Skočiť na obsah

Rôzne názory na ezoteriku, ezoterizmus a okultizmus


game

Odporúčané príspevky

prinesie. ale ako som napísala vyššie chce to roky štúdia a praktikovania. a zodpovednosti. ak chceš pomojkať- skús macíka.alebo priateľku- priateľa na telefón.

 

Janka prečo musíš stále zosmiešňovať ľudí.  Je to totálna neúcta k tomu kto tu píše. Ako sa my tu k tebe máme správať slušne, ak ty si neodpustíš osobné narážky. Nikto ti tu nenapísal, čo všetko by si mala skúsiť ty.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak aby som  sa vrátila  k ezoterike.  Dúfam že mňa bude ezoterika ovplyvňovať čo najmenej. Stále som mala dojem, že za ňou sa skrýva aj veľa zlého a teraz sa mi to iba potvrdilo.  naozaj na tom nenachádzam nič čo by som k životu silno potrebovala. Žijem si spokojne aj bez toho. 

Nie som zasvätena vôbec mi to neprekáža dá sa povedať, že mi je to fuk. 

Niečo podobné ako náboženstvo. ak vidím akí su niektorí akože veriaci v skutočnosti, tak ma to od náboženstva vyslovene odrádza.

A takto je to aj v tomto prípade.  

 

asi to také jednoznačné nebude flora...inak by si túto tému na tomto obrovskom fóre ani len nenašla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemusím flora. iba reagujem. dá sa niečo iné?

ako čítam- ďaľšia hovorkyňa- tak sem s tým flóra- čo by som mala skúsiť ja? podľa Teba a trebárs aj podľa skupinky tých,ktorých zastupuješ. vieš ako to chodí- do hlavy človeku inému človeku nevidí.

 

 

 

Reagovať sa dá aj slušne.  Reaguj na to čo ti napísal on. Ako viem, nepísal nič o priateľoch a priateľkách a macíkoch.  ak chceš debatovať tak debatuj bez toho, aby si niekoho zosmiešňovala.

A nepodsúvaj mne čo mám ja napísať.  Ja ti napíšem čo ja uznám za vhodné.  

Keď si to dobre čítala písala som iba toľko, že tebe nik nevraví, čo máš ty skúsiť. Tak že to  nemáš hlúpym a zosmiešňujúcim tónom navrhovať iným. Nič viac a nič menej. 

 

 

 

asi to také jednoznačné nebude flora...inak by si túto tému na tomto obrovskom fóre ani len nenašla.

Prečo? Ja tu môžem čítať a písať v akejkoľvek téme.  Pozerám ako sa ľudia vyjadrujú čo píšu.  Obsah tejto témy je veľmi zaujímavý aj keď vynechám čokoľvek čo sa týka ezoteriky.   

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A/Reagovať sa dá aj slušne. B/Reaguj na to čo ti napísal, on ako viem nepísal nič o priateľoch a priateľkách a macíkoch.  C/ak chceš debatovať tak debatuj bez toho, aby si niekoho zosmiešňovala.  

 

D/Prečo? Ja tu môžem čítať a písať v akejkoľvek téme.  Pozerám ako sa ľudia vyjadrujú čo píšu.  Obsah tejto témy je veľmi zaujímavý aj keď vynechám čokoľvek čo sa týka ezoteriky.   

A/ občas nedá flóra. B/ reagovala som. C/ ja v svojich reakciach nijaké zosmiešňovanie nenachádzam. sú to reakcie adekvátne príspevkom, na ktoré odpovedám. nedostala som nijaké upozornenie od adminov- takže zatiaľ som v norme- a rovnako aj ostatní diskutujúci. D/ jj písať- ak máš o nej dunst. a ak nemáš tak iba čítaš, alebo sa pýtaš. či Ty to máš inak,flóra?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pretože ako som si všimla, na tomto fóre řádia "odborníci" úplne na všetko, schopní sa zapojiť do akejkoľvek témy.

ale to by ostrieľaná fórová diskutérka (ako si svojho času sama seba charakterizovala) nemala vnímať ako negatívum, ale ako výzvu! výzvu na šírenie osvety medzi bandou ignorantov, do ktorej sebakriticky radím aj seba :lol:

a musím uznať že u mňa, aj vďaka tvojim príspevkom, nastal vo vnímaní ezoteriky výrazný posun. ešte donedávna som si rozložením slova ezo-terika odvodil že to bude niečo o cigánovi ktorý robí výkopové práce ("Ezo" volali jedného cigána u nás, Tera je označenie pre zem). ale dnes, najmä vďaka tejto téme, už viem že ezoterika je v podstate odrb na blbých, ktorým si niektorí ľudia dokážu celkom slušne (aj keď asi nie kráľovsky) zarobiť na živobytie, čo je inak celkom fajn, lebo však každý sa musí niečim živiť :thumbsup:

 

neviem či aj toto je ezoterika:

Minulý týždeň oslávila herečka Silvia Šuvadová štyridsiatku. Narodeniny mala v polovici svojho mesačného pobytu v Mystery School v Mount Shasta. Malé mestečko v Kalifornii, asi 600 míľ od Los Angeles, u nás preslávila práve Silvia. Mount Shasta je bývala sopka a mystické miesto. „Často sú nad horou vidieť oblaky nazývané lenticular clouds a hovorí sa, že do vrchu prichádzajú vesmírne lode a oblakmi to dávajú na známosť,“ opísala miesto svojho pobytu.

http://zivot.azet.sk/clanok/13411/silvia-suvadova-aka-je-pravda-o-jej-tehotenstve.html

no dal som si tú námahu a prečítal som si celý článok (v tlačenej verzii), a neoľutoval som :thumbsup: pretože som sa presvedčil že to zrejme nehrá a naozaj jej vypráža, a dozvedel som sa aj také skvosty že slečna hérečka hľadá svoje tretie oko... :zubiska:

pritom každý kto videl nejaký lepší film žánru krimi/akčný, war, western, vie že tretie oko zvyčajne vzniká po použití strelnej zbrane, ale to už dotyčný zase nepotrebuje zvyšné dve ;) 

ale to asi nebude jej prípad, u nej bude tretie oko skôr na tej časti tela na ktorú sa zvyčajne používa papier ktorému kedysi robila reklamu :thumbsup:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale to by ostrieľaná fórová diskutérka (ako si svojho času sama seba charakterizovala) nemala vnímať ako negatívum, ale ako výzvu! výzvu na šírenie osvety medzi bandou ignorantov, do ktorej sebakriticky radím aj seba :lol:

 

tak moment clovek2- Matka Tereza zo mňa nebude a šíriť osvetu ? to je o čom? ak niekto chce byť medzi bandou ignorantov- ok a ako vravel svojho času jeden z mojich životných kaučov - gud lak!

 

Janka....pohoda....takéto stavy a prejavy riešim každý deň....je to tu zaujímavé a aj zábavné .... :zubiska:

 

:gitarista: :smoking:  super! :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 D/ jj písať- ak máš o nej dunst. a ak nemáš tak iba čítaš, alebo sa pýtaš. či Ty to máš inak,flóra?

Samozrejme že to mám tak.  Čítam, píšem, a občas sa aj pýtam, ja na tom nevidím nič zvláštne. Ty áno?  

 

A/ občas nedá flóra.

Dá sa reagovať slušne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak niekto chce byť medzi bandou ignorantov- ok a ako vravel svojho času jeden z mojich životných kaučov - gud lak!

si medzi nami od 25/08/2012, takže OK and Good luck :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozrejme že to mám tak.  Čítam, píšem, a občas sa aj pýtam, ja na tom nevidím nič zvláštne. Ty áno?  

 

Dá sa reagovať slušne. 

 

ok. občas nedá.

 

si medzi nami od 25/08/2012, takže OK and Good luck :thumbsup:

 

no ja som nikoho nenazvala bandou ignorantov- toto oslovenie- asi Tebe známej skupinky ľudí si použil Ty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

no ja som nikoho nenazvala bandou ignorantov- toto oslovenie- asi Tebe známej skupinky ľudí si použil Ty.

áno, pre mňa sú tu (virtuálne) známi takmer všetci aktívni členovia, pomerne veľká časť z nich ešte z PF.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlboký omyl, annie ... :klobuk:

 

 

nechápem, kde si vyčítala nejaký názor o tom, že tu je obmedzené v nejakých témach diskutovať. nie, nie je.

je to dezinformácia, prevrátenie pôvodnej informácie.

 

každá jedna téma je tu na to, a vždy bola, po celých 7 rokov Fóra, aby sa v nej diskutovalo - bez ohľadu na to, či je niekto na danú tému odborník, amatér, záujemca či laik.

 

už neviem, kam to mám ešte napísať, už som to v posledných dvoch dňoch písala kdekade, ale napíšem to aj sem :) :

 

tu sa neuprednostňuje a nezaznáva žiadna téma / súkromný postoj niektorého fórumáka nerovná sa postoju Fóra /

 

každá téma, ktorá ma pisateľa-čitateľa, je pre nejakého čitateľa-pisateľa rovnako dôležitá ako tie druhé

...ak teda každý má možnosť reagovať na to čo uzná za vhodné....prečo bolo deletované čo som napísala..... asi sa riadite ,že vodu kážem a víno pijem....zaujímavé

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...ak teda každý má možnosť reagovať na to čo uzná za vhodné....prečo bolo deletované čo som napísala..... asi sa riadite ,že vodu kážem a víno pijem....zaujímavé

pokial mi je zname, tak moderatorske zasahy sa riesia obvykle presunom do vhodnejsej temy a nie zmazanim

povedane vznesenym jazykom - translokacia; technicky - teleporting ;)

keby to bol vazne, dostanes varovanie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 tie klikahaky nižšie si netreba všímať, neutralizujú zbytkové entity, ak tu nejaké za uplynulé dva dni pôsobili.

יוֹמִים תוֹבִים

hmm.. kabala je vraj ťažký kaliber  :agree:

 

nemyslíš že medzi moderným ivritom, a starovekou hebrejčinou, bude nejaký ten rozdiel?

 

skús na to "čistenie" použiť SAVO, možno bude účinnejšie..  :ahooj:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, aká kabala...

 

myslím, že staroveká hebrejčina tu snáď potrebná nie je- alebo tu vnímaš nejakého démona? :devil:

ešte je kopec ďaľších možností. napríklad žalm 109. v latinčine.

 

vidím, že si v domácich prácach ako doma- nie si tak troška pod papučou ? :eehmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

našťastie tu žiadny démon nie je

keby bol, tak by sa ten chudák uchechtal k smti

videla si film múmia?

bola v ňom taká podarená scénka, so zaháňaním zlej sily pomocou najrôznejších amuletov a zariekaní, povitrhávaných s celej haldy náboženstiev, a pomiešaných piate cez deviate

akosi to nefungovalo.. obávam sa, že by si dopadla rovnako

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to máš z toho, že príliš prežívaš alamo...ale v Múmii- ani pištoľ nezabrala, pomohlo to, že sa démon zničil sám. čo je ostatne úplne najlepší spôsob. čo povieš...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi zo seba budem musieť konečne vymáčknuť čo si o tom skutočne myslím..
lenže to nie je na príspevok do fóra, ale na pár zápisov do blogu
to bude trochu trvať

ten úplne prvý zápis v tejto téme, ten "teológ" čo tam tvrdí že ezoterizmus je nebezpečný pre kresťanskú dušu
a poriadne game rozhodil.. ja poviem že mal tak trochu pravdu
tak trochu.. správne by bolo keby povedal "pre každú dušu"
najsrandovnejšie na ňom bolo, že sa ocitol v pozícii obchodníka s alkoholom a cigaretami, ktorý si sťažuje na to že nejakí zvrátení lotri, predávajú len tak na ulici, malým deťom marišku..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak dám aj ja svoj "rôzny" názor na ezoteriku - z môjho pohľadu je len súborom barličiek pre ľudí, ktorí, ktorí si nevedia dať rady s vlastným životom, lebo realita obyčajného každodenného života ich straší ale na naplnenie ideí (dajme tomu morálnych hodnôt) niektorého z tradičných náboženstiev sú príliš leniví. ezoterika je pre nich taká zlatá stredná cestička, ktorá si berie zo všetkého to, čo sa jej práve hodí, tak, aby sa človek veľmi nespotil, ale zároveň urobil "dojem". a hľa, aké sklamanie! oni sa z nás smejú!  veď počkajte, ja vám ukážem, až ma osvieti!  :angry2:  a osvietenie neprichádza, zázraky sa nedejú a život pretečie pomedzi prsty.

 

to bol môj "rôzny" pohľad na ezoteriku, lebo som si tým prešiel a viem veľmi presne, o čom píšem. a je smutné, že tento príbeh vidím stále znova u iných. a tuším, že reakcie ma ani veľmi neprekvapia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keďže vieš o čom píšeš  sahara, to znamená, že si si prešiel určitým úsekom ezoterickej cesty. prečo si vlastne nepokračoval? väčšinou sa z neúspešných dobyvateľov duchovných tajomstiev stávajú skeptici, alebo  náboženskí fanatici tradičných náboženstiev. Ten prielom z levelu, keď  sa nedejú tie očakávané zázraky do osvietenia totiž býva dosť náročný na psychiku. I telo.

 

je taký otrepaný ezoterický termín- Strážca prahu- je to  archetyp( spôsob vnímania a reagovania )v nás, ktorý sa v istom momente aktivuje a proste človeka ďalej nepustí.

 

A čo sa týka zdravej morálky- v istej fáze ezoterickej cesty morálka prestáva byť témou, ale životným štýlom :)

 

Inak po dosiahnutí toho vyššie spomínaného osvietenia sú hory zasa zelené a drevo do krbu treba opäť naštiepať- ako vraví niektorý z duchovných učiteľov.  o osvietenie totiž vôbec nejde...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kazdy z nas si niecim presiel

ja som to nikdy nenazyval ezoterikou - je smiesne pomenovat slovom, ktore vymysleli ludia to, co ludia nevedia pochopit

a ak to niekto nevie na 100% uchopit, nech to ani neskusa

zial, su jednotlivci, ktori sa tym este aj chvalia :(

 

himbajz, nejako sa mi sem stale pletie slovicko "to"... asi TO stale v sebe mam ;)



ps - odporucam pozriet si film Jar, leto, jesen, zima... jar

najlepsie niekolkokrat za sebou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vieš ako sa to dialo svojho času v Gan Edene D´Ady-  čo Adam nepomenoval - to akoby ani nebolo.

Ezoterika predsa TO slovo nepotrebuje- ale keď už tu je...prečo ho nepoužiť.

 

jj, každý sme si niečím prešiel...niekto zas, a zas a zas dokola...a niekomu stačí raz.

 

 

.

a ak to niekto nevie na 100% uchopit, nech to ani neskusa

 

práve naopak-skúšať treba :) raz sa to podarí. ako mnohé v živote.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov