Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2012)


aljak63

Odporúčané príspevky

ách, ako pozerám podľa tipovania, takmer všetci sa tu zdajú byť fanúšikovia ... :)

teda opozícia k opozícii ... a ono je to naopak ? :o alebo len proste schumacher je schumacher :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

GP BAHRAIN 2012 - Gulf Air Bahrain Grand Prix

 

Obrázok

 

Základné informácie o GP:

  • Oficiálny názov: VIII Gulf Air Bahrain Grand Prix
  • Okruh: Bahrain International Circuit
  • Poloha: Sakhir, Bahrajn
  • Počet kôl: 57
  • Dĺžka kola: 5,412 km
  • Dĺžka pretekov: 308,238 km

Program GP Bahrajnu 2012:

 

Piatok - 20.apríl 2012

  • 1. voľný tréning: 9:00 - 10:30
  • 2. voľný tréning: 13:00 - 14:30
Sobota - 21.apríl 2012

  • 3. voľný tréning: 10:00 - 11:00
  • Kvalifikácia: 13:00
Nedeľa - 22.apríl 2012

  • Preteky: 14:00

Výsledky GP Bahrajnu 2010:

  • Víťaz: Fernando Alonso (Ferrari)
  • Pole-position: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Najrýchlejšie kolo: Fernando Alonso (Ferrari)
  • Pódium: 1. Alonso / 2. Massa / 3. Hamilton
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kimi ma potešil, parádny výkon. Ale nie som až tak spokojný. McLaren - no dnes to bola pohroma. Katastrofálne pitstopy a ani rýchlosť nebola očarujúca. Ale stane sa, dúfam, že to bude lepšie nabudúce ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte som sa zabudol vyjadriť po včerajšku, tak aspoň dodatočne. Parádny výkon Lotusu! Kimi ukázal, že stále na to má a veril som že by to mohlo stačiť aj na víťazstvo, no napokon v poslednom stinte už na Vettela strácal, ale aj tak 2.miesto je perfektné (obzvlášť po štarte až z 11.miesta), takisto Grosjeanova premiéra na pódiu. Dúfam, že Lotusom táto krásna rýchlosť vydrží aj ďalej a budú častejšie miešať karty v bojoch o pódiá. McLaren a Ferrari poriadne zaostali, takže Red Bull sa dostal do vedenia pohára konštruktérov. Inak sezóna zatiaľ vyzerá poriadne vyrovnane: 4 GP = 4 víťazi zo 4 rôznych teamov (btw. minulý rok dokázali vyhrať počas celej sezóny len 3 teamy). Na pódiu sa za 4 GP prestriedalo už 8 jazdcov zo 6 teamov (minulý rok počas celej sezóny len 7 jazdcov zo 4 teamov). Takže, čo viac dodať? Je to poriadne pestré - najlepšia pätica jazdcov je v rozmedzí 10 bodov. Sezóna sa presúva už do Európy - 13.mája sa pôjde v Španielsku, tak som zvedavý ako sa to bude vyvíjať ďalej.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

GP SPAIN 2012 - Gran Premio de España Santander

 

Obrázok

 

Základné informácie o GP:

  • Oficiálny názov: LIV Gran Premio de España Santander
  • Okruh: Circuit de Catalunya
  • Poloha: Montmeló, Španielsko
  • Počet kôl: 66
  • Dĺžka kola: 4,655 km
  • Dĺžka pretekov: 307,104 km

Program GP Španielska 2012:

 

Piatok - 11.máj 2012

  • 1. voľný tréning: 10:00 - 11:30
  • 2. voľný tréning: 14:00 - 15:30
Sobota - 12.máj 2012

  • 3. voľný tréning: 11:00 - 12:00
  • Kvalifikácia: 14:00
Nedeľa - 13.máj 2012

  • Preteky: 14:00

Výsledky GP Španielska 2011:

  • Víťaz: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pole-position: Mark Webber (Red Bull)
  • Najrýchlejšie kolo: Lewis Hamilton (McLaren)
  • Pódium: 1. Vettel / 2. Hamilton / 3. Button
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Noh, dosť zaujímavé výsledky...kiežby zajtra McLaren vyhral ;) ktovie, ale bol by som rád keby už Lewis vyhral, aj keď to bude hlavne (možno až príliš) o pneumatikách

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlavne by sa FIA mohla trošku zamyslieť a zmeniť pravidlá ohľadom použitia pneumatík v kvalifikácii (obzvlášť v Q3). Mohlo by to byť nejako podelené s tými pneumatikami, aby sa počas kvalifikácie nemuselo tak veľmi šetriť, lebo je to dosť na škodu toto celé... Je to síce pekne pomiešané často, ale nieje to o kvalite - ale o taktike... No zajtra to bude aspoň zaujímavé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mohli by zaviesť kvalifikačné pneumatiky - voľakedy boli a Pirelli dokonca navrhlol túto možnosť ešte minulý rok. Ale bez úspechu, lebo sa musí "šetriť" a bla bla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne to som mal namysli. Kvalifikačné pneumatiky by dopomohli k tomu, aby teamy predviedli ich plnú silu. Takto je to celé len o taktike a na okruhoch kde je veľa možností k predbiehaniu a výhodná DRS zóna prestáva mať kvalifikácia nejakú väčšiu dôležitosť. Súhlasím so šetrením a aby sa neplytvalo, ale nie na úkor toho že sú výsledky kvalifikácie totálne skreslené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Svine. Ale už som sa stihol rozčúliť na facebooku :D. Čo už, ide o Hamiltona, takže v takýchto prípadoch FIA veľmi rada preháňa s trestami, že áno...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak tak. Sám som šokovaný, po tak tragickej minulej sezóne je ten tím úplne inde...na pravidelné víťazstva to nebude, ale na pravidelné slušné bodovanie áno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Víťazstvo pre Williams po dlhých 8 rokoch (naposledy vyhrali v Brazílii 2004 - J.P.Montoya)... Inak zaujímavý závod celkom (tak ako aj celá sezóna zatiaľ). Po včerajšom výkone Maldonada v kvalifikácii som od neho v pretekoch čakal prepad, ale prekvapivo dokázal držať zo začiatku držať s Alonsom krok a potom keď sa dostal pred neho po zástavkach v boxoch, tak dokázal ísť vcelku šetrne a Nando na neho napokon nemal. Inak, super že Lotusom sa aj naďalej darí a oba monoposty v TOP4! Keby bol tak závod o pár kôl dlhší, možno by to Kimi aj vyhral - v poslednom stinte stiahol 20 sekúnd a Nanda už mal na dostrel. TOP5 tentokrát bez McLarenov a Red Bullov... Ale inak, treba uznať že táto sezóna je poriadne zamiešaná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

F1 už nesledujem, akurát si pozriem výsledky, a nesledoval som ani dnes, pretože aj ja som predpokladal, že Maldonado sa prepadne, ale o to viac potešil záver :zubiska:

Škoda, že manták Schumacher napálil do Sennu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov