Skočiť na obsah

Uplatnenie na trhu práce a voľba vhodnej rekvalifikácie


ramon

Odporúčané príspevky

personálnym agentúram je spokojnosť zamestnancov vedľajšia. personálna agentúra nie je normálny zamestnávateľ. v zmysle, ako ho opisuje slimak.

 

mám tu jednu kamarátku a susedu, ktorá robí vo VW už pekných pár rokov cez agentúru /neviem jej meno, agentúr tu funguje na mraky/

občas sa o tom porozprávame, je to trochu zúfalé, to všetko o nich platí, čo ste tu popísali, a zákony sú nastavené tak, ako sú.

a je to otročina. prakticky žiaden dohody neplatia, žiadne zmluvy, každý náklad pre agentúru sa prejaví v znížení príjmu zamestnanca. s personálnymi agentúrami je to u nás zložité.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak neviem presne ako to je - daj nazov nejakej u vas pracovnej agenturi a mozno nieco zistim cez ich vysledovku.

 

Ale oni za zamestnanca dostanu trebars 700 eur  a potom ten zamestnanec dostane v  cistom tristotridsat ako moj. Ale cena prace je patstodvanast, plus tridsat stravne listky .  A dasie naklady.

 

Mam klienta - cigani co pracuju ale oni nechcu mat legalny prijem(proste na legalne peniaze robit nebudu) - nejde to kvoli statu - ten zamestnavatel je nahrany. Kvoli zakonom. Kvoli davkam.

Tak je to rôzne ako aj game písala že tých agentúr je na mraky je jedno či pozrieš nosluš, edymax, je to individuálne lebo ja osobne som mal vo všetkých minimálnu mzdu nástupný v hrobom a gastráče, ale niekde v automobilke dá agentúra aj 600 ale aj to sa snažia robiť tak že kvôli daniam a odvodom píšu na pásku minimálnu mzdu čo aj pošlú na účet takže oficiálne je to XY suma ale ostatné rozdajú na ruku. Presne o to ide že agentúre nezáleží na spokojnosti pracovníka lebo ona je len sprostredkovateľ. Napríklad automobilka ako zamestnávateľ má nejaký firemný sociálny program, dávajú zamestnancom výlety, zľavové kupóny, trinásty plat, ale agentúru to nezaujíma, tá dá fixný plat 12x suma minimálnej mzdy a tým ona splnila všetko čo zo zákona musí a ďalej sa nestará. Jedna a tá istá agentúra má ľudí v automobilke, v elektrotechnike, tlačiarni, logistike takže im je jedno kde človek pracuje, ako pracuje, pre agentúru je človek len stroj na peniaze že firma na jedného nech platí 4€ na hodinu a agentúra dá človeku 2€ a ostatné je zisk agentúry. Naposledy boli pravidlá úradu práce také že človek v evidencii mohol zarobiť maximálne 130€ na papieri aby ešte mal nárok aj na dávky. Preto sa po stavbách robí na čierno. Ja som tiež robil na stavbe ale oficiálne som tam nebol. Odlopatoval som, prišiel majiteľ na fajront rozdal nám výplaty a dovi. Dať to na papier nieje v nikoho záujme lebo vtedy zamestnávateľovi plynú určité povinnosti zo zákonníka práce a zamestnanec by stratil nárok na dávku.

 

personálnym agentúram je spokojnosť zamestnancov vedľajšia. personálna agentúra nie je normálny zamestnávateľ. v zmysle, ako ho opisuje slimak.

 

mám tu jednu kamarátku a susedu, ktorá robí vo VW už pekných pár rokov cez agentúru /neviem jej meno, agentúr tu funguje na mraky/

občas sa o tom porozprávame, je to trochu zúfalé, to všetko o nich platí, čo ste tu popísali, a zákony sú nastavené tak, ako sú.

a je to otročina. prakticky žiaden dohody neplatia, žiadne zmluvy, každý náklad pre agentúru sa prejaví v znížení príjmu zamestnanca. s personálnymi agentúrami je to u nás zložité.

Veľa ľudí aj nadáva že vlastne načo tie agentúry vôbec existujú ale kamoši čo pracujú v zahraničí hovoria že tam to je bežná prax. Agentúra je vlastne niečo ako súkromný úrad práce. Firmy nemusia robiť nábory, nemusia riešiť personálne veci, ale iba podľa potreby si z agentúry objednajú 50 ,,otrokov" a agentúra ich dodá. Keď ich nepotrebujú tak ich vrátia agentúre a tá nech si s nimi robí čo chce ale agentúra zase má kontakty do rôznych firiem a to je jediná ich výhoda že zamestnanec si spraví zmluvu s agentúrou, je zamestnancom agentúry a tá ho len podľa potreby dodá kam treba. Teraz potrebujú 150 ľudí do Lozorna na pol roka, tak ich agentúra pošle. Zakázka skončí podnik ich vysáčkuje ale agentúra im ponúkne alternatívu že môžu ísť do Peugeotu, alebo do Samsungu vždycky ich vie niekam strčiť. To je zase zmysel celej agentúry že človek si nemusí hľadať stále prácu, chodiť po náboroch, ale agentúra rovno umiestní vždy tam kde treba ľudí a firmy zase nemajú starosti že spraviť zmluvu, keď nieje robota tak zase dávať výpovede, platiť odstupné atď. Čo je aj pre firmu výhoda lebo keď aj vo fabrike prepustili operátora čo tam bol 6 rokov, vypracoval sa, už ovládal rôzne pozície za čo sú príplatky podľa interných pravdiel a dostal odstupné cez stotisíc korún, ale keď tam odrobil človek cez agentúru 6 rokov, tak isto sa zaučil na rôzne pozície, ale vždy bol len ,,kontraktný" zamestnanec a tým pádom nedostal ani príplatky za vedomosti ani odstupné a boli aj dosť rozčúlení ale vedúci im povedal že vy ste zamestnanci Edymaxu nie Samsungu takže ako vás vaša firma (teda agentúra) vyplatí nieje naša vec.

 

Čo sa týka toho uplatnenia na trhu práce. U nás na pracáku robia rôzne kurzy na vysokozdvižný vozík, počítačový ECDL kurz, v čechách ešte aj vodičáky na kamión sa dali robiť cez pracák... Takže niekedy sa viac oplatí byť tou takzvanou ,,sockou" lebo teraz nechcem provokovať axela ale fakt keď má človek pracovný pomer nemá šancu, všetky kurzy si musí zaplatiť sám, ani nemá z čoho, nevie ísť na prednášky lebo musí byť v práci... A takto na podpore zase z tých eurofondov na zamestnanosť zadarmo spravia kurzy, máš aj kedy chodiť, však aj ja som SBS kurz robil cez pracák ešte kedysi dávno a využil som ho len trikrát lebo väčšinou som pracoval v iných oblastiach. Takže vlastne zamestnaný človek je najviac znevýhodnený vo všetkom. Som aj rozmýšľal že sa náročky hodím na podporu a zapíšem sa na rekvalifikačné kurzy lebo takto ich ani nemám z čoho zaplatiť keďže výplaty sú také aké sú, potom stále sa prosíkať kolegom nech mi vymenia smenu keď idem na školenie atď.

 

K tým odvodom a daniam. Aj brat je tak zamestnaný že na páske má 450 v hrubom z čoho spravia odvody, na účet posielajú čisté mzdu z tých 450 brutta, lebo úrady vedia skontrolovať transakcie, výsku oficiálne odvedeného ale tých zvyšných 1800 dostane v kancelárii tak že to nikto nevidí. A zase to robia rozumne kapitalisti lebo keby napísali človeku reálnu 2000 eurovú hrubú mzdu tak z toho robia aj dane a odvody a nech dajme tomu jeden šofér vyprodukuje firme 2500 a firma má náklady na neho 2000 tak firme zostane 500 ale takto firma má náklady len 500 na zamestnanca niečo mu dá na ruku a firme už neostane len 500 ale dajme tomu 700-800 a keď majú cez 40 zamestnancov tak to je už pekný balík.

 

A jeden taký maličký bonuštek je aj to že sa doma nemusí žene priznať že koľko presne zarobí!  :zubiska:

Podľa papierov (pásky a výpisov z banky) si to nemá ako zistiť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Naposledy boli pravidlá úradu práce také že človek v evidencii mohol zarobiť maximálne 130€ na papieri aby ešte mal nárok aj na dávky. Preto sa po stavbách robí na čierno. Ja som tiež robil na stavbe ale oficiálne som tam nebol. Odlopatoval som, prišiel majiteľ na fajront rozdal nám výplaty a dovi. Dať to na papier nieje v nikoho záujme lebo vtedy zamestnávateľovi plynú určité povinnosti zo zákonníka práce a zamestnanec by stratil nárok na dávku.

 

 

Ak su cierne(nezdanene - nepriznane) prijmy mozu byt aj cierne vyplaty. Nepotrebujes ani mzdara. Zamestnavatel ale nema v zaujme mat ludi na cierno - mozu byt vysoke pokuty - tam je problem tych 130€(priklad viem ze vy ako okres ste oproti Revucej tri krat vacsi ale na davkach mate jednu desatinu). Pri tebe to riskli. Ti niesi clovek co vie zamestnavatelovi priniest uzitok nie to zisk.  Preto ta kopu do zadku.

Ja tiez firme nevyrabam zisk - len naklady tak isto ako straznik. Zabranuje stratam.

 

Zabranujem stratam na daniach.  Na druhej strane su kontrolori statu. Co chcu ,ci by mali vybrat dodanit,skontrolovat co najviac a co najpoctivejsie - aby stat mal viac. Je to ich praca. Su menej plateni. A maju za sebou tych janosikov s alobalom - kto normalny ma ambiciu pracovat pre nich.  Ci by som presiel na ich stranu? - nie(nemohol by som to robit). Kto by robil pod financny sefom policie -co daval jedenast tisic eur clenske. Co vyhadzuju slusnych fizlou - co po niecom realnom idu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To poznám. U nás sú policajti, colná správa, daňováci, podnikatelia a mafiáni jedna banda. Spolu chodia hrávať golf tak si zamestnávateľ môže robiť čo chce... Kto by mu dal pokutu keď majiteľ firmy a šéf daňového úradu chodia spolu hrávať golf? Preto bude korupcia vždy a všade lebo v spoločenskom postavení patria všetci do smotánky. To by fungovalo jedine vtedy ak by to mali na starosti mimozemšťania... A veľa ľudí nevytvára zisk a majú ešte vyššie mzdy ako ja. Dobré že to spomínaš lebo tá halda úradníkov a učiteľov tiež nevytvárajú žiaden zisk ani HDP ale platy majú vyššie ako ja. Za čo? A ako som spomínal za tých 15 rokov čo som v produktívnom veku som strážnika a sanitára (čo nevytvára zisk) som robil dokopy asi rok... Ostatných 14 rokov mám všetko v priemysle kde som vytváral HDP a tiež som mal minimálnu mzdu takže tu bude inde problém...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  Dobré že to spomínaš lebo tá halda úradníkov a učiteľov tiež nevytvárajú žiaden zisk ani HDP ale platy majú vyššie ako ja. Za čo?

 

no ten , co ucil teba zjavne za nic...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale zase neoháňajte sa vkuse s tým keď som si spravil prču z gréckych dejín podľa videohry... Teraz čo som napísal je všetko pravda a jasné že sa teraz rozčulujú ľudia ako axel, darkman, cizy lebo sú to kapitalisti ktorým sa pošťastilo za to že si popíjajú kávičku v kancli berú ťažké lóve ale keby chodili na fórum aj kolegovia z chudobnej vrstvy ktorí stoja pri páse a makajú na kórejčanov za tri stovky by mi všetci do jedného pritakávali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takto som to nemyslela..ale asi nema zmysel to nejako obsirne vysvetlovat

 

  ľudia ako axel, darkman, cizy lebo sú to kapitalisti ktorým sa pošťastilo za to že si popíjajú kávičku v kancli berú ťažké lóve ....

 

no nehovor..som nevedela, ze az take veci tu o sebe vieme.. :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len ako sa nedaju porovnavat vsetci podnikatelia a ako sa chovaju - ci zamestnavatelia. 

Chalana co u mna robi si vazim. Co mi moze ponuknut  *Tomas? Ma sproste reci, sprostu hlavu - tak mu treba aj vsetkym tym co ho trpia okolo.

 

Inak ja som dal Dvestotisic korun aby som mohol robit - prva vyplata bola 6000. Ale vratilo sa mi relativne rychlo. Rok a pol som robil zadarmo. Tie peniaze boli za kupu podielu vo firme - a v podstate to bola nahrada prijmu toho mojho kolegu -co mal  - proste prisiel o 40 percent prijmov. O nich uz nerozhodoval a boli moje - potom rok a pol sa to kterajsku znasobilo 4 - 5 nasobne.  

 

Aby som mohol robit ja vtedy som dal dvesto tisic - o dva roky za terajsi byt tristotridsat tisic.  A to bola praca vpodstate za minimalnu mzdu - takto tu bolo. Ci dvojnasobok - minimalka bola tritisic sto? Vtedy boli vacsie rozdiely.

 

Chujko z Galanty bude spiritizovat - nech.

 

Este aby bolo jasne mne tych dvestotisic pozicala matka a som jej ich vratil. Este davno pred svadbou a myslim kratko posvatbe - to nemalo stym nic spolocne - som mal splateny aj byt. 

 

Inak narodenie deti - na tom som aj zarobil - na zenijnej materskej. Vtedy to slo.  Ale som sa dozvedel ze dnes aj otec moze ist na matersku.  Zena trebars trebars tridsat dva tyzdnov a potom muz na dvadsat osem tyzdnov - ta ked som ja mal deti mozne nebolo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to si ešte veľa povedal... V Galante vo firmách ako Jasplastik či Samsung sú 380 v hrubom nástupné platy, ale samozrejme sú nejaké nadčasy, príplatky za víkendy, ale ajtak z toho 330 čistého nech má nejaké nadčasy 50 furt má len niečo pod 400 takže žiadna sláva. Pritom sa jedná o fabriky kde pracuje cez 3000 ľudí... A to na plný úväzok! Jedná sa o jednoduché práce či už vo výrobe alebo sklade. Sú nejaké menšie drobné firmy ako Brovedami že sú tam platy okolo 800 ale tam je tak do 200 zamestnancov a väčšinov treba aj niečo vedieť.

 

No a prečo si vlastne nehľadáš robotu v tých firmách kde platia 800?

Teraz čo som napísal je všetko pravda a jasné že sa teraz rozčulujú ľudia ako axel, darkman, cizy lebo sú to kapitalisti ktorým sa pošťastilo za to že si popíjajú kávičku v kancli berú ťažké lóve ale keby chodili na fórum aj kolegovia z chudobnej vrstvy ktorí stoja pri páse a makajú na kórejčanov za tri stovky by mi všetci do jedného pritakávali.

 

Lenže my na rozdiel od teba, sme sa niečo naučili a vedeli sme to zúročiť. To nebolo tak, že sme prišli do firmy, uvarili kávu, sadlli si na riť, vypili, zobrali 800 eur a išli domov. Ja sa nedivím, že všetkým kolegom lezeš na nervy, keď kydáš takéto dristy!

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 a jasné že sa teraz rozčulujú ľudia ako axel, darkman, cizy lebo sú to kapitalisti ktorým sa pošťastilo za to že si popíjajú kávičku v kancli berú ťažké lóve ale keby chodili na fórum aj kolegovia z chudobnej vrstvy ktorí stoja pri páse a makajú na kórejčanov za tri stovky by mi všetci do jedného pritakávali.

 

A aj vies napisat, co robime tych zvysnych 8-10 hodin, ked si v kancli vypijeme tu jednu dve kavicky? :) Ci to je uz jedno, sere Ta, ze mozme tu kavu vypit kedykolvek, ze? ;)

 

Ja nepistim, ze nemam zaplatenu ani minutu nadcasu, a to som pred rokom mala bezne aj sto hodin, a sorry, prepadli. 

Chod vysvetlovat Holandanovi, preco si mu poslal nespravne vyplatu, jeho mesacnu mzdu Ti nebudem ani hovorit, lebo by Ta porazilo. Skus s takym komunikovat o problemoch, skus s Cinancami riesit, kde je 8000 kusov materialu, ktory sme si objednali a surne ho potrebujeme do vyroby, skus robit rozpocty pre firmu na dalsi rok, skus byt diplomat v mene firmy, pricom ty si ten, na ktoreho padnu vsetky krive pohlady ... a milion veci, problemov, ktore tu kazdy z nas denne moze riesit a nestazuje sa.....Aha, zabudla som, to popijanie kavicky to cele isti ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale priatelia, utíšte svoj spravodlivý hnev, prestaňte chrliť oheň a síru, to si nechajte do témy https://www.freespace.sk/tema/5972-tom%C3%A1%C5%A1ove-probl%C3%A9my-s-financiami/strana-3

 

uplatnenie na thu práce nie je o Tomášovej neschopnosti nájsť si prácu, ktorá by uspokojila jeho TÚŽBY

ale či tu nie je dostatok príkladov na to, že v tejto spoločnosti si nevie mnoho ľudí nájsť prácu, ktorá by uspokojila ich POTREBY ?

 

a dosť príkladov na to, čo spomína Tomáš - firmy, kde majitelia ulievajú čo sa dá (aj čo sa nedá) a ich zamestnanci majú minimálnu mzdu a žiadne garancie... napriek tomu, že to nie sú "tomášovia", ale poctivo a ťažko pracujú

a pritom by stačilo, aby (obrazne povedané) si majiteľ kúpil o jedno auto menej

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pritom by stačilo, aby (obrazne povedané) si majiteľ kúpil o jedno auto menej

 

Sorry, ale toto je taký malomeštiacky názor. Majiteľ firmy si kúpil o jedno auto viac preto, lebo ON dostal nápad na podnikateľský plán, ON založil a rozbehol firmu, ON má na starosti chod firmy, ON je zodpovedný za úspešné obchody, ON nesie riziká za neúspech, ON má na starosti všetkú tú byrokraciu, ktorú mu ako polená pod nohy hádže štát a ON platí tým, ktorí prídu "do roboty" odrobia si 8 hodín a po šichte malú voľno.

 

Komu sa nepáči, že majiteľ firmy si dovolil kúpiť o jedno auto viac len "preto" aby tým druhým nepridal o stovečku navyše, tak nech si tiež založí a rozbehne firmu a tiež si bude môcť dovoliť kúpiť o jedno auto viac.

 

Zaujímavé je, a stretávam sa s tým v diskusiách veľmi často, že podnikaniu sa najviac rozumejú tí, ktorí nikdy nepodnikali a určite ani podnikať nikdy nebudú. A presne takýto typ je Tomáš. Má plnú hubu premúdrelých rečí, ale čo všetko majiteľ firmy musí spraviť, aby mal na jeho pár šupov, tak to nevidel ani z rýchlika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... Teraz čo som napísal je všetko pravda a jasné že sa teraz rozčulujú ľudia ako axel, darkman, cizy lebo sú to kapitalisti ktorým sa pošťastilo za to že si popíjajú kávičku v kancli berú ťažké lóve ale keby chodili na fórum aj kolegovia z chudobnej vrstvy ktorí stoja pri páse a makajú na kórejčanov za tri stovky by mi všetci do jedného pritakávali.

 

Omyl Tomáš, nikomu do lona nespadlo NIČ, nikomu sa nič nepošťastilo! To je veľmi nešťastný výraz.Všetci, ktorí majú vysokoškolský diplom sa riadne namakali. Je za tým množstvo stresu, prebdených nocí nad skriptami, veľa zadaní a veľa učenia, následne dokazovania svojich schopností po prijatí do zamestnania, ale ty si schopný šmahom ruky zmiesť všetko toto zo stola. Podceňuješ všetkých ľudí s vysokoškolským diplomom akoby to bolo kúpenie päť kíl zemiakov.

Podceňuješ ich prácu a dokážeš to zaklincovať slovami, že za popíjanie kávičky niekto "berie ťažké lóve".

Že týmto svojim postojom urážaš všetkých okolo seba si asi ani neuvedomuješ. A to mi je to veľmi ľúto.

Ono je to tak, že najľahšie sa kritizuje to, o čom nemáme ani šajn!

 

Máš pravdu, že sú ľudia aj na nižších profesiách s nízkymi platmi, že sú pekári, šoféri, upratovačky, predavačky, že nie všetci majú na to aby študovali, ale v každom zamestnaní ak ľudia poctivo a zodpovedne pracujú väčšinou dostávajú, alebo môžu dostať určité "prilepšenie", alebo majú možnosť "kariérneho" postupu. A každý normálny človek si ľudí ako sú šoféri,  pekári, predavačky, upratovačky váži, pokiaľ si títo ľudia robia svoju prácu zodpovedne.

 

Aj šofér z autobusu má určité prestávky kedy si môže dať kávičku, aj predavačky napríklad v Lidli majú nárok na prestávku kedy si tú kávičku môžu dať, určite nárok na prestávku kedy zješ desiatu a môžeš si dať kávičku más aj ty, takže ... rozdiel je asi len v tom, že pokiaľ človek v kancelárii si kávičku urobí, má ju na stole, do počítači ťuká rôzne údaje, projektant statik počíta a zabúda na svet okolo seba, ekonómka, ktorá robí s peniazmi sa nesnaží rozptyľovať sa vecami okolo seba, káva im úplne vychladne a buď si urobia ďalšiu, alebo vypijú tú studenú. A nie raz sa pracovný čas týmto ľuďom nekončí časom "padla" ako napríklad tebe, ale kmitajú dovtedy, kým to čo urobiť majú neurobia, alebo si nosia prácu domov a sedia, či rozmýšľajú nad tým ďalšie hodiny.  

Ale toto sú veci, ktoré niekto jednoducho nechce vidieť a ani vedieť.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sorry, ale toto je taký malomeštiacky názor. Majiteľ firmy si kúpil o jedno auto viac preto, lebo ON dostal nápad na podnikateľský plán, ON založil a rozbehol firmu, ON má na starosti chod firmy, ON je zodpovedný za úspešné obchody, ON nesie riziká za neúspech, ON má na starosti všetkú tú byrokraciu, ktorú mu ako polená pod nohy hádže štát a ON platí tým, ktorí prídu "do roboty" odrobia si 8 hodín a po šichte malú voľno.

 

Komu sa nepáči, že majiteľ firmy si dovolil kúpiť o jedno auto viac len "preto" aby tým druhým nepridal o stovečku navyše, tak nech si tiež založí a rozbehne firmu a tiež si bude môcť dovoliť kúpiť o jedno auto viac.

ou, dobra definicia malomestiactva... to mas z vlastnej hlavy, alebo si to cital na mestskych zachodoch ?

 

lebo ON dostal tip, ktoru firmu kupit za korunu, ON dostal "stimuly" a danove ulavy, ON si optimalizoval uctovnictvo, ON daval zamestnancovi minimalnu mzdu, ON poslal firmu do likvidacie aby vzapati zalozil novu

takym prd zalezi na rozvoji firmy, ktoru vlastnia, na rozvoji, ktory by mal ist ruka v ruke so spokojnostou zamestnancov

a este jedna poznamka - castokrat tu nejde priamo o majitelov firiem, ale o tych ktori tie firmy riadia (priklad - majitel hotela ani nevie o tom, ze riaditel prepustil polovicu zamestnancov kuchyne, cim vyrazne znizil mzdove naklady, pretoze je to jeho "premiovy" ukazovatel)

 

... ak si to nepochopil, nebavime sa tu o zivnostnikoch, drobnych podnikateloch, "rodinnych" firmach - takych mam okolo seba dost a viem, co musia prekonavat; manzelka tam tiez patri a pekna kopka FO a PO, ktorym uz skoro 25 rokov robi uctovnicku

 

ps - ak by si vsetci zalozili firmy a zacali podnikat, kde by asi zobrali zamestnancov ? :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Omyl Tomáš, nikomu do lona nespadlo NIČ, nikomu sa nič nepošťastilo! To je veľmi nešťastný výraz.Všetci, ktorí majú vysokoškolský diplom sa riadne namakali. Je za tým množstvo stresu, prebdených nocí nad skriptami, veľa zadaní a veľa učenia, následne dokazovania svojich schopností po prijatí do zamestnania, ale ty si schopný šmahom ruky zmiesť všetko toto zo stola. Podceňuješ všetkých ľudí s vysokoškolským diplomom akoby to bolo kúpenie päť kíl zemiakov.

Podceňuješ ich prácu a dokážeš to zaklincovať slovami, že za popíjanie kávičky niekto "berie ťažké lóve".

Že týmto svojim postojom urážaš všetkých okolo seba si asi ani neuvedomuješ. A to mi je to veľmi ľúto.

Ono je to tak, že najľahšie sa kritizuje to, o čom nemáme ani šajn!

 

Máš pravdu, že sú ľudia aj na nižších profesiách s nízkymi platmi, že sú pekári, šoféri, upratovačky, predavačky, že nie všetci majú na to aby študovali, ale v každom zamestnaní ak ľudia poctivo a zodpovedne pracujú väčšinou dostávajú, alebo môžu dostať určité "prilepšenie", alebo majú možnosť "kariérneho" postupu. A každý normálny človek si ľudí ako sú šoféri,  pekári, predavačky, upratovačky váži, pokiaľ si títo ľudia robia svoju prácu zodpovedne.

 

Aj šofér z autobusu má určité prestávky kedy si môže dať kávičku, aj predavačky napríklad v Lidli majú nárok na prestávku kedy si tú kávičku môžu dať, určite nárok na prestávku kedy zješ desiatu a môžeš si dať kávičku más aj ty, takže ... rozdiel je asi len v tom, že pokiaľ človek v kancelárii si kávičku urobí, má ju na stole, do počítači ťuká rôzne údaje, projektant statik počíta a zabúda na svet okolo seba, ekonómka, ktorá robí s peniazmi sa nesnaží rozptyľovať sa vecami okolo seba, káva im úplne vychladne a buď si urobia ďalšiu, alebo vypijú tú studenú. A nie raz sa pracovný čas týmto ľuďom nekončí časom "padla" ako napríklad tebe, ale kmitajú dovtedy, kým to čo urobiť majú neurobia, alebo si nosia prácu domov a sedia, či rozmýšľajú nad tým ďalšie hodiny.  

Ale toto sú veci, ktoré niekto jednoducho nechce vidieť a ani vedieť.

Tomáš

buď taký láskavý, prečítaj si príspevok od secretky x krát, pomaly,  zamysli sa nad sebou, nad svojim prístupom k životu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale zase neoháňajte sa vkuse s tým keď som si spravil prču z gréckych dejín podľa videohry... Teraz čo som napísal je všetko pravda a jasné že sa teraz rozčulujú ľudia ako axel, darkman, cizy lebo sú to kapitalisti ktorým sa pošťastilo za to že si popíjajú kávičku v kancli berú ťažké lóve ale keby chodili na fórum aj kolegovia z chudobnej vrstvy ktorí stoja pri páse a makajú na kórejčanov za tri stovky by mi všetci do jedného pritakávali.

http://www.profesia.sk/praca/avitech/C23793

Pozicie mame stale otvorene, pod aj ty popijat kavicku do kanclu za tazke love.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas sikovny remeselnik zarobi tiez tolko :)    A u nas by si mal  kavu zdarma,  vyhriatu kancelariu, enem trochu stresu.  Ale je pravda ze teba nechcem, nie sme opatrovacia sluzba. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ou, dobra definicia malomestiactva... to mas z vlastnej hlavy, alebo si to cital na mestskych zachodoch ?

 

Prečo reaguješ hneď ako sedlák? :) To že si si ty vybral ako príklad práve nejakých špekulantov je tvoj problém. Ja hovorím o tých, ktorí svoj biznis rozbiehali z vlastnej chuti a vôle, prvé roky len splácali investície a išlo to aj bez koruny a stimulov. Ja sa zase pohybujem medzi takými.

 

 

... ak si to nepochopil, nebavime sa tu o zivnostnikoch, drobnych podnikateloch,

 

A tie veľké firmy sa zrazu vyskytli len tak z ničoho nič? Vieš ako začínalo napr. také Tesco? Jedna pričňa a na nej uložené konzervy.

 

 

ps - ak by si vsetci zalozili firmy a zacali podnikat, kde by asi zobrali zamestnancov ?

 

Sorry, fakt nič v zlom, ale toto je druhá najčastejšia otázka "expertov na podnikanie" :D Aj keby začali podnikať všetci tí, ktorí podnikaniu najviac "rozumejú", tak by zostalo dosť zamestnancov, takže v tomto smere nemám absolútne žiadne obavy. Ináč rozumieš ako funguje sektor služieb, ktorý je pre rozvinuté trhové ekonomiky kľúčový?

http://www.profesia.sk/praca/avitech/C23793

Pozicie mame stale otvorene, pod aj ty popijat kavicku do kanclu za tazke love.

 

No počkaj, ale ty si mu tam dal 4 pozície, on chce tú, kde bude popíjať kávičku za 800 v čistom (ako nástupný stačí toľko).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a prečo si vlastne nehľadáš robotu v tých firmách kde platia 800?

Skúšal som je taká firma v Sládkovičove volá sa Bekaert ani mi neodpovedali na životopis. V Talianskej Brovedami boli NC stroje ale nikto sa nestaral bol som odkázaný sám na seba a ja tomu nerozumiem, keď aj prišiel skúsený majster tak rýchlo to ukazoval že som nestíhal ani sledovať šup šup toto sem toto tak toto hentak a odieišel. Jemu sa to ľahko robí keď sa Tomu rozumie. Nie všetci vieme všetko našlo by sa určite veľa ľudí čo nevie robiť s NC strojmi. V automobilke síce nebolo 800 ale dalo sa rokmi vypracovať ale tam zas tak rýchlo išla linka že som nestíhal. Úkony som urobil bavilo ma doťahovať skrutky imbusákom a zapájať konektory ale to tempo som nestíhal. Keby to šlo trocha pomalšie bolo by OK.

 

ps - ak by si vsetci zalozili firmy a zacali podnikat, kde by asi zobrali zamestnancov ? :D

Však toto hovorím aj ja. V žiadnom štáte ani na západe a vo vyspelích ekonomikách nieje každý majiteľ firmy, lekár, právnik, inžinier, programátor, pilot atď. Aj v najbohatších štátoch sú ľudia čo nemajú nadanie učiť sa a robia upratovačku. A v každej spoločnosti je to vyrovnané všade sú smetiari, pekári, dokladači regálov, baliči, pomocní pracovníci atď. Mne vadí len to že niesu docenený že sa spoločnosť delí na len bohatých a len chudobných. Preto bol socializmus spravodlivejší lebo chudobný mohol mať trocha viac ale bohatému nedovolili aby mal haciendy a 10 jácht... Proste spravodlivosť a rovnosť nie že jeden bude mať pólku sveta a ostatní budú na jeho úkor hladovať. 

 

 

Sorry, fakt nič v zlom, ale toto je druhá najčastejšia otázka "expertov na podnikanie" :D Aj keby začali podnikať všetci tí, ktorí podnikaniu najviac "rozumejú", tak by zostalo dosť zamestnancov, takže v tomto smere nemám absolútne žiadne obavy. Ináč rozumieš ako funguje sektor služieb, ktorý je pre rozvinuté trhové ekonomiky kľúčový?

Tak ako som vyššie písal ako by vyzerala naša republika že teraz všetkých 5.000.000 obyvatelov by mali diplom a boli by šikovní právnici, inžinieri, podnikatelia, programátori... Kto by vynášal odpadky? Kto by predával v Tescu? Kto by stál za výrobnou linkou? To sa tak nedá. Nemôže byť každý jeden človek podnikateľ a inžinier. Tu by zafungovalo len to aby podnikatel nebol taký nenažraný žgrloš a doprial by aj chudobe. Ale tak ako Ady povedal že netvrdím že má žiť ako socka ale prečo nemôže mať trocha menší dom? Prečo nemôže mať o jedno auto menej? Keď druhému stačí felícia a dvojizbový činžák tak podnikateľovi prečo nestačí normálny rodinný dom a dve autá napríklad?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale tak ako Ady povedal že netvrdím že má žiť ako socka ale prečo nemôže mať trocha menší dom? Prečo nemôže mať o jedno auto menej? Keď druhému stačí felícia a dvojizbový činžák tak podnikateľovi prečo nestačí normálny rodinný dom a dve autá napríklad?

Preco by mal? Tvoj proble je ten, ze ty vidis len to co ma clovek dnes, vidis podnikatela co ma velky barak a niekolko aut, ze mu dcera chodi na dostihy, ty vidis mna, prijemny kancel, kavovar a dobry plat, ale uz absolutne ignorujes ako k tomu clovek dosiel. Ten podnikatel neprisiel k svojmu majetku zo dna na den, zacinal v malom a tazko. Je dost mozne ze sa poriadne zadlzil, pracoval 7 dni v tyzdni, dovolenku, PN a ine zamestnanecke vyhody nepoznal. Ale oplatilo sa mu to, a vybudoval nieco a teraz je financne za vodou. Ale to svoje financne za vodou si odmakal a zasluzil. Preco by mal davat niekomu ako si ty? Lemre, ktorej je tazko aj doma rodicom pomoct, co cele dni preflaka za telkou, pre ktoreho je praca len nutne zlo. Preco?

Vrie vo mne krv, ked lemra tvojho kalibru na mna ukazuje prstom, ze pozrite, ake som ja mal stastie. Ano mam talent, to je super, ale talent ti je naprd ho nevyuzijes a nezdokonalujes tvrdou pracou. Ja som sa na toto miesto nedostal stastim, ale tvrdou pracou. A ver mi, ze niektore veci na ceste ( napr. riesit skolske zadania do svitania) ma rozhodne nebavili.

 

Nie, nemoze byt kazdy Ing, Mudr, Judr, Mgr.... poznam par ludi co maju problem ucit sa a nikto z nich nepobera minimalnu mzdu (ani z daleka), a vies preco? Pretoze im robota nikdy nesmrdela.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo reaguješ hneď ako sedlák? :)

 

A tie veľké firmy sa zrazu vyskytli len tak z ničoho nič? Vieš ako začínalo napr. také Tesco? Jedna pričňa a na nej uložené konzervy.

 

Sorry, fakt nič v zlom, ale toto je druhá najčastejšia otázka "expertov na podnikanie" :D Aj keby začali podnikať všetci tí, ktorí podnikaniu najviac "rozumejú", tak by zostalo dosť zamestnancov, takže v tomto smere nemám absolútne žiadne obavy.

1. aky pozicaj, taky vrat

2. vies ako zacinalo J&T so svojou pravnuckou (ktora je zaroven aj manzelkou) TMR ? ale vobec nemusime chodit az tak vysoko medzi firmy, ktore maju vplyv na chod statu (sic!) a Meciarovych pohrobkov

3. co myslis, preco som tam dal ten emotikon ? sice sa na "podnikanie" pozeram zvonku, ale o to lepsi mam z odstupu pohlad a blby nie som ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skúšal som je taká firma v Sládkovičove volá sa Bekaert ani mi neodpovedali na životopis. V Talianskej Brovedami boli NC stroje ale nikto sa nestaral bol som odkázaný sám na seba a ja tomu nerozumiem, keď aj prišiel skúsený majster tak rýchlo to ukazoval že som nestíhal ani sledovať šup šup toto sem toto tak toto hentak a odieišel. Jemu sa to ľahko robí keď sa Tomu rozumie. Nie všetci vieme všetko našlo by sa určite veľa ľudí čo nevie robiť s NC strojmi. V automobilke síce nebolo 800 ale dalo sa rokmi vypracovať ale tam zas tak rýchlo išla linka že som nestíhal. Úkony som urobil bavilo ma doťahovať skrutky imbusákom a zapájať konektory ale to tempo som nestíhal. Keby to šlo trocha pomalšie bolo by OK.

 

Takže jedna firma ti neodpovedala na životopis (to je bežná vec, keď firma potrebuje zaplniť pár miest a príde jej 500 životopisov, tak dobrú polovicu ani nečítajú a to som optimista, tak nefňukaj, mne tu tiež ležia desiatky životopisov, na ktoré mi nikdy nikto neodpovedal), v druhej si nepochopil ovládanie NC stroja (načo si sa potom na takú pozíciu hlásil?). Ano majstrovi sa ľahko robí keď sa tomu rozumie a preto je majster a ty čo tomu nerozumieš preto si na ulici. On sa majstrom nestal preto lebo mu tak veľmi chutia kinderčokoládoví mikuláši. No a v automobilke si nestíhal. Ale to nie je problém firmy, ale tvoj. Ty keby si mal firmu (ehm) ty by si s takým zamestnancom nevyrazil dvere?

 

Takže nevieš, nestíhaš a pindáš, že ti nedajú zaplatiť. Choď do kúpelne postav sa pred zrkadlo a daj si facku. A pre istotu dve, načo máš dve ruky (aj keď obe sú ľavé).

 

Však toto hovorím aj ja. V žiadnom štáte ani na západe a vo vyspelích ekonomikách nieje každý majiteľ firmy, lekár, právnik, inžinier, programátor, pilot atď. Aj v najbohatších štátoch sú ľudia čo nemajú nadanie učiť sa a robia upratovačku. A v každej spoločnosti je to vyrovnané všade sú smetiari, pekári, dokladači regálov, baliči, pomocní pracovníci atď. Mne vadí len to že niesu docenený že sa spoločnosť delí na len bohatých a len chudobných.

 

Ano je to tak ako píšeš. Niekto je schopný sa stať strojným inžinierom, lekárom, jadrovým fyzikom a niekto má len na to, aby vynášal odpadky. Ale ten strojný inžinier, lekár a jadrový fyzik sa na tie pozície dostali vlastnou zásluhou a oni nemôžu za to, že ten smetiar nič viac nedokázal. A ty chceš, aby boli bohatí rovnako? Prečo? To by potom každý chcel vynášať odpadky. Daj si ďalšie dve facky, ak ešte stojíš pred tým zrkadlom.

 

Preto bol socializmus spravodlivejší lebo chudobný mohol mať trocha viac ale bohatému nedovolili aby mal haciendy a 10 jácht... Proste spravodlivosť a rovnosť nie že jeden bude mať pólku sveta a ostatní budú na jeho úkor hladovať.

 

Píšeš totálne blbosti, až to dverami trieska. V socializme boli chudobní takmer všetci. Len ľudia si zvykli na ten "štandard", že mlieko bolo za 2 koruny a "každý mal robotu" (to sme už preberali, nebudem sa opkovať, ako to bolo s tými "robotami"). Kto mal farebný televízor alebo dokonca videorekordér či satelit, tak to bol luxus, ktorý sa nevidel bežne u každého. Na autá sa čakalo v poradovníkoch, ale to ty asi nepoznáš, keď môj foter stál 4 dni v rade, aby sa dostal k novej Škode Favorit 135L. Toto bol ten tvoj zlatý socializmus za ktorým ty a tebe podobné socky vyplakávate.

 

A potom prišla zmena, prišiel tak "nenávidený" kapitalizmus, pretože ten otvoril nové možnosti, luxusný tovar sa stal bežným a tí čo si vedeli zarobiť, tak pre nich sa tento tovar stal dostupnejším. Len tie socky, ktoré boli zvynuté, že sa štát o nich postaral aj keď hovno robili (nevedeli, nerozumeli, nestíhali), sa nedokázali prispôsobiť a jediné na čo sa zmôžu je to, že vyplakávajú ako ich nikto nechce zaplatiť.

 

Tu by zafungovalo len to aby podnikatel nebol taký nenažraný žgrloš a doprial by aj chudobe.

 

Ale vysvetli mi konečne ty hovado, aký dôvod má mať ten podnikateľ, čo si vlastnými silami vybudoval biznis, aby doprial chudobe? Ak dopraje, tak to robí čisto z vlastnej vôle, to nie je jeho povinosť. Ak by si ty zarobil veľa peňazí, tak by si ich išiel porozdávať lemrám ako si ty?

 

Keby si mal takého zamestnanca ako ty, čo nevie a nestíha, z ktorého nemá žiadny prospech, žiadny úžitok, ty by si mu doprial viac? Odpovedz na otázku.

 

Ale tak ako Ady povedal že netvrdím že má žiť ako socka ale prečo nemôže mať trocha menší dom? Prečo nemôže mať o jedno auto menej?

 

A prečo by mal mať? Len preto, že ty si neschopný mať väčší? Alebo si neschopný aj zimné gumy si za vlastné kúpiť?

 

 

1. aky pozicaj, taky vrat

2. vies ako zacinalo J&T so svojou pravnuckou (ktora je zaroven aj manzelkou) TMR ? ale vobec nemusime chodit az tak vysoko medzi firmy, ktore maju vplyv na chod statu (sic!) a Meciarovych pohrobkov

3. co myslis, preco som tam dal ten emotikon ? sice sa na "podnikanie" pozeram zvonku, ale o to lepsi mam z odstupu pohlad a blby nie som ;)

  1. Musíš uznať, že na tú duchaplnosť sa inak zareagovať nedalo.
  2. O mafiu sa nezaujímam. nebyť zmeny režimu tak mnohí tzv. veľkopodnikatelia by sa k majetkom nikdy nedostali. Ale to je o inom.
  3. Začni sa pozerať zvnútra a mnohé pochopíš. Miestami reaguješ ako ten galantský nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu. Vidíte iba to, čo má podnikateľ. Ale nevidíte ako to dosiahol. A čo je najhoršie, toho galantského nositeľa Nobelovej ceny to ani nezaujíma. Hlavne, že podnikateľovi závidí väčší dom a že má o auto viac.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov