Skočiť na obsah

Uplatnenie na trhu práce a voľba vhodnej rekvalifikácie


ramon

Odporúčané príspevky

OK, nechajme to tak :)

Neviem o co v tejto diskusii ide, ale dajme tomu, ze OK,  kable pre trat vlakov a loziska v motoroch boeingov ci stihaciek je to iste :) To znamena aj tlak a zodpovednost. Tym samozrejme nechcem podcenovat zodpovednost Tvoju, tak to uz radsej neporovnavajme :)

 

Kamarat je asi len labilna povaha ked tuzi po tom vsetkom kosit travniky ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dokopy o nič, len o peniaze za prácu vs. zodpovednosť, už len 3 vety a končím s tým. Keď niečo neklape na lietadle, tak ak to mechanici pred letom nenájdu, tak amen cestujúci, ale ked sa vykoľají vlak a zakŕka tam 300 cestujúcich, tak to tiež nie ktoviečo.  Nie je dobré ani jedno, ani druhé, punktum. Nie je to kontrola štuplov na plastové fľaše či nejakej výstuže do ucha kabelky, kde prd záleží na tom, či tam je nejaká malá vada.

Jeden kamoš robí v kontrole nejakej spoločnosti na severnej Morave, ktorá tiež dodáva súčiastky do lietadiel, neviem presne aké, a čerti ho berú, lebo jeho zas nútia, aby púšťal aj také, ktoré nezodpovedajú predpisom. Tiež predtým predával nejaké zlaté výrobky a vraj sa mu darilo a dobre zarábal, ja neviem, prečo to nechal, mám pocit, že ho to aj bavilo, a potom zakotvil tam pri tých súčiastkách. je na to taký napálený, že tiež uvažuje o odchode, ale nevie, čo bude potom robiť. On je vášnivý motorkár a vyzná sa v motoroch, vie si sám poskladať mašinu, sám si ju opravuje, takže s takými šikovnými rukami by mohol hocikde v dielni robiť. Keby bola priaznivejšia doba a on mladší, možno by si aj sám mohol otvoriť takú dielničku, ale to by ho aj tak asi servis vytlačil.

A ten tvoj kosič trávnikov, no čo, tráva je zelená, čo upokojuje a je to zdravé na oči. lepšie tak, než aby vyhorel (myslím tú chorobu). Asi potrebuje nejaký čas mať pokoj, kým sa zas vrhne do nejakej zodpovednej a dobre platenej funkcie. Tak ti poviem, že mu aj rozumiem. Tiež keby som si mala vybrať miesto, dke by bol super plat, ale zlý kolektív, zlý šéf, denne by som mala chodiť s kŕčmi v bruchu do práce, alebo také miesto kde by som zarobila menej, ale ľudia by tam boli fajn, vrátane šéfa, a je jedno, aká by tam bola zodpovednosť a či by som sa narobila, ale chodila by som tam rada už len kvôli tým ľu´dom, čo tam sú...tak bez váhania by som volila to druhé. Mohlibby tam byť stresy z množstva práce a tak, ale ak by tam boli ľudia, s ktorými by som rada robila a mala šéfa, ktorý ma podrží, tak tie stresy z práce by boli tými pozitívami bohato vykompenzované.

A samozrejme, je naprd hrnúť sa sa na flek, o ktorom človek vie - tuší, že to nemôže zvládať - že na to nemá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, ty si tie vyssie pozicie predstavujes velmi jednoducho :)

O to ide a už sme si to vydiskutovali že za prvé nemám hlavu na to aby som vyštudoval za inžiniera kvality a keby som aj mal, už som starý teraz rátajte so mnou: Mám 34 a nič nenašetrené. Externé štúdium niečo stojí tak pri týchto zamestnaniach aké mám nech dva roky nežerem a budem mať na vstupné poplatky plus nejakú rezervu lebo sa platia semestre postupne nie naraz sa dá celá suma takže nastúpiť by som mohol v 36-ke a teraz 3 roky do bakalára budem mať 39 a len externe vyštudovaný prvý stupeň výšky kým na tú pozíciu sa bude hlásiť 20 maldých čerstvých ľudí čo majú druhý stupeň... Keby som pokračoval tak skončím ako 41 ročný a to už som za zenitom zase prídem na pohovor kde bude miestnosť plná ľudí vo veku 25-30 s rovnakým vzdelaním... Koho si asi vyberú? Takže to že ja budem vzdelanejší padlo nehrozí a ideme ďalej: Rekvalifikačné kurzy sú len také ako kuchár čašník, VZV, SBS, čo sú len niekoľkomesačné kurzy kde budem viac ako učňovkár ale stále menej ako vysokoškolák takže na inžiniera kvality môžem zabudnúť. Tieto kurzy spravia len to že napríklad v sklade človek čo má len dve ruky bude ťahať ručný paleťák, baliť krabice, zbierať bordel za minimálnu mzdu, ten čo má kurz bude chodiť na VZV a bude mať možno o padíka viac... To je celé. No a ja som doteraz nezistil čo ma vlastne baví...

 

Len som chcela naznacit, ze Tomas vidi pri kazdej vyssej pozicii hned vidinu vyssieho platu a bezstarostneho zivota. Tomas, vies si predstavit dat vypoved ludom, o ktorych vies, ze maju rodiny, a prave tento ich prijem je prijem, od ktoreho zavisi ako sa dana rodina ma?

A sme doma. Presne tak. Takú pozíciu by som nezvládol ani psychycky ani fyzicky... Takže sme sa dodiskutovali do slepej uličky. Tam kde môžem zarobiť sú pre mňa nedosiahnuteľné méty, a keď nechcem uspokojiť s minimálkou tak som v slepej uličke lebo toto je len o tom že buď alebo iná cesta niet.

 

Celé tie rekvalifikačné kurzy priniesla doba. Za socíku stačila učňovka a človek to robil aj celý život ten odbor a 30 rokov boli rovnaké technológie od toho istého stroja kde začínala išla aj do dôchodku. Vrátnik nepotreboval SBS preukaz a vtedy vlastne nebola potrebná ani SBS-ka všetko mali pod palcom policajti. Keď niekto kradol v obchode zavolala sa polícia a bolo vyriešené. V areáloch boli vrátnici a noční strážnici nie SBS-kári. Nebolo treba žiadne dodatočné kurzy. Teraz čo som strávil 6 rokov v Sasmsungu tak sa X krát menili technológie, X krát sme sa zaškolovali, prekvalifikovávali, kvalitárov posielali do ázie na školenia... Za socíku tesla vyrábala 3 druhy televízora a hotovo. 10 rokov sa nič nemenilo a bolo dobré tak. Aj škodovka vyrábala embéčku 100, potom 120, potom 130 a boli tam minimálne zmeny, motor rovnaký, karoséria podobná, všetko pasovalo, jeden sústruh mohol vyrábať všetko atď. Tým pádom na to boli aj 30 rokov v obehu diely lebo všetko na všetko pasovalo... Však ten socík bol dokonalý režim tak nechápem prečo na neho tolkí nadávajú. Prvý raz som brigádoval vo Volkswagene keď sa tam vyrábali Golfy a Pola. O pár rokov som tam brigádoval znova v tej istej hale ale tak to bolo zmenené že som tam nič nespoznal už sa tam hlava nehlava vyrába jeden typ škodovky, niečo na porsche, tuaregy a ktovie čo ešte oni sú ako General Motors že si pokupovali všetky okolité značky a tak môžu vyrábať čo len chcú Seaty alebo hocičo lebo majú licencie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, mam 39 a dal som sa na VS, externe, som v prvom rocniku. Nesmies sa ku vsetkemu stavat hned od zaciatku negativne lebo sa ti to vrati ako bumerang. Keby si tu svoju tvrdohlavost nasmeroval trochu rozumnejsim smerom tak tu mozno za par rokov rozpravas ake si si kupil nove auto, japonca strednej triedy s atmosferickym motorom, za 20 tisic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fúúúha vysoké ciele... Na takéto niečo sa musím najprv zamestnať niekde kde mi dajú viac ako 350... K tomu musím mať nejaké vzdelanie a vedomosti... Tie treba niekde získať... A keďže lenivosť je pohodlnejšia tak som dodiskutoval aj v tejto téme...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nespravne poradie Tomas :)

Musis mat volu, tuzbu chciet nieco dosiahnut ... "nejake" vzdelanie nie je potrebne, ale ano, nie kazdy je sposobily na ucenie sa v tomto, a vlastne v hocakom veku .....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prispel niekto okrem doll? Tapatalk mi to nejak čudne ukazuje že je príspevok od chlapeczjuhu o tej vysokej v 39 potom doll tieto vidím ale medzitým ukazuje ďalšie príspevky ako prázdne.

 

Skombinujme si 2 veci. Ťažko mi ide učenie ale na porovnanie aké tam je učivo ak porovnáme s učňovkou? Je tam viac alebo ťažššie? A peniaze? Za externé sa platí takže aj zarobiť na to treba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neprispel, len Tomáš je medzi ich príspevkami.

 

Skombinujme si 2 veci. Ťažko mi ide učenie ale na porovnanie aké tam je učivo ak porovnáme s učňovkou? Je tam viac alebo ťažššie? A peniaze? Za externé sa platí takže aj zarobiť na to treba.

 

Tomáš, neskombinujeme.
to  ty neustále básniš o vysokej škole, o tom, že musíš mať VŠ  ... a všetci ostatní ťa presviedčame, že nie, nemusíš,

 

a že keďže neustále dokola hovoríš, že ti ide učenie ťažšie a ťažko, že zabudni na vysokú školu. jednoducho zabudni.

obávam sa, že si teraz trochu zavtipkoval, keď si porovnal ťažkosť a množstvo učiva na učňovke a na vysokej škole ... bol to humor, však? :)

ajaj.
keď to nebol humor, tak nemáš ani predstavu, čo VŠ je, a odpoveď je áno:

 

medzi učňovkou a VŠ je hodne veľký rozdiel aj v spôsobe učenia, kvantite, kvalite, aj v hodnotení, aj prípravných prácach, prednáškach, naštudovaných knihách mnohých naraz a niekoľkostostranových, aj prečítanej literatúre, aj v písomných prácach, aj skúškach, ... a ešte v kdečom ....

a vo všetkom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, prestaň už konečne riešiť VŠ, sám dobre vieš že to nedáš. však ani len ten C-čkový vodičák nie si ochotný dať, a to je v porovnaní s VŠ v podstate len taká selanka.

 

chceš lepšiu prácu + plat? je na to recept, ktorý má spoľahlivo odskúšaný kopec ľudí tu na fóre, a aj pár ľudí ktorých poznám osobne. recept je celkom jednoduchý: stačí sa snažiť byť čo najlepší v práci ktorú robíš, a nezáleží príliš na tom aká tá práce je. úplne najlepší, je asi nedosiahnuteľný level, ale úrovne: veľmi dobrý až sakramentsky dobrý, zvyčajne stačia k tomu že je človek pre zamestnávateľa ťažko nahraditeľný. lebo nahraditeľný je každý, ale slabý až priemerne dobrý, sa dá vymeniť zvyčajne bez problému, a s minimálnymi nákladmi. ale, náhrada človeka z kategórie veľmi dobrý až sakramentsky dobrý, zaťažuje zamestnávateľa neúmernými nákladmi, a radšej takému človeku pridá, len aby mu neutiekol...

 

mne osobne táto stratégia funguje už dlhé roky. ako príklad ti môžem uviesť že v bývalej robote som mal po 10 rokoch 3x vyšší plat v porovnaní s nástupným. v terajšej robote mi nástupný plat ponúkli o 50€ vyšší ako som pýtal, počas skúšobnej doby, aj po nej mi pridali po ďalších 40, a momentálne som s platom zhruba o necelých 300 vyššie oproti nástupnému platu /všetky sumy sú samozrejme v hrubom/. a ide to aj bez VŠ, ako môžeš vidieť na mojom príklade...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u niekoho platí Škola základ života" a u iného že "Remeslo má zlaté dno" - alebo že "Komu sa nelení, tomu sa zelení".

Že bez práce nie sú koláče, je lož, lebo je dosť zlodejov, ktorí si nakradli alebo podvopdmi získali majetky a teraz sú z nich frajeri, ktorí chcú iným hovoriť, čo a ako a kedy majú robiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a aby sme to mali komplet, tak su zamestnania, kde sa mozes aj rozkrajat, mozes byt setsakra najlepsi a budes mat rovnaky plat ako kolega odvedla (teoreticky to riesi tzv. nenarokovatelna zlozka mzdy =  osobne ohodnotenie; ale ak na to nie su peniaze v rozpocte, tak cez to "nejde vlak")

 

existuju totiz tabulky, ktore nepustia (vid platy vo verejnej sprave, kam patria napriklad ucitelia, pracovnici okresneho uradu, muzea/galerie/kniznice, tety za prepazkou na urade prace atd.)

tieto platy su spravidla hlboko pod priemerom mzdy v narodnom hospodarstve, napriklad VS vzdelany odborny pracovnik po 25 rokoch praxe 660,- v hrubom, tiez VS vzdelany ale zaradeny nizsie, pretoze na danu poziciu nie je predpisana VS ma o 100,- menej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pôvodne som už nechcel na teba reagovať, ale keď čítam tie tvoje dristy, tak musím škrípať zubami, lebo toľko dementností čo ty si schopný vyplodniť v jednom príspevku, to by nevyplodnil celý psychiatrický ústav

 

Za socíku stačila učňovka a človek to robil aj celý život ten odbor a 30 rokov boli rovnaké technológie od toho istého stroja kde začínala išla aj do dôchodku

 

Za socíku ti stačila učňovka preto, lebo kto čo vyštudoval, tam sa zašil a pracoval celý život. Ľudia zapustili korene a málokto chcel niečo meniť a často nebola ani možnosť. S učňovkou si automaticky išiel do výroby a bolo vybavené.

 

Vrátnik nepotreboval SBS preukaz a vtedy vlastne nebola potrebná ani SBS-ka všetko mali pod palcom policajti. Keď niekto kradol v obchode zavolala sa polícia a bolo vyriešené.

 

SBS preukaz potrebuješ kvôli zákonu o SBS, to je proste výsledok evolúcie, kedysi ani na auto si nepotreboval vodičák. Keď budeš kradnúť v obchode, tak SBS ťa chytí a zavolá na teba políciu. Najprv dostaneš pokutu, ak budeš kradnúť znovu, tak ideš natvrdo do basy, tak neviem čo tu vypisuješ o polícii, keď to doteraz funguje tak ako to fungovalo aj predtým.

 

Tým pádom na to boli aj 30 rokov v obehu diely lebo všetko na všetko pasovalo... Však ten socík bol dokonalý režim tak nechápem prečo na neho tolkí nadávajú.

 

Ty si žil v tom "socíku", keď vieš ako to bolo so súčiastkami? Spýtaj sa fotra, ale preventívne sa hneď uhni, aby ti stena nedala druhú.

 

Ja sa ani nedivím, že si v takých hovnách akých si, lebo tie tvoje predpotopné názory by neohúrili ani podpriemerne vyvinutého adolescenta.

 

 

Fúúúha vysoké ciele... Na takéto niečo sa musím najprv zamestnať niekde kde mi dajú viac ako 350... K tomu musím mať nejaké vzdelanie a vedomosti... Tie treba niekde získať... A keďže lenivosť je pohodlnejšia tak som dodiskutoval aj v tejto téme...

 

Konečne si sám na to prišiel, kam právom patríš.

 

 

chceš lepšiu prácu + plat? je na to recept, ktorý má spoľahlivo odskúšaný kopec ľudí tu na fóre, a aj pár ľudí ktorých poznám osobne. recept je celkom jednoduchý: stačí sa snažiť byť čo najlepší v práci ktorú robíš, a nezáleží príliš na tom aká tá práce je.

 

Presne, sesternica sa po maturite na OA zamestnala na okresnom súde ako obyčajná pisárka. Pokiaľ viem, nikdy nemala iné zamestnanie, takže je tam asi 18 rokov. Ako tam pracovala, vŕtala do toho čoraz viac, súbežne si spravila VŠ (keďže normy a stanovy to vyžadovali) a dnes? Pracuje tam ako riaditeľka.

 

Bratanec mal dokonca len učňovku s maturitou, ale išiel na nejakú VŠ, potom sa zamestnal ako kriminalista u polícii. V Trenčíne to dotiahol na nejakú vedúcu pozíciu, myslím, že zástupca Krajského riaditeľstva, a dnes? V Blatisrave pracuje priamo na ministerstve vnútra, tiež nejaká vyššia pozícia, konkrétne teraz už neviem, dlho sme nehodili reč. Tiež je to jeho jediné zamestnanie v obore, na ktorom je už takmer 25 rokov.

 

Len tu na tomto fóre si jeden hotentot myslí, že keď ho 20 krát vyhodia z pätnástich zamestnaní a on si ledva spraví nejakú vysokú školu, ani nevie akú, tak sa o neho firmy pobijú, aby mu mohli variť kávu a platiť dvetisíc mesačne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne, sesternica sa po maturite na OA zamestnala na okresnom súde ako obyčajná pisárka. Pokiaľ viem, nikdy nemala iné zamestnanie, takže je tam asi 18 rokov. Ako tam pracovala, vŕtala do toho čoraz viac, súbežne si spravila VŠ (keďže normy a stanovy to vyžadovali) a dnes? Pracuje tam ako riaditeľka.

To je všetko pekné ale vieš si to isté predtsaviť aj u mňa? Teraz niekto písal koľko tam je skriptov a všetkého učenia že oproti učňovke je to iný svet ktorý by som ja nedal. Takže ako? Nemám šancu. To som chcel aj ja že popri práci to spravím ale ako to utiahnem keď ani nemám istotu kedy ma zase vyhodia... Vkuse splácam svoje 20 eurové dlhy. Nemám stabilné zamestnanie a robilo mi problémy aj učivo z SOU... Tak ako mám na sebe pracovať keď na to nemám? Príklad okolo 700 stojí školský rok na štátnej vysokej škole, popri tom treba dochádzať, investovať do skriptov, kopírovať, požičiavať, zháňať... Čo ja som 700€ dokopy naraz nemal nikdy v živote...

 

Zo srandy som zavolal na infolinku providentu keď bežala reklama že vianočné pôžičky a že si požičiam na nejaký kurz napríklad toho vodičáku C alebo školné na 3 roky na bakalára... Keď tá pani začala menovať podmienky že výplatné pásky za posledných 6 mesiacov, pracovnú zmluvu, kontakt na zamestnávateľa, potvrdenie o nehnuteľnosti ak nemám svoje tak od rodičov ktorý by ručili tou nehnuteľnosťou... To je bez šance. Takže si hneď zoberme to že ja vlastne na tie rekvalifikačné kurzy ani nemám peniaze. A na úrade práce mi ich spravia za štátne len v prípade ak budem nezamestnaný takže ako pracujúci nemám šancu sa rekvalifikovať. Ešte aj ten VZV stojí okolo 200€ a pre mňa je aj taká suma problém.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, neviem si to predstaviť u teba, pretože tvoja mentalita je o tom, že by si chcel všetko a za nič. Nevieš sa nič naučiť, nevieš sa nikde zaučiť, pre pracovný trh si takmer nepoužiteľný. A hučíme to tu do teba asi pol roka a ty stále nevieš pochopiť ani takúto základnú vec, tak potom ako by si chcel chápať vysokoškolské učivo?
 

Ale pozor priemerná mzda neznamená minimálna mzda. Napríklad aj teraz je priemerná mzda okolo 700 ale takú sumu som na páske nikdy nevidel ani ja ani kolegovia či už pracujúci v supermarkete, technických službách, na pumpe, vo fabrike pri páse, sanitári v nemecnici, pomocný robotníci na stavbe, upratovači ISS, operátori v sklade, atď atď atď.


Nemusíš mi vysvetľovať, že priemerná mzda neznamená minimálna mzda, ja viem o čom som písal.
 

Nemôže byť každý informatik a riaditeľ J&T nech dajú tú priemernú mzdu na také pozície kde sa ja reálne môžem dostať. Darmo bude aj 2000 priemerná mzda keď minimálku nezvýšia. Preto mňa zaujíma koľko je minimálna mzda nie to koľko môže zarobiť človek ktorý vie veci ktoré ja nikdy vedieť nebudem.


Ja len stále nechápem tvojej "filozofii", prečo stále vyplakávaš, že chceš zarábať viac, keď sám pripúšťaš, že jednoducho na to nemáš a ani mať nebudeš.
 

Však to že nejaké programy pre chudobných, podporiť chránené dielne, vytvoriť tie charitatívne stanice aké už aj z časti fungujú že majetnejší odovzdajú nepotrebné oblečenie, elektoniku a chudobní si môžu zobrať.


Chránené dielne sú pre telesne postihnutých, charitatívne 'stanice' pre chudobných z objektívnych dôvodov. Ty máš 34, si v najlepšom produktívnom veku a pokým viem, kripel nie si. Do terajšej situácie si sa dostal len a len vlastnými "zásluhami". Tak čo stále riešiš?
 

Nejaké zľavy pre nízkopríjmové skupiny a tak. Ako som spomínal tie zľavy pre dôchodcov tak by sa celoplošne zaviedlo že každý kto má príjem pod 400 by mal nárok a kto má nad 400 by nemal nárok.


Na základe čoho by si ty chcel zľavy? Že zarábaš málo? Ale to je tvoj problém, že nie si schopný sa uplatniť v profesii, kde by si zarábal viac. Ty chceš byť odmeňovaný za to, že nie si schopný sa nikde uplatniť? A za takéto názory ti ešte nikto nedal po papuli?
 

Ide o ľudí ktorých si nedokážu zabezpečiť dostatočný príjem a tak sú odkázaní na pomoc druhým.


Obávam sa, že v tomto ti nikto nepomôže. To, že si lenivé nemehlo nie je dostatočný argument na to, aby ti niekto pomáhal. Vyplakávaš na nesprávnom hrobe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ide o to ze ta suma je extremne malo. Ja viem ze nic neviem a preto sa neviem uplatnit. Ale sam vidis v teme o financiach mi viaceri povedali ze moj prijem je maly. Takze aj vacsina uznava ze je to mala suma a treba sa stale obmedzovat tak kolki z vas by boli takto spokojni? Ani jeden! To je presne to ze vodu kaze vino pije. Hovorite mi ako si mam odriekat aby som z toho vyzil, ako si nezasluzim pridat ale sami by ste tolko zarabat nechceli ani jeden!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím murder, že si to napísal dostatočne výstižne, bohužiaľ mám obavu či to on pochopí.

 

 

Ide o to ze ta suma je extremne malo. Ja viem ze nic neviem a preto sa neviem uplatnit. Ale sam vidis v teme o financiach mi viaceri povedali ze moj prijem je maly.

 

Tak si to zoberme z dvoch uhlov pohľadu.

 

Na jednej strane je pravda, že výplata asi 320€ v čistom je málo. Preto si zhodnotím priority, kam na čo peniaze dávam. Ja keď si zrátam svoje nutné základy, tak z 320€ by som myslím, že vedel vyžiť. Žil by som v núdzovom režime, ale dalo by sa to. Samozrejme, nič by som zrejme neušetril, možno pár desaťeur raz za čas, ale to by som si musel odoprieť všetko, čo si dnes doprajem.

 

Problém je, že mám VŠ vzdelanie, síce "len" humanitného smeru, ale myslím, že by som sa uplatnil v štátnej či verejnej správe (ak by sa vyčistili od politických vplyvov, čo sa bohužiaľ asi nestane nikdy), roky pracujem s počítačovou technikou, viem si v počítači vymeniť akýkoľvek hardvér (aj preto stále fungujem na počítači kúpenom v roku 2003, v ktorom som si vymenil už takmer všetko, okrem CPU), ovládam inštalácie a nastavenia webových softvérov (fóra, redakčné systémy), potrebné nastavenia databáz, pracujem s eshopovými systémami (OpenCart, PrestaShop), ovládam grafické programy (Adobe Photoshop) na úpravu fotiek, ovládam programy na profesionálnu úpravu zvukov (Sound Forge), napriek tomu som sa nikdy nepovažoval za "ítečkara". Aj napriek tomu to vynáša, mám kopu známych, čo si pomaly nevedia ani myš vymeniť, či vytvoriť admin konto vo Wordpresse, pre mňa je to otázka chvíľky a za hodinu roboty si viem vypýtať toľko, čo ty máš v SBS za dve zmeny (teda 24 hodín). Preto si myslím, že človek s takýmito znalosťami a skúsenosťami by bol s platom 320€ dosť podhodnotený.

 

Zato ty, ty si iný "level". V životopise máš pracovných pozícií kopu ako na nástenke z úradu práce, nikdy si sa nezdržal viac ako 2 mesiace, v práci boli s tebou problémy, takmer z každého zamestnania ťa vyhodili, lebo si sa nevedel nič naučiť, bol si pomalý - teda pomaly si chápal a pomaly si robil, tak čo s takým "pracovníkom"? Keď nič nevieš, tak aj tých 320€ pre teba je veľa, lebo dostávaš peniaze prakticky za nič. Mne sa to stalo raz v živote, pred rokmi som nastúpil do jednej firmy, ale zistil som, že to bol omyl, po mesiaci sme si podali ruky, dostal som nejakú výplatu, ak si dobre spomínam, tak to bolo ešte v korunách, nejakých 7000 v čistom, takže výrazne menej ako je teraz minimálna mzda, aj som sa trochu hanbil, že som zobral peniaze takmer za nič (ale zas aby som netrepal, niečo som odrobil, ale na inej pozícií, ako sme sa dohodli pred podpisom zmluvy, tam bol kameň úrazu), ale ide o to, že som nemal pocit, že som si tie peniaze zaslúžil. Ty nemáš v sebe ani štipku charakteru. Vieš hovno, robíš hovno a nadávaš, že ti nechcú zaplatiť. Tebe fakt ešte nikto nikdy nedal aspoň facku za takéto reči?

 

Takze aj vacsina uznava ze je to mala suma a treba sa stale obmedzovat tak kolki z vas by boli takto spokojni? Ani jeden! To je presne to ze vodu kaze vino pije. Hovorite mi ako si mam odriekat aby som z toho vyzil, ako si nezasluzim pridat ale sami by ste tolko zarabat nechceli ani jeden!

 

 

Ty si neskutočný tĺk a práve takéto tvoje názory ma vedia vytočiť. Fakt sa divím, že ti ešte niekto nešlahol jednu.

 

Samozrejme, že nikto z nás by nechcel toľko zarábať čo ty. A preto sme sa vzdelávali (nielen v škole), aby sme mali a hlavne vedeli niečo ponúknuť pracovnému trhu. Čo ty vieš ponúknuť, keď na tvojich pozíciách by sa uplatnila aj cvičená opica? Ty si už fakt tak retardovaný, že si to za posledných 10 rokov stále nebol schopný pochopiť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Wau axel nauč ma to aj ja chcem také vedieť že za hodinu zarobiť peniaze za dve zmeny však to by som bol jak pán. Ako sa s tými programami robí? Majú v bazári za 45 pc tower s windowsom 7 s tým by som mohol robiť tie veci ako ty?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A toto je tvoj problem. Nic niesi schopny zacat sam. Co keby si sa to naucil sam? Tipujem, ze axel sa vacsinu toho, co vie naucil sam. Ja tiez niesom informatik vdaka skole, ale vdaka tomu, ze som za kompom presedel dni/tyzdne/mesiace a ucil som sa sam, skusal. Tak co tebe brani stiahnut si tie programy a miesto flakania sa okolo baraku skusat a ucit sa? Nic, len vlastna lenivost.

 

A kludne sa opat oduj a na 2 mesiace zmizni, ze ti nijako nepomozeme....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Wau axel nauč ma to aj ja chcem také vedieť že za hodinu zarobiť peniaze za dve zmeny však to by som bol jak pán. Ako sa s tými programami robí? Majú v bazári za 45 pc tower s windowsom 7 s tým by som mohol robiť tie veci ako ty?

 

ja mám stále pocit že toto je trolling jak sviňa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Wau axel nauč ma to aj ja chcem také vedieť že za hodinu zarobiť peniaze za dve zmeny však to by som bol jak pán.

 

Moje know-how som budoval niekoľko dlhých rokov a často to bolo o "hraní sa", takže pokus-omyl, bez výsledku a tiež som sa doma napočúval, že "len sedím za počítačom". Ale inak to nešlo. Bola to dlhá doba a nevidím dôvod, prečo by som ti mal moje znalosti len tak posunúť za nič. Ale za 150€ na hodinu myslím, že by sme sa mohli eventuálne dohodnúť.

 

Ako sa s tými programami robí?

 

Takúto otázku by som čakal od 10 ročného chlapca, ktorý dostal svoj prvý počítač, aby sa začal spoznávať s IT technológiami, a nie od 34 ročného capa, inak to už vážne vyzerá na ten trolling.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jeeeee chlapeczjuhu ma avatar. Este som ho nevidel az dnes prvyraz. Trolling to nieje toto vsetko napisal sam zivot moje pismenka to len reprodukuju. Vsak na to som sa pytal ze zacat lebo moje znalosti z niektorych oblasti niesu lepsie ako 10 rocnych deti... A tak tiez by takto zacinal moj pribeh ze kupil som si svoj prvy PC v bazari za 45 a zacal som zaklady html, neskor include, cc+ a php... Kedze pocitac je vsestranne vyuzitelny tlacil som dokumenty pre susedov, prepisoval texty, naucil som sa robit s programom na rezirovanie videa a kupil som od fetakov videokameru za dvacku a zacal som tocit svadby a stuzkove potom vyrobil pekne videoalbumy zosekane s fotkami atd. Neskor som si zaviedol internet a zacal som prevadzkovat eshopy a pisat webstranky na zakazku. Neskor som zacal vyrabat aplikacie pre android a neskor pre ios... Potom si ma vsimli v microsofte a ponukli mi poziciu. Z toho platu som zainvestoval do lepsieho PC vybavenia a uz popri praci v MS externe spolupracujem s googlom na mapach kedze ma nehorazne stvalo preco na google earthe stoji orech pred bratovym domom ktory uz je 15 rokov vypileny a preco mi navigacia tvrdila ze vchod do opusteneho JRD je cesta prvej triedy... Takze im robim zaplaty a aktualizacie. Starym babkam z dzedziny pomaham vyplnovat danove priznania a rozne formulare na urady kedze neovladaju ani slovencinu... Nakoniec som si zalozil IT firmu kde som siel pod cenu tym som zlikvidoval konkurenciu. Dnes uz som len konatel Horor Networks s.r.o a robia na mna zamestnamci...

 

A zazvonil budik :-P

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a tu mate zivy priklad co sa mi stalo prave teraz. Ja namiesto upgrade robim downgrade. Pokazim aj to co je pre ineho cloveka rutina. Ide o kachle (game vie) takze zakurit si v kachliach bezna rutina pre niekoho. Nasekame drevo, dame papier, tenke latky, to sa chyti a dame hrubsie tie rozstvrtene so sekerou a kurime. Znie to jednoducho a ja netrvdim ze niesom schopny tento postup urobit ALE bavili sme sa aj o tej stranke veci ze tam zalezi aky je tah v komine, ci je tlakova niz, a taketo veci na ktore ja vplyv nemam... Co sa stalo? Namiesto horenia to len dymi az mi to zadymelo celu miestnost ale riadne ze az oci stipali a dychat sa nedalo musel som vyjst von, otvorit vsetky okna dvere vrata aby sa to vetralo ale kedze neni prievan tak ventilatorom co pouzivame v lete proti horucavam som to vyvetraval von, z budovy dymilo ako keby horelo, ja tam saskujem s ventilatorom... Toto ked uvidi niekto tak co asi povie? Nikomu sa to nestava len Tomasovi. Taketo veci aj ked nesuvisia s naplnou prace ale uz to ukazuje moju neschopnost ze co to je za typka ze nezvladne ani zakurenie v peci? A potom jasne ze som prvy koho prepustia... Ale ja to jednoducho neviem ja za to nemozem jednoducho sa to stalo. Neviem co robia ini ze im sa to nestane...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomuto kúreniu ...
skúsim to jednoducho. naukladáš papier, nie veľmi na silno pokrčený, a suchý papier, suchý novinový papier jemne nakrčený ...
na to pár veľmi tenkých triesok.
zapáliš, a počkáš, čo to spraví ... keď horí pekne a ťahá do komína, môžeš pridať hrubšie drevo . ale nie hneď štvrťku polena, tenšie ... keď stále horí dobre, a osminka či desatinka polena chytí a horí, potom pridaj ďalšiu osminku a potom štvrťku alebo dve ... a dvierka privri, alebo nechaj kúsok pootvorené, podľa toho, ako ťahá.

keď ti papier s prvými tenkými trieskami nehorí poriadne, vracia ti dym, zvyčajne je vonku nízky tlak, vietor, prší, alebo nie je pretiahnutý komín.
tak ho treba pretiahnuť. naukladaj viac novín, mierne nakrčených a suchých ... nech to ten komín pretiahne.

keď je to zlé aj tak -- mal by si nosiť v malej fľaštičke trochu masti, alebo obyčajného oleja ... nie tie strojové smrady, normálny prepálený olej alebo masť z domáceho varenia ... trochu nastriekať na ten papier !! ale opatrne a trochu, nie že podpáliš barák !!  a zvyčajne to pomôže pretiahnuť komín.

 

až potom pokračuj so zakladaním ohňa.

občas ale dymí každému. a kedy tam naposledy chodil kominár? firma musí dávať kontrolovať.  toľko ku kachliam. mmchdom, aké kachle to sú?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov