Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

Ja by som ten "spor" nevidel tak dramaticky. Medzi Matovicom a Sulikom to iskri uz roky, je to uz bezny prejav ich politiky a samozrejme treba povedat, ze v tejto situaci je to nestastne. Sulikovi by som vycital podryvanie (uz tak chabej) dovery v institucie a Matovicovi teatralne emocne vylevy, ale v ich pripade je to zbytocne, pretoze presne toto su oni a ini nebudu. Dilema balansu medzi dopadmi na ekonomiku a zdravie obyvatelstva sa vsak netyka iba Slovenska, ale celeho sveta. Je to legitimna tema a mala by sa riesit s chladnou hlavou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, tyso napísal:

Netusim preco pospolity lud ( aka clovek) kritizuje nieco co by naopak mohlo byt vzorom pre podobne akcie.

pozor, ja nekritizujem akciu ako takú, for me behind me, nech sa schádzajú do aleluja, mne je to jedno, ale očakával by som, že zúčastnení pôjdu pospolitému ľudu príkladom ... eto vsjo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ved mali potvrdene ze nemaju covid,   tak to stalo v nariadeni.  comu nerozumies ?

sic "Výnimku z týchto zákazov majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v čase začiatku hromadného podujatia mať negatívny výsledok RT-PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného v krajinách na ochorenie COVID-19, ktorý nie je starší ako 12 hodín od obdržania výsledkov testu. Zdôrazňujeme, že podmienka sa vzťahuje k začiatku podujatia, nie k jeho celému trvaniu. Takéto hromadné podujatia musia byť ohlásené na miestne príslušnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom, pričom je potrebné uviesť presný čas a miesto jeho konania. Pokiaľ sú uvedené podmienky splnené, je na takomto hromadnom podujatí možné podávať a konzumovať jedlá a nápoje."

 

organizátori ukazali ze to ide a je mozne teda organizovat aj vacsie podujatia.  Je to teda priklad ako to ide ale pospolity lud to povazuje za panske huncustvo.   Miesto toho aby to napriklad pouzili pri svadbe. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, tyso napísal:

ved mali potvrdene ze nemaju covid,   tak to stalo v nariadeni.  comu nerozumies ?

 

čomu nerozumiem??? prečo takú výnimku nedostane každý kto má negatívny test na koronáč, a v tom prípade by teda nemusel behať s handrou na hube ... keď ani tamtí nemuseli

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skus citat,   "Výnimku z týchto zákazov majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v čase začiatku hromadného podujatia mať negatívny výsledok "

Musi ist o uzavrete podujatie a potvrdenie je platne 12 hodin.    Je to logicke a ucelne.    Nemas tam ako niekoho nakazit a ani teba nikto nenakazi.    Ale zjavne vadilo hlavne podujatie, nie to ze sli podla pravidiel.   A budem hadat ?  najviac to vadilo kolegom kotlebovcom, ze ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak teda fakt neviem, nečítaš moje príspevky poriadne, alebo si ich účelovo vysvetľuješ po svojom ... takže zacitujem sám seba, pre pripomenutie:

Dňa 13. 10. 2020 at 16:14, clovek2 napísal:

ja nekritizujem akciu ako takú, for me behind me, nech sa schádzajú do aleluja, mne je to jedno, ale očakával by som, že zúčastnení pôjdu pospolitému ľudu príkladom

je na tejto vete niečo nezrozumiteľné, ťažko pochopiteľné, alebo tak niečo? pre ľahšie pochopenie vety som pre istotu dôležité časti podčiarkol, môže byť?

btw, kolegovia hádam ani nevedia, že nejaká slezina bola...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ma prave zmiatlo,   contradicto in adjecto:),  kritizujes ale sucasne tvrdis ze nie akciu.    Akcia je organizovana sukromnikmi a presne dodrzali literu aj zmysel zakona,   rovnako aj ucastnici.   Tvoja kritika je teda nespravna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, tyso napísal:

to ma prave zmiatlo,   contradicto in adjecto:),  kritizujes ale sucasne tvrdis ze nie akciu.    Akcia je organizovana sukromnikmi a presne dodrzali literu aj zmysel zakona,   rovnako aj ucastnici.   Tvoja kritika je teda nespravna.

tak skúsim ešte inak.

1. väčšinu "účastníkov zájazdu" tvorili politici, či už aktívni alebo vo výslužbe.

2. väčšina politikov momentálne tvrdí, že tu je nejaká koronakríza, vyžadujúca nejaké protiopatrenia, napríklad rúška.

3. bolo by teda logické a očakávané, že pôjdu pospolitému ľudu príkladom, inak to vyzerá dosť divne.

4. príkladom nešli, z toho by sa teda dalo usudzovať, že súčasné opatrenia sú humbug a zbytočná buzerácia

5. skús neprisudzovať mojim príspevkom, lebo robíš to opakovane, nejaký ďalší, skrytý význam - nevolám sa Kotleba, a navyše toto nie je súd

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Za vyše 7,5 milióna

„Spoločnosť Skanska SK sme vybrali v priamom rokovacom konaní tak, ako nám to odporučili na Úrade vlády po konzultácii s Úradom pre verejné obstarávanie. Prioritou pre nás bola serióznosť a história spoločnosti, jej vystupovanie voči subdodávateľom a najmä dostatok voľných kapacít, ktoré sú pre rýchly priebeh prác rozhodujúce,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter.

Zmluvne dohodnutá cena, ktorá zahŕňa dve etapy rekonštrukcie poškodeného úseku i úpravy na obchádzkovej trase, je 7 547 038,18 eur vrátane DPH.

https://revuca.dnes24.sk/znicena-cesta-pri-revucej-ma-byt-prejazdna-do-konca-roka-kolko-bude-stat-oprava-373266

 

Skanska je snad dobra spolocnost, nikdy som o nej nepocul ponosy. Uvidime. A taketo mali ponuky.

Citát

 

Od 4,9 do 9,6 milióna

Pohybovali sa v rozmedzí od 4,9 miliónov eur až 9,6 miliónov eur s DPH. Uviedol to tlačový odbor rezortu financií.

MF zároveň zdôraznilo, že odhady sa líšia vo svojom detaile od jedného čísla za celý projekt až po podrobný výkaz výmer. Odhad nákladov doručili COLAS Slovakia, Doprastav, EUROVIA SK, Metrostav DS, Skanska SK, združenie SMS VIAKORP Brezno obchvat a STRABAG.

 

Teda Matelkova tlacovka nemala ziaden vyznam. Resp. aj mala . mozno vacsia medializacia a mozno to spravia najlacnejsie a najlepsie ako vedia. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Správa, že Matovič sa „vyhráža“ demisiou nepochybne zvýšila náladu v opozícii a rozptýlila ich chmúrne predstavy, že budú 4 roky odstavený od štátnych financií. Navyše, keď sa hovorí o prerozdeľovaní 7,5 miliárd pôžičky z fondu obnovy EU. A v "prerozdeľovaní" štátnych financií má súčasná opozícia dlhodobú prax.

Podľa posledného prieskumu, ak by sa teraz konali parlamentné voľby, zoskupenie HLAS+SME RODINA+ĽSNS+SMER-SD by spolu získali 44,4%. OĽANO+SAS+PS by spolu získali iba 24,9%. Nech by už strany HLAS, SME RODINA, ĽSNS, SMER-SD vytvorili akúkoľvek koalíciu, bol by to návrat k predchádzajúcej vláde a ich praktikám. Kto nechce túto vládu, chce tú predchádzajúcu. Tu nie je žiadna tretia možnosť. Volič rozdáva politikom karty a ak si slovenský volič želá to, čo tu predvádzala predchádzajúca vláda, tak si to „zaslúži“.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 17. 10. 2020 at 16:01, Tono napísal:

Správa, že Matovič sa „vyhráža“ demisiou nepochybne zvýšila náladu v opozícii a rozptýlila ich chmúrne predstavy, že budú 4 roky odstavený od štátnych financií. Navyše, keď sa hovorí o prerozdeľovaní 7,5 miliárd pôžičky z fondu obnovy EU. A v "prerozdeľovaní" štátnych financií má súčasná opozícia dlhodobú prax.

Podľa posledného prieskumu, ak by sa teraz konali parlamentné voľby, zoskupenie HLAS+SME RODINA+ĽSNS+SMER-SD by spolu získali 44,4%. OĽANO+SAS+PS by spolu získali iba 24,9%. Nech by už strany HLAS, SME RODINA, ĽSNS, SMER-SD vytvorili akúkoľvek koalíciu, bol by to návrat k predchádzajúcej vláde a ich praktikám. Kto nechce túto vládu, chce tú predchádzajúcu. Tu nie je žiadna tretia možnosť. Volič rozdáva politikom karty a ak si slovenský volič želá to, čo tu predvádzala predchádzajúca vláda, tak si to „zaslúži“.  

nebud vylakany....klaun z TT urcite demisiu nepoda a tvoja prognoza je iba tvoj prianie.....inak, on "hrozil" demisiou vtom pripade, ak mu tu jeho akciu "gulovy blesk" neodobria na vlade.....nazor a ucast obcanov ho zaujma tak, ako Hitlera pocet obeti v "napravnych zariadeniach".......a mohol by si prezradit tvoj vzorec podla ktoreho si spojil mozne koalicie v buducich volbach?....

Dňa 17. 10. 2020 at 16:42, electric blue napísal:

Matovič nie je zly, len nech si radšej necháva odhláseny fb :sweatingbullets: viac profesionality by nezaškodilo 

nemozne, pretoze....zide z oci, zide z mysli....toto klaunovi z TT mata v hlave viac, ako tvoje odporucanie profesionality ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
Citát

 

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) je vďačný za pomoc päť miliónov eur od vlády SR na rekonštrukciu poškodenej cesty pri Muráni, nie je však jasné, na základe akého kľúča kabinet dospel práve k takejto sume. Uviedlo to vedenie BBSK v reakcii na vládou schválené prostriedky na sanáciu poškodeného úseku cesty II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou v okrese Revúca.

Prečo iba toľko?

„Nie je zrejmé, prečo vláda ponechala ťarchu zvyšných 2,5 milióna eur na pleciach samosprávneho kraja a jeho obyvateľov. Schválená suma je výrazne nižšia ako tá, ktorú premiér Igor Matovič, minister financií Eduard Heger (obaja OĽANO) a riaditeľ Útvaru hodnoty za peniaze Štefan Kišš verejne komunikovali na tlačovej konferencii 1. októbra a následne v tlačovom vyhlásení Úradu vlády SR,“ podotkli predstavitelia BBSK v oficiálnej reakcii.

https://revuca.dnes24.sk/vlada-dava-na-opravu-cesty-pri-murani-5-milionov-eur-kraj-reaguje-preco-iba-tolko-374190

 

Mlady Lunter, ze sa im Matovic musi ospravedlnit za klamstva. Tak dostali sme ospravedlnenie. Takychto pripadov bude este ajjajjaa... 

Nevravim,ze to je tento pripad. Ale su aj budu, ze normalni ludia, odbornici mu budu protirecit, a budu v p..  .. Cekan moze zabudnut,ze od neho nakupia testy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V aprili som pisal,ze Matovic narobi velke skody(a to prve dva tyzdne som mu fandil, aj som napisal,ze to mozno da). Nechajte si ho uvidite co spravi vo februari. 

 

Vyhodenie Matovica neznamena ,ze chcem pelleho,Fica, ci Kotlebu, Ci mormona.

Matovicovi e -asi to bude vyhviezdickovane. Snim by sa nebavila ani moja dcera. Videla by co to je zac.

--------------------

Inak keby vam to nepovedala prezidentka, ci par primatorov, ci zdravotnikov. Telce, by ste tam stali. telatam by to malo byt zrejme,keby neboli telata,ze sa to spravit neda a nema to ziaden zmysel. Uz maju vyriesenu tu rakovinu liecbu do dvoch tyzdnov aj v zahranici? Telce, ako uz to je?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 39 minútami, slimak napísal:

V aprili som pisal,ze Matovic narobi velke skody(a to prve dva tyzdne som mu fandil, aj som napisal,ze to mozno da). Nechajte si ho uvidite co spravi vo februari. 

Aké škody tu napáchala táto vláda? Škody, ktoré tu spôsobilo vládnutie SMERU nedokáže odstrániť žiadna vláda, keby tu fungovala aj 4 roky. A to nehovorím o morálnych škodách, ktoré tu zanechalo vládnutie SMER v justícii, polícii, štátnom aparáte, podnikateľskom prostredí... 

 

pred 39 minútami, slimak napísal:

Vyhodenie Matovica neznamena ,ze chcem pelleho,Fica, ci Kotlebu, Ci mormona.

Matovič nie je práve premiér, ktorého by som si želal, ale pri voľbách znova platilo to slovenské, že si môžeme vybrať iba menšie, alebo väčšie zlo. Ak máš iného favorita, tak sa nehanbi a povedz. Skutočné morálne a profesionálne osobnosti sa zrejme do politiky nehrnú. Možno aj preto, že voliči na slovensku majú iné preferencia a očakávania. Podľa prieskumu "Korupciu odmieta 69 percent Európanov, v SR 48 percent" https://www.teraz.sk/ekonomika/prieskum-korupciu-odmieta-69-percent-eu/473073-clanok.html  Sme takí, akí sme... a najlepšie vieme kritizovať iných.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No niesu ziadne skody. Za 7 mesiacov zadlzil Slovensko ako Fico za 12 rokov? Tie skody uvidis v buducnosti. Za vsetky nemoze Matovic. 

Citát

 

Akútny nedostatok zdravotníkov hlási aj Žarnovica. Mesto informovalo, že momentálne by dokázalo otvoriť iba jedno odberné miesto. Testovať sa má na piatich.

Predstavitelia mesta tvrdia, že vedia o zdravotníkoch, ktorí sa na testovanie prihlásili, nikto z armády ich však nekontaktoval.

Zo strany mesta je testovanie pripravené. Samospráva pripravila odberné miesta a zohnala materiálno-technické vybavenie, ktoré bolo potrebné. Pripravených má dostatok dobrovoľníkov a administratívnych pracovníkov, v zálohe má aj rezervné tímy. (tasr)

https://dennikn.sk/minuta/2115525/?ref=mpm

 

Ak ma Zarnovica problem so zdravotnikmi,tak co po obciach v okrese? Myslel som si ze 5000 obce az 20 000 mestecka by stym nemali mat problem.

Inak som pisal o Cadci,podobne je na tom Sabinov.

https://databezpatosu.sk/nazivo-v-ta3-30-10-2020-1230/?fbclid=IwAR13_NhCBeP6RcIh1FmPffHY4ogq3Q2hJ-ZPr2IZlmBoKotWT9AjalHM0uQ

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov