Skočiť na obsah

Šitie, vyšívanie, ručné práce


flora

Odporúčané príspevky

  • Pred 3 týždňami...

som robila pre kolegyne vianočné darčeky

 

post-632-0-25774800-1357679957_thumb.jpg

 

každej pekne podľa faby, ktorú nosia... a celkom ma potešilo, keď ich včera mali všetky 3 v ušiach, vraj sa nedohodli... :-) asi ešte urobím modré pre seba

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

mein Gott, skoro mi oko vypadlo. To čumím. Šikovná.

ja sa veru nemám čím pochváliť, napiosledy sme sa so susedkou chválili jedna druhej svojimi výtvormi ešte ked som nepotrebovala okuliare. Teraz už ani nešije, ani nevyšívam, ani neštrikujem...hanba mi. ;)

na tie náušničky máš nejaké špeciálne nástroje, že máš také pekné tie oblúky, a nie hrboľaté? Tie zakončenia, čo sa pichajú do ušnej dierky, aj nejako opracúvaš? Alebo s tým už nič netreba?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 týždňami...

tomuto som nemohla odolať, aby som to sem nedala ... keby ste náhodou dámy a páni dostali chuť vytvoriť čosi, na čom sa desne narobíte, pustite sa do klasickej ľudovej výšivky :klobuk:

http://tv.sme.sk/v/26660/v-hrochoti-nadlho-zastal-cas-maju-krasne-kroje.html?utm_source=widget&utm_medium=titulka&utm_campaign=tv-sme

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

zase raz idem do Bratislavy na otočku, tentokrát to bude trošku menej náročné a o dosť menej zábavné ako minule...

apropo ručné práce .... ako to dopadlo s avizovanými malými čiernymi ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

apropo ručné práce .... ako to dopadlo s avizovanými malými čiernymi ? :)

mám "cípatú" sukňu z čierneho mušelínu, len nemám poriadnu fotku... ešte musím skontrolovať drahého foťák...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tú cípatú sukňu plánovanú som zvedavá, počkáme si na fotky :)

 

zatiaľ mám jednu otázku ... plánujem do jednej miestnosti oživiť ozdobné podušky, plánujem to už dávno, a v predstavách to už mám dávno vytvorené, a za roky som videla x filmov o technike, a prvýkrát som o tom pod názvom " prešívaná prikrývka s tulipánovým vzorom " čítala v dievčenskom románe o Anne - Anna v Redmonde - pred xy rokmi ... a píše sa o tom kdekade, a sú vzory kdekade, ale ...

 

ešte som to nerobila, a neviem, či budem mať trpezlivosť - a áno, hovorím o patchworku :)

 

robil niekto tu už akýkoľvek patchwork ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si kedysi šila niekoľko vecí za použitia patchworku, zošívla som štvorčeky do zblbnutia, aby som využila zbytky materiálu, šila som blúzky a riflovú bundu, ale prikrývky či vankúše nie, a ani som tak veľmi nebazírovala na presnosti, ako by sa pri poriadnom patchworku malo....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi dávno som robila vec podobnú, ale len vzdialene podobnú patchworku, kde nejaká superpresnosť nebola vôbec potrebná :

v práci do dielní pre robotníkov priniesli z nejakej fabriky ohromné množstvo vriec s vystrihanými kúskami nádherných úpletov - bolo to v čase, keď bavlnené úplety u nás boli tovarom, za ktorý sa dalo vraždiť ...

samozrejme si kdekto pobral celé kopy domov, boli to zvláštne kusy, ktoré zostávali po hromadnom strihaní zo strihov, ale nič mimoriadne veľké ...

pošila som z toho zopár drobností, a okrem iného jedny letné šaty, ktoré nosím v lete na doma dodnes, už sa pomaly rozpadávajú, ale nedokážem ich vyhodiť, sú proste prudko príjemne nositeľné :)
bolo to na bielom podklade vzor drobné červené hviezdičky rôznej veľkosti, a ohromná kopa dlhých, asi 70 - 80 centi dlhých úzkych slížov lichobežníkového tvaru :

na sukňu to stačilo pozošívať  užším koncom hore, a na vrchnú bezrukávovú časť som len pozošívala kúsky, vlastne vyrobila celú látku, a potom z toho vystrihla ...
ten materiál a vzor bol taký vďačný, že to zošívanie na tom nebolo a vlastne nie je vidieť, hoci šaty boli aspoň z 30 - 40 kusov :)
keď som v nich prišla do práce, nezabudnem, každý na mňa čumel ako puk, že to ako, dokonca chlapi, tí smelší došli kuknúť zblízka  ... ach, nuž to bola taká nenápadná patchworková výroba, išlo to rýchlo, a nebolo treba nejako super dávať pozor  :)

 

 

ja som si kedysi šila niekoľko vecí za použitia patchworku, zošívla som štvorčeky do zblbnutia, aby som využila zbytky materiálu, šila som blúzky a riflovú bundu, ale prikrývky či vankúše nie, a ani som tak veľmi nebazírovala na presnosti, ako by sa pri poriadnom patchworku malo....

tohto sa bojím, tej presnosti pri rôznych farbách ... asi by som sa v žiadnom prípade nepustila do nejakého drobného vzoru / raz som videla film o jednej žene, ktorá vyrábala drobučké obrazy z dielikov o stranách pár centi ... tak z toho by ma pinclo :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak tu je moja cípatá suknička, na začiatku som mala aj vysoké podpätky, ale neskôr som sa prezula do týchto nízkych, 4 hodiny na vysokých sú pre mňa akurát dosť :-)

lepšie foto nemám... mala som k nej "lepšie" čierne tričko s vodou

ešte mám kus mušelínu, tak skúsim vymyslieť k tomu nejakú blúzku

 

post-632-0-00854400-1371414938_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no konečne ! :D

 

trošičku nevidím šitie, ale podľa tvaru sa zámer skutočne vydaril :thumbsup:
pekná cípatá letná sukňa, vrch mi trochu splýva, ale skutočne klobúk dolu, dievča, podarilo sa, pekné šatičky, LBD, využiteľné na kdejaké príležitosti, paráda :)

a čo je tričko s vodou ? / ja viem, som nechápavec /

 

jaj keby som tak ja dostala znovu chuť na šitie ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na pravo na boku vidno taký zub, tam končí tričko, inak je tam spodnička do Ačka, na nej mušelínová suknička kolová v dĺžke spodničky (cca po kolená) a na tom dva pootočené štvorce z mušelínu... všetky 4 vrstvy sú všité do takého malého sedielka a hore je to na gumu, nie veľmi nabraté, len tak, aby tam nemusel byť zips a dala sa obliecť... spodok je zahnutý, prešitý hustým cikcakom a tesne ku šitiu zostrihnutý...

páči sa mi, že tak pekne splýva a som rada, že sa mi porarilo ju zrealizovať :-) celkom prvý nápad na takúto sukňu som dostala minulý rok, keď som si nemala čo zaujímavé obliecť na oslavu promócií

dúfam, že blúzku nebudem vymýšľať rok :-)

voda je druh takého padavého výstrihu, niečo také

len ja to mám trochu hlbšie

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

jedna bývalá kolegyňa sa patchworku venovala, porobila kopu všakovakých, moc pekných vankúšikov, prikrývok, diek (od deka), tašiek a čojaviem čoho ešte, boli to pekné veci. Ona chodievala aj na akési zrazy či školenia či čo kdesi na Moravu za účelom zdokonalenia sa v patchworkovej tvorbe. len som už zabudla, kam na Moravu to chodila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

konečne som doplietla tyrkysový prúžkovaný sveter s kapucňou, hurá, hurá...

a začala som háčkovať ďalší sveter, pre zmenu tentokrát modro-tyrkysovo-zeleno pruhovaný, plánujem riadnu divočinu... :-)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako som rolovala, vidím jazyk, jazyk, zadok ... a zadok nikde :)

šikula, pekný modrý, taký úplne trinitovský ... na rozdiel odo mňa aspoň čosi tvoríš, dokelu, pracuj ešte, možno ma tvoje výtvory pretrasú znovu k životu ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

šak sem už tiež niečo prihoďte, tretina príspevkov tu je mojich :-)

Hellé, na Miley kašlem, ale sa spolieham na to, že takto budem na ulici menej spoznateľná (keďže takto bežne po ulici s vyplazeným jazykom nebehám) :-)))

pekný, modrý, trinittovský, veď ho trinitta upatlala... a že mi dal zabrať, hlavne tie 2x pletené rukávy... a potom začistiť milión nitiek...

a už pracujem na ďalšom, ako som vyššie písala

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov