Skočiť na obsah

Rôzne názory na ezoteriku, ezoterizmus a okultizmus


game

Odporúčané príspevky

hm..

ja momentálne riešim ťažkú dilemu..

predstavte si pomyselný experiment

ulica plná ľudí, chodia si za svojím, takmer nič okolo seba nevnímajú

položme na tú ulicu, malú čiernu krabičku s malím červeným tlačítkom

nič moc sa nezmení.. väčšina ľudí bude ďapej chodiť okolo, a nebude jej venovať žiadnu pozornosť..

teraz pozor.. umiestnime nad tlačítko, veľký plagát s nápisom

"kto toto tlačítko stlačí, spôsobí koniec sveta..."

alebo, aby to bolo adresnejšie

"kto toto tlačítko stlačí, ten ZHEBNE..."

čo sa začne diať???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si myslím.. že dávať tam akýkoľvek nápis, je totálny nerozum..

 

hm.. a to podobenstvo o hadovy strome a ovocí..

začínam mať dojem že Boh by musel vyslovene chcieť, aby s neho ochutnali, a nenašiel lepší spôsob, ako ich k tomu dokopať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Jsem přesvědčena, že za to můžeme právě my! My, co si říkáme “duchovní a esoterici”! Zkuste se někdy podívat objektivně třeba na nějaké ty “duchovní” webovky nebo na FB, kde si o těchto věcech povídáte. Každé druhé slovo je “veliké”. Všude je “Láska” (Pokud možno s velkým L), samé “děkuji ti, odpouštím ti…miluji tě…” samé filozofické a hluboké myšlenky. Tohle když spatří jakýkoli realista, minimálně se vyděsí. Dokonce si myslím, že mu to celou jeho snahu po pochopení těchto věcí dokáže pěkně znechutit. Ne proto, že by byl málo citlivý, ale on žije ve světě, kde se tahle slova říkají, až když je opravdu cítí a až pak pro něj mají hodnotu. Můžete namítnout, že i vy to tak skutečně cítíte, ale pak není třeba o tom mluvit. Stačí vnímat, no ne? Proč to stále vykřikovat? Pokud se někdo cítí být tím vším opravdu naplněný, může to přece prostě žít! Nemusí o tom mluvit nebo psát na FB! Mám naopak zkušenost, že dokud o něčem člověk pořád mluví, dělá to proto, aby si to ještě sám v sobě porovnal. Mám-li něco jasné, nemluvím o tom, žiju to. A k tomu už nepotřebuju veliká slova.

copy & past: http://www.2012rok.sk/wp/psychologia/16239-tou-brzdou-jsou-ezoterici

orig.zdroj: http://www.tetakaterina.cz/index/1296-tou-brzdou-jsou-ezoterici-.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj,a tak  budeme mlčať a vyžarovať...namasté... :moslim:

 

D´Ady nečítaj také šunty...to radšej dôjdi na Tarot :)

 

na jednu stránku kde sa píše o niečom duchovnom, vznešenom alebo o láske pripadne tisíc stránok  vulgárnych,o politike, atp...to si potom brušká mastia náboženskí potentáti a meno pre politika budúcnosti na Slovensku bude jedine R...rtko.

sorry,odbočila som asi od témy, ale prisámvačku, čo iné napísať na takéto články...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trošičku od témy odbočím, ale len krátku poznámku:

 

D´Ady, tiež som si niečo podobné všimol u niektorých ľudí, hlavne niektorých veriacich, že používajú radi veľkolepé slová a tým veľmi znehodnocujú to čo za tými slovami stojí.

Napríklad :  "Milujem Boha!"  Jednak je to veľmi násilné, veľmi málo presvedčivé a aspoň mojim ušiam to znie prinajmenšom čudne.

 

Tak isto v oblasti vzájomnej náklonnosti dvoch mladých ľudí, muža a ženy, príliš veľa neuvážených slov je skôr na škodu pre ich vzťah.

 

A všimol som si, že ak príliš často počúvam napríklad v rozhlase hudbu, stanú sa nakoniec aj veľmi pekné skladby pre mňa nestráviteľné a vypínam rozhlas. Technika nám umožnila nepretržite počúvať stále hudbu, a už z hudby nemôžeme mať taký pôžitok, aký by nám mohla poskytnúť pri jej občasnom počúvaní. Kedysi dávnejšie som si do počítača urobil výber hudobných skladieb najrôznejších žánrov, ktoré boli pre mňa výnimočne pekné, ale častejšie ako raz za rok si ich určite nepúšťam. Ale viem, že sa nestane žiadna z nich pre mňa nezaujímavá, ak si ju pustím len občas a to dodržiavam. Zrejme platí aj tu, že všetkého veľa škodí.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trošičku od témy odbočím, ale len krátku poznámku:

 

D´Ady, tiež som si niečo podobné všimol u niektorých ľudí, hlavne niektorých veriacich, že používajú radi veľkolepé slová a tým veľmi znehodnocujú to čo za tými slovami stojí.

Napríklad :  "Milujem Boha!"  Jednak je to veľmi násilné, veľmi málo presvedčivé a aspoň mojim ušiam to znie prinajmenšom čudne.

 

Bohus,

je to tvoj pohľad. :)

 

ja som tiež vyjadrila aj verejne, konkrétne " Milujem Ťa Bože".  vnímam to, ako  úprimný, spontánny prejav vyznania, vďačnosti, úcty, hlbokej poklony Bohu ..., aj takýmto spôsobom. Každý človek na to môže mať iný pohľad, dôležité je,  ako to vidí Stvoriteľ. :ahooj:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iskra,

 

ja som skutočne len rád, že existujú aj úprimní ľudia ako ty, ktoré svoje city nepredstierajú, tak neber to ako nejaký útok. Len tak viac menej dobromyseľne hovorím o mojom pohľade na vec. Mal som na mysli skôr takých ľudí, ktorí radi zdôrazňujú, ako Boh riadi ich kroky, dávajú príkazy pánu Bohu nech zaplatí, nech pomáha, nezabudnú rozjímať, meditovať.

 

Len naznačujem, že niekedy také slová môžu vyznieť nepatrične. A nikomu, ani mne nezaškodí od niekoho trochu kritiky, keď si to zaslúžim. My ľudia sme si niekedy viac podobní, ako si to myslíme. Vždy skôr zbadáme nedostatok na inom, ako na sebe. A keď sa upozorníme navzájom, nemusí to byť na škodu.

 

V niečom sme na druhej strane aj veľmi rozdielni. Ja napríklad neviem, čo to je meditovať. Viem len, že je niekedy veľmi príjemné pred spaním si trochu zdriemnuť. Pri televízore sa mi to nikdy nestávalo :) , ale len pri zaujímavej knižke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj,a tak  budeme mlčať a vyžarovať...namasté... :moslim:

 

D´Ady nečítaj také šunty...to radšej dôjdi na Tarot :)

prvé dobre, druhé - v podstate tiez...

ano, stranky z ktorych som to sem pastol su sunt a nevyhladam ich, lenze obcas mi niekto alebo nieco taketo zdroje podsunie

pod toto

 

Mám naopak zkušenost, že dokud o něčem člověk pořád mluví, dělá to proto, aby si to ještě sám v sobě porovnal. Mám-li něco jasné, nemluvím o tom, žiju to. A k tomu už nepotřebuju veliká slova.

sa ale podpisujem :yes_yes:

 

btw - pozvanie na Tarot s vdakou odmietam ;), kazdopadne - cez vikend som stravil nejaky cas pri velkom ohni so zenou, ktora ma bohaty a siroky zaber v problematike; poznam ju roky a mozem povedat, ze si ju vazim za jej nazory aj skutky

nikdy som nepocitoval potrebu sa s nou bavit o veciach, o ktorych sa tliacha v tejto teme, avsak teraz pod vplyvom "Rozne nazory na ezoteriku...." som s nou hodil rec

No, v skratke - zhodli sme sa vo vsetkom podstatnom.

Howgh.

 

ps - aby som bol komplexny - tiez sa potrebuje niecim zivit, takze ma vestiaren... cim chcem povedat, ze apriori nemam nic proti tomu, ked niekto predava sutre :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bohus,

dík, to je okej . 

čo sa týka meditácie .. spomínaš zdriemnutie, zaujímavá knižka, ale  aj príroda je pre teba zdrojom pre načerpanie energie,  :)     určite sa  nájde toho ešte  viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pod toto

 

 

Mám naopak zkušenost, že dokud o něčem člověk pořád mluví, dělá to proto, aby si to ještě sám v sobě porovnal. Mám-li něco jasné, nemluvím o tom, žiju to. A k tomu už nepotřebuju veliká slova.

1/sa ale podpisujem :yes_yes:

 

2/btw - pozvanie na Tarot s vdakou odmietam ;), kazdopadne - cez vikend som stravil nejaky cas pri velkom ohni so zenou, ktora ma bohaty a siroky zaber v problematike; poznam ju roky a mozem povedat, ze si ju vazim za jej nazory aj skutky

nikdy som nepocitoval potrebu sa s nou bavit o veciach, o ktorych sa tliacha v tejto teme, avsak teraz pod vplyvom "Rozne nazory na ezoteriku...." som s nou hodil rec

No, v skratke - zhodli sme sa vo vsetkom podstatnom.

Howgh.

 

 

 

1/vznešené slová, prejavy, ktoré inšpirujú, prebúdzajú ducha no a samozrejme veľké slová od tých  tliachajúcich  "ezoterikov" menia svet D ´Ady. Myslím, že triviálnym prikladom v oblasti náboženstva je Ježiš z Nazareta.  Ak osobnosť ( teda človek) nie je - občas - rečníkom a nedokáže hovoriť o tom, čo je JEMU SAMÉMU jasné zahodí svoje poslanie a zametie ho pod koberec.

 

2/Ak Ťa niekam posunulo, že si si pokecal o tom, čo Ťa  baví s niekým, koho poznáš v bezpečnom prostredí pri ohníku- ok. Občas treba oddych ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Podľa mňa je to úplne jednoduché - dôvody prečo to vzniklo a stále nezaniká.
"krv" je veľká vec... Myslím na našu založenosť, na naše základy. To neoklameš!

To vedeli už starí čarodejníci a šamani.
A pretože človek je trvalo zablokovaný ako "totálne zavírený počítač", naletí kdekomu na kadejakú kravinu. A tak sú tu tie disciplíny ako ezoterika, veštice.... Vždy budú!
Hlupáci potrebujú híkať ako osly. A tak tu vždy budú čarodejníci a šamani - "celebrity". Je to jednoduchšie - híkať ako osol. Kohože už priťahuje predstava trpezlivej a cieľavedomej práce na samom sebe? Najprv tomu "počítaču treba vyčistiť celý operačný systém - reinštalácia systému"...treba sám v sebe nájsť povestný prvý bod.
Každý sa s ním už stretol - povestný prvý bod - často ho stretáva, iba mu nerozumie, V to je problém.

A kedže základom všetkého ľudského trápenia sú neadekvátne poznatky, je jediné riešenie tohoto problému - každodenná trpezlivá "mravenčia" práca na zdokonaľovaní svojich vlastných schopností konať. Aj poznávanie je konanie.
Alebo žeby títo ľudia klamali?:
http://www.spinoza.vspace.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=6 
...potom klamem aj ja.


 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ibaže..." nikdo přesně neví, co tou mravečí prací myslíš" 

 

ak nevieš občas zahíkať ako osol, Tvoje nebotyčné Ego sa to bude musieť naučiť...

 

potom možno poďakuješ veštici za zážitok aj keď to bolo iba amatérske divadielko a uvidíš svoje vlastné omyly.

 

Boh Ťa opatruj :flowers:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 moje nebotyčné Ego
- ako som zaň vďačný sám sebe - 
a teraz si asi dobre nazlostená , že?
:)

veľmi dobre viem že som nielen ten kto vie, ale predovšetkým som ten, kto je "below zero". Ten kto žije aj mimo rovín vlastného vedomia. Jedno bez druhého je ...hluboké nedorozumění... lebo fungujúce jedno s druhým to som Ja!
Nielen ja ale aj Ty a mnohí iní, sme ľudia!
Naša živočíšnosť je dobrá , aby telo mohlo byť zdravé. Ale to predsa neznamená že máme byť falošne skromní.
My sme ľudia! Áno sme úbohosť, ale súčasne aj skvelosť ľudskosti. Neviem prečo by sme mali zdokonaľovať to, čo zotročuje naše myslenie. Máme morálnu povinnosť robiť ľudský svet lepším.

Teda - nehíkajme! Hľadajme a zdokonaľujme prostriedky, ktoré nás môžu priviesť ku slobode šťastiu blaženosti. 
... a nech sa už konečne ochladí :)

ahoj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ochladilo sa :thumbsup:

 

v Tvojich príspevkoch vnímam kopec tém, ktoré si posunul do pľacu, a o ktorých si chceš podiskutovať -predpokladám.

 

A/ som ten, kto vie?

B/ moje nebotyčné EGO- som vďačný zaň.

C/ - tuto je témou takmer každé slovo - "Neviem prečo by sme mali zdokonaľovať to, čo zotročuje naše myslenie. Máme morálnu povinnosť robiť ľudský svet lepším."

D/ Híkanie a vyjadrovanie emócií

E/Sloboda,šťastie, blaženosť

F/žitie mimo rovín vedomia ( tu máme na výber nevedomie a bezvedomie)

 

ale vráťme sa k mojej pôvodnej otázke:  čo je podľa Teba : "každodenná trpezlivá "mravenčia" práca na zdokonaľovaní svojich vlastných schopností konať"

 

je to napríklad aj odpísanie na príspevok?- zapojenie sa?  môže to byť každodenné varenie? poťažmo veštenie a denný kontakt s ľuďmi, utrápenymi , hľadajúcimi, nešťastnými, chorými? opitými, závislými...bez peňazí.

 

čím si si prešiel Ivan? hm? :flowers:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahoj Jani.
 
Je

 

 "každodenná trpezlivá "mravenčia" práca na zdokonaľovaní svojich vlastných schopností konať"

 

je to napríklad aj odpísanie na príspevok?- zapojenie sa?  môže to byť každodenné varenie? poťažmo veštenie a denný kontakt s ľuďmi, utrápenymi , hľadajúcimi, nešťastnými, chorými? opitými, závislými...bez peňazí.

 
Dakedy, ešte len nedávno, by som asi povedal Nie. To nie je a nemôže byť každodenná trpezlivá "mravenčia práca.
 
Dnes by som skôr povedal Áno - ak platí konkrétny predpoklad.
Ak v človeku spoľahlivo funguje "merací prístroj" na prítomnosť existencie vo veciach, ktoré určuje na súcnach.  
Niečo o tom prístroji sa dá prečíteť tu:
 

 

čím si si prešiel Ivan? hm? :flowers:

Jani, ja som hrozne lenivý "chrobák": - nechce sa mi spomínať si na to, čím som si prešiel. A ani neviem či by to bolo niekomu zaujímavé. Bola a stále to je moja kľukatá cesta, každý máme tú svoju... 
:)
 
Ak sa ti chce, na tej stránke sú tlačítka Späť a Pokračovanie. Mal by sa dať preklikať celý "seriál" (12 stránok?...asi). Je tam toho celkom dosť. Približná predstava sa dá urobiť. Ak na to záleží.
 
čaules
:)
ivo
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ivan, predpokladám, že v začiatkoch diskusie sa ľudia oťukávajú a stanovujú si pravidlá, podľa ktorých budú diskutovať.

 

takže- ak môžem poprosiť - odkazy nečítam, neklikám na ne. Iba tu a teraz, môže byť?

 

tým je napísané celkom dosť..si myslím.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám čo dodať :) ok

teda niečo áno - odpusť mi, to vieš nepatrí medzi moje naojbľúbeniejšie činnosti hovoriť kde som sa narodil, kde som chodil do ZDŠ a tak... trošičku týmto "rýpem"...mohol som? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja som Ti dala na výber kopec tém, vidím, že sme zastali na Tvojom curriculu vitae.

moja otázka- čím si si prešiel Ivan? bola skôr rečnícka...mostila som príspevky, aby si mal priestor zdôvodniť toto Tvoje konštatovanie:

 

A pretože človek je trvalo zablokovaný ako "totálne zavírený počítač", naletí kdekomu na kadejakú kravinu. A tak sú tu tie disciplíny ako ezoterika, veštice.... Vždy budú!

Hlupáci potrebujú híkať ako osly. A tak tu vždy budú čarodejníci a šamani - "celebrity". Je to jednoduchšie - híkať ako osol. Kohože už priťahuje predstava trpezlivej a cieľavedomej práce na samom sebe?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Janka Ty si môj kamarát? :)
Tak prečo chceš, aby som sa tak hlboko zamýšľal a ešte širšie rozpisoval?

 

no ja som Ti dala na výber kopec tém, vidím, že sme zastali na Tvojom curriculu vitae.

Ja by som radšej uprednostnil jednoduchú a jasnú otázku a k nej následné jasné stanovisko. Nedáva mi práve veľký zmysel písať tak, aby som pri tom necítil prítomnosť toho, komu píšem moje slová. 
Skús ma tak chápať, prosím.
ivo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok.

Zaujíma ma, ako si dospel k tomuto:

 

 


Hlupáci potrebujú híkať ako osly. A tak tu vždy budú čarodejníci a šamani - "celebrity". Je to jednoduchšie - híkať ako osol. Kohože už priťahuje predstava trpezlivej a cieľavedomej práce na samom sebe?

Predpokladala som, že Ťa k tomu priviedla osobná skúsenosť s nejaký čarodejníkom alebo šamanom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bohužiaľ - áno.
...a nemusím si ani dlho spomínať - je to čerstvo "zarezané" ale trenky to niesú...   :cervik:

 

ok.

Zaujíma ma, ako si dospel k tomuto:

 

 

Predpokladala som, že Ťa k tomu priviedla osobná skúsenosť s nejaký čarodejníkom alebo šamanom...

 

Ak by si sa chcela bezpracne stať šťastnou, stačí málo - vyvaľ kopu "eury" a budeš šťastnou.
Spoločnosti ako 
alebo 
ti to na "vedeckej" úrovni zabezpečia. Aké je to lákavé kúpiť si "rýchlovýkrm geniality"...
Títo "vynálezcovia" len odpovedajú na požiadavku davu: ...potrebujeme "híkať". 
Je to logické tak, že by sa z toho ne-jeden policajt zbláznil. Nie?
 
Možno niektorí pozorovatelia chodili do hudobnej školy a naučil sa hrať na hudobný nástroj. Tí vidia že seriózna vec si vyžaduje seriózny a systémový prístup k ľudskému mysleniu. 
 
Úbohý, neinformovaný pozorovateľ, ...ktorý nemá potrebnú základnú orientáciu v problematike fungovania ľudskej mysle a ľudského myslenia. Kto z nás už netúži prežiť dôstojný život v radosti? A tak im -proste- naletí. A zahíka si, a nielen to...
Ak sa potom náhodou stretne s projektom Spinozovských spoločností
 
-kto sa mu môže diviť (?) , keď sa bude s nedôverou pozerať aj na aktivity, ktoré vyplývajú z projektu Spinozovských spoločností? Príkladom je aj ten môj "zločin". Medzi nami osobne ho vnímam ako švejkovskú výzvu - "nebláznite, sú tu ľudia!".
 
Takže tak.
Janka prosím prepáč mi, že som tam zase nahádzal linky, aj keď viem že to nemáš rada.
Neviem ako jednoduchšie som to mal urobiť tak, aby si si to sama mohla overiť - či náhodou "nekecám". Prosím...
 
ahoj 
ivo





 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takto Ivo- ak to správne chápem- naletel si. Túžil si dostať informáciu o tom, ako funguje myseľ,  Tvoja túžba Ťa stála nemalé financie pričom výsledok je  asi Nula. Ak teda nerátam zážitok z kurzu a nových známych či priateľov.

 

som si na tie spoločnosti klikla...hm, v kútiku duše nechápem, kto im vôbec môže veriť, aaaale keďže som aj ja už na všeličo naletela, čo som neskôr vnímala ako blbosť na entú- verím, že si si proste potreboval poriešiť život. Vlastne- vzťahy.

 

lebo vieš- my ezoterici :happycap: furtkom a stále fičíme na tom jednom vesmírnom (hermetickom) pravidle- a teraz parafrázujem : čo je hore, je dole, čo je vo vnútri, je vonku, čo niekto robí mne ( proti srsti) - to si je potrebné s dotyčným vytmaviť( či vyjasniť) pretože sa mi to stane znovu. Ako píšem vyššie- vzťahy.

 

osobne vsádzam na knihy- najskôr hľadám tie s témou, ktorú riešim, dôkladne ich prelúskam a ak mi nestačia, hodím debat s niekým, kto sa téme rozumie najmenej, kvôli nadhľadu a  odstupu - potom - možno - a  iba zriedka  vyhľadám seminár alebo kurz. :vysvetlujem:

 

O fungovaní mysle je k dispozícií naozaj veľa titulov, dokonca už aj o kvantovej mysli. Chce to naozaj denno-denné štúdium i prax, a teda tzv."prácu na sebe " . 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

lebo vieš- my ezoterici :happycap: furtkom a stále fičíme na tom jednom vesmírnom (hermetickom) pravidle- a teraz parafrázujem : čo je hore, je dole, čo je vo vnútri, je vonku, čo niekto robí mne ( proti srsti) - to si je potrebné s dotyčným vytmaviť( či vyjasniť) pretože sa mi to stane znovu. Ako píšem vyššie- vzťahy.

 

No nervy moje :)

Ja som sa asi dosť necitlivo vyjadril o tom ako vnímam situáciu ezoterikov.- čo je hore, je dole, čo je vo vnútri, je vonku, mi 

...zarezonovalo, nápadne v tom zmysle, ako ja vnímam súcno.

A teda asi budem musieť trochu korigovať moje vnímaie ezoterikov. Sú to predsa tiež ľudia, tj bytosti múdre a vynaliezavé, ale hlavne ich rozlišovať od "chytrolínov", ktorí situáciu hľadajúcim len komplikujú a zamotávajú.

 

Teda chcem týmto povedať...prosím odpusť mi, ak som sa necitlivým vyjadrením dotkol Tvojho presvedčenia. To som teda vôbec nemal v pláne.

 

PS - nenaletel som, len som nasr......stený na veštice a rýchlovýkrmne geniality. Ale asi aj oni patria - podľa všetkého - k veci. K hľadaniu cesty k sebe samému. Veď čo iné je vzťah, pokiaľ je reálny? Čo iné ako vzácna príležitosť vzájomne si pomáhať odhaľovať šance, (príležitosti) ktoré každému patrnerovi jeho život ponúka. Naozaj si to myslím, ale nečakám že si to budeš myslieť tiež. Skôr by ma zaujímalo tvoje vnímanie reálneho vzťahu. tj idem s kožou na trh aj s tým rizikom, že o ňu prídem...

:)

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ezoterici..hm. skôr alchymisti..hľadajúci, tí, ktorých priťahuje NIEČO, čo treba objaviť,preskúmať,to tajomné, neprejavené, nevyjavené. túžiaci po duchovnom prežitku, užšom vzťahu so Stvoriteľom. so svojím vnútrom,dušou, Duchom...nuž a na tej ceste sa môže udiať čokoľvek- predovšetkým neočakávané a tiež nechcené, čomu je potrebné a dobré porozumieť. i jemné hnutie mysle je pre ezoterika informáciou o tom, čo sa deje v nevedomí. a učí ho to rozlišovať, zjemňovať zmysly.

 

 

Tety veštice, rýchlovýkrmne geniality...sú to tiež  ľudia, a kto sa rozhodne využiť ich služieb, nadväzuje s nimi vzťah. Z nejakého dôvodu. Ten vzťah môže človeku priniesť niečo pozitívne, alebo sa v ňom môžeme "zamotať" vtedy nám uberá energiu.

 

Každopádne- pokiaľ o niečom hovoríme, myslíme na to- máme s tým vzťah.

 

Možno aj zlý vzťah patrí " k veci", k životu, no určite s ním treba niečo robiť- ako som už písala vyššie, alebo sa o to pokúšať dovtedy, kým sa v našom vnútri neuvoľní.

 

a dobré vzťahy treba samozrejme pestovať, rozvíjať, starať sa o ne každý deň. 

 

Moje vnímanie reálneho vzťahu je teda úplne jednoduché

- alebo mi dodáva energiu, cítim sa dobre, chcem ho,odovzdávam sa mu

- alebo sa v ňom zamotávam, energiu mi berie a tak z neho utekám ...ale to už som asi mimo tému ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov