Skočiť na obsah

Svarozicove problémy so ženami a životná filozofia


Svarozic

Odporúčané príspevky

Ale ja som nikde nepovedal, ze to suviselo s krestanstvom...ved sa predsa bavime o 5. storoci+ takze krestanstvo tu uz davno bolo... rovnako ani pokrok v islamskych krajinach nesuvisel s islamom.... nabozenstva su na to az moc ohybne, co v podstate ukazuje aj ten concil.

Pri geografickych identifikaciach sa u teba radsej budem vyhybat spojeniam 'katolicka europa' pretoze ty si hned domyslis, ze tym sledujem to, ze za to mohlo krestanstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ja som nikde nepovedal, ze to suviselo s krestanstvom...ved sa predsa bavime o 5. storoci+ takze krestanstvo tu uz davno bolo... rovnako ani pokrok v islamskych krajinach nesuvisel s islamom....

 

Ono v piatok storoci Islam ani neexistoval a arabi boli z vacsiny len beduini na okraji civilizacie :)

 

A vyvoj europy nemozes oddelit od krestanstva, resp. cirkvi. Bola to RKC, ktora vytvorila paralelne mocenske struktury, ktore znemoznici centralizaciu moci ako v inych civilizacnych centrach. Taktiez to bola cirkev, ktora zachranila cast antickych vedomosti a dlhu dobu prakticky ako jedina udrziavala nejake vzdelanie. A aj ked boli knihy palene, tak zaroven umoznila vznik politickeho prostredia v europe, kde bolo vydavanych knih viac nez v celom zvysku sveta. Niektore smery vedy odmietali - ale zaroven zakladali a pomahali riadit univerzity, kde uplne logicky vyvierali aj "kacirske" myslienky. Takze cirkev aj ked nie vedome a nie vzdy umyselne, ale nakoniec predsa len mala dost velky vplyv na to, ze prave Europa ziskala bezprecedentnu prevahu.

 

Nezabudaj, ze krestanstvo sa zaroven delilo a stepilo ovela viacej, nez napriklad Islam - takze tieto dalsie vnutorne schizmy len pripievali k fragmentacii europy, co pomohlo konkurencnemu boju. V Rime nieco spalili - ale niekto iny to vydal v Zeneve alebo Amsterdame. V 16. storoci bolo v Europe vytlacenych asi 200 milionov knih - v moslimskom svete neexistovali nijake tlaciarne este dalsich skoro 300 rokov. Je jedno kolko knih sa spalilo - cely zvysok sveta zaostaval o cele storocia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S pápežencami je holt sranda. :zubiska:

Dnes sú hrdí na internet, ale akosi zabúdajú na to, že jedného z najdôležitejších vynálezcov v oblasti informačných technológií tvrdo prenasledovali, obviňovali z vykonštruovaných zločinov a napokon i dohnali k samovražde. To všetko len preto, že Alan Turing bol homosexuál, v kresťanskom Anglicku to nemal vôbec jednoduché.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sú hrdí na internet, ale akosi zabúdajú na to, že jedného z najdôležitejších vynálezcov v oblasti informačných technológií tvrdo prenasledovali, obviňovali z vykonštruovaných zločinov a napokon i dohnali k samovražde. To všetko len preto, že Alan Turing bol homosexuál, v kresťanskom Anglicku to nemal vôbec jednoduché.

 

No to urcite - ale kym my (aj briti) sa teraz za spominany pristup v podstate hanbime a Turinga ako genia uznavame, mas krajiny ako Iran ci Saudsku Arabiu, kde je homosexualita postihovana 10x tvrdsie nez bola v UK. Takze stale...reativne...sme na tom lepsie.

 

A taktiez - Turing zil. Ucil sa, ucil inych, tvoril a vymyslal. Dokonaly svet neexistuje, ale ten europsky, aj napriek vsetkych chybam - umoznil to, co zvysok sveta nedokazal. Historicky nebolo potrebne byt dokonaly, len lepsi a uspesnejsi nez zvysok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S pápežencami je holt sranda. :zubiska:

Dnes sú hrdí na internet, ale akosi zabúdajú na to, že jedného z najdôležitejších vynálezcov v oblasti informačných technológií tvrdo prenasledovali, obviňovali z vykonštruovaných zločinov a napokon i dohnali k samovražde. To všetko len preto, že Alan Turing bol homosexuál, v kresťanskom Anglicku to nemal vôbec jednoduché.

 

Je jednoduche to hadzat na papezencov, zvlast ked sa to hodi do kramu. Homosexualita bola napriklad v Ceskoslovensku trestna az do roku 1989 a urcite s tym papezenci nemali nic spolocne. Pokial zaroven niekto mal pristup k utajovanym skutocnostiam a z dovodu svojej orientacie bol vydieratelny, tak to nemal jednoduche ani u komunistov.

A to, ci islo o samovrazdu je tiez otazne, aj ked to bola oficialna verzia. Nikdy to nebolo dostatocne preukazane.

 

A to uz vobec nehovorim nic o tom, ze oznacovat majoritnych veriacich v Anglicku za papezencov, svedci skor o fatalnom zjednodusovani, alebo o nedostatku znalosti historickych realii..

Ked uz im chce niekto nadavat, tak skor do luteranov.

Oznacit anglikana za papezenca, ak sa to udeje zoci voci, je koledovanie si o jednu po papuli. Nepokoje v Irsku, trvajuce uz starocia, su toho jasnym dokazom.

 

Ostatne, co to ma spolocne so Svarozicom ? Tema sa za zas tlaci do onanie nad zvratenostou krestanov ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokial zaroven niekto mal pristup k utajovanym skutocnostiam a z dovodu svojej orientacie bol vydieratelny, tak to nemal jednoduche ani u komunistov.

 

Komunistov sa nezastávam, majú rovnako pokrútenú ideológiu ako pápeženci. :zubiska:

 

A to, ci islo o samovrazdu je tiez otazne, aj ked to bola oficialna verzia. Nikdy to nebolo dostatocne preukazane.

 

To je pravda. Po tom, ako vláda ocenila jeho prínos pre spoločnosť a ospravedlnila sa mu za páchané protivenstvá, dokonca i Turingova matka verejne prehlásila, že smrť jej syna bola pravdepodobne iba náhodná, pretože bol veľký neporiadnik a s chemikáliami zaobchádzal vždy veľmi nezodpovedne.

 

Ostatne, co to ma spolocne so Svarozicom ? Tema sa za zas tlaci do onanie nad zvratenostou krestanov ?

 

Čudná otázka, mal si si ju položiť skôr, než si napísal svoj polstránkový príspevok. Ak už spamuješ s nami, tak nerýp a pokojne si pri tom aj onanuj.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Svarozicovi ste páni minimálne zabrali a odtiahli tému mimo - dobre by bolo ju vrátiť ... minimálne k staroslovienom.

 

teraz nie som si celkom istá, ale našla som jednu stánku, ktorá by sa mohla týkať aj starých Slovanov. aj sa týka, samozrejme ... ale úplne náhodou som natrafila na výšivky pri hľadaní niečoho ... a pri výšivkách na samotnú stránku.

patrí to k tej staroslovienskej viere ?

http://vedy.sk/sk/kultura.php

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poznam tu stranku.Ono to rozhodne k tomu patrit chce,ale nic z toho,lebo vsetko co sa tam pise je obrovska kopa historickych aj logickych nezmyslov.Takych stranok aj spolkov je vela a maju jedno spolocne-taraju sprostosti,miesaju Arijcov,Indov,Slovanov,Germanov atd. dokopy a preto ze nevedia o starej viere nic konkretne zistit,vytvaraju vymyslene systemy bludov s tymi najfantastickejsimi tvrdeniami.Su to podobni blbci ako ti novodruidi a pod..To je cesta,ktorou som ja od pociatku rozhodne odmietal ist.Mna totiz akokolvek putavy vymysel neuspokojuje,pretoze aj malicke zrnko pravdy je omnoho vzrusujucejsie ako tisice stran klamstiev.Casto ma vyzyvaju-ved uz pis knihu,urob uz nieco pre tych Slovakov tu.Napr. taky Miro Svicky produkuje knizky a cd ako na pase.Takych knih ako sa uz na tu temu objavili by som tiez vedel napisat hocikolko.Ale ja som v tomto pedantny a puritansky a kym nedam dokopy material dostatocny,pravdivy-podlozeny a kvalitny,nevypustim do sveta nic nech si vravi kto chce co chce.Mne ide prave o stopercentnu autenticitu,pravost kazdeho detailu,chcem to take ake to skutocne bolo,nato kladiem najvacsi doraz.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano. na tej stránke je viacero podivných vecí, aj pôsobí nie celkom seriózne - problém je priveľa kdečoho, všetko postavené na jednu kartu, hodené do kotla, premiešané mystikou a povarené. už premiešanie árijci, slovania, védy, kozáci, svastika, stredoveká zbroj, ... ten mišung je trochu príliš.

Svický - neviem, budem musieť pozrieť, kto to je. ale zrejme taký ten typ, ktorý je ochotný zmeniť dejiny ... v jazykovede sme nedávno písali o jednej publikácii, ktorá podobne mení dejiny Slovákov, vo svätom zápale.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov