Skočiť na obsah

Fotografovanie


Andulqa

Odporúčané príspevky

Ja oceňujem, mne sa tie fotky veľmi páčia... :lol:

Keď sa mi dostane do rúk CD s fotkami z Podmanína, kde som bol teraz /ja som nefotil, aby som sa zas nechválil cudzím perím/, skúsim niečo povyberať, lebo boli tam úžasné zábery a potom to hodím aj do galérie, aby ste aj vy mohli vidieť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel krepe je to forum

si nepochopil co to malo robit? no co asi? tak ako sem kazdy da priamo fotku do prispevku, tak som chcel aj ja, ale s tym rozdielom ze tie foto niesu na strankach s klasickym html ale na dynamickych php strankach, kedze mam v php robenu galeriu obrazkov

no a ked som dal link tak to nezozralo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pod pojmom HTML sa na fórach chápe ######="blabla... alebo ######="blabla alebo <i frame blabla

 

to že sa do tagov uzavrie www.blabla nie je chápané ako HTML

 

 

HTML je z bezpečnostných dôvodov zakázané, to ti potvrdí každý admin na hocijakom fóre že je nebezpečné to mať povolené. A to isté platí aj pre dynamické stránky.

 

Keď chceš zobraziť fotky na tomto fóre tak používaj Galériu, alebo tinypic.com

 

Ak máš ešte nejaké otázky v ohľade obrázkov kontaktuj ma cez ICQ. Táto téma nie je na to aby som ti vysvetľoval ako sa tu zaobchádza s obrázkami.

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som vcera pridal do galerky moje prve fotky bleskov... ale su robene cez zadne sklo auta (je tam vidno tie ciary na rozmrazovanie :lol: ale jedno je z boku) za jazdy na hrbolatej ceste... pouzil som nocny rezim a bez stativu (fotak mi lietal v rukach ako keby som mal parkinsona), ale vyboj blesku je taky rychly (pokial nie je sprevadzany spatnym vybojom) ze sa nema ako rozmazat...

 

Tie blesky su ina ine svine... mam max 3,5s dlzku uzavierky, namierym na ciernu oblohu, cvaknem... 3,5s nic, potom mi na displayi vyhodi fotku kde neni nic a v tom take seria 5 krasnych bleskov... jak keby to obloha robila naschval :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, to je cisty bermudsky trojuholnik... najfarebnejsia fotka co mam doma, tak ked ju skomprimujem ma 80kb... toto kde je cierna tma a jeden zablesk mozem komprimovat a furt to ma nad 100, alebo je to maximalne rozmazane :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

JPG obrázky pri rozlíšení 800x600 zvyčajne majú veľkosť do tých 100 kB (priemerne 60-80 kB) pri celkom slušnej kvalite.

Ja mám jedno foto kde som robil všetko možné ale pod 120 kB som sa nedostal :lol:

Ale ten tvoj blesk nad Vojvodinou som zmenšil na 8 kB - bez straty kvality :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja vždy hovorím, ACDSee je najlepšia voľba.

 

Inak tá kvalita bola trochu slabšia, ale bolo to vidieť len veľmi slabo (zvolil som kompresiu 60%). Pro kompresii 80% by to bolo bez problémov a 2x menšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...

Dnes som sa troska hral s makrom. Tu ale ani nejde o uspech totho aby bola fotka pekna, ale prinutit psa aby sa vydrzal chvilu nehybat :lol:

 

btw. poradte nejaky program na panoramy.

Inak neviete ako spravit efekt ze fotka bude ciernobiela, iba urcita farba bude vystupovat? :)

 

Cizy, to si fotil bez stativu???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov