednoduchým jazykom ľudu:

keď príde domov Jožo z krčmy, nespočíta žene rebrá, deti sa nebudú krčiť v kúte, lebo to je ľudsky nedôstojné.

keď Anču chytí hysterický záchvat, nebude po svojom mužovi hádzať strieborné dedičstvo po tetičke a deti nepoutekajú o ratu do susedov....

 

vieš už: lebo nie som ochotná uveriť ti ani slovo o tom, že nevieš, čo je domáce násilie.

každý, každý človek okolo nás videl a stretol sa aspoň z počutia, v každej dedine je aspoň jedna dve rodiny, spravidla viac, kde za dverami domu domáce násilie je.

 

prestaňme tu riešiť nezmysly... ID dohovára, naša krajina už má zákony, riešenie sa dotavuje veľmi pomaly.

rodová rovnosť je slovné spojenie, ktoré vám prináša zlé sny, ale nie to je gro ID... a nie tak, ako o tom hovorí pán farár Kuffa a spol.

 

hovorme o domácom násilí, ktoré ID v prvom rade rieši.

A ako inak chceš Carihradskú dohodu na Slovensku ratifikovať?

Klasická predstava je, že dostaneš do parlamentu dostatok politikov ktorý pre to zdvihnú ruku..

Zatiaľ je výsledok úplne opačný..

 

nijako. keď tam sedí polovica tupých hláv, ktoré sa dajú ovplyvniť putovnou show jeného farára, ako sa aj stalo, ratifikovať sa nebude a nieč sa nestane.

písali sme tu už o tom. síce sa aj u nás ešte domáce násilie koná, väčšina ľudí o tom vie, okrem informatora, ale máme na to zákony a nemusíme ratifikovať, budeme a vyzeráme medzi civilizovanými krajinami asi ako v u saudov, ale to nevadí...

stačí dodržiavať zákony... čo je hodne pomalý proces.  :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Asi existujeme v dvoch "paralelných vesmíroch", každý v inej realite..

V tom mojom je samotná Carihradská dohoda nezmysel..

Ale inak teda súhlasím, prestaň riešiť takéto nezmysly..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Demokracia je systém, kde menšina sa podriaďuje väčšine pri akceptovaní slobody a rovnosti občanov.

 

2. Demokracia sa chápe ako štátna forma, založená na systéme slobody a poriadku tak, aby sa zaručovali práva jednotlivcom a spoločenskej skupine.

 

Z bodu 1. a 2. vyplýva, že sloboda a rovnosť občanov nemôže byť podriadená rozhodnutiu väčšiny. Lenže sloboda prejavu je v dnešnej demokracii obmedzená práve preto, aby sa neporušovala sloboda jednotlivcom, alebo spoločenskej skupine. To je typická definícia rekurzie.

 

takze bod 2 postavil do ulohy statistu vacsinu a teda mensina obmedzuje vacsinu....to uz le je potrebne zaviest pravo silnejsieho a mame to tak nejak v dobe evolucne vzdialenej smerom do hlbokej minulosti....ale ti poviem, ze pravo silnejsieho by mne vyhovovalo :)   ...to len aby sa tu malo o com pisat....

 

A tu navyse su velmi jasne argumenty,   ved vidis ze informator tapa v bahne a to prebera vsetko co extremisti hovoria.   Toto je dobra tema kde sa da ich obmedzenost preukazat,   pretoze v skutocnosti nic z toho co sa pise v ID níe je u nas spolocensky kontroverzne, 

 

tak sem daj tie silne argumenty (ktorym sa zda rozumies).....ty si uz celkom messuge......a obmedzenostou trpis ty, pretoze doteraz si tu nenapisal nic zmysluplneho na obhajobu ID, iba tu trepes piate cez deviate....a v skutocnosti ozaj nie je nic s toho u nas spolocensky kontroverzne, iba je to tazko vykonatelne bez porusenia ustavy resp. prav niekoho...to sa ale do tvojej hlavy tazko vprace.....

 

 

 

 

keď príde domov Jožo z krčmy, nespočíta žene rebrá, deti sa nebudú krčiť v kúte, lebo to je ľudsky nedôstojné.

keď Anču chytí hysterický záchvat, nebude po svojom mužovi hádzať strieborné dedičstvo po tetičke a deti nepoutekajú o ratu do susedov....

 

vieš už: lebo nie som ochotná uveriť ti ani slovo o tom, že nevieš, čo je domáce násilie.

každý, každý človek okolo nás videl a stretol sa aspoň z počutia, v každej dedine je aspoň jedna dve rodiny, spravidla viac, kde za dverami domu domáce násilie je.

 

prestaňme tu riešiť nezmysly... ID dohovára, naša krajina už má zákony, riešenie sa dotavuje veľmi pomaly.

rodová rovnosť je slovné spojenie, ktoré vám prináša zlé sny, ale nie to je gro ID... a nie tak, ako o tom hovorí pán farár Kuffa a spol.

 

hovorme o domácom násilí, ktoré ID v prvom rade rieši.

 

nijako. keď tam sedí polovica tupých hláv, ktoré sa dajú ovplyvniť putovnou show jeného farára, ako sa aj stalo, ratifikovať sa nebude a nieč sa nestane.

písali sme tu už o tom. síce sa aj u nás ešte domáce násilie koná, väčšina ľudí o tom vie, okrem informatora, ale máme na to zákony a nemusíme ratifikovať, budeme a vyzeráme medzi civilizovanými krajinami asi ako v u saudov, ale to nevadí...

stačí dodržiavať zákony... čo je hodne pomalý proces.  :klobuk:

 

a daj sem teda to riesenie z ID.....ak ho tam najdes....

 

zasa....daj sem navod riesenia domaceho nasilia z ID....

 

takze v ID je zarucene riesenie, ktore sa pretavi rychlostou blesku do riesenia nasilia?...kedze ten nas zakonnik sa udomacnuje nejako pomaly....

rodova rovnost nie je ziadne slovne spojenie, ktore nie je gro ID a nesie zo sebou iba zle sny....je to realita, ktoru nevysvetlili "deti zajtrajska" s pomedzi predkladatelov zachrany ludstva....

 

suhlasim....hovorme o domacom nasili stale a stale, ale toto nasilie urcite tento pamflet "pokrokarov" neriesi, pretoze gro je rodova rovnost a tu treba jednoznacne presne vysvetlit, co ro to ta rodova rovnost je a co sa nou mysli....ak si to ty niekde zachytila presne popisane, tak to sem daj a je problem vyrieseny....

 

 

a uz sem nedavaj tie "otrepane argumenty" typu lebo Kuffa a spol......to ja zasa mozem kludne tu "argumentovat" tym, ze cirkus feministiek sa rozhodol nahnat vsetky zeny do ohrady chranenej sirenami........vysledok ich posobenia si mozes precitat v nejakej greckej bajke.......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale inak teda súhlasím, prestaň riešiť takéto nezmysly..

 

ja nezmysly neriešim, na to nemám čas, nuž keď je domáce násilie nezmysel, tak to áno: to riešim,  lebo to je veľmi reálna vec a nie nezmysel, milý alamo... :)

 

žiadny strach, milý informator, že tie otrepané kuffovské zmätenosti sem budem či nebudem dávať, od toho ešte neprestanú existovať - je ich plný net :)

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

patri to sice alamovi, ale neda mi nereagovat.....neviem ako ty, no ja som nikde z alamovho prispevku nanadobudol dojem, ze alamo nema problem s domacim nasilim, ako neduhom v spolocnosti...neviem na akom poznani si to ty u neho "pobadala".....skor ma alamo (a minimalne aj ja) problem s ponukanym "riesenim" zabudovanym v ID....ty v tom dokumente vidis akesi pomyselne svetlo na konci tunela a ides za nim aj cez "mrtvoly".....tak stastnu cestu, no nemala by si hanit ludi z inym nazorom na riesenie nasilia na zenach a hlavne takym, ktory sa da aj jasne definovat a pri zavadzani bude brat ohlad aj na okolie....teda nebude postaveny na utlacani alebo diskriminacii niekoho ineho...

 

 

a o tom tvojom zlom sne (Kuffovi) ti mozem poradit iba tolko, aby si ho ignorovala a ani necitala jeho navody na riesenie....ja ich necitam a mam pokoj...akurat sem-tam mam zle sny s tvojich navodov na riesenie nasilia cez ID....ale teba si v ramci kolegiality precitam a potom zaujmem stanovisko....akurat by bolo na propeech veci, aby si konecne aj napisala nieco konkretneho napr. aj o tej rodovej rovnosti....co to podla teba je a na com sa toto pomenovanie zaklada....inak mas iba plnu pusu podobnych rieseni ako Kuffa.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... to niečo o rodovej rovnosti som už napísala pekných párkrát, špeciálne aj pre alama, keď ho to strašilo, to bolo tuším prvýkrát z mnohých... už sa mi nechce :)  :ahooj:
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je jediny tvoj pripspevok, v ktorom si smerom k alamovi "vysvetlila" co si predstavujes pod slovom rovnost.....pises sice o genderizme, ale mam zato ze si presvedcena, ze ta rovnost, je ten genderizmus...je to tak?....ak teda ano, v tom pripade sem daj, ci je ten genderizmus (rovnost) v ponimani sexualnom alebo spolocenskom...inak si na jednej "agitatorskej" urovni s Kuffom, ktoreho prave za takyto pristup kritizujes....

 

https://www.freespace.sk/tema/6094-istanbulsk%C3%BD-dohovor/strana-15?do=findComment&comment=275238

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedna agitátorská úroveň s Kuffom :) :thumbsup:
 

srdečná vďaka, páni, nájdite si na google, čo znamená slovo rodový a gender a džender .... odpočítajte z toho polovicu bláznivých hoch feministitiek, svoj vek, popletené antinázory a dostanete nejaký výsledok, netuším aký  .... toľko k tomu :)  :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak tu je "definicia" o ktoru si ziadala....

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Gender

 

..............kde je tam popisany rozdiel medzi rovnostou a genderom?....tak teda este raz sa pytam....ako vnimas rovnost a ako gender?...davas medzi ne rovnitko alebo rovnostou mas na mysli sexualitu a genderom spolocenske postavenie.....podotykam, ze rovnost si spominala v nejakom prispevku predtym a gender si spominala v reakcii na alamov prispevok.....takze sem daj jasne stanovisko....alebo si rovnostou myslela rovnost pred zakonom?....skus popisat....vdaka...

 

 

ja este na doplnenie dopisem toto....v spisoch europ.komisie ""strategic Engagement for Gender Eguality 016-019"" a v spise europskeho institutu pre rovnost zien a muzov ""Gender Eguality Index 015; Measuring gender eguality in the European Union 005-012""....sa rozlisuju pohlavia na zaklade biologickych "inakosti". Nie je tu vsak ziadne zdovodnenie tohoto rozdelenia....popis (alebo popretie) vrodenych rozdielov medzi zenou a muzom.....ani vyhodnotenie spolocenskeho vyznamu tychto rozdielov. "Fenomen" gender sa v spisoch EU puziva  v zmysle biologickeho pohlavia (gender eguality=rovnost zien a muzov). Taktiez autori oficialnych spisov v drvivej vacsine nerobia rozdiel medzi biologickym pohlavim (angl. sex) a genderom v zmysle spolocenskej ulohy....preto aj ta moje "zvedavost", ci ty davas rovnitko medzi rovnost a gender....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@informátor

Obávam sa, že sa pýtaš zbytočne. Nič konkrétne sa od game nedozvieš.

Vezmi si čo tu popísala do teraz.

Asi tak "tisíckrát" spomenula "kotleby"..

Dozvedeli sme sa, že my Slováci sme zaostalí národ..

atď..

A potom už iba "Kuffa! Kuffa! Kuffa!"

Spomína ho častejšie, ako stredoveký kazateľ čerta..

Ašte že sa tu po všetkom tom zaklínaní, nezjavilo tisíc Kuffov naraz a nezačali zborovo skandovať "moje meno je légia!"

 

Akurát o tom, ako vlastne konkrétne má CD (Carihradská dohoda) pomôcť tým "týraným ženám a deťom", game nič nenapísala ani to nijak nevysvetlila.. Obávam sa..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nielen game ma podobnu argumentacnu vybavu.....ale ked uz je o nej, tak ona vidi v kazdom muzovi potencionalneho nasilnika a podla toho aj argumentuje....to ja by som podla jej agitacnej vybavenosti zasa mal vidiet v kazdej zene potencionalnu ku-vu, ktora sa ide tym pamfletom (ID) preventine chranit a zo vsetkeho bezdokazne obvinovat muzsku cast populacie.....och ake liberalne a nevadi ze subjektivno humanne... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm..

@game

Prosím.. Tak čo keby si nám "zaostalcom", konečne osvetlila na čo je "CD" dobrá, a ako pomôže "utláčaným"?

..

Alebo.. tyso..

Mohol by to skúsiť tyso..

Keď sa game "nedarí"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  sem tam mam uchylku snazit sa vysvetlit bukymu fyziku a tebe politiku.  Ale liecim sa :)

Ale aj tak poznamka, ak s tebou suhlasi informator tak sa na 99% mylis. V tomto je na neho spolahnutie

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chlapci, keď aj na 16. strane máte stále tie isté otázky, obávam sa, aby to nedopadlo ako u Tomáša.... 240 strán a furt dokola :)
neprirovnávam, to bol vtip - aby niekto nebol na omyle, ani len náhodou, to sa tu často stáva, slamený panák je nesmrteľný :)

 

tak ma láskavo neprirovnávajte ku Kuffovi a k Fialovej a neviem komu, ani ja vás neprirovnávam k nikomu, a čo je ID a k čomu je "dobrá" sme tu popísali už xkrát, ... idem sa radšej naobedovať :ahooj:

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov