Skočiť na obsah

Zdravotné odvody


Sniper

Odporúčané príspevky

Keďže máš na páske minimálnu mzdu, tak do zdravotnej poisťovne odvádzaš len pár centov. Istý čas platilo, že ľudia s minimálnou mzdou majú nulové zdravotné odvody, ale tým, že minimálka išla z 380 na 405, tak už by to nemalo platiť. Náklady na zdravotnú starostlivosť v prípade tvojho vyžratého brava sú mnohonásobne vyššie ako tá troška, ktorou prispeješ. Tak tu teraz nestrúhaj frajera, že svojimi centovými príspevkami si pilierom rozpočtu tvojej zdravotnej poisťovne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to tema mimo tomasa, ale je skutocne mozne ze v case ked pojde Tomas na dochodok, tak z I piliera pojde len pausalna suma,  kto si dnes nesetri inym sposobom padne na dno. 

clovek,  ako vidis tak ani politicke krytie nestaci vzdy,   a v takychto pripadoch nejde o politicke krytie ale o obycajnu korupciu na lokalnej urovni.  A to je nestabilna vec, aj ked zavisi od kraja. V BA by to uz pomaly neslo,  na vychode bez problemov. Ale Galanta je v pasme ohrozenia :)

občas dokonca nejde ani o lokálnu korupciu, ale o obyčajný nezáujem príslušných orgánov riešiť tieto problémy.

 

dvaja chlapi od nás z ulice robili do istého času v takej malej firme v PN. že ich pán majiteľ odhlásil zo zdravotnej poisťovne tuším v 2008 alebo 2009, zistili až keď tomu jednému prišla niekedy v 2012 domov faktúra zo ZP, za pobyt v nemocnici... samozrejme obaja dali výpoveď, a podali trestné oznámenie. keď sa po roku a pol, a x-tej výpovedi u policajtov, ten jeden chlap spýtal policajta, že kedy to už mienia konečne uzavrieť - lebo však oni chodia k policajtom jak na klavír, policajti sa ich furt pýtajú to isté, a majiteľ firmy veselo podniká ďalej /a pravdepodobne neplatí ani za ostatných zamestnancov/ ... tak odpoveď policajta bola: "No skôr ako o rok nečakajte."

takže to vlastne vyzerá ako keby štátu ani nezáležalo na tom koľko vyberie na odvodoch, lebo keby áno, tak predpokladám že systém policajti-prokuratúra-súdy by konal v takýchto prípadoch podstatne akčnejšie... a nemyslím že by vyšetrovanie neplatenia odvodov viazlo na nedostatočnom počte policajtov, lebo podľa toho koľko ich stáva pri cestách a vyberá výpalné od vodičov, sa zdá že ich máme skôr nadbytok...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

 lebo ja som im poslal peniaze navyše, čo som podľa správnosti ani posielať nemal, takže mi to vrátili, ale daň si už strhli, špiny. .

 

 

 

Ty si im posielal preddavky na ZP. Tie preddavky ti v roku 2015 znizili danovy zaklad. Ak ti cast preddavkou vratia,ale tie ti znizili DZ- teda si platil nizsiu dan - tak si to teraz zoberu nazad. TO je OK a to ta nemusi trapit. Je to nefer pre tych co boli v roku 2015 v strate ti by ziadnu dan aj tak neplatili, teraz pri vrateni preplatku uz nejaku zaplatia. 

 

NIekedy sa nevyberala zrazkova dan z preplatku RZZP,ale si  si ten preplatok dal do zdanitelnych prijmov. Bolo to ferovejsie ,ale takto ma ujo Kazimir tie peniaze skor a viac.

 

Este priklad, mojej firme(zamestnavatel) este pride RZZP a mali by jej vratit tiez okolo dvestotridsat euro,je to s.r.o. tam ani netusim ako to maju vyriesene. Ci tam daju tiez nejaku zrazku ci to poslu cele. Uvidim. Lebo zamestnavatel SZCO a pravnicke osoby maju ine sadzby(19 ci 25 vs 22%).

 

Este dam pikosku, videl som RZZP tiez SZCO aj zamestnanec. Prijem ako zamestnanec mal mensi ako ja,ale ako SZCO radovo vacsi. Jemu ako zamestnancovi nevratili nic. Mne skoro vsetko. A ak som sa snazil pochopit ,len na zaklade cisel preco som mal nejaku odpocitatelnu polocku v nejakej vyske a vysiel my este nejaky vymeriavaci zaklad 24 eur - nedokazal som to. A zakony sa mi nechcelo citat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si im posielal preddavky na ZP. Tie preddavky ti v roku 2015 znizili danovy zaklad. Ak ti cast preddavkou vratia,ale tie ti znizili DZ- teda si platil nizsiu dan - tak si to teraz zoberu nazad.

 

Tak to je v poriadku, OK už to neriešim.

 

 

Este dam pikosku, videl som RZZP tiez SZCO aj zamestnanec. Prijem ako zamestnanec mal mensi ako ja,ale ako SZCO radovo vacsi. Jemu ako zamestnancovi nevratili nic. Mne skoro vsetko. A ak som sa snazil pochopit ,len na zaklade cisel preco som mal nejaku odpocitatelnu polocku v nejakej vyske a vysiel my este nejaky vymeriavaci zaklad 24 eur - nedokazal som to. A zakony sa mi nechcelo citat.

 

To bude zrejme tým, že pri zamestnancoch sa hľadí s tou tzv. solidárnosťou. Oni proste platia odvody a nerieši sa koľko. Taký vyžratý 106 kilový Tomáš platí pár centov, ale je rovnako na tom ako iný zamestnanec, čo platí 30€ mesačne. Proste koľko platia, toľko platia a nič sa nerieši, preplatky a nedoplatky sa riešia len u živnostníkoch. Zamestnanec dostane RZZP (a s prípadnými preplatkami či nedoplatkami) len vtedy, ak jeho príjem za jeden mesiac presiahne niečo okolo 4500€. Ďalej sa rozlišuje či mal len jedného zamestnávateľa alebo viacerých, ZP to majú na svojich stránkach rozpísané komu RZZP robia a za akých podmienok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja neviem ako to je. Ale Dnes som laik. Ale niekedy ked si to museli podavat ludia to bolo nieco podobne ako danove priznanie a este trosku zlozitejsie - tam si nemal dve tlaciva ale 5.  Teda ja z minulosti mam akotaky prehlad skusenost - ale som rad ze to uz robit nemusim a nemusim sa nadtym zamyslat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Mne už prišlo ročné vyúčtovanie, chvalabohu mám tam nejaký preplatok, síce len niečo cez 10€, ale lepšie ako nedoplatok dve stovky. Odvody pre budúci rok mi narástli asi len o 45 centov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ozaj axel aj ja som dostal mail od dovery ze bude dake vyuctovanie. Mam sancu dostat nejake lóve? Kedy to posielaju nevies? Do formulara som vyplnil aj cislo uctu a tak. Lebo ziadali, dal som.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nebuď lenivý a zavolaj si do Dôvery, keď si taký zvedavý. Ja neviem kde všade si pracoval a koľko za teba platili odvody. Kľudne môžeš mať aj nedoplatok, ktorý si zacvakáš. Ty lóve.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov