Skočiť na obsah

Sú psychológovia šarlatáni?!


informator

Odporúčané príspevky

Nuz, ano - choroba, vidis? Pred zopar storociami to nebolo brane ako choroba, ale mozno ako prekliatie bohov, alebo pozehnanie bohov. Kedze to uznavas za CHOROBU, tak uznavas existenciu lekarskeho oboru, ktory sa zaobera dusevnym zdravim a dokaze diagnostikovat dusevne choroby. Psychologia.

 

Ibaze by si pripadnu "idiociu" ci slaboduchost (alebo ine akvivalentne vyrazy) nepovazoval za oznacenie dusevnej choroby, resp. by si tvrdil, ze nijake dusevne choroby neexistuju. To by bolo nieco ine. Ale ako vies, ze to je dusevna choroby? Ze by si si nechal zviazat zivot nejakymi definiciami? Tsssss....ze sa nehanbis.

 

Tvoje prirovnania su proste len hlupe a nespravne.

 

Za chorobu ot bolo oznacene blbostou tych co to tak oznacili........pravdepodobne pozorovali sami seba :) .......jednoducho su menej chapavi....no a co?.......nevsimol som si, ze by sme vsetci boli nejako zvlast vynimocne chapavi......to su take Jungovsko-Freudovske diagnostikovania, ako psychologia :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za chorobu ot bolo oznacene blbostou tych co to tak oznacili......

 

Takze teraz tvrdis, ze slaboduchost, ci dusevna zaostalost, NEEXISTUJU? A je to len vymysel? :)

 

Ked ja mam tak, ak sa moj oponent strapnuje blbostami sam. Pls. len pokracuj. Robim si z toho zbierku - a bude sa mi to hodit, ked budem chciet niekomu ukazat, aky jedinci odporuju evolucii, ci veria konspiraciam.

 

nevsimol som si, ze by sme vsetci boli nejako zvlast vynimocne chapavi.

 

Ty urcite nie si. Takze sa ani nedivim, ze to na inych nedokazes spozorovat.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najskor som chcela nieco osomrat, ale na tomto sa fakt clovek moze iba zasmiat... info, sak ty trepes este viac ako som si myslela, ze sa vobec da.. :blahblah: ale ja mam taky dojem, ze ty si uz iba robis srandu, uz si sa sam tak zamotal do tych mudrosti, ze uz nejde uhnut, tak uz len tak pises, hoci vies, ze su to hluposti.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napisw co myslis pod slaboduchostou a dusevnou zaostalostou, pretoze toto nema nic spolocne z "diagnozou" idiot.......a som si aj vsimol, ze trpis vynimocnou chapavostou, len teda nechapem preco mas problem s pochopenim toho co pisem......jedine tvoj egoizmus.....asi.....neviem.....zaujimave, ze si doposial nenapisal plusy, ci nejake vynimocne schopnosti psychlogie a len sustavne kritizujes co som ja napisal.....ze by si nemal schopnost obhajit svoje argumenty.....hm.....zavadzat a pisat o nicom dokazes, ale je to iba mrhanie energie a dokazovnia si svojej vynimocnosti.....takto sa predvadzaju aj psychologovia.......svojho casu som mal priatelku, psychologicku, celkom bola fajn, akurat ze ked sme sa niekde vybrali do spolocnosti, tak po urcitom case zacala navrhovat vselijake splocenske hry (nieco, ako psychotesty) a bolo po zabave......skratka, okrem jedneho miesta, bola vsade nepouzitelna........a co viem, je aj doteraz.....tri krat vydata, tri krat rozvedena....opustena detmi......teraz si mozno aj testuje svoje vysoko nastavene IQ a obvinuje vsetko a vsetkych, ze ju, klinicku psychologicku, nikto nechape......ze by to bol idiotizmus?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

reakcia aku som ocakaval :) ........tu damu som poznal pred tridsiatimi rokmi....teda mal som nieco nad dvadsat a ta tvoja fraza nie je na mieste.....a ze tych blbych, co su na seba hrdí je stale viac a viac, tak to je vysledok pravdepodobne toho skatulkovania......ked bolo delenie do dvoch skatul, tak boli iba hlupi a viac hlupi......teraz podla modernej psychovedy uz su moznosti rozsirene.......vykvet, elita, normal, hlupaci a idioti :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mimochodom - tie staznosti na to, ze niekolkokrat napisane vyuzitie a pouzitie psychologie, ktore udajne nebolo uvedene - je sposobene negramotnostou, neschopnostou chapat pisany text, alebo zufalou blbostou cloveka?

 

Info - ty si proste truba zadubena, obmedzena, nechapajuca....a navyse nabozensky veriaca. V tvojom pripade to zjavne suvisi, len neviem ci si zblbol v kostole, alebo blbost sposobila, ze si tam skoncil.

 

Pre ostatnych veriacich to neplati. Poznam dokonca takych, co vystudovali psychologiu a aj sa jej venuju. A strasne vela takych, co neflakali ZŠ a vedia citat. Ale nepoznat ich, tak si este zacnem mysliet, ze blbost a viera spolu zakonite suvisia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poznam dokonca takych, co vystudovali psychologiu a aj sa jej venuju. A strasne vela takych, co neflakali ZŠ a vedia citat. Ale nepoznat ich, tak si este zacnem mysliet, ze blbost a viera spolu zakonite suvisia.

 

No ved aj ja takych poznam, ale to este naznamena, ze vidim nejake nenahraditelne plusy v tejto spanilej cinnosti, ktoru si dovolia niektori samani zaradit medzi vedu a seba medzi vedeckych pracovnikov.......tym devastuju poctivu vedu na poschodie este nizsie ako som ja a o dve nizsie ako si ty (zaradil som ta o poschodie vyssie ako som ja....co uz)........

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

informator

 

Myslim, ze je v tejto teme chybou ohanat sa radami typu:

mozne nasledky nech si domysli kazdy sam...

 

Ako ty mozes vediet, co Clemenzo presne ptrebuje.....co ked to, co potrebuje, je opak toho, co mu ty radis? Sam sa musi s toho dostat, nikto mu v tom nepomoze.......!

 

 

Alebo informator ze ".zi svoj zivot a neobzeraj sa okolo seba co povedia alebo si myslia ludia....." no to sa este budem musiet naucit..

 

Tak sa snaz a nepocuvaj ziadne rady, lebo aj tak nikto nevie, ako sa citis, iba ty sam.....ked sa budes spoliehat na pomoc druheho a snazit sa v dobrej viere respektovat jeho rady, tak to nikdy nedosiahnes, lebo to bude jeho riesenie tvojho problemu a nie tvoje riesenie tvojho problemu a po case sa ten problem (ak nejaky je) dostavi naspat a ten "dobry" radca nemusi byt poruke......!

 

slimak priznam sa ze som to celkom asi nepochopil.Fotky su to pekne ale co to ma so mnou spolocne. A preco neveris mojmu prispevku?

 

Mozno preto, ze este zijes :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator, hlavne, ze ty vies, ze mu ziadny psycholog nepomoze a vies, ze sa z toho musi dostat sam. Ak by s tym chcel zostat sam, nepise sem. A zije prave preto, ze napisal. Je evidentne, ze ak clovek pise, co chce urobit, je to volanie o pomoc. Inak by to urobil bez reci, v stave skratu.

Myslim, ze je spravne, ze zacal pisat aj sem a ze mu ludia na prispevky reaguju. To cloveka rozptyli a nemysli hned negativne az suidikalne.

Nik mu predsa svoje rady netlaci a inak - sam poprosil o radu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, je dobre ked pise, ci uz sem, alebo do novin.........len nechapem, ako si na to prisla, ze dolezite je to co mu ponuka nejaku oporu v niekom inom, ako sam v seba a vieru vo svoje sily, pretoze iba toto v nom utvrdi, ze je schopny si pomoct sam a nespoliehat sa na "zarucene" rady od cudzieho cloveka.....ak to nedokaze sam, tak sa z neho chce -nechce strane navyrovnany a labilny jedinec, ktory si nebude verit a nedokaze prejst na druhu stranu cesty bez niekoho pomoci (mentalnej).......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

.....ak to nedokaze sam, tak sa z neho chce -nechce strane navyrovnany a labilny jedinec, ktory si nebude verit a nedokaze prejst na druhu stranu cesty bez niekoho pomoci (mentalnej).......

 

:doh:

 

Dokonca aj svätá cirkev využíva služby psychológov. Platí im za to, aby napravili škody, ktoré na detských obetiach napáchali pederasti v sutanách.

 

http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=3680

Skandál se zneužíváním dětí a mladých lidí v církevních zařízeních vypukl v Německu na počátku loňského roku a zasáhl řadu katolických i protestantských institucí. Většina případů se však odehrála v minulých desetiletích, a je tak z právního hlediska promlčená. Nejtvrději tato aféra dopadla na německou katolickou církev, která se v jejím důsledku potýká s výrazným poklesem důvěry veřejnosti i s úbytkem členů. Biskupská konference letos v březnu oznámila, že je připravena oběti pedofilie duchovních odškodnit až 5000 eury (120.000 Kč) a uhradit jim náklady spojené například s psychologickou léčbou. Odškodnění nabídl také jezuitský řád.

Kde už ani pánboh nedokáže pomôcť, tam pošle biskupská konferencia psychológa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áleee, už zasa a furt čítaš milý informator taaak selektívne :) ...

"neposielajú", sú ochotní hradiť a hradia aj liečbu psychológom v prípade potreby :

 

tak teda : druhá veta od konca v druhej citácii, v citovanom odstavci z článku, vedľajšia veta za čiarkou, začína spojkou že - toť:

Biskupská konference letos v březnu oznámila, že je připravena oběti pedofilie duchovních odškodnit až 5000 eury (120.000 Kč) a uhradit jim náklady spojené například s psychologickou léčbou.

tu : http://forum.freespa...post__p__173205 ! :)

 

 

/ nie je podstatné, kto komu, ale to, že elegantným oblúkom furt obchádzaš napísané, ktoré sa ti nepáči, akože pod heslom : keď to neprečítam, tak to neexistuje :) pripomína mi to vždy moju sesternicu, keď bola malinká, schovala hlavu pod kabáty, visiace na vešiaku, a povedala:

kde som, hľadajte ma :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kde tam ty vidis, ze ich posielaju k psychologom resp. posielanie psychologov? Skot tam ty vidis to, co chces vidiet :(

---------------------------------

Biskupská konference letos v březnu oznámila, že je připravena oběti pedofilie duchovních odškodnit až 5000 eury (120.000 Kč) a uhradit jim náklady spojené například s psychologickou léčbou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj :) šups hlavu pod kabát :) skúsim moju reakciu na tvoj príspevok č. 139, / kde si akosi odkiaľsi nabral "posielanie k psychológom", nevedno odkiaľ, lebo v odstavci na ktorý reaguješ, o posielaní nie je reč /, multicitovať väčším písmom :)

píšem tam, že neposielajú ... neposielajú, neposielajú :

áleee, už zasa a furt čítaš milý informator taaak selektívne :) ...

"neposielajú", sú ochotní hradiť a hradia aj liečbu psychológom v prípade potreby

 

psychológovia o tom hovoria, že selektivita je výberovosť, ktorá súvisí so zameranosťou, záujmami a hodnotami ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

psychológovia o tom hovoria, že selektivita je výberovosť, ktorá súvisí so zameranosťou, záujmami a hodnotami ... :)

 

Ty sa tiez rada pridrzas len toho, co je co v danej teme, ze? No vidis. Teda neposielaju, ale su iba ochotni hradit, ak si tu liecbu niekto vyberie...a to je teda sakra rozdiel, ze? Pretoze ked niekoho sklamal knaz, tak si urcite nevyberie knaza na "liecbu" ubolenej duse, ale moze si vybrat aj napr. toho psychologa, ak si mysli, ze mu pomoze....ale tiez si moze vybrat napr. zamestnanca nejakeho hospica :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretoze ked niekoho sklamal knaz, tak si urcite nevyberie knaza na "liecbu" ubolenej duse, ale moze si vybrat aj napr. toho psychologa, ak si mysli, ze mu pomoze....

 

Vedel si o tom, že kňazi študujú počas seminára psychológiu? Učia sa pastorálnu psychológiu, poradenskú psychológiu, študujú niektoré oblasti klinickej psychológie a venujú sa aj psychológii osobnosti. Tvoj kňaz je psychológ, mal by si ho teda automaticky považovať za šarlatána! :zubiska:
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

http://forum.freespa...strana__st__250

 

 

Bohus;

 

Prave si nepriamo povedal, co tu ja tvrdim uz dobru chvilu, ze psychologovia su obycajny sarlatani, ktori vyrabajuz z ludi iba nesvojpravnych a roztrasenych vykonavatelov ich vole, taka baba z lazov vie o psychologii viac, ako ti vlastnici pudilarov bez dna....no tunajsie psycho osadenstvo mi to zazlieva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Info, ty si s tym spochybnovanim psychologov nedas pokoj ;) ...to je ako tvrdila jedna moja spoluziacka na poradenskej psychologiii, ze za zvysenou rozvodovostou stoja len a len psychologovia...je to tvrdenie poriadne pritiahnute za vlasy.

Mozno nie su vsetci psychologovia koser, a jestvuje v tvojom zivote zla skusenost, no je jasne, ze mnohym psychologovia pomohli, nesmies ich hadzat do jedneho vreca a teraz tvrdit, ze mozu aj za zvyseny vyskyt samovrazd

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V zivote som mala dve psychologicky (resp. jednu psychologicku a druhu psychiatricku).

 

Jednu som neznasala.

 

Druhu zboznovala.

 

Obe boli profesionalky a ziadne sarlatanky. Info, pokojne podkopavaj niecie schopnosti a ich vierohodnost, nezmeni to nic na skutocnosti, ze jedna z nich mi naozaj pomohla a dokazala ma spravne usmernit, a ta druha, kebyze jej to dovolim, mi tiez pomoze. Ani jedna zo mna nechcela nic vyrobit. Naopak; snazili sa mi dokazat, ze nech uz mam akykolvek problem, nie som v tom sama. A vsetko sa da zvladnut. Pokojne ich neuznavaj. Nakoniec mi to pripomina ako niekto neuznava vedcov, pretoze to nie je v sulade s ich vierou. OK. :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

na to aby sa človek zo svojich problémov vykecal stačí niekto kto vie počúvať a usmerniť. Bolo by to fajn keby neinkasovali 30€ za hodinu..resp. bolo by fajn keby ľudia mali na to peniaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chápem ťa ako to myslíš, ale myslím, že takýto človek nie je veľmi často prístupný hovoriť o svojich problémoch.

 

Nie každý, aj keby bol ochotný a schopný ... dokonca bezplatne počúvať a aj v rámci svojich možností poradiť ... by vedel aj "prinútiť" toho človeka rozhovoriť sa. Ak je niekto v problémoch, tak je často svojimi problémami tak "zabarikádovaný", že nevie tú ulitu roztvoriť a to čo má na duši, čo ho trápi nedokáže dostať von. Nie, že nechce, ale je akoby zablokovaný.

A tu laik asi veľmi veľa nezmôže, psychológ predsa len vie ako na to ...

 

Tak, ako ten kto si dokázal postaviť garáž nemôže o sebe prehlasovať, že je stavbár,

tak ten, kto síce dokáže vypočuť niekoho problémy nedokáže suplovať psychológa . :smile2:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov