Skočiť na obsah

Fotografovanie


Andulqa

Odporúčané príspevky

Mne ide hlavne o stabilitu,mne sa vždy nejak trochu viac trasú ruky...teda všimli si to aj iný na mne a nielen pri fotení...a človek niekedy náhle potrebuje niečo odfotiť,zachytiť a nechcem mať rozmazané fotky :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

telo pouzitej ani nie je take drahe...drahe su objektivy

 

inac teraz som videl niekde canon 10D za 10.000sk bol na obrazku aj objektiv, nepisal ze by to bolo zvlast. uz sa nevyraba, malo to nieco cez 6mpix, ale kovove telo....nepodporuje ef-s objektivy ale to nie je problem lebo klasicke ef kupis stale a hlavne spod ruky. tam je rozdiel len ze zadna cast je blizsie k senzoru ako obycajne ef nic ine.

 

haha mam link. http://fotobazar.i-bazar.sk/digitalne-zrka...-10d-bezchybny/

 

pokukaj sa po bazaroch. hlavne na nete....

 

Mne ide hlavne o stabilitu,mne sa vždy nejak trochu viac trasú ruky...teda všimli si to aj iný na mne a nielen pri fotení...

 

tak to potom bude parkinson... :lol:

 

 

tymto sa chcem ospravedlnit kazdemu kto touto chorobou trpi. ehm. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ježiš,no Parkinson-a nemá za to,tak hrozné to nie je... :lol:

 

Aj ja som rozmýšlal,že by som nejaký kvalitný foťák do tých 10 litrov chcel zohnať...teda chcel...len neviem,či sponzor(otec) prispeje :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milujem fotografovanie...najma ked som niekde na cestach..velmi ma to bavi a spolu s pisanim je to na cestach jedna z mojich kazdodennych cinnosti :lol:

je to skvely pocit..stlacit spust, zastavit cas..a doma si pozriet fotku preniest sa v case a ocitnut sa na tom istom mieste, kde bolo cloveku fajn :)

zacal som fotit v r.2002...takze minuly rok som oslavil svoju prvu patrocnicu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

to je fakt, tom. s trochou sikovnosti sa ti podari spravit dobre zabery s hociakym fotoaparatom. videl som vela vybornych fotografiii, ktore boli nafotene obycajnymi mechanickymi fotakmi na ciernobiely film.

 

myslim, ze nokia E50 teraz hovoril o niecom inom. moj bracho si kupil digitalnu zrkadlovku a ako vravi nokia, tie obrazky - to je ine kafe. ma to perfektne farby a moze menit objektivy - do zaberu dostane zakazdym iny pohlad na krajinu. tiez uvazujem o tom, ze poslem svoj stary fotoaparat do dochodku a presedlam na zrkadlovku, aj ked si mozem dovolit len nejaku z nizsej rady. pozdava sa mi Nikon D40.

 

ak mas k dispozicii zrkadlovku a podari sa ti dobry zaber, stoji to za to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si robim tajny zalusk na frajerov fotak :lol: neviem co presne to je, nie je to najnovsi fotak, ma to uz dlhsie, ale tie fotky su fakt pekne

 

uz len aby si chcel kupit daky novy..... aaaa chnap :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten rozdiel robi optika. nemozete porovnvat 68mm objektiv so 16.....

rozdiel v svetelnosti, ostrosti, ustupuju opticke chyby a tak.

 

ja mam zrkadlovku uz par rokov, na kinofilm, fotim ciernobielo a zatial by som nevymenil za digital ani za boha. extra jemne zrno sa zatial nahradit neda....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si robim tajny zalusk na frajerov fotak :lol: neviem co presne to je, nie je to najnovsi fotak, ma to uz dlhsie, ale tie fotky su fakt pekne

 

uz len aby si chcel kupit daky novy..... aaaa chnap :)

si kup vlastny, nesahaj na cudzie :) ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam :lol:

 

moj je viditelne mensi.... cize to mi vyhovuje

 

ale ked by som chcela robit dake makra, alebo umeleckejsie fotky, jeho fotak je na tom lepsie...

 

nemam problem s kupou :)

len viem, ze ten fotak by mnou nebol tak casto vyuzivany, a tak sa mi to neoplati vrazat do druheho zas, ked mam svoj...

ale keby si kupoval novy, ja by som ho od neho odkupila... :-))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Co kupit? Pockat pol roka, kym budem mat tolko extra penazi, ze si kupim nove DSLR za cca 30 tisic?

Alebo, ked clovek chce fotit a je uz dost nasraty na svoj kompakt a EVF, tak zobrat daky stary crep za par supov (par tisic aj s lacnym sklom), zatial fotit s tym, a ked nasetri zbytok, tak kupit aj to nove DSLR a stareho sa zbavit?

Ide o to, ze aj tak chcem skor ci neskor mat to nove DSLR. Ale fotit by som chcel aj skor, bude leto, pekne pocasie, priroda atd, a mozno by mi posluzila aj starsia masina, ktora koniec koncov aj tak foti lepsie ako moj stary kompakt a hlavne sa bude dat lepsie tie fotky komponovat (hlavne ostrenie a hlbka ostrosti, veci atd, na displeji prd rucne zaostrim...)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si povedal ze peniaze nakoniec do zrkadla nedam, s objektivmi by ma kvalitka vysla tak tych 30 a viac

radsej si kupim nieco medzi (fuji finepix s9600), naucim sa s tym fakt kvalitne fotit, a ked budem mat zbytocne peniaze kupim zrkadlo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no my mame dva fotaky, na obidvoch sa da pomerne dost vyhrat s manualnymi nastaveniami (canon powershot a85 a s1) a preto by sme chceli nieco lepsie a uvazujeme nad teraz novym canon 450D, na zaciatok by nam stacil aj objektiv co sa dodava s telom, lebo vraj je konecne dobry, no a tento set stoji 25k co nie je zas az tak vela, ale ani malo :lol: momentalne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som to urobil podobne, ako to napísal nokia.

 

pred pár rokmi som si kúpil fuji finepix s5600, s tým som sa pomaly začal učiť fotiť. dnes už je mi jasné, čo mi na tom foťáku chýba a pokukujem po zrkadlovke, mne sa páči model z nižšej rady Nikon D40.

 

Andulqa, ak už máte foťáky ktoré si tu spomenula, jednoznačne treba kúpiť novú zrkadlovku, neviem načo by vám bol ďalší starší typ. lepšie je asi počkať a šetriť, ceny letia dole každý rok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ziadny starsi typ, akoze starsi kompakt. Ved stara zrkadlovka sa da za par tisic kupit pri troche stastia. A fotky budu podla mna lepsie ako zo stareho kompaktu / ultrazumu.

A zas cakat natolko, aby ceny leteli dole kazdy rok nechceme, lebo kazdy rok vychadzaju aj nove a lepsie modely :lol:

To bola skor mienene ako otazka "stara zrkadlovka za par supov teraz a nova napr na vianoce a staru zrusit" alebo "nova niekedy v lete/jesen"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

radsej si kupim nieco medzi (fuji finepix s9600)

ja fotim uz takmer rok s Fuji Finepix s9600 a nemozem si ho vynachvalit :lol: naozaj skvely fotak...takze ho jednoznacne len odporucam :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha, takto. sedimin, už som to pochopil. : )

 

asi by som uvažoval tiež najprv nad používaným fotoaparátom, ale len ak sa ti naskytne dobrá kúpa, najlepšie od známeho. pri starom foťáku má človek menšie obavy, keď s ním cestuje, predsa len sa môže na cestách ľahko poškodiť, môžu vás i okradnúť. (to vám samozrejme neprajem, len ma to napadlo. : )

 

ak sa ti podarí kúpiť kvalitný starší fotoaparát, za pol roka alebo rok ho môžeš za rovnakú cenu i predať, až si kúpiš kvalitnejší. ja by som mal hlavne obavy, či mi predávajúci nezatajil nejakú vadu, fotoaparát je predsa len citlivé zariadenie a nie každý ho opatruje ako v bavlnke.

 

..a napadlo ma, že pri novom foťáku môžeš hneď dokupovať príslušenstvo, pri starom sa to neoplatí a musíš ho používať v takom stave, v akom ho dostaneš. ale ak je to len na krátky čas, zrejme na tom nezáleží.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov