Jump to content

Ako preinštalovať Windows

dianka
 Share

Recommended Posts

V zásade sa s vami súhlasím, až na jednu výnimku:.

ovládače periférnych zariadení sú nainštalované na pevnom disku

a preto musía byť tiež skopírované do RAM

To je sice pravda, ale skopirovanie ovladacu do Ram je skutocne len cast inicializacie ovladaca.

Skús spustiť Windows v núdzovom režime, či to tiež spomalí na logu.

spustieni Windows'a v núdzovom režime, nie dáva žiadny efekt

Myslím, že budem musieť nájsť súbor, ktorý iniciuje štart

a v ňom príkaz pre otvorenie obrázku loga Win XP po dobu 25 sekúnd

a potom stačí upraviť 25/ 3, a po probléme.

Už snažil som sa ho nájsť, ale bez úspechu  :lol:

Ale aj keby našiel som ho, otázkou však je,

či po tomto edytovaní súboru, budem môcť uložiť zmeny (save) ?

Myslím, že za spomalený štart OS je okrem iného zodpovedná inicializácia sieťového pripojenia. Starší počítač, ktorý mám pripojený k internetu, bootoval v offline režime omnoho rýchlejšie.

... Starší počítač, ktorý mám pripojený k internetu, bootoval v offline režime omnoho rýchlejšie.

Áno, máš pravdu.

Overil som si to bootovanie bez internetu.

"Mŕtvy" čas je iba 10 sekúnd, nie 25 . Je to veľký rozdiel

Načítaní Win XP spomaľuje internet !  ;)

• 3 months later...

Ešte sa vrátim k OP:

Nedávno som dostal do rúk notebook, ktorý sa správal rovnako - zavádzanie OS sa zaseklo na úvodnej obrazovke s logom Windows. Zistil som, že to zavinila jedna z posledných aktualizácii Internet Explorera od MS. Stačilo reštartnúť do núdzového režimu, odinštalovať poslednú aktualizáciu a systém opäť fungoval. (Hádam, že rovnako by poslúžil aj návrat k poslednému bodu obnovy, je to jedna z bezpečnostných featúr novších OS.)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

• Similar Content

• Sniper
      By Sniper
      Mám tu jeden starší notebook, HP 550. Je tam predinštalovaná Vista. Notebook už má niečo za sebou, obyčajne šlape, ale stáva sa, že aj 3-4x denne zatuhne tak natvrdo, že musím notebook vypnúť a znovu zapnúť. Je to otravné, občas mával problémy aj so štartovaním, keď štartuje, tak sa sekne a nechce ísť ďalej. Jedného dňa, keď ani na desiaty pokus nenabehol, tak som sa nasral a päsťou som je... treskol po klávesnici, potom sa rozbehol a štartuje dodnes :D (takže keď vo filmoch niečo začne fungovať až po tom, keď sa do počítača treskne, nie je to mýtus :D).

Riešenie vidím v tom, že by sa naformátoval harddisk a nainštaloval systém nanovo. Ale bohužiaľ nebolo vytvorené žiadne recovery DVD (vraj sa dá vytvoriť iba pri úplne prvom štarte notebooku), v NB sa nachádza disk D, kde sú nejaké recovery súbory, ale žiadny postup na nete nepomohol, hľadal som konkrétne na tento typ HP500, bohužiaľ, tento model ako keby už bol roky odpísaný.

Kradnutý Windows tam nechcem dávať, doma originál mám iba WinXP, ktorý by som tam už aj tak nedal.

Má niekto nápad čo s tým?
    • dead
      By dead
      Dnes Microsoft uvolnil free aktualizaciu na Windows 10, prave som to stiahol a nainstaloval na laptope a stolovom pc, trvalo to asi hodinu. 

Tu su moje skusenosti zhruba po polhodine pouizvania (+/-)

(+) Netreba si robit zalohy, zostali mi vsetky subory v knizniciach, aj vsetok nainstalovany software

(+) Windows 8 som nemal, nepouzival, ani neskusal, teda neviem ci tam boli take vychytavky ako kalendar integrovany v systeme, ktory je mozne synchronizovat s kontom gmail. Teraz som si navyse vsimol, ze sa mi synchronizovalo cele gmail konto, kalendar, posta, kontakty, atd, Pristup je tam priamo z ponuky start -vnimam velmi pozitivne. Ponukalo mi aj synchronizaciu s androidom /subory, fotografie .este som neskusal/

(+) plateny soft, ako Zoner 17, avast atd bezi, netreba sa teda prihlasovat znova do konta, takisto zostali ulozene hesla a zalozky v chrome, takisto bez problemov bezi Steam a vsetky nainstalovane polozky. To potesi, netrebna znovu instalovat hry -radovo desiatky gigabajtov 

(+) prostredie mi pride privetive

(-) zda sa, ze system zerie o nieco viac RAMky, ako predchadzajuci win 7, mozno iba prechodne, este som nerestartoval a nepozeral na spustene aplikacie

(-) zatial nemozem rozbehat avast -konkretne utilitu secure line a tiez mi hlasi, ze firewall je vypnuty a nejde zapnut

a co vy?
    • smiley
      By smiley
      V Denniku-N uverejnili zaujimavu fyzikalnu ulohu:
       ( https://dennikn.sk/163771/dobre-poznate-fyziku-vzlietne-lietadlo-pasu-ktory-sa-pohybuje-rovnakou-rychlostou-opacnym-smerom/ )

Predstavte su Boening 747, ktory je na dopravnom pase dlhom a sirokom ako
      vzletova draha. Dopravny pas je navrhnuty tak, ze presne zodpoveda rychlosti
      kolies lietadla, ale pohybuje sa opacnym smerom. Dokaze lietadlo vzlietnut?

Dobre je, ze na ulohu odpovedal najprv fyzik  doc. RNDr. František Kundracik,
      CSc. z Katedry experimentálnej fyziky Fakulty matematiky, fyziky a informatiky
      Univerzity Komenského v Bratislave, ze NEVZLIETNE.

Nasledne sa k tomu ale vyjadril Odpovedá fyzik Mgr. Martin Scholtz, Ph.D. z
      Ústavu teoretickej fyziky Matematicko-fyzikálnej fakulty Univerzity Karlovej v
      Prahe, ze VZLIETNE.

Co by ste povedali vy, vzlietne alebo nevzlietne? :happyroll:

• 101101
      By 101101
      Ahojte,

potreboval by som poradiť ako a či sa dá opraviť tento problém s HDD.

Predvčerom som resetoval PC, no disk zrejme ešte pracoval, ale nie som si istý či chyba nenastala už predtým.
      Jedná sa o HDD WD Green SATA3 2TB (WDC WD20EARX-00PASB0)

Disk po kompletnom boot-e, po vypnutí PC aj s napájania a opätovnom zapojení, načíta aj v biose zobrazí sa aj vo Windowse ale nedajú sa čítať dáta a pracuje na 100% s občasným časom odozvy cez 2sekundy. Po nejakóm čase (naposledy 54min) to prestane a začne až sa pokúšam disk otvóriť.

Po restarte sa disk nezobrazuje vôbec a ponúka mi to v správe diskov pripojenie a naformátovanie nového. Ja ale potrebujém údaje na aspoň na D:

SATA káble som ešte neskúšal prepojiť. Bojim sa aby som nestratil data na inom disku lebo nemám teraz kabel naviac.
      Neskúšal som ešte botovanie na inom PC.
      Chcem vyskúšať MiniTool ale až ako poslenú šancu.

Ďakujem za každú radu. Ak budete ešte potrebovať nejaké info pošlem.

Teraz mi to napísalo pri otvárani disku "Požiadavka nemôže byť splnená pre chybu na vstupno-výstupnom zariadení"

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy