Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

pred 25 minútami, slimak napísal:

No niesu ziadne skody. Za 7 mesiacov zadlzil Slovensko ako Fico za 12 rokov? Tie skody uvidis v buducnosti. Za vsetky nemoze Matovic. 

Ja som za to, aby sa dlh nezvyšoval. Ale vietor fúka z EU. Tá ponúka astronomický balík obnovy, pre krajiny EU, z ktorej je pre Slovensko vyčlenených 7,5 miliardy. No nezobral by si to? To je nezodpovedná politika. Lenže Fico a Pelegrini kritizuje túto vládu aj za to, že nemíňa ešte viac. Nepochybujem, že oni by tých 7,5 miliardy určite minúť zvládli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak 

Ak sa pozrieš na graf verejného dlhu https://www.postoj.sk/63269/slovensko-zlomi-rekord-v-raste-dlhu-v-buducnosit-nas-cakaju-problemy Slovensko sa po kríze v 2008 zadĺžilo viac, ako sa plánuje táto vláda zadĺžiť po kríze Covid19. No dlh z roku 2008 pomohol iba "našim ľuďom" ešte viac zbohatnúť. Ale väčšinu dlhu nechala vláda "prežrať" občanom. Ako "sociálne cítiaci politici" SMER-u, si tak kupovali lojalitu voličov. Nový dlh ešte nie je "prežrtatý" a noví politici tvrdia, že ho využijú efektívnejšie. Obávam sa, že to opäť nedokážu, rovnako ako Taliansko, Španielsko, a podobné krajiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/pyrrhovo-vitazstvo-igora-matovica-ktorom-stratil-to-najcennejsie-doveru

Citát

Renomovaný časopis Foreign Affairs sa nedávno pýtal, čo je najdôležitejším faktorom úspechu v boji s koronavírusom. Odpoveď je veľmi prekvapivá. Nie je to režim krajiny, nie je to zdravotný systém a dokonca ani pripravenosť štátu na pandémiu, ktorá s realizáciou opatrení príliš nesúvisí.  

Existuje ale veľmi silný vzťah medzi percentom populácie, ktorá dôveruje vláde a počtom úmrtí na Covid-19. Dokumentuje to priložený obrázok, kde napravo ležia krajiny s vysokou dôverou vo vládu a naľavo krajiny s nízkou dôverou. Čím je dôvera vyššia, tým menej úmrtí na koronavírus krajina zaznamenáva.

Ak ľudia dôverujú vláde, veria, že jej ide najmä o blaho občanov. Budú tak ochotní prinášať osobné obete pre spoločné dobro. Budú oveľa viac počúvať slová vládnych predstaviteľov a dbať na osobnú hygienu a minimalizovať riziko nákazy. Naopak, ak vláde neveria, budú sa správať sebecky a pozerať iba na svoje vlastné záujmy.

Spustením veľkého celoplošného experimentu, ktorý nemá podporu epidemiológov ani vedcov, bez riadneho plánu a dobrej exekúcie, obrovským vyťažením samospráv a lekárskych kapacít, zavádzaním verejnosti, bojom s každým, kto má iný názor ako on, no najmä vytváraním nerealistických očakávaní, si Igor Matovič podkuruje na ďalší významný prepad svojich preferencií.

A čo je horšie, svojimi tvrdohlavými krokmi znižuje dôveru vo vládu ako celok. Igor Matovič bitku o celoplošné testovanie vyhral, no dlhodobé následky jeho schopnosti krajinu viesť a spoločnosť rozdeľovať, sa ešte len prejavia.  

 

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak som to pochopil, tak stat sa bal ze firmy im daju len certifikaty a sfalsuju testovanie.  Preto len statne certifikaty mali byt platne ako priepustky.   Ale to ci si firma necha otestovat vlastnych, to zakazane nebolo nikdy, len ten vysledok sluzi lokalne.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, tyso napísal:

ak som to pochopil, tak stat sa bal ze firmy im daju len certifikaty a sfalsuju testovanie.  Preto len statne certifikaty mali byt platne ako priepustky.   Ale to ci si firma necha otestovat vlastnych, to zakazane nebolo nikdy, len ten vysledok sluzi lokalne.  

a to sa da ako sfalsovat nieco, co nema ani 30%-NU VYPOVEDNU HODNOTU?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 minútami, tyso napísal:

tak ze rovno napises negativne, comu netozumies?  a senzitivite tiez nerozumies,  to nie je tema pre idiota tvojho formatu

takze takto nejako sa testovalo aj teraz v celoplosnom a organizovanym vladou?....jednoducho sa dopredu urcilo, co kto a kde napise do "bumašky"?....podla toho sa aj urcuje senzitivita?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Každý kto momentálne (nech už na to má dôvody aké chce), schvaľuje ten cirkus "plošné testovanie", a tvrdí že to bol "úspech" zažije akurát kruté sklamanie.

Základná otázka je ,či pokladáte Matoviča za vôbec schopného sa poučiť na cudzích chybách alebo aspoň na vlastných? Ja považujem za  cvoka neschopného sa poučiť z ničoho.

Ak takého blázna presvedčíte, že je geniálny "krízový manažér" a "dobrá vôľavšetko zdolá", tak sa dočkáte akurát toho že časom vymyslí ešte šialenejšiu hovädinu.

Prečo by napríklad mal pripustiť nejaké rozumné riešenia ktoré zabránia príchodu tretej vlny nákazy a zabránia ďalšej kríze, keď predsa ako "geniálny ktízový manažér" sa bude môcť prejaviť až keď vypukne fakt "poriadna katastrofa"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, stavias to absurdne ciernobielo. A pri tom cela akcia je jasne v sedej zone:)

Skusme pouzit logiku: 

A: dava zmysel lokalne plosne testovanie?  na tom sa predsa zhodnu ako normalni vedci tak aj rozne krajiny po celom svete.  

B: plosne testovanie celej krajiny je suctom lokalnych testovani, niekde  je uzitocne, niekde zbytocne ale od skodlivosti ma fakt daleko. 

co povazujes za rozumne riesenie?  pretoze tu jasna zhoda nepanuje,  mas tam cely interval moznosti a lokalne testovania su v nich, a stale je v hre aj lockdown, cokolvek ma svoje plusy a zapory a do istej miery budeme triafat. 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto nam bude vladnut?....pán principal Matovič ide do karanteny a mozno aj ta pani z prezidentskeho palaca....o boriskovi uz ani noviny nepisu(sam si musi davat selficka z postele).... :)....anarchia na obzore?...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je mi ľúto..

Citát

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568791-dochodok-donesu-kto-ale-zaplati-za-penzistov-seky/

Seniori nad 65 rokov riešia po celoplošnom testovaní ďalší problém. Poštárky im síce môžu dôchodok doniesť až ku dverám, ale kto za nich zaplatí šeky?

Po tomto "plánovaní" si všetci penzisti na Slovensku, oprávnene povedia "pán premiér Matovič je ##### a budú voliť Pelegriniho, Fica alt. Kotlebu..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov