Skočiť na obsah

Boj proti predajcom cez telefón, vnucovanie produktov a služieb


trinita

Odporúčané príspevky

 keď zahučím do aparátu znechutene "Prosím?!!!", dúfam, že to nevolá dakto z rodiny od nejakého známeho. Nedávno mi tiež volal dakto z neznámeho čísla, a tak som zahučala ako najprotivnejšie som vedela "Prosím, čo si prajete?!!!!!" - a bola to sestrička z ambulancie, kde som bola objednaná a chcela mi oznámiť zmenu termínu. Potom pri návšteve lekára som jej to vysvetlila, a bola chápavá, možno aj ju otravujú. Ale dať to vyžrať dakomu úplne nevinnému, tiež nie je riešenie. A tých čísel, z ktorých volávajú, je také kvantum, že snáď polovicu tých, čo mi kedy volali, by som si musela dať na "čiernu listinu". Call centier je hromada a v tých zas je v každom hromada aparátov. je mi tých predajcov ľúto, nie je to sranda také dačo robiť, aby sa človek uživil, ale tiež ma to nebaví odolávať denne 3 pokusom dačo mi vnútiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 8 mesiacmi...

v posledných týždňoch sa zasa roztrhlo vrece s agentmi cez telefón

 

tentokrát vyvolávajú z bánk, keď tam má človek náhodou chvíľu výplatu, tak sa im to zdá veľa, a okamžite volajú : investuj!
keď tam má málo, okamžite ponúkajú úver ...

 

že v našom meste je každý týždeň úplne výnimočne akýsi zázračný prístroj s magnetickou rezonanciou, ktorý zistí, aké mal človek choroby, aké má choroby, akú bude mať choroby, kompletný zdravotný stav - to už ani nepočítam ... za posledné dva tri mesiace volali kvôli tomu asi päťkrát

 

okrem toho volajú na ochutnávku vína, ktorá je špeciálne len a len pre vybraných klientov z nášho mesta - to bol milý ženský hlások minulý týždeň

 

nechám ich dohovoriť, z týchto ani jeden nebol nepríjemný, a keď mám na to čas, robia si len robotu ...

------------------------

 

ale včera som sa trochu zabavila - bolo 20:47 večer, mladý mužský hlas, či mám čas na pár ptázok ohľadne výživových doplnkov a vitamínov a neviem čoho ešte ...

áno, mám čas / nič lepšie som na práci práve nemala /

 

na samom začiatku som si spomenula na Axela, ktorý tu v Dotazníkoch hneď spucuje každého, že demografické údaje dávajú na začiatok dotazníkov, lebo mladý muž začal otázkou :

 

môžete mi povedať váš vek ?

 

ja na to : Nie

 

ticho v telefóne. potom mladý muž : nemôžete mi ho povedať ?

 

ja : nie : )

 

on : tak sa spýtam ... máte od 15 do 79 rokov ?

 

ja : áno.

 

on : tak vám ďakujem za váš čas, vašu kategóriu už máme podchytenú.

 

pekne sme sa rozlúčili, a ja som bola na kolenách ... :) :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozhodne bol na moment konsternovaný, ale spamätal sa pomerne rýchlo :)
ináč si myslím, že tú vekovú hranicu vytiahol z rukáva, D'Ady,  skôr sa mi zdalo, že potreboval nejako zakončiť ten rozhovor a nestratiť tvár - vykorčuľoval z toho vcelku elegantne - to, že 64 ročné rozmedzie majú podchytené, ma vážne zlomilo, ale neublížila som mu, a on mohol mať pocit, že to zahral dobre :)

 

 

dnes ďalší hovor - práve som dala do rúry to, čo malo ísť do rúry, umyla som riady, skrytá identita - máte chvíľu čas ? mám.
potom som si hovorila, že by som skutočne nemala nechať tých ľudí toľko hovoriť ... toto bola ponuka na akúsi úžasnú samoohrievaciu deku, ktorú som mohla dostať ako darček, keby som doma aj manželom a prípadnými známymi či kolegami uvítala dámu, ktorá by nám priamo v obývačke urobila prezentáciu vysoko tajených výrobkov, bez povinnosti kúpiť ... ale na darček by som v takom prípade mala nárok, .... tu som ju zrušila, stratila som silu počúvať, pekne, nie, ďakujem, ona povedala dopočutia. a bolo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, pred časom mi ktosi volal, že bla-bla-bla pár otázok, tak som povedala, že sorry, nemám čas, lebo ja som v práci.. a žena na druhom konci urazene, že - však aj ja som v práci a čas mám... tak som sa už len zasmiala, že taký drobný rozdiel - ju platia za to, že ten čas na mňa má, ale mňa nie... :-) a tento týždeň mi tiež volala nejaká žena, že robí prieskum ohľadne užívania výživových doplnkov a vitamínov, tak som jukla na hodinky, že teda už je pol ôsmej večer, či sa im zdá normálne volať v taký čas - zase som sa dočkala urazenej reakcie, že ONA si takú pracovnú dobu nevybrala... nuž, asi nie, ale ja si našťastie vybera môžem... :-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jezisi, to su debili ... typicke statisticky absurdne zistovania... ake asi chcu mat odozvy na vyzivove doplnky z kategorie 0-15 a 79+ rokov ???

a prečo nie, aj keď trochu pritiahnuté za vlasy, ale veď nad 79 rokov sú dôchodcovia, ktorí môžu byť cieľovou skupinou v domnení, že im sa ľahko nanúti hocaká hovadzina...

Mne tento týždeň volala nejaká milá teta a hned na počiatku začala sypať jak z rukáva o nejakom vyšetrení a o výživových doplnkoch a podobných veciach, tož som si dovolila ju prerušiť tým, že už som na takom vyšetrení bola a čo som potrebovala, to som aj dostala a užívam to, ďakujem a do videnia...a ďalšia .- pre zmenu mladá dáma podľa hlasu mi zas chcela ponúknuť nejaký bankový produkt, už som aj zabudla aký, som ju presvedčila, že v takom čomsi už som a ďakujem...

ak mi zavolá nejaký dobrák ponúkajúci dovolenky, tak mu poviem, že ja na dovolenky nechodím, lebo na to nemám, určite mi potom nebude núkať zakúpenie nejakej destinácie za účelom jej zapožičiavania a vzájomnej výmeny pobytu s inými rodinami a podobné nezmysly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To já jim slušně řeknu ať povídají a telefon položím na stůl po chvíli ho zvednu a zeptám se jestli stále hovoří. To většinou protistrana nevydrží a zavěsí :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaberá aj to, keď sa spýtam odkiaľ majú moje číslo, lebo ja neviem o tom, že by som moje číslo niekomu dával alebo dával povolenie, aby mi volávali kvôli takýmto veciam, takže si ho láskavo vymažte.

 

Sám som bol prekvapený, akú to má vysokú úspešnosť. Treba im jasne povedať, že nemáte záujem a hlavne nehrať sa na slušného. Treba hneď prejsť do protiútoku a klásť nepríjemné otázky (viď vyššie), toto zaberá, lebo oni keď vyvolávajú, tak traja zo štyroch sú vyklepaní, že ich niekto pošle z fleku do riti, takže ak na niekoho takého natrafia, tak už sa vezú. Nemajú právo vás otravovať s produktami, o ktoré nemáte záujem. To je podobné, ako keď vám posielajú emaily s rôznymi ponukami o ktoré ste nepožiadali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poznam cloveka, co to riesi takto: zdvihne telefon, osobu na druhom konci necha povedat akurat "dobry den" a sam povie toto:
:
"vsetci su mrtvi, mozete poslat cistica" a polozi telefon

 

a nech si to telefonista spracuje ako chce

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak som jukla na hodinky, že teda už je pol ôsmej večer, či sa im zdá normálne volať v taký čas - zase som sa dočkala urazenej reakcie, že ONA si takú pracovnú dobu nevybrala... nuž, asi nie, ale ja si našťastie vybera môžem... :-)))

Je tam toho, mne minule volali večer o tri štvrte na desať. Akekoľvek hranice slušnosti zda sa padaju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v niektorých call-centrách majú pracovnú dobu na 2 smeny. Takže môžu volať od samého rána až do 21 či 22h večer. Niektorí ľudia sa snažia si privyrobiť ešte po svojej normálnej práci v call centre na popoludňajšej smene.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som v tomto strašný zákerák - cez pracovnú dobu ich zruším, že nemám na nich čas a po pracovnej dobe ich zruším, že už je neskoro na zaoberanie sa s takými vecami... asi za to skončím v pekle :-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale úplne skvelí boli dajakí zástupcovia spoločnosti teraz neviem, akej to bolo, ale šlo o zmenu dodávateľa elektriny. Mojej šéfke začal ktosi do telefónu mlieť o výhodách toho a onoho, že tá nestačila kukať, ale podarilo sa jej tok slov prerušiť a milo im povedať niečo v tom zmysle, že teraz sa tým nemôže zaoberať, ale nech jej pošlú písomný návrh a ona si to v kľude doma preštuduje a dá vedieť. Nuž to sa zástupcovi nepáčilo taká varianta, a tak sa rozlúčil...a ostalo pri starom dodávateľovi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dodávatelia lacnejšej energie tu u nás chodili minulý rok osobne, od dverí k dverám ... bolo ich ako maku, každú chvíľu niekto zvonil a čudoval sa, že kolegovia tu už boli ...

s plynom to bolo zábavnejšie ... dodávateľ lacnejšie plynu / tuším modrý plameň či ako sa volajú / volali.
volal ženský hlas, začal rozprávať o dodávaní lacnejšieho plynu, ale práve som nemala na reči čas, povedala som nie, ďakujem.

na to sa ma s údivom spýtala : vy nechcete lacnejší plyn ?!

 

vymohla si, že si to premyslíme, a že zavolá znovu - zavolala, a ponúkla jednu zaujímavú vec : že ona mi pošle materiály, aby sme sa do nich mohli pozrieť, ako a čo vlastne ponúkajú, ale potrebuje k tomu evidenčné číslo nášho plynomeru ... aha.
pýtam sa, načo ? ona, že ona to zapíše do priamo do tých materiálov, a keď sa rozhodneme pre ich lacnejší plyn, už nič netreba nijako mimoriadne vyplňovať, len podpíšeme a pošleme im to.

na to jej hovorím: nie. pošlite mi materiály, nazrieme do nich, pozrieme, čo ponúkate, a potom prípadne môže byť reč o tom, že ja vám dám nejaké číslo môjho plynomeru.

ona že nie, oni to takto nerobia, ona to tam musí zaevidovať a len tak smie poslať materiály ...

 

ani na strom, ani dolu zo stromu, ale vcelku ma to bavilo - samozrejme sme sa nedohodli, len táto taktika je hodne zaujímavá ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vymohla si, že si to premyslíme, a že zavolá znovu - zavolala, a ponúkla jednu zaujímavú vec : že ona mi pošle materiály, aby sme sa do nich mohli pozrieť, ako a čo vlastne ponúkajú, ale potrebuje k tomu evidenčné číslo nášho plynomeru ... aha.

pýtam sa, načo ? ona, že ona to zapíše do priamo do tých materiálov, a keď sa rozhodneme pre ich lacnejší plyn, už nič netreba nijako mimoriadne vyplňovať, len podpíšeme a pošleme im to.

 

na to jej hovorím: nie. pošlite mi materiály, nazrieme do nich, pozrieme, čo ponúkate, a potom prípadne môže byť reč o tom, že ja vám dám nejaké číslo môjho plynomeru.

ona že nie, oni to takto nerobia, ona to tam musí zaevidovať a len tak smie poslať materiály ...

 

Jasné, keď som bol mladší (a oveľa sprostejší), tak som sa nechal takto namotať od Telekomu. Ak by si jej dala to číslo, tak by do tých papierov zapísala všetko potrebné a tebe by to poslala ako novú zmluvu. Kuriérovi by si podpísala prebratie zásielky ........................ teda omyl, podpísala by si mu zmluvu, to by si si len myslela, že podpisuješ prebratie zásielky. A samozrejme, netušiac, že si práve podpísala zmluvu, by si všetky papiere hodila na stôl, že si ich neskôr pozrieš. Uplynie 7 dní (čo máš lehotu na zrušenie zmluvy) a potom zistíš, že máš nového dodávateľa plynu ani nevieš ako. Ja keď som sa to dozvedel, som narobil taký kravál v Telekome, ale nič som nezmohol, po právnej stránke všetko bolo v poriadku, bola moja chyba, že som si to neprečítal a nezrušil do 7 dní. Ale kto to mohol tušiť, keď tá bosorka na telefóne mi hovorila, že mi pošle dokumenty na naštudovanie a nie zmluvu? Fakt, keby som vedel kto to bol, tak jej dolámem obe ruky, aby už v živote nevytočila žiadne číslo. A bohuotcuprisám, že ak mi ešte nejaký kuriér donesie nejaké takéto papiere, tak bude aj hodinu čakať pri dverách, pokým si ich celé neprečítam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od Telecomu takto oje*ali aj susedu aj mojho otca

pritom otec podpisal prevzatie "navrhu zmluvy", bola tam hrbka papierov, ktore nasledne hodil do suplika a uz sa tym vobec nezaoberal. Najzaujimavejsie na tom celom bolo, ze tam mal otec napisanu adresu na chalupu, kde sa zdrziaval v case telefonatu, aj v case prevzatia zasielky. A ani by sme na to neprisli, keby som cez zimu nekontroloval chalupu a v schranke bola upomienka za nezaplatenu fakturu. Tak sme patrali, co to vlastne je (otec na to uz za 3 mesiace aj zabudol), no a v tej hrbke papierov bola aj obalka (neotvorena) so SIM kartou.

No tak nas*aty nabehol do T-comu, kde sa mu chlapik ospravedlnil (!), ze bohuzial (!) maju takychto pripadov zo 10 kazdy tyzden a ze si budu musiet urobit poriadok s ext. dealermi. A spisal to ako reklamaciu.

(Neviem, ako to dopadlo, uz som to nedosledoval.)

 

manzelku tiez chceli namotat a hovorila, ze to bolo neskutocne, ako ju dokazali cez telefon ovplyvnit, spamatala sa az vtedy, ked si od nej pytali rodne cislo. Tak im zlozila telefon a poslala do T-comu protestny list a na policiu podnet na presetrenie podozrenia z podvodu. Samozrejme, ze odpoved nedostala ani odtial, ani odtial.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nas otravuje 1,2,3- dopyt - mna zenska vytocila uz davno(priklad, som ju pocuval ale kratko ze nemam zaujem a ona namna zacala zvysenym hlasom co odmietam, ked neviem o co ide, a vtedy sme sa aj pohadali)  a nech zavola ked kolega pride. Bol den a budu ked nebude vo firme - a bratislavske cislo uz nedviham. A teraz ked na tym roymyslam - ju musim nepekne poslat do p.. - ja som to aj spravil - tak trikrat aby dali pokoj. Budem robit na nejakeho sprostredkovatela(ked sam neviem co so sebou :-)) -nech ide na ukrajinu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

manzelku tiez chceli namotat a hovorila, ze to bolo neskutocne, ako ju dokazali cez telefon ovplyvnit, spamatala sa az vtedy, ked si od nej pytali rodne cislo. Tak im zlozila telefon a poslala do T-comu protestny list a na policiu podnet na presetrenie podozrenia z podvodu. Samozrejme, ze odpoved nedostala ani odtial, ani odtial.

 

tak toto sa mi stalo asi pred nejakými tromi, možno štyrmi rokmi ... vnucovali mi sim kartu, a neviem čo ešte, sakramentsky presvedčivá bola dáma na telefóne ... ja slušňák, a tiež som sa spamätala, až keď pýtali rodné číslo ... to mi trklo, už som mala aj občiansky v ruke ... na poslednú chvíľu ...

 

pri tomto plyne som už vstávala, že idem kuknúť ten plynomer, keď mi trklo, presvedčivá bola ako predavač tureckého medu ...  :cotisisi:

 

neskutočne treba byť v strehu,

a ako aj Axelov príklad ukazuje, veľmi ľahko je dať sa oblázniť, úplne imúnny je málokto ... musím si dávať viac pozor a nevykecávať s nimi, lebo mi v slabej chvíľke pri troche mojej nepozornosti  predajú aj Panamský prieplav  :nono:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

posledné dva týždne sa roztrhlo s telefonickými vyvolávačmi vrece.

nejaký celkom dlhý, až nezvyčajne dlhý čas bol pokoj, ale zato teraz spustili s obrovskou vervou nanovo, a tie najneskutočnejšie ankety a ponuky.

už som menej trpezlivá, aj keď stále slušná, ale rázna ...  boli to :

 

- anketa telecomu

- anketa o používaní potravinových doplnkov a vitamínov

- ponuka na zháňanie klientov pre firmu

- ponuka na investovanie do investičného striebra

- anketa o dovolenkách v zahraničí

- akási anketa, kde chcela slečna čosi vedieť o akýchsi problémoch, ale vôbec netuším, o čom to malo byť.

- pozvanie na "bezplatný zdravotný deň a vyšetrenia výnimočne vo vašom meste" ( to výnimočne mi volajú pravidelne cca každé dva mesiace )

- dnes práve ponuka od akejsi firmy ako pomoc na vymáhanie dlhov

 

toto je úroda dvoch týždňov :doh:  :niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mala by si si u svojho operátora prekontrolovať, či náhodou nemáš v zmluve zafajknuté, že tvoje číslo môžu poskytovať tretím stranám. U mňa sa to pri podpise zmluvy pýtali, či môžu, ja som im povedal, že rozhodne nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov