Skočiť na obsah

Fotografovanie


Andulqa

Odporúčané príspevky

Nokia

 

O rok, samozrejme tipujem, ak dáš toľko peňazí čo za zrkadlovku za digital-ten bude fotiť ako zrkadlovka a ešte ti k nemu pribalia aj profesionálneho fotografa.

:lol:

Samozrejme hovorím o digitálnych zrkadlovkách a digitaloch čo sa tvária ako zrkadlovky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no momentalne mam fuji finepix s9600 co je taka mensia imitacia zrkadlovky, ale z rady nezrkadloviek to je asi jeden z najlepsich...preto chcem zrkadlovku, lebo vidim ten rozdiel vo fotke ked to spravim zrkadlom a hlavne niektore funkcie mi chybaju na mojom, napr vacsia clona ako 11 :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je jasne, že nie je nad zrkadlovku. Ale na dobre zrkadlo potrebuješ minimalne 30-40 tisic. To si radšej fakt najmem toho profesionalneho fotografa.

 

takze 35 milimetrom zostavam verny uz asi iba ja....

To sa ešte vyraba? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo neprejdeš na digi ?

 

lebo kvalitny film je este stale pruznejsi ako sebalepsi ccd alebo cmos senzor.

 

Je jasne, že nie je nad zrkadlovku. Ale na dobre zrkadlo potrebuješ minimalne 30-40 tisic. To si radšej fakt najmem toho profesionalneho fotografa.

 

 

 

To sa ešte vyraba? :lol:

predstav si ze hej. a nielen to. hovori ti nieco stredny format a firmy ako hasselblad, mamiya....? plus vyskusaj niekedy tmavu komoru. ten pocit ti ziadny digital neda. (mam aj maly digitalny kompakt ale to je moj party fotoaparat ako mu vravim)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslíš ako živiť sa tým, či len ako koníček, ale na vyššej úrovni ?

sani ja sa zivim momentalne niecim inym (IT) ale tak nemam problem ak niekto bude chciet za tie foto platit tak ich robit na zelanie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predstav si ze hej. a nielen to. hovori ti nieco stredny format a firmy ako hasselblad, mamiya....? plus vyskusaj niekedy tmavu komoru. ten pocit ti ziadny digital neda. (mam aj maly digitalny kompakt ale to je moj party fotoaparat ako mu vravim)

Isteže, viem o čom hovoriš. A je mi jasne, že film je ešte stale lepši ako digital. Ale my ľudia sme pohodlny. Iba som si musel rypnuť.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcapeczjuhu potrebuje červené svetlo, pomaličke ukazovanie sa fotky a smrad vývojky.

K tomu už len takú maličkosť ako zväčšovák, misky a špeciálnu zatemnenú miestnosť, najlepšie záchod. Potom v kúpeľni porozvešá na prádelnej šnúre svoje výtvory na zlosť svojej žene.

A pekný deň je za nim aj s pocitom dobre vykonanej práce.

:lol:

 

Nokia

Tak potom sa môžem ozvať keby niečo .

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcapeczjuhu potrebuje červené svetlo, pomaličke ukazovanie sa fotky a smrad vývojky.

K tomu už len takú maličkosť ako zväčšovák, misky a špeciálnu zatemnenú miestnosť, najlepšie záchod. Potom v kúpeľni porozvešá na prádelnej šnúre svoje výtvory na zlosť svojej žene.

A pekný deň je za nim aj s pocitom dobre vykonanej práce.

:lol:

a zabudol si na leštičku a fotokomoru a nevstupovať a na ten super pocit, že si vlastnoručne stvoril čiernobiele foto, moment, aký digitálnym fotoaparátom nikdy neodfotíš ... tiene a svetlo a pohyb a cvak ...

 

kedysi som mala malú blbuvzdornú sovietsku "smenu" s nákresmi obláčikov a slniečok pre fotiacich hlupákov ... ten aparát som milovala, vždy som ho nastavila zle, a najlepšia fotka sa mi podarila, keď som cvakla na ten istý obrázok dva zábery ...

a neopakovateľné chvíle, keď sa zo šulčekov čohosi čierneho škaredého, čo mám ešte stále dole kdesi v pivnici, stali fotky ...

 

digitálom sa dajú nafotiť prekrásne veci, krásne ako maľby, obrázky, nádhery, ale ťažko odfotiť "moment"

 

ale skús nafotiť práve pod guľkou padajúce telo vojaka Roberta Capu

 

a nie .... už by som to nerobila v tmavej komore, aj ja som už pohodlná, a asi by som už ani nevedela ako ... ľahšie je vytiahnuť káblik ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Budete sa diviť, ale veľmi veľa fotomachrov s vyššími umeleckými ambíciami fotí na analóg, teda klasika. Ak sa živia aj aktuálnou dokumentaristikou, tak ju robia digitálom, lebo tu na kvalite a umeleckých ambíciach nezaleží, oceňuje sa sa len a len rýchlosť dodania...

 

Názor Karola Kállaya, asi jedneho z najpovolanejších "Digitál mám, ale fotím klasicky" http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clano...26.9.2006/2478T

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u tychto umelcoch zacinam mat pocit ze niektori fotia na analog len aby sa odlisili od mainstreamu

ano viem aky je rozdiel v klasickom filme a digitale, ale kolko % z fotografov robi taku umelecku fotografiu kde vyuzije dane vlastnosti filmu? mozno tych par umelcov, ale fotograf nieje len umelecky fotograf co foti akty v atelieri :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcapeczjuhu potrebuje červené svetlo, pomaličke ukazovanie sa fotky a smrad vývojky.

K tomu už len takú maličkosť ako zväčšovák, misky a špeciálnu zatemnenú miestnosť, najlepšie záchod. Potom v kúpeľni porozvešá na prádelnej šnúre svoje výtvory na zlosť svojej žene.

A pekný deň je za nim aj s pocitom dobre vykonanej práce.

:lach

 

ano pre mna je to pekny den a je mi tri co si o tom myslis. mimochodom nie som zenaty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ta ryba ti zastala, alebo čo, že je tak dobre zaostrena? Alebo ten fotograf je taky dobry? :lol: Inak, tie fotky vyliezli rovno z foťaku, alebo si ich upravoval? Teda okrem zmenšenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tá lúka je trocha prifarbená v Photoshope, ale les a šťuka len zmenšené a ešte ubrana kvalita na 70% v ACDSee.

Šťuku som chytil na dážďovku na jednoháčik, čo som mal hodené na ostrieža, mala len pol metra tak som ju šetrne odopol a pustil. Bola v šoku a ostala stáť pri brehu, tak som ju stihol aj odfotiť. Potom som ju ešte pohladkal a to už bola na odchode.

Počkám pokiaľ vyrastie heh.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Babie leto.

http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1ejcT9

http://www.postimage.org/image.php?v=gx12GXh9

http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1ejwQi

 

Už som tu písal že ešte moc neovládam ten môj foťak, väčšinou nočné zábery výjdu rozmazané,teda zle zaostrené, ale niekedy sa podarí aj taký ako posledný, ešte vidno aj pavučinu. Ani jeden obrazok nieje upravovaný, len zmenšenie veľkosti a kvality :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov