Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2012)


aljak63

Odporúčané príspevky

Sezóna je dramatická, o tom niet pochyb. Aj keď ako fanúšik McLaren až tak spokojný nie som...na druhej strane tie pneumatiky možno až príliš skreslujú výsledky, čiže ten šport sa stáva ešte komplikovanejším na pochopenie. Ale podmienky /pneumatiky/ sú pre každého rovnaké, to je pravda. Len jazdci s agresívnejším štýlom trochu viac trpia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak! Podmienky sú pre všetkých rovnaké... Ono by to nebolo až také zlé, keby boli pneumatiky vyhradené zvlášť na kvalifikáciu a zvlášť na preteky. Potom by mohla byť aspoň tá kvalifikácia plnohodnotne objektívna (ale to už sme včera rozoberali). Je to dosť taktický boj - ale je to dosť divácky atraktívne, keďže na konci často už sú jazdci s pneumatikami v koncoch a tak sú preteky napínavé až do poslednej zákruty (o to asi aj išlo). Ja som spokojný s tým, že Lotusy dokážu miešať karty takto vysoko. Bál som sa, že Kimi sa vráti a bude jazdiť len niekde na hranici bojov o body - napokon sú to boje o pódiá a aj víťazstvá sú na dostrel. Tak snáď si Lotus udrží formu a počas sezóny sa aj podarí bojovať o víťazstvá. Najbližšie sa ide o 2 týždne v uliciach Monte-Carla, tam asi kvalifikácia odfláknutá nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Boxy víťazného Williamsu zachvátil požiar, 16 zranených

 

V boxoch víťaznej stajne Williams-Renault bolo po nedeľnom víťazstve Pastora Maldonada na Veľkej cene Španielska poriadne horúco. Krátko po slávnostnom fotografovaní zaznelo niekoľko menších explózií a boxy okamžite zahalil hustý dym. Podľa informácii médií je šestnásť ľudí zranených a jednu osobu previezli s početnými popáleninami do nemocnice. To všetko sa udialo len niekoľko minút potom, čo sa stal Pastor Maldonado na Katalánskom okruhu prvým venezuelským víťazom pretekov F1.

 

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/...l#ixzz1umWwzD2B

Tam sa muselo brutálne oslavovať...

 

http://www.youtube.com/watch?v=H9QLET_u1DA

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, v prvom momente som aj ja na to pomyslel, že sa riadne muselo oslavovať, no potom som na to došiel, že až taká sranda to nebude....podľa nových informácií 31 ľudí bolo priamo ohrozených

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyzeralo to hrozne, dúfam že z toho nebudú mať zasiahnutí žiadne vážne následky... Na tento víkend sa teda vo Williamse naozaj tak skoro nezabudne - obrovskú radosť vystriedala táto situácia, našťastie bez obetí.

 

Inak, čo vravíte na Massu? Z doterajších 5 kvalifikácii sa ani raz nedostal až do Q3, zatiaľ dokopy len 2 body (9.miesto v Bahrajne), ale inak poriadne zaostáva za Alonsom. Asi by sa vo Ferrari mali konečne zamyslieť a nejako to už riešiť, lebo ani jeho minulá sezóna sa nedá nazvať vydarenou - ani raz nebol na pódiu (Alonso bol 10x), a vzhľadom na to akú techniku má k dispozícii sú jeho výsledky veľmi priemerné!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, podľa mňa Massa po sezóne vo Ferrari skončí...ono vedľa Fernanda Alonso všeobecne nie je ľahké jazdiť. Myslím si, že je to otázka hlavne v psychickej odolnosti, Massa v priiemerných autách nikdy neexceloval, naopak Alonso áno a navyše Massa aj technicky zaostáva, posledné dva roky neskutočne často hľadá výhovorky. A nemyslím si, že od tej nešťastnej udalosti na Hungaroringu v roku 2009 začal tak strácať - to je len taký argument médií, treba sa pozrieť poriadne na jeho kariéru. Navyše Ferrari aj mediálne dáva najavo, že Fernanda viac podporujú, má tam väčšiu pohodu a naopak Massa si takú pohodu neužíva. Ono ten šport je nesmierne kurtý, ako fyzicky, ale v dnešnej dobe najmä aj psychicky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj ja si myslím, že už ich prejde trpezlivosť. Keby nebolo Nicolasa Todta, tak už dávno by sa ho vo Ferrari asi zbavili. Výsledky neprichádzajú a celkovo je to v jeho podaní bieda. Určite je to spôsobené aj tým psychickým tlakom, lebo mať Fernanda po svojom boku a vidieť jeho skvelé výkony by bolo asi pre každého jazdca frustrujúce. Inak tipujem, že Ferrari sa bude pokúšať o Sergia Péreza - v ňom je podľa všetkého najväčšia perspektíva, už len preto že je v F1 zabehnutý, jeho výkony sú kvalitné (aj keď nie úplne stabilné) a navyše je to opäť južanský typ jazdca, ktorých majú vo Ferrari radi.

 

Inak, Schumacher dostal za kolíziu so Sennom penalizáciu - odsun 5 miest na štarte GP Monaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak, čo vravíte na Massu?

 

Tak Massa je už slabý ako čaj ... Mne sa u neho páčila vlastne jedna sezóna keď skoro dosiahol aj titul ... som zvedavý ako vyriešia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

GP MONACO 2012 - Grand Prix de Monaco

 

Obrázok

 

Základné informácie o GP:

  • Oficiálny názov: LXX Grand Prix de Monaco
  • Okruh: Circuit de Monaco
  • Poloha: Monte-Carlo, Monako
  • Počet kôl: 78
  • Dĺžka kola: 3,340 km
  • Dĺžka pretekov: 260,520 km

Program GP Monaka 2012:

 

Štvrtok - 24.máj 2012

  • 1. voľný tréning: 10:00 - 11:30
  • 2. voľný tréning: 14:00 - 15:30
Sobota - 26.máj 2012

  • 3. voľný tréning: 11:00 - 12:00
  • Kvalifikácia: 14:00
Nedeľa - 27.máj 2012

  • Preteky: 14:00

Výsledky GP Monaka 2011:

  • Víťaz: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pole-position: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Najrýchlejšie kolo: Mark Webber (Red Bull)
  • Pódium: 1. Vettel / 2. Alonso / 3. Button
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Posledných 10-12 kôl bolo veľmi napínavých, pomoholo k tomu aj jemné poprchávanie, prvých 6 bolo v intervale 5-6 sec. Mark zaslúžene vyhral, nie som ale nadšený z výkonu McLarenov, takež môžem byť vôbec rád, že Lewis skončil 5. a len niečo cez 4 sec za Markom Webberom. McLaren sa trápi, začiatok sezóny bol dobrý, no plno chýb najmä pri boxových zastávkach, navyše ostatné tímy viac "chápu" Pirelli pneumatiky...neviem neviem. Je to asi aj koncepciou MP4-27.

Ale potešil di Resta - 7., noapak Lotus sa trápil, teda Kimi sa trápil, keďže Romain Grosjean vypadol hneď v prvej zákrute.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

GP CANADA 2012 - Grand Prix du Canada

 

Obrázok

 

Základné informácie o GP:

  • Oficiálny názov: XLVIII Grand Prix du Canada
  • Okruh: Circuit Gilles Villeneuve
  • Poloha: Montreal, Kanada
  • Počet kôl: 70
  • Dĺžka kola: 4,361 km
  • Dĺžka pretekov: 305,270 km

Program GP Kanada 2012:

 

Piatok - 8.jún 2012

  • 1. voľný tréning: 16:00 - 17:30
  • 2. voľný tréning: 20:00 - 21:30
Sobota - 9.jún 2012

  • 3. voľný tréning: 16:00 - 17:00
  • Kvalifikácia: 19:00
Nedeľa - 10.jún 2012

  • Preteky: 20:00

Výsledky GP Kanady 2011:

  • Víťaz: Jenson Button (McLaren)
  • Pole-position: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Najrýchlejšie kolo: Jenson Button (McLaren)
  • Pódium: 1. Button / 2. Vettel / 3. Webber
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som spokojný - Lewis bol skvelý :), i keď na začiatku pretekov som bol trochu skeptický, no po 1. pit stopoch to už začalo vyzerať veľmi dobre, Lewis mal skvelé kolá, ale zároveň si nezničil gumy a ukázolo sa, že v tomot prípade McLaren urobil dobre, že išli na dva pit stopy, narozdiel od Alonso a Vettela (i keď Vettel tiež zašiel 2. x, ale trochu neskoro, čo mi ale samozrejme nevadí ). Ale niektorým stávka na 1. pit stop vyšiel - Grosjean skončil 2. a Perez tiež po skvelej jazde 3. Nie som ale spokojný s výkonom Jensona, evidentene sa posledné 3 preteky surovo trápi. Sím sa skôr vyjadruje skepticky, tak dúfam a fandím mu, že čoskoro nájde ten klúč. 16. miesto je fakt mizerné, obzvlášť keď nemal žiadne väčšie technické potiaže a Lewis vyhral.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skvelá GP! Ako to už u Kanady zvykne bývať, opäť tieto preteky nesklamali. To poradie sa tam riadne miešalo stále a o víťazstvo prakticky od začiatku bojovala trojica jazdcov. Napokon rozhodovala taktika a v McLarene to skvelo vypočítali - Lewis jazdil výborne a napokon aj zaslúžené víťazstvo (po 3 závodoch mimo pódia). Skvelo zajazdili aj Grosjean a Pérez - obaja si to namierili priamo na pódium (Pérez po štarte z 15.miesta), Vettel a Alonso to riskli - napokon sa ukázalo že Lewisova stratégia bola najlepšia. Škoda, že Kimi sa narozdiel od Péreza zasekol a nedokázal ísť vyššie, aj tak skvelé výkony Lotusu pokračujú a dokonca sú v pohári kontštruktérov pred Ferrari. Sezóna je riadne zaujímavá: 7 GP = 7 rôznych víťazov, prvú trojicu (Hamilton, Alonso a Vettel) delia len 3 body! Dúfajme teda, že sa nikto neodtrhne a takéto napínavé to bude aj naďalej! Inak nechápem čo je s Buttonom, ale posledné GP v jeho podaní sú poriadnym trápením - a práve tu v Kanade som očakával že to trápenie zlomí a bude bojovať vpredu minimálne o pódium. O 2 týždne sa ide vo Valencii, kde nezvyknú bývať moc atraktívne preteky, uvidíme čo to bude tento rok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

GP EUROPE 2012 - Grand Prix of Europe

 

Obrázok

 

Základné informácie o GP:

  • Oficiálny názov: LVI Grand Prix of Europe
  • Okruh: Valencia Street Circuit
  • Poloha: Valencia, Španielsko
  • Počet kôl: 57
  • Dĺžka kola: 5,419 km
  • Dĺžka pretekov: 308,883 km

Program GP Európy 2012:

 

Piatok - 22.jún 2012

  • 1. voľný tréning: 10:00 - 11:30
  • 2. voľný tréning: 14:00 - 15:30
Sobota - 23.jún 2012

  • 3. voľný tréning: 11:00 - 12:00
  • Kvalifikácia: 14:00
Nedeľa - 24.jún 2012

  • Preteky: 14:00

Výsledky GP Európy 2011:

  • Víťaz: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pole-position: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Najrýchlejšie kolo: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pódium: 1. Vettel / 2. Alonso / 3. Webber
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímavo sa to vyvíjalo veru. Hneď v úvode nečakaný koniec Webbera, v Q2 to bol neuveriteľne tesné a napínavé - no a tam skončili obe Ferrari a aj Schumi, záverečná časť už bola asi trošku aj o taktike a šetrení sád na zajtrajšiu GP (ach, kedy už vytvoria kvalifikačné pneu?) - ale aj tak to je pekne premiešané. Dúfam, že sa na začiatku nikto neodtrhne (teda Vettel a Hamilton), no a snáď Lotusy budú držať krok a opäť zabojujú o pódiá! Ale ľahké to nebude, keďže zozadu sa budú na pódium snažiť dostať aj ďalší jazdci. Táto sezóna je nevyspytateľná, kľudne sa môže stať že zajtra budeme oslavovať 8.víťaza sezóny (teda Romain alebo Kimi by mohli zabojovať ak vymyslia dobrú taktiku a nebudú chybovať).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Určite lepší monopost. Veď minulú sezónu obetovali pre vývoj a teraz konečne prichádza aj ovocie. Navyše opäť im Renault dodáva motory a to im jedine prospelo. Stred poľa je veľmi vyrovnaný a Williams pekne bojuje o body (+ to nečakané víťazstvo Maldonada v Španielsku), aj keď niekedy im nevýjde taktika alebo im proste nesadne trať (ale to je v tejto sezóne úplne bežné pre ktorýkoľvek team). Maldonado ale ukazuje, že v F1 nieje len vďaka silným sponzorom z Venezuely, ale dokáže spraviť naozaj dobré výsledky. Senna trošku zaostáva, ale tiež nieje na zahodenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov