Skočiť na obsah

Boj proti predajcom cez telefón, vnucovanie produktov a služieb


trinita

Odporúčané príspevky

napodiv - skutočne veľmi dávno nikto nevolal ani na jeden telefón, ani na pevnú linku, ani na mobil.

tuším synovi ponúkal nejaký zúfalec svoje služby ako finančný poradca, a hodne ťažko sa dal umlčať, ale ináč nič mimoriadne celé mesiace.

 

až dnes, na pevnú linku:

dáma sa predstavila pod menom akejsi spoločnosti /čo som ovšem v tom momente zabudla/, že sú akási firma, ktorá cez maily zisťuje kdejaké ankety a údaje o kdejakých výrobkoch, službách a kdečom, a keď sa zapojím, dokonca budem aj finančne odmenená pár centami za všetko, čo o sebe vyklopím...

teda že to nechcú zadarmo, ale za menšiu finančnú odmenu.  toto je novinka. takáto ponuka ešte nebola.

ale pani pochopila NIE na prvý krát. a skončili sme. dúfam že nafurt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Mňsa zas skoro denne otravujú, raz chcú položiť pár jednoduchých otázok a inokedy chcú ponúkať kadečo. Chápem, je to ťažký chlebíček, ale už mi to fakt ide na nervy. A skoro vždy si vyberú najnevyhovujúcejší čas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale pravdaže má, keby to bolo z jedného čísla, tak ok, ale pokaždé je to iné číslo. Už tých čísel musí byť celý zoznam. Odteraz asi budem každé také číslo dávať do nežiadúcich len čo dohovorím. Ale vieš ako to je. Dvere zatvoríš, vlezú oknom.  :ermm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre tých čo majú vic simkariet (ako ja), sa dá že niektorú sekundárnu čo používam len na volania do zahraničia, tak cez tú sa všade registrovať poprípade uvádzať to, ak pýtajú (veľmi radi ho poskytnú tretím stranám na marketingové účely) a primárnu nedávať nikde len blízkym.

 

Ináč na Nokii 5800 som nenašiel takú funkciu. Mám tam možnosť len všeobecne blokovať že odchádzajúce v zahraničí, prichádzajúce v zahraničí. Ale zaujímavé je že v tých malých samsungoch čo sa predávali okolo 15€ bol blacklist na SMS ci aj volania to neviem ale v nastaveniach správ bolo.

 

Je sezóna prázdninových brigádnikov lebo každý týždeň mám takýto hovor. Žaneta sa im vyhráža že to bude riešiť cez právnikov a vraj to zaberá a v Trsticiach jeden maďar (on ani nevie dobre po slovensky) z bratovej ulice čo tam za cigánmi chodí, mu tiež často volajú a on im stále povedal že prosím polícia. A že raz mu volali z polície a povedali mu že nemá takto dvíhať telefón. Niekto ho nahlásil že zneužíva meno orgánu a to sa nesmie zo zákona.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v Trsticiach jeden maďar (on ani nevie dobre po slovensky) z bratovej ulice čo tam za cigánmi chodí, mu tiež často volajú a on im stále povedal že prosím polícia. A že raz mu volali z polície a povedali mu že nemá takto dvíhať telefón. Niekto ho nahlásil že zneužíva meno orgánu a to sa nesmie zo zákona.

 

To je tiež taký čo má IQ80?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem koľko má ale typický asociál že nepracuje, vedome sa chodí opíjať vždy sa chváli že ide do krčmy. Pred týždňom šiel okolo a hovoril ako mu volávajú a že on ich odbil tým že povedal prosím polícia. A o tom som už čo to počul z médií že vydávať sa za policajta je zakázané. A že on im ajtak nerozumie tak nech mu dajú pokoj a nevolajú mu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ako dlho máš svoje číslo? Nepoužívala si ho na všelijaké registrácie súťaže, atď?

 

To číslo mám po roku, odkedy mám mobil, Dobre vyše 10 rokov. úplne pôvodné som dala potom Flinstonovi. súťaže- hmm, to už sú celé roky...už ani nepamätám, čo som v nejakej takej súťaži bola, skôr som poslala sms s nejakým textom akože na pomoc tuším Plamienku či tak čosi. To nič, veď len čo zložím, tak si príslušné číslo šupnem do ignoru či nežiadúcich a viac sa mi neozve. Postupne takto vyselektujem všetkých, čo ma otravujú. Alebo aspoň väčšinu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som mala ešte jeden hovor, a bol vcelku zaujímavý...

napadlo mi to z toho, čo písala Vilma - volala mi nejaká pani, že z O2, a že ponuka a blabla - zobudila ma po neprespatej noci, tak som ju zrušila, že nie, neprosím.
ona na to, že či nechcem počuť aspoň ponuku a porovnať, ... a že ona vie, že som v Orange, ale aspoň mať z čoho vybrať...

súťaží sa nezúčastňujem, neznáme čísla nezdvíham, číslo mám asi 17 rokov... a pani z O2 vie, že mám Orange : ) čo nie je až taká záhada, že áno, ale odkiaľ vedia číslo všetci tí anketári : )
niektorí volajú na pevnú linku, niektorí na mobily.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ono tých spoločností, ktoré sa venujú týmto bohumilým činnostiam, je viacero. majú tam xy boxov s počítačom a mikrofónom, po prihlásení sa do systému systém vygeneruje číslo, ktorý ten anketár či predajca musí zavolať a musí teda viesť hovor na danú tému. A po ukončení rozhovoru generuje ďalšie a ďalšie čísla...Odkiaľ ten počítač generuje tie čísla, to netuším, ale že to tak je, viem, lebo som sama v takej spoločnosti bola asi tak týždeň. To v čase, keď som bola na pracáku, že aspoň nejakú brigádu, kým si niečo nájdem. Ale nebolo to nič pre mňa, nemám dosť guráže na to, aby som ľudí rpesviedčala o niečom, o čom ja sama nie som rpesvedčená,  a už vôbec nie nejakými naučenými frázami...jedno ale budem hovoriť vždy. Nie je to ľahký chlebíček.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo darmo mi Robo povedal že som ukecaný, ale nemám presviedčacie schopnosti. Jeho to nebavilo ale že boli takí že by predali aj vlastnú babku. Sám zo seba viem že ak človek nechce, tak darmo ho budem prehovárať. Vilma, to je tam kde národná banka vedľa že nejaká vysoká budova 20-te poschodie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale Tomáš,  takých firiem je kopa, jedna pôsobila tu v Petržalke ako je malý trh, iná zasa na opačnom konci BA ako sa ide na Zlaté piesky, ešte pred niekdajšími BAZ (ani neviem, či to ešte eixstuje). takých spoločností je veľa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robo chodil do tej. Ako to je? Že keby som to robil, ale keby mi každý zložil tak by som za čo bol platený? Lebo každá práca je o tom že vykonám nejaký úkol. Predpokladám že tam je úkolom vyplniť danú anketu či predať produkt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo darmo mi Robo povedal že som ukecaný, ale nemám presviedčacie schopnosti.

 

Ale čože by si nemal. však tu na Fóre si už všetkých veľakrát presvedčil, aký si ty somár :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robo chodil do tej. Ako to je? Že keby som to robil, ale keby mi každý zložil tak by som za čo bol platený? Lebo každá práca je o tom že vykonám nejaký úkol. Predpokladám že tam je úkolom vyplniť danú anketu či predať produkt.

ale prdľačky. je tam nejaká tá odmena, nepamätám sa už koľko na hodninu to bolo, tuším za dohodnuté stretnutie tam tiež dačo bolo, a plus provízia je za pozitívne vybavenie, t.j. získanie nového klinenta.

len tam musíš byť po celú dobu čo máš nahlásenú, že tam budeš, a musíš makať, t.j. telefonovať o 106, oni si to vedia odsledovať. také že niekto bol len prihlásený a behal si horedolu kadetade už majú vymáknuté, takže ak sa na také dačo dáš, budeš tam ak sa prihlásič na 3 hodiny, tak 3 hodiny, ak na 6 hodín, tak 6 hodín, atd, sedieť na riti a telefonovať a kecať s vygenerovanými potenciálnymi zákazníkmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

kolegovej žene volali niekedy pred sviatkami, že či by nechcela každý mesiac prispievať nejakými drobnými na výsadbu stromov v lesoch, tak ich odprášila:

- viete, ja bývam pod horou, a denne vidím ako tu pília zdravé buky a melú ich na drevoštiepku. možno by stačilo prestať píliť tie zdravé stromy, a nebolo by potom treba vysádzať toľko nových!

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Všade vo svete, kde plánujú drevársky priemysel prevádzkovať dlhé roky. Aj Kanada vysádza desiatky tisíc stromov tam, kde predtým pôvodné stromy vyrúbala, hoci tá má tých stromov toľko, že by si s tým nemusela robiť starosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Sniper napísal:

Aj Kanada vysádza desiatky tisíc stromov tam, kde predtým pôvodné stromy vyrúbala

Ja som spomenul Slovensko, nie Kanadu. Obraz o tom, čo sa deje na Slovensku:

https://www.kosiceonline.sk/europa-na-biokrizovatke-neznesitelna-lahkost-spalovania-a-obchodovania

https://www.kosiceonline.sk/biomasaker

Drevospracujúci priemysel na Slovensku predstavuje asi 6% celkového DPH, ale produktivita práce je 2,5 krát nižšia, ako napríklad v Rakúsku. To vyjadruje, aký podiel má domáce spracovanie dreva, teda aj množstvo pracovných príležitosti. Pokiaľ sa kvalitné drevo vyváža, alebo vďaka dotácií spaľuje, zisk z toho má iba úzka skupina "tiež podnikateľov". V odkaze sa spomína, že Peter Žiga ovláda 20%-ný podiel tohoto predaja.

Les má stále významnejšiu funkciu, ako len zdroj drevnej hmoty. Zabraňuje erózii pôdy, zadržuje vodu, chráni proti záplavám, je nevyhnutný na zachovanie biodiverzity, vytvára lokálnu klímu a znižuje tepelné extrémy v krajine. Prispieva k pracovným príležitostiam v turistickom priemysle a má aj celospoločenskú hodnotu.

Samozrejme, sú aj lesy, prednostne určené k ťažbe dreva. V podstate to nie sú lesy, ale plochy, na ktorých sa pestujú dlhodobo rastúce rastliny. V nich nech si developeri ťažia a lesníci nech tam potom vysádzajú monokultúry, o ktoré bude o 100 rokov záujem na trhu.  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Tono napísal:

Ja som spomenul Slovensko, nie Kanadu. Obraz o tom, čo sa deje na Slovensku:

https://www.kosiceonline.sk/europa-na-biokrizovatke-neznesitelna-lahkost-spalovania-a-obchodovania

https://www.kosiceonline.sk/biomasaker

Drevospracujúci priemysel na Slovensku predstavuje asi 6% celkového DPH, ale produktivita práce je 2,5 krát nižšia, ako napríklad v Rakúsku. To vyjadruje, aký podiel má domáce spracovanie dreva, teda aj množstvo pracovných príležitosti. Pokiaľ sa kvalitné drevo vyváža, alebo vďaka dotácií spaľuje, zisk z toho má iba úzka skupina "tiež podnikateľov". V odkaze sa spomína, že Peter Žiga ovláda 20%-ný podiel tohoto predaja.

Les má stále významnejšiu funkciu, ako len zdroj drevnej hmoty. Zabraňuje erózii pôdy, zadržuje vodu, chráni proti záplavám, je nevyhnutný na zachovanie biodiverzity, vytvára lokálnu klímu a znižuje tepelné extrémy v krajine. Prispieva k pracovným príležitostiam v turistickom priemysle a má aj celospoločenskú hodnotu.

Samozrejme, sú aj lesy, prednostne určené k ťažbe dreva. V podstate to nie sú lesy, ale plochy, na ktorých sa pestujú dlhodobo rastúce rastliny. V nich nech si developeri ťažia a lesníci nech tam potom vysádzajú monokultúry, o ktoré bude o 100 rokov záujem na trhu.  

 

tak potom na kieho helementa drevo vozíme do rakúska, prečo ho nespracúvame my? našu dobrú kvalitnú surovinu pošleme dakam do prdeli, a potom kvílime, že máme nízku produktivitu. Sme blbci, sami si pílime konáre na ktorých sedíme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, ca 10 rokov dozadu som v niektorom z našich objektívnych a nezávislých médií čítal článok v ktorom ako dôkaz ruskej zaostalosti a neschopnosti písali, že kvalitné drevo vyvážajú ako surovinu a nie výrobky z neho. pripusťme teda, že použitie rovnako kvalitného dreva ako paliva je dôkazom našej technologickej vyspelosti ... ale v tom prípade by bolo logické, že na výsadbu lesov budú prispievať tí čo na dreve robia zisky, a nie bežní, náhodne vybraní občania. najmä keď bežný občan nemá ani minimálnu šancu zistiť kde jeho peniaze vlastne skončia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, clovek2 napísal:

 ale v tom prípade by bolo logické, že na výsadbu lesov budú prispievať tí čo na dreve robia zisky, a nie bežní, náhodne vybraní občania.

Bežní ľudia nechápu, že pre väčšinu z nás má les významnejšiu úlohu, ako len hospodársku. Ťažba dreva a z nej plynúci zisk úzkej skupiny podnikateľov, prináša len zanedbateľný blahobyt pre väčšinu občanov. Naopak, profesie pri ťažbe patria k nízko plateným a o vysadzovaní nových stromov už ani nehovorím. Sami lesníci tvrdia, že je to už často nerentabilné. V mnohých vyspelých krajinách to pochopili a drevo radšej dovážajú, (aj zo Slovenska), než by si ničili vlastné lesy.  Naopak, v krajinách, kde vládne korupcia, ako Rusko, Brazília... sa veselo ťaží.

Lesníci oponujú, že väčšina ťažby na Slovensku je vynútená kalamitou. Kalamita je ale vizitkou ich neodbornosti, keď za les považovali monokultúry, ktoré vysadzovali v minulosti. Les nie je len to, čo rastie na povrchu. Rovnaká časť ekosystému prirodzeného lesa je aj pod jeho povrchom. Je to zložitá symbióza komplexného fungovania húb, baktérií, organizmov a vodného režimu, od ktorých závisí stav toho, čo je na povrchu. Ak sa takáto symbióza poruší, potom sa poruší aj celý ekosystém a dôsledok je strata biodiverzity. V monokultúrach sa potom vytvárajú podmienky pre premnoženie škodcov a veterné kalamity.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov