Skočiť na obsah

Sú psychológovia šarlatáni?!


informator

Odporúčané príspevky

no niekto nema rad pavukov, niekto psychologov :)

 

A len tak ciste z rozkose dodam ze funkcia psychologov je mozno druha najstarsia na svete :),  myslim ze kazdy uspesny saman nim bol.

A rovnako to dodnes praktizuju aj farari vsemoznych cirkvi. 

 

Že niekto nemá rád pavúkov, o tom som už počul. Odborne sa tomu povie, že má z nich fóbiu. A čo sú fóbie, definuje psychológia.

A žeby mal niekto fóbiu zo psychológov??? Hm, no, dnes je všeličo možné ... :D

 

Psychológia je určite veda, ktorá sa zaoberá ľudským správaním. To nie je o šamanstve ako si poniektorí podivne myslia... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fobia....ake to zazracne slovo. No ked je clovek napr. dlho bez jedla, tak je hladny....ked je dlho bez vody, tak je smadny.....ked dlho nesulozil(a), tak je nadrzany(a).....a pod. pomenovania cohosi. Sikovny kuchar si podchyti furt hladneho a o prijem ma postarane....sikovny vyrobca napojov si podchyti furt smadneho  a o prijem ma postarane.....sikovna prevadzkarka(prevadzkovatel) najstarsieho  remesla (druhe je vraj psychologia) si podchyti furt nadrzaneho(nu) a o prijem ma postarane (pokial teda uspokoji jeho-jej naroky na kvalitu). No a takto nejako to mas aj s psychomordarom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a astrologia je veda o tom ako hviezdy ovplyvnuju nas zivot :),    vedu robi vedou predsa len cosi ine ako len vyhlasenia  o tom ze je to veda.

Ale ok, hovorim ze mam pochybnosti, ale uprimne sa to tyka aj dalsich oblasti, ktore sa volaju vedou.

 

A ak moje prirovnanie k samanom bolo pochopene ako znevazovanie, tak je to presny opak. Saman bol uzitocny svojej komunite, a   urcite mal v lieceni lepsie vysledky ako by som mal ja, kedze nie som lekar. A rovnako urcite vedel ludom poradit aj v inych oblastiach, rovnako ako to robia farari. 

Len samani neboli vedci, to je vsetko.    A ja nespochybnujem ze psycholog dokaze pomoct,  staci ako bude pouzivat to co sa osvedcilo, my si radi myslime ze nase problemy su unikatne, ale nie su.  Su podobne trapeniam ostatnych, a ak nieco pomohlo tak to stoji za pokus vyskusat opat.  A ked nezaberie, tak ineho psychologa ktory vyskusa nieco ine.

U lekara by sme to povazovali za zlyhanie,  cakame ze ked urci spravnu diagnozu, tak nasadi tu spravnu liecbu.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a astrologia je veda o tom ako hviezdy ovplyvnuju nas zivot :),    vedu robi vedou predsa len cosi ine ako len vyhlasenia  o tom ze je to veda.

 

 

Ale no ták, prirovnávať psychológiu ku astrológii... A ak by som sa mal pohybovať v tvojich mantineloch, je na otázku, prečo si vyšetrovatelia kriminálnych činov, prípadne súdy nechávajú vypracovať psychologické posudky páchateľov, a nenechávajú si vypracovať analýzy postavenia planét a hviezd v čase trestného činu... :)

 

Ale som trochu v šoku, ty taký fyzik, a astrológiu označí za vedu. :)

 

No a šamanov, to by som sem neplietol, to je predsa len iná liga.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ech, vidim ze ironia mi nepresla :),     nie ja nepovazujem astrologiu za vedu,   ale taky reagan ano  :)

 

A este raz,    povazujem psychologiu za uzitocnu,  To vsak nesuvisi s tym ze je to veda.

 

Este jeden priklad z inej oblasti :

Dobry trener  v kazdom sporte je viac ako uzitocny,  trenerstvo sa studuje na vysokej skole  ale  tiez ho nepovazujem za vedu.  (  z lepsej skoly nevyjde lepsi trener,   Aj bez studia mozu byt spickovi treneri.  )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lenže trénerstvo, to je všeobecný pojem. Ak niekto študuje veci okolo volejbalu, nemôže predsa viesť basebalový tím. Tak ako vyštudovaný mudr. nemôže robiť projektového manažéra na stavbách. :)

Trénerstvo je študijný odbor, nie vedný. Tak ako konštrukcia strojov a zariadení pre strojársku výrobu je študijný odbor  a nie vedný. :)

 

Aby som sa vrátil ku psychológii, tyso iste si počul o pokusoch, pri ktorých sa skúmalo chovanie jednotlivca prípadne skupiny ľudí. Napríklad pokus, keď skupinku ľudí usadili do jednej miestnosti s odkazom, že tam majú počkať a v druhej miestnosti začali simulovali vznik požiaru. Sledovali ako sa tá skupinka začne správať, keď im spod dverí do miestnosti začne prenikať dym.

 

Alebo iný príklad: postavili chlapíka na ulicu s úlohou aby okoloidúcim prikazoval, aby stúpili na jednu kocku dlažby. No mali ho "v paži". Lenže pokus pokračoval, chlapíka obliekli do uniformy s rovnakou úlohou. A mal si vidieť, ako ľudia poslušne skákali na príslušnú dlažbu.

 

Alebo iný pokus: priviedli človeka do miestnosti, kde boli nejaké prístroje. Usadilo ho a povedali mu, že keď zasvieti svetlo, má stlačiť nejaký spínač. Akonáhle sa to stalo a on stlačil, z vedľajšej miestnosti sa ozval bolestivé zjačanie. A mal si vidieť tie reakcie. No úplne najfantastickejšie bolo, že to niektorých začalo baviť. Začalo ich baviť, že niekomu môžu spôsobovať bolesť (teda oni si to mysleli, že spôsobujú).

 

No a musím spomenúť na tragédie na futbalových štadiónoch. Skúmanie chovania davu sa rozšírilo o skúmanie chovania davu na štadiónoch a na základe poznatkov sa navrhli nové štadióny, ktoré sú oveľa bezpečnejšie. A toto je o šarlatánstve? Nie, je to o serióznom  výskume s jasnými výstupmi. :)

 

 

A inak, tu mám jednu spomienku, keď som bol pomáhať organizovať promócie v divadle v Košiciach (tom, čo je na Hlavnej).  Boli jednotlivé várky podľa odborov, ktoré mali svoj čas, o ktorej promujú. A keď sa blížil termín promócií nejakého odboru, pred vchodom sa začali zhromažďovať príbuzní. Akonáhle sa otvorili dvere, začali sa hrnúť dovnútra. Lenže nastal problém. Trochu ďalej od vchodu stáli dve pracovníčky divadla, ktoré ľudí sortírovali do lóže, na balkón a pod. Ale ľudia to nevedeli, a tak sa tam často motkali ako teliatka, prípadne sa sami vybrali na miesto a tie pracovníčky ich museli okrikovať, upozorňovať a pod. Skrátka chaos...
Tak som sa postavil do dverí a robil prvotnú selekciu podľa lístkov: doľava..., doprava...  a nech sa páči choďte za tou pani, ona vás navedie ďalej. :) a išlo to.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info, 
prečítala som si ešte raz tvoje príspevky a ak  ti správne rozumiem, ty tvrdíš, že človek má vždy hľadať oporu len sám v sebe, mať vieru vo svoje sily, aj keď aké ťažké chvíle by človeka v živote postretli, že len to je ok ..


Každý z nás v živote prežil aj ťažké chvíle, či to už ako dieťa alebo v dospelosti. Myslím si, že človek aj keď ako je "silný ", verí v seba, a môže mať aj    vieru  v Stvoriteľa, je prospešné mať  v ťažkých chvíľach svojho života aj druhého človeka, ktorý ho vypočuje, bude  mu  oporou,  poradí, usmerní .. ako najlepšie bude môcť,   bude pri ňom stáť aj čo by sa dialo v živote.
Takým človekom môže byť niekto blízky, komu dôverujeme, kamarát, priateľ, partner, rodič, súrodenec .. On nás neopustí a  pomôže nám s problémom. 
Niekedy človek má strach úplne sa otvoriť , zdôveriť, alebo má predsudky, radšej problém dusí v sebe a trpí .. ale nemusí,  má viac možností ako si myslí.
Ak má priateľa, zdôverí sa mu a  skutočný priateľ pomôže , už len tým, že nás vypočuje, povie svoj názor, usmerní ... na problém ste  dvaja. Uľaví sa , ľahšie sa zvládnu  prekážky v živote.

 

 Verím, že takým človekom, ktorý nám môže pomôcť v najťažších chvíľach môže sa stať aj psychológ. A prečo nie ? Každý, kto robí svoju prácu čestne, profesionálne, dokáže pomôcť človeku, vypočuť ho, buď  mu oporou, usmerniť  a taký odborník nemusí byť vôbec zlé riešenie, žiaden šarlatán, naopak:  môže to byť človek, pre ktorého je jeho práca aj poslaním ..psychológ si tiež môže získať našu dôveru, aj on s nami môže si vybudovať dôverný vzťah, správať sa ku nám s úctou, ľudsky ...  dúfam, že mi rozumieš, ako to myslím ...

Je správnejšie neškatulkovať  ľudí na dobrých, zlých ... podľa povolania .. , ani podľa ničoho nepodstatného ..,  to stále záleží od  konkrétneho  človeka ..  :ahooj:      

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nijako. kým trvá príčina, tlak nezmizne. to bol aj môj prípad. psychológ nevyrieši príčinu, dá ti pár rád, vyskúša s tebou behaviorálne praktiky, ktoré sa naučil z kníh a po pol roku buď zistíš, že to nikam nevedie a povieš dovidenia alebo ten stres zatlačí hlboko do podvedomia a pri vhodnej príležitosti potom všetko vypláva naspäť na povrch a budeš tam kde predtým (v lepšom prípade).

Nič moc to teda nie je. Takže ak človeku spôsobujú také stavy napríklad vzťahy v práci, tak tlaky zmiznú, keď dá výpoveď. lenže keď to spôsobuje užšia či širšia rodina, tak od toho sa nedá len tak zmiznúť, už len pre pocit zodpovednosti. Ale keď sa ten potlačí a človek zatvorí za sebou dvere a začne si robiť po svojom a prestane brať ohľad na ich požiadavky, zas nastúpia výčitky svedomia, a kolotoč sa nekončí. Len sme prešli z nekonečného ruského kola na nekonečnú húsenkovú dráhu. Na to žiadny psychológ nestačí, a ani psychiater nie. na to lieky nie sú. presne ako hovoríš, bez toho, aby sa zmenilo niečo v príčine toho stavu, sa ten stav nedá zmeniť, len sa potlačia pocity alebo čo to je, a to raz môže parádne vybuchnúť. takže je to tak, ako som si hneď na začiatku aj myslela.

Ak máte niekto inú skúsenosť alebo iný pohľad, sem s ním.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vidíš, a práve si jasne dokázal, že v tom máš chaos a nevieš, o čom psychológia je. Už som ti to písal... :)

 

No a musím spomenúť na tragédie na futbalových štadiónoch. Skúmanie chovania davu sa rozšírilo o skúmanie chovania davu na štadiónoch a na základe poznatkov sa navrhli nové štadióny, ktoré sú oveľa bezpečnejšie. A toto je o šarlatánstve? Nie, je to o serióznom  výskume s jasnými výstupmi. :)

 

No ak je teda ziarou severu tento tvoj priklad so spravanim fanusikov, tak uznavam, ze psychologia je veda :( .Aj ked ja osobne sy myslim, ze to je skor technologicka inovacia stavby, ktora je vybavena poslednym zariadenim, typu zvukovej signalizacie v os. aute, ked nahodou zabudnes zatvorit kufor. A ste by ma zaujimalo, kolko je klinickych psychologov, ktori ako tak mozu "podat" pomocnu ruku, pri nejakej stresovej situacii. Mna nezaujima tvoj obdivny pohlad na psychomordarov, co pracuju (vraj) v nejakom odvetvy, v ktorom su (podala teba) prevelice dolezity.  

 

 

 

info, 

prečítala som si ešte raz tvoje príspevky a ak  ti správne rozumiem, ty tvrdíš, že človek má vždy hľadať oporu len sám v sebe, mať vieru vo svoje sily, aj keď aké ťažké chvíle by človeka v živote postretli, že len to je ok ..

 

Každý z nás v živote prežil aj ťažké chvíle, či to už ako dieťa alebo v dospelosti. Myslím si, že človek aj keď ako je "silný ", verí v seba, a môže mať aj    vieru  v Stvoriteľa, je prospešné mať  v ťažkých chvíľach svojho života aj druhého človeka, ktorý ho vypočuje, bude  mu  oporou,  poradí, usmerní .. ako najlepšie bude môcť,   bude pri ňom stáť aj čo by sa dialo v živote.

Takým človekom môže byť niekto blízky, komu dôverujeme, kamarát, priateľ, partner, rodič, súrodenec .. On nás neopustí a  pomôže nám s problémom. 

Niekedy človek má strach úplne sa otvoriť , zdôveriť, alebo má predsudky, radšej problém dusí v sebe a trpí .. ale nemusí,  má viac možností ako si myslí.

Ak má priateľa, zdôverí sa mu a  skutočný priateľ pomôže , už len tým, že nás vypočuje, povie svoj názor, usmerní ... na problém ste  dvaja. Uľaví sa , ľahšie sa zvládnu  prekážky v živote.

 

 Verím, že takým človekom, ktorý nám môže pomôcť v najťažších chvíľach môže sa stať aj psychológ. A prečo nie ? Každý, kto robí svoju prácu čestne, profesionálne, dokáže pomôcť človeku, vypočuť ho, buď  mu oporou, usmerniť  a taký odborník nemusí byť vôbec zlé riešenie, žiaden šarlatán, naopak:  môže to byť človek, pre ktorého je jeho práca aj poslaním ..psychológ si tiež môže získať našu dôveru, aj on s nami môže si vybudovať dôverný vzťah, správať sa ku nám s úctou, ľudsky ...  dúfam, že mi rozumieš, ako to myslím ...

Je správnejšie neškatulkovať  ľudí na dobrých, zlých ... podľa povolania .. , ani podľa ničoho nepodstatného ..,  to stále záleží od  konkrétneho  človeka ..  :ahooj:      

 

Och svata prostoto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info,

to och(kaš) nado mnou ?  svätá nie som. Svätý je Boh ... som veriaca a prostota http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=prostota   proste nezdieľam s tebou názor, že psychológovia sú šarlatáni a spôsob akým ich opisuješ, ako sa sám týmto prezentuješ . nie je to ok, že ťa to niekam vedie až  k takej žiaľ nenávisti voči psychológom. veď aj psychológ je  človek. Láska k blížnemu svojmu ... :)  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokrok vo všeobecnej medicíne som predsa nepopieral, ba práve naopak. Rovnako usilovne sme napredovali aj v spomínanej aritmetike, aj v chémii odkukanej od moslimských alchymistov, či v metalurgii a aj v iných oblastiach.

 

Celý čas sa však hádame o tom, či bola na katolíckom území v Európe počas stredoveku päťstoročná "čierna diera" v oblasti skúmania duševných chorôb, nie? Napokon si pripustil, že ani tie spomínané zariadenia na výskum duševných porúch sme v Európe počas desiateho až pätnásteho storočia nemali a dokonca si to celkom rozumne odôvodnil, tak pre mňa zostáva záhadou, kde sa podľa teba ten stredoveký európsky pokrok v skúmaní duševného zdravia odohrával. A aj keď necháme bokom údajných učencov, ktorí sa podľa tvojej mienky venovali skúmaniu a diagnostikovaniu duševných chorôb, kam sa podeli výsledky ich práce? Až do pätnásteho storočia sa v katolíckom svete neobjavilo nič nové, čo by už predtým nespomenuli Arabi. 

 

Neviem kde si vycital, ze som nieco take pripustil, ale ako spestrenie textu beriem :)

To co tak honosne nazyvas zariadenia na vyskum dusevnych chorob boli nemocnice, kde sa aplikovali urcite terapie (aromaterapia, muzikoterapia), ale v podstate to bolo zahrnute pod medicinu ako taku.

To iste sa robilo aj v stredoveku v Europe, len samozrejme s oneskorenim, kedze cerpali od Arabov, a aj preto, lebo bola ina spolocenska a politicka situacia. Dokonca aj v spominanej nemocnici v Londyne, ktora sa specializovala na dusevne choroby, sa o to pokusali.

 

Stale stavias na argumente, ze sa neobjavila ziadna praca o skumani a diagnostikovani dusevnych chorob. Suhlasim, neobjavila sa ziadna samostatna praca. Inak, aj v Avicenovom medicinskom kodexe, ktory ma pat knih, sa dusevnym chorobam venuje na, az dokonca, 9 stranach.

Schvalne, skus napisat meno nejakej arabskej prace, venovanej LEN dusevnym chorobam, ich vyskumu, diagnostikovaniu, sposobu liecby, a tak podobne.

Vazne som zvedavy s cim prides, ked stale opakujes o samostatnom vednom obore u Arabov. :)

 

A aby som ti usetril cas, nemusis spominat filozoficke diela venujuce sa "psychologii". Take totiz boli v tej dobe aj v krestanskej Europe. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info,

to och(kaš) nado mnou ?  svätá nie som. Svätý je Boh ... som veriaca a prostota http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=prostota   proste nezdieľam s tebou názor, že psychológovia sú šarlatáni a spôsob akým ich opisuješ, ako sa sám týmto prezentuješ . nie je to ok, že ťa to niekam vedie až  k takej žiaľ nenávisti voči psychológom. veď aj psychológ je  človek. Láska k blížnemu svojmu ... :)  

 

Ano, to "ochkam" nad tebou /zaujimava slovna hracka :) /..........., a vies preco? Iba malokto poukazuje na skutocnost, ze prvou a hlavnou pricinou celej rady chorob, je pocit viny, s ktorym sa nemocny clovek nedokaze vysporiadat a hlada pricinu svojich problemov vsade inde, len nie vo svojom duchovne (psyche). Napr. taky dr. Karl Manninger prehlasil, ze problemom spatneho zdr. stavu populecie, je chore srdce cloveka - to srdce, ktore nedokaze vyliecit ziadny kardiolog. Teda skutocnostou zostava, ze drviva vacsina dnesnych zdr. problemov vyplyva z poruch duse, myslenia a jednania a nie s nejakej funkcnej poruchy telesneho organu. Si myslim, ze s tymto suhlasit nebudes mat problem......ci ano?  Na zapad od nas, sa psychoterapia stala modou a nejakym super antivirotikom - produktom na vsetko. U nas sa to zatial neprejavilo v takej razancii, ale cas nezastavis a ono sa to uz zacina presuvat aj k nam a zacina to ovplyvnovat vsetko, nielen akusi malu "kadibudku" na nejakej zelez. stanici. Co myslis, preco je taky narast napr. anorexii; bulinii, depresii a  stoho nasledujucich samovrazd (v lepsom pripade), vrazd, znasilneni, kradezi, alkoholizmu a......................cojaviemestecoho.  Lebo ty, ako veriaca, by si to mala vediet na 100,1 %.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Na zapad od nas, sa psychoterapia stala modou a nejakym super antivirotikom - produktom na vsetko. U nas sa to zatial neprejavilo v takej razancii, ale cas nezastavis a ono sa to uz zacina presuvat aj k nam a zacina to ovplyvnovat vsetko, nielen akusi malu "kadibudku" na nejakej zelez. stanici.

 

Farára by som robiť nemohol, hlava by na to možno aj bola ale žalúdok na to nemám stavaný.

Psychológa robiť odmietam - pretože tak namáhavú a pritom zodpovednú robotu som ešte netretol. Veď si len skús predstaviť informatika programátora, ktorý len nejako hmlisto tuší do akého programovacieho jazyka má prepísať svoj algoritmus. Alebo mi niekto dokáže presne definovať v dannom okamihu jeden jediný výsledok systému vzájomného spolupôsobenia 15 miliárd neurónov a 150 miliárd tzv. gliových buniek?

- a pritom stačí zmena v niekoľkých málo synapsiách a systém hneď vykazuje už iné výsledky.

Fu pánečku! Robiť psychológa? - ďakujem, neprosím.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Psychológa robiť odmietam - pretože tak namáhavú a pritom zodpovednú robotu som ešte netretol.

 

Asi ti preskocilo.

 

Psycholog je len platena butlava vrba.

Nema nijaku zodpovednost :)

Volakedy, ked mali ludia lepsie vztahy, clovek sa vyrozpraval priatelom, dnes vacsina nie je schopna vztahov, no tak ked mu je zle ma platenu butlavu vrbu - psychologa. On by ho tiez najradsej nepocuval, aj ked nato ma aj povahu, nevadi mu to, ale tak ma to zaplatene.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi ti preskocilo.

 

Psycholog je len platena butlava vrba.

Nema nijaku zodpovednost :)

 

áno, ja viem, hovorí sa to o nich...butľavé vrby... Keď si to myslíš, čo s tebou?

:)

Verím že nečakáš, že ti budem odporovať. Je mi ľúto, myslím si iné. A je mi ich naozaj úprimne ľúto, ale nemyslím, že sa kôli tomu zrúti svet.

Nerozumiem len jednému: - prečo takmer vôbec nevyužívajú samoliečiacu schopnosť ľudského myslenia? 

Niet takého psychológa pre teba na svete, ako si ty sám sebe.

Howg :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, ja viem, hovorí sa to o nich...butľavé vrby... Keď si to myslíš, čo s tebou?

:)

Verím že nečakáš, že ti budem odporovať. Je mi ľúto, myslím si iné. A je mi ich naozaj úprimne ľúto, ale nemyslím, že sa kôli tomu zrúti svet.

Nerozumiem len jednému: - prečo takmer vôbec nevyužívajú samoliečiacu schopnosť ľudského myslenia? 

Niet takého psychológa pre teba na svete, ako si ty sám sebe.

Howg :)

 

Dal som ti bod za ten prispevok, len to odporucanie (ze kazdy by si mal byt sam sebe najlepsim psychologom) sa tyka aj teba a nielen teba, myslim tym kazdeho z nas. Psychologovia sa prejavuju aj pri odoberani deti v GB. Tam ti da posudok negativny a sa cuduj, prides domov (napr. na Slovensko) a odrazu si schopny vychovy. Je to skratka a svet, co je zalozeny na nejakom Jungovi alebo "Frojdovi". Od debilov sa mozes ucit iba debiliny :( .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Od debilov sa mozes ucit iba debiliny :( .

Tak sa zdá, že to bolelo...

Blbé.

Hlavne tým, že keď to "prebolí" ostáva to v človeku ako neomylná skratka. A to je možno ešte väčšia nepríjemnosť ako sama bolesť.

On ten náš život je určite aj o každodennosti, o teraz a tu, ale keď sa obzrieš "dozadu", zistíš že "teraz a tu" ktoré bolo kedysi tým najdôležitejším má jedného veľkého súpera.

Tie minulé "teraz a tu" sa zliali do niečoho "tajomného", ktoré ich všetky navzájom prepojuje a vôbec ho nezaujíma kedy sa to stalo (pritom index času ostáva). Dôležitejším je niečo, čo s týka tvojho "srdiečka".

Týka sa toho, v mene čoho (alebo koho) si ochotný sa prípadne znovu vystaviť bolesti, ak by to bolo znovu raz ohrozené. Skrátka zisťuješ (časom) že je v tvojom živote niečo, čo je mocnejšie ako strach z bolesti.

 

Ten Jung ani Freud nemôžu za to, ak ich odkaz "znásilňujú" rôzni ignoranti. Prosím nespojuj si mená Jung ani Freud so spomienkou na ignorantov, ktorí Vám nejako ublížili, resp. stále ubližujú. Som si istý, že tým len sebe zle robíš... - hoci v lavínach bolesti. Lavíny prehrmia a zas bude dobre. Aspoň ja Vám to prajem.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

F.K. Vesely spieva v jednej svojej piesni, ze "......bez zeny, je zivot blazeny". Ja to vidim tak, ze bez psychologov a ich "vedeckych " posudkov, si kazdy najde svoje miesto na svete istejsie!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bez zeny, je zivot blazeny". Ja to vidim tak, ze bez psychologov a ich "vedeckych " posudkov, si kazdy najde svoje miesto na svete istejsie!!

"...len bez ženy, je život  blažený" , to je asi tak, ako keď "len bez muža môže byť žena ruža "

ak má muž dobrú ženu, tak je blažený, tak ako keď má žena dobrého muža, ak  je milovaná, tak ešte viac kvitne, krásnie.

jednoducho  pozitívnejšie vnímať život,  aj prácu, poslanie psychológa, on vypočuje,  odborne poradí,   netreba mať predsudky ..  neodsudzovať prácu človeka, ľudskosť ... každá práca je rovnako potrebná, užitočná... nevieš, či práve aj u  psychológa , nečaká na človeka  kúsok šťastia ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To s F.K.Veselym bolo myslene ako zart. Jasne ze bez zeny nie je blazene nic :) .

 

A uvedom si, ze nikto ti neporadi odborne, ani psycholog, ale kazdy ti poradi podla seba, tak, ako by to spravil on sam. Preto som k takymto "pomocnikom", co sa ohanaju akousi "odbornostou" skepticky. Je to vsetko zalozene na subjektivite.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov