Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

A Tvoja manzelka Ti to schvaluje, a vlastne cela Tvoja rodina, ano? :)

 

150 EUR na neduh, ktory posobi negativne nielen na zdravie dotycneho, ale aj celej jeho rodiny, je celkom drahy neduh, nemyslis?


A zabudla som este na nieco velmi dolezite!

 

Deti vidia v rodicoch vzor, rodic je ten, ktory vyraznym sposobom dieta chtiac nechtiac tvaruje, ovplyvnuje ... Cim sa ma stat dieta, ked vidi rodica pravidelne opiteho? Ktoremu nerobi problem minat z rozpoctu na nieco take ako je alkohol? Vlastne, alkohol sa stane sucastou aj jeho zivota, to znamena dalsia ludska tragedia.

 

Ano slimak, ale urcite na to budes mat nejake vysvetlenie, nieco, pre co my vsetci zacneme nazerat na alkoholizmus ako na nieco normalne, bezne.. a mozno sa nimi staneme aj my :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cigarety a alkohol nas stoji cca stopäťdesiat euro.

Toto ked si precita Tomas, to potom budes vidiet tie litanie

Na druhej strane, do slimakovych penazi ma nie je nic, a nie mna, nikoho.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A Tvoja manzelka Ti to schvaluje, a vlastne cela Tvoja rodina, ano? :)

 

150 EUR na neduh, ktory posobi negativne nielen na zdravie dotycneho, ale aj celej jeho rodiny, je celkom drahy neduh, nemyslis?

 

A co myslis?  :) Ked si zarobis mas. Viem ze to blbost - je to moj zivot. Ty sa mas sa koho pytat? Si v teme o rozvodoch. Mas aj ktomu nieco? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je odpoved? Pytat sa inych zrazu k teme? :)

Ty si vytiahol temu alkohol, tak je prirodzene, ze ludia sa pytaju. Ak nechces aby sa pytali, tak tie temy nevytahuj. Alebo nereaguj.

 

Wau, OK, ked si zarobim ako matka a dajme tomu zivitelka rodiny, tak si zaplatim dovolenku na krasnych ostrovoch, sama pre seba a rodinu necham doma. Tvoja logika, ale ano, ako chlapeczjuhu poznamenal, Tvoja vec ;)

 

A ano, Tvoj zivot, ale ty si dal zivot aj niekomu dalsiemu, tak by bolo fajn ho viest aj zodpovedne. Ale OK, Tvoja vec ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V podstate vzdy som si na svoj alkohol a cigarety zarobil. Teda teba ani nikoho dotoho nic nieje - zena deti maju co jest a maju viac ako priemerne rodiny na Slovensku. Alkohol si tu vtiahla ty. Bez toho aby si povedala  v com je to tragicky dovod pre rozvod. Teda len kotkodakas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ziaden nemam, mas opacny pocit?

 

Reagovala som nesuhlasne na Tvoj nazor, ze vraj alkoholizmus nie je dovod na rozvod. Ja si myslim opak. Vyjadrila som nazor, chapem, ze podla Tvojho nazoru som hodna liecenia :) Ale vsak dal by sa od Teba cakat aj nejaky iny nazor typu "moja vina, moja vina, moja prevelka vina..."? :) Nie, takze debata asi ukoncena, a mozme sa bavit k teme ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iste. Mas opacny nazor - teda si sa pobavila a mam sa dat liecit.

---------

Ja som si dnes nieco precital - a dalsi neblahy v plyv rozpadnutych manzelstiev je to mozne - budu deti z tychto manzelstiev. Uvidia to v rodine ako sa neriesia problemy. Ci uvidia a zaziju dalsie problemove situacie.

 

Chcel som dat tento link do inej temy.

 

http://ona.idnes.cz/pribeh-ctenarky-snacha-me-pripravila-o-syna-nedokazu-se-s-tim-srovnat-12k-/vztahy-sex.aspx?c=A151104_111629_vztahy-sex_jup

 

Neviem o co tam opravdu ide. Ale stara matka nerobi spravne, ze nenavstivi a neporozprava sa so synom.

Ja byt na jej mieste by som to tak riesil - tam chybu robi hlavne syn - aj ked neviem preco sa tak sprava. Ale cele to je cudne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale už stačilo. slimak, na dnes sa už choď  vyspať a nepíš kdekakde.

toto dnes už nikam nevedie, len k invektívam.

---------

téma otvorená po prečistení.

a poprosím - idú Vianoce, viete: sviatky, láska, pokoj, mier a tak ďalej.

 

ďakujeme za slušnosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Wau, OK, ked si zarobim ako matka a dajme tomu zivitelka rodiny, tak si zaplatim dovolenku na krasnych ostrovoch, sama pre seba a rodinu necham doma. Tvoja logika, ale ano, ako chlapeczjuhu poznamenal, Tvoja vec ;)

 

Mala za to bod? Ok gratulujem co jej dal bod.  Ja som pil a fajcil od osemnastich rokov. Od vtedy som si na to zarobil.  Ja som to nemal kvoli socialnzch davok. Ja na ne nemam narok. Nemam narok ani na davkz v nezamestnanosti - mna na ten urad keby som nemal pracu nezaregistuju.

 

Moja rodina ma co jest .  Ako Ok chapem - ze alkohol viac ako alkohol - vedie ze rodina strada peniaze(teda rozvod kvoli peniazom) - ale u mna to tak nieje - lebo je to stopadesiat eur ako dnes aj tak bolo pred 5timi rokmi. 

 

Ty dol samozivitelka si pal kam chces. Ta tvoja logika je to co som napisal nedavno o hokejke. Ja som na dovolenkach bol s detmi. Raz len so zenou. Ja si aj na chlast aj na dovolenky aj na nieco viem zarobit - viac menej -dnes s polovice zarobi aj zena.  Zena ci ma stym problem?  Ak mam priznat ma.  Niekedy a pozeram na nu ako na tu hokejku. Je stastie ze casto tomu tak nemusi byt.  Su zenske co chlapovi nedaju ani na obed ani nenavaria.

 

-------------------

Predvcerom som na STV  spravach videl - ze maju nejaku mudru predikciu - dvadsat percent slovenskych zien nebudu mat dieta, tridsat percent jedno, tridsat dva. Kde si ty hrdinka doll? Mna toto ani netrapi - mne je to jedno aj keby sa od zajtra nenarodilo ziadne dieta. Bolo by mi to cudne a smutne - ale mna sa to uz netyka. Ja dieta uz mam a viem sa o seba postarat. Vie to aj doll?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ta tridsatrocna doll - pre koho bude pritazliva, ci ta tridsatpatrocna? Ze si zobrala hypoteku na nejaky byt jednoizbovy(tu neviem aka je realita) - aky sygnal vysielas? Pre koho? Priklad premna? Ze si nieco dosiahla? nic. mas len dlh. A si stara. Neschopna sa starat o rodinu(mas svoj dlh - egoistka). To je pravda ako ja som alkoholik. 

 

Si hokejka - mala sisi davno najst normalneho partnera s ktorym by si mala aj deti aj splateny byt. Spolu by ste to zvladli. Sama zvlanes presne to co zazijes. Mat v tridsatpat ci styridsat dieta - to bude pre teba isto zaujimave.

 

V tom veku su zeny uz rozvedene - ty nebudes mat ani prvu skusenost. Ani normalneho chlapa nezozenies. Este aj ta rozvedena ta predbehne pri lepsom vybere chlapa.

 

V podstate to tak je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co to má spoločné s témou?
 

téma je o rozvodoch, a jednou z pomerne častých príčin rozvodov sú návyky - novšie gamblerstvo a omnoho starší alkoholizmus jedného z manželov.
a ešte kdečo, samozrejme, ale aby sme si ujasnili - a bez invektív:

aj tu na tomto fóre je zopár ľudí, ktorých detstvo bolo poznačené alkoholizmom jedného z rodičov. rozvodom rodičov kvôli alkoholizmu jedného z rodičov.

alebo partnerstvom s alkoholikom.

 

to sú faktické príčiny, bez ohľadu na to, aký je alkoholik, keď nepije, človek, a ako sa správa k svojej rodine, keď práve nepije.
neklamme si do kapsy ... alkohol mení povahu, každá hladina alkoholu sa podpisuje na človeku ináč ... možno je najprv ten človek dušou spoločnosti, ale príde hladina, keď nevie o sebe, alebo je najlepším riešením celá kopa hádzania invektív na hlavy kdekoho.

slimak, práve to predvádzaš - a už pekných pár dní.

 

 

zjavne si osladil rodine vianoce, rovnako, ako ich vedel kedysi osladiť nám ako deťom náš otec.

 

vieme to všetci, že to tak vie byť, či niekto mal v rodine alkoholika, či nie. tým nikto nehovorí, že za každých okolností je každý alkoholik zlý človek.

ale rodina každého alkoholika je istým spôsobom poznačená.

 

a prestaň sa navážať prosím do doll, má svoje problémy, ako tu každý. nevieš o jej živote a problémoch zjavne nič - to by si napísal tieto zeleniny.

 

poprosím:  keď sa musíš do niekoho navážať, radšej zatiaľ, kým ti nevyprchá táto nálada, nepíš nič.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tema je o rozvodoch - je patdesiat percent alkoholikov? Mozno ano - je to dovod - mozno ano ale potom je patsto percent inych problemov. A podla mna je to ako ja som jeden s prikladov. je aj sposob zien ako doll druhy - ved napis svoj dovod.

 

Ty ako moderatorka si nechala tak - ja som o doll nezacal pisat. Ale dajme tomu je to v teme.

 

 

To je odpoved? Pytat sa inych zrazu k teme?  :)

Ty si vytiahol temu alkohol, tak je prirodzene, ze ludia sa pytaju. Ak nechces aby sa pytali, tak tie temy nevytahuj. Alebo nereaguj.

 

Ano alkoholizmus(ja to nepovazujem za dovod na rozvod), ....

 

:D  :D  :D Som sa pobavila  :)

 

Ale urcite si tym myslel, ze najskor to zacat spolu riesit a pokusit sa o liecbu, ci?  :)

 

----------------

Ja sa mam liecit - v byte mam tri deti a citaju si . CO ma doll - co mi odporuca liecbu. Mozes aj game nieco navrhnut aky mas nazor ohladne temy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neriešime život doll, doll sa nerozvádza.

 

riešime tému Rozvod ... a dôvody a prečo a ako a začo.

 

a bez toho, aby sme si nadávali a používali invektívy - to je hodne úbohé a nemá s témou nič spoločné.

 

iste je to kdesi v štatistikách, nechce sa mi hľadať, dôvod koľkých rozvodov je alkoholizmus. ale to číslo bude vysoké. keď sa mi bude chcieť, pohľadám.

 

a kto to skúsil, žiť v rodine alkoholika, nikdy nezabudne. a je to dôvod na rozvod. a deti nezabúdajú. nikdy.

ani manželky. moja matka má dodnes, desaťročia občas zlé sny ... a to nie je sranda.

 

mohla by som rozprávať celé romány, ale nemá to cenu. alkoholizmus jedného z rodičov poznačil kompletne celú rodinu, a ani veľmi bolestivý rozvod rodičov po 20 rokoch manželstva už neuchránil nikoho z nás od spomienok a intolerancie na alkohol. je to sakra ťažká téma, a ten rozvod a všetko okolo bolo desivo ťažké. to nejde len tak hodiť za hlavu, ani po desaťročiach.

ale invektívy na adresu nikoho neuberú tej téme na ťažkosti.

 

a áno, súhlasím ... na rozvod je aj sto iných príčin, samozrejme.

 

práve som sa dočítala v jednej správe z roku 1999 - 2000, že alkoholizmus /opilstvo/ bolo na treťom príp. štvrtom mieste v príčinách rozvodov.

to sa asi priveľmi nezmenilo. / nebol to výskum, len anonymný prieskum - http://www.psychologia.sk/texty/manzelstvo4.htm /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a ktore boli prve dva v tom roku dvetisicdva?

Ale urcite si tym myslel, ze najskor to zacat spolu riesit a pokusit sa o liecbu, ci?   :)

Mi odporucala sa liecit? so smejlikom? Inak ako moderatorku , ci inych citatelov mozno pre vas to je vtipne a date tomu bod.

 

Ja som sa nerozviedol - skus o sebe mas v tom prehlad.

Ked nechces nemusis.

 

To ocom som ja pisal - co si doll ani ty nevsimla - nebol alkoholizmus. Pre moju zenu to dovod -zatial nieje.

 

Je tam nieco ine. Zdegenerovane nieco - lebo to normalne nieje - zdegenerovane su zeny aj zeny aj chlapy , ale kvoli systemu. Ja ani neviem ako to dnes funguje medzi mladymi - ja som o patnast rokov starsi - ale v minulosti nemali problem medzi sebou uzatvarat manzelstva mladi  - ci mali malo penazi - ci nemali nic - dnes sa akoze zodpovedne spravaju a cakaju do ... ani to nechcu... preco ... lebo viem .. je to namaha a financna utrata ... su lenivi.

 

Aj sprosti - nic sa nenaucili a nevedia zamestnat. A mat prijem - toto plati pre tych z najnizsich vrstiev - ale v podstate to plati aj do strednej vrstvi. Ci to co som napisal vysie.

 

Mna by nikdy nenapadlo - aj ked som nemal peniaze - aby ma zena zazalovala(do na sude o vyzivne. Dobrovolne. Ja na sude nikdy nechcem byt. Neverim im a nikdy tam nebudem. O mne nebude nejaky clovek - menej.. nejaka opica rozhodovat.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

našla som relevantné štatistiky ... zostávame pri téme Rozvod.

 

tie čísla sú dosť alarmujúce, a áno, menšia výdrž v manželstvách je tam tiež ... to, že čakajú, je len jedna stránka veci.
kedysi sa skutočne brali 18 -  20 roční, a tie manželstvá tiež často nemali ktovieakú výdrž ... okolo mňa, medzi kamarátkami, bolo rozvodov po uzavretí takýchto mladých manželstiev skutočne hodne. ešte neboli dosť rozumní a mať 18 bolo vhupnúť do dospelosti ... vtedy boli rozvody hlavne preto, že 25 roční došli na to, že 2 - 3 deti, a ešte si ešte neužili ... toto bola hlavná a najčastejšia príčina rozvodov, druhotné príčiny boli naviazané - od chodenia do diskoték od plačúcich detí po chodenie do krčmy a nevery kdečo.

 

dnes je skôr problém opačný .., prispôsobiť sa po rokoch samostatnosti je ťažšie - preto nezhody v názoroch. a trochu ľahšie sa rozvádza.

post-3-0-35599500-1451167092.jpg

 

http://slovak.statistics.sk/wps/wcm/connect/6fad4776-6fff-4d13-948e-b8e5310fa055/Vyvoj_obyvatelstva_v_Slovenskej_republike_a_krajoch_v_roku_2013.pdf?MOD=AJPERES&CACHEID=6fad4776-6fff-4d13-948e-b8e5310fa055

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie nie su podla mna ina zenska- chlap a hlavne z dvovodu penazi.  Ked doll ma problemy - nech sa nepcha do mojich problemov. Ci do mna moze ze som chlap? Kludne zmaz moje prispevky co su nevhodne ale zrus aj jej.

 

Ak sa ja mam ist liecit - teda o mne nieco vie - ja som nepisal o sebe. To stena o mne nic nevie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie nie su podla mna ina zenska- chlap a hlavne z dvovodu penazi.  Ked doll ma problemy - nech sa nepcha do mojich problemov. Ci do mna moze ze som chlap? Kludne zmaz moje prispevky co su nevhodne ale zrus aj jej.

 

Ak sa ja mam ist liecit - teda o mne nieco vie - ja som nepisal o sebe. To stena o mne nic nevie. 

Z tvojho zmateneho pisomneho prejavu tu vsetci o tebe nieco vieme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 


 

TO SU TERAJSI  UCASTNICI.

Ved ked nam to vadi - to vymazme ja som za. Ja som navrhoval uz predtym.  Nic rozumne tam nieje napisane - ze je stena a stena na mna stena za tym si stojim - ale kludne ma zmazte - ja som sa tam nieco snazil napisat - niekto stenal. 

 

Toto mna hneva aj ked mi to moze byt jedno - rieste presne ako riesite problemy.

 

Ked alkohol - a manzelstvo som chcel nieco napisat - intimne - nestojimi te mi za to - doll zena mi veri viac ako ty neviem komu ci comu - stihacka to ani nechape.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slimák bohužiaľ tvoj písomný prejav je poznamenaný alkoholom, tak to je a je to smutné. Triezvy muž by sa do žiadnej ženy nenavážal. A je také odveké múdro za pravdu sa každý hnevá....

Doll sa odmlčala vie že je na alkoholika zbytočné reagovať.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

nie je to o súdení či nesúdení.

jednoducho konštatujeme, že alkoholizmus /kdesi vyššie je odkaz na štatistiky/ je dlhodobo na vedúcich miestach v príčinách rozvodovosti.

 

to neznamená, že manželstvá s týmto problémom nemôžu vydržať celé roky, ba celý život ... záleží od kdečoho, od strašne mnohých faktorov.

 

poznám tiež celú záľahu manželstiev, ktoré zvládali až do konca, ktoré zvládali dvadsať rokov, tridsať, a potom už nie, a ešte kdejaké, kde ani rozvod nebol riešením ...
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:),  ako budu robit statistiky teraz, ked sa sud prestane zaujimat o dovod :)

 

budú zamestnávať anketárov ... ? :)

povinne, každý sociológ zo sociologických úradov bude mať mesačne raz službu na súdoch :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov