Skočiť na obsah

Diabol - Satan - Lucifer


alamo

Odporúčané príspevky

začali sa vraždiť v mene svojej viery navzájom a vraždili v mene viery aj všetkých naokolo. tak povedzte načo je nám nejaký lucifer keď stačí aj jeden jediný boh.

 

Kazdy kmen v strednej afrike ma svojho samana a svojich bohov, ktori ochranuju a stoja pri bojovnikov tohoto kmena, ked utocia na iny kmen - aby im zobrali zeny, alebo muzov predali do otroctva, alebo cokolvek.

 

Ludia sa zabijalii vzdy.

Aj napriek malym nabozenskych rozdielom najvacsi pocet obeti mali obcianske vojny a rebelie v cine...

Najvrazednejsie vojny v historii, vzhladom na pomer obeti k poctu ludi, boli zrejme mongolske vpady - a to mongolske kmene boli rozlicnych nabozenstiev...

Najhorsie democidy posledneho storocia - ZSSR, Cina, Kambodza - neboi nabozenske...

Najhorsia vojna, vratane genocidy - nebola nabozenska sama o sebe (ale nacizmus mozeme brat zcasti ako nabozenstvoú...

 

CIze bohov je viacej, aj bozstiev podsvetia ci zla. Rovnako sa ludia proste niekedy zabijaju a vrazdia. Ale davat toto do priamej suvislosti nemusi byt najlepsi napad.

 

 

Preto, lebo nevinní sedia na zadkoch a trpezlivo čakajú, že spoločenské problémy za nich vyrieši nejaká nadprirodzená bytosť.

 

No hej, ale pokial takato bytost existuje, tak by (asi?) mala zasiahnut. A pokial neexistuje, tak ano, vtedy by sa mali prace chopit ludia.

 

Ale vies co to obnasa?...Ze ak napriklad oznacime nacizmus ako "zlo" a ak sa toto Zlo znovu zjavi - nezostane tym nevinnym nic ine, nez zabijat, vrazdit, rozosievat skazu a smrt. V mene dobra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ktory boh si ziada nevinnost? Co si pamatam, bohov je spusta...a niektori z nich si ziadaju, aby spravny muz naporcoval dostatok nepriatelov sekerou a za odmenu dostane sud piva vo Valhalle (alebo 77 panien, pripadne nieco ine, co je prave v ponuke).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Netusim co vidis a akeho boho vidis, resp. co ti hovori, ze je prenho dolezite, takze sa tazko mozem vyjadrit k tymto otazkam.

 

Ak mas pocit, ze vidis nejakeho boha, ktory ti dava uplne presne poziadavky - tak OK, ale musel by si nejak nespochybnitelne dokazat, ze naozaj ide o skutocneho boha, jedineho boha a to co hovoris su naozaj jeho poziadavky...aby sme neboli vystaveny riziku, ze budeme dobro a zlo rozdelovat len podla subjektivneho nazoru nejakeho jedneho obycajneho cloveka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poznal som jedného, zhováral sa síce nie s bohom, ale so svätými osobnosťami kresťanstva a dokonca ich vedel aj naspamäť vymenovať. jeho rozhovory boli dlhé a nekonečné a liečba bola tiež dlhá a nekonečná ale zabrala. teraz je z neho tichý príjemný pán.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

rozprávanie o tom, prečo ... o jednom prečo z mnohých prečo okolo Satana : Prečo Boh nechá žiť satana ?

 

http://www.youtube.com/watch?v=bpKTAU-wzMA&feature=related

päť minút monológu, evidentne hlbokého prežívania, množstva myšlienok prečo, ako, začo ... vnútorné precítenie a snaha o skutočnú odpoveď ...

napriek tomu všetkému, alebo práve preto, alebo jednoducho niet odpovede ?

napriek tomu odpoveď na otázku Prečo Boh nechá žiť satana ? znie vlastne Preto. Lebo môže.

 

/zapni CC pre titulky /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zemplín je v šoku: Vydeseného malého Ľubka (11) vraj uniesol Lucifer!

 

Uši ako kôň, žiariace červené oči a veľký nos. Takto mala vyzerať pekelná kreatúra, ktorá vraj v noci uniesla chlapca zo Zemplínskych Kopčian.

Ľubo v noci vyšiel z domu a išiel na záchod. Keď sa po dlhšej dobe nevrátil, jeho rodičia sa oňho začali báť a vybrali sa ho hľadať s baterkami. Napriek tomu, že hodinu prehľadávali okolie, svojho syna nenašli.

Chlapec sa odrazu objavil na prahu dverí vydesený na smrť, uviedla Joj, ktorá o prípade informovala. Držal sa za srdce, bol akoby omámený a plačúc neustále opakoval, že ho uniesol Satan. Chvíľu ho držal v zajatí, potom vyskočil a odletel.

Stihol mu však oznámiť, že sa poňho ešte vráti.

Malého Cigána zobral Lucifer, ale po chvíli ho radšej pustil domov! No ktovie prečo!

 

Sorry, nehľadajte za tým nič, proste táto predstava ma neskutočne pobavila :lach:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Malého Cigána zobral Lucifer, ale po chvíli ho radšej pustil domov! No ktovie prečo!

 

Sorry, nehľadajte za tým nič, proste táto predstava ma neskutočne pobavila :lach:

 

Toluén je skrátka prevít, malý by asi mal zmeniť značku, a skúsiť napríklad acetón :thumbsup:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale toľký cinizmus, dámo a páni, chudák malý je ešte furt v šoku, a vy takto :niee:

však to bol čistý satan, vyslanec pekla, obrazy svätých sa tam zjavujú na stene, v rezbe dreva, na kachľových dverách - a satan hneď naživo ? ... hm, čudné je to :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game a ten chlapik z toho videa je kto? akoze nie, ze by som ho chcela este viac pocuvat, mne tie pomylene vysvetlenia nesedia, ale som zvedava.. dalo by sa polemizovat o judasovi a jeziskovi a satanovi, ale ako sledujem kolko veriacich tolko vysvetleni..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepátrala som, kto to je.

neviem, iste sa to dá kdesi vyhrabať, kto to je ... zjavne niekto, kto sa tým trápi a hľadá odpovede na Prečo? a nachádza po hlbokých úvahách Preto ...

pozrela som to celé, nemôžem mu odoprieť veľkú snahu, ale to je asi tak všetko ... k ničomu nedošiel. otázka bola priveľmi ... ťažká ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game v susednej dedine žije jeden ťažký alkáč, tomu sa tiež satan zjavil - raz keď prikladal do peteriek tak ho chcel vtiahnuť dovnútra, ale mal šťastie že mu cez dvierka neprešla hlava :zubiska: aspoň tak to opisoval v miestnej kultúrno-výčapnej ustanovizni :lol: a raz sa mu údajne v kúpeľni z umývadla zjavil vodník s fixinelou v ruke :zubiska: :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozrela som to celé, nemôžem mu odoprieť veľkú snahu, ale to je asi tak všetko ... k ničomu nedošiel. otázka bola priveľmi ... ťažká ?

 

ja tiez.. on k odpovedi dospel, len keby si sa to iste opytala nasho kamarata milana el, alebo toho dalsieho, urcite by si pocula nieco ine..

 

raz keď prikladal do peteriek tak ho chcel vtiahnuť dovnútra, ale mal šťastie že mu cez dvierka neprešla hlava :zubiska: aspoň tak to opisoval v miestnej kultúrno-výčapnej ustanovizni :lol: a raz sa mu údajne v kúpeľni z umývadla zjavil vodník s fixinelou v ruke :zubiska: :zubiska:

 

:zubiska: s nim by som sa chcela zoznamit....
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pink on mal takých zážitkov viac, len si to všetko nepamätám. dokonca aj smrtku na bicykli odviezol na pakelsici, normálne si ho stopla keď večer išiel z kravína kde pracoval :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: s nim by som sa chcela zoznamit....

 

tak to by hádam nemal byť vážnejší problém ani v BA :zubiska: , neviem ako teraz ale kedysi sa podobné typy pomerne hojne vyskytovali v takých "puboch" ako napríklad "U Poštára" alebo "U Patkoša" príp. "U Naďa" :pivari:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozrela som to celé, nemôžem mu odoprieť veľkú snahu, ale to je asi tak všetko ... k ničomu nedošiel. otázka bola priveľmi ... ťažká ?

 

Otazka vobec nie je tazka....v kazdej slobodnej spolocnosti musi byt na vyber.

 

tak to by hádam nemal byť vážnejší problém ani v BA :zubiska: , neviem ako teraz ale kedysi sa podobné typy pomerne hojne vyskytovali v takých "puboch" ako napríklad "U Poštára" alebo "U Patkoša" príp. "U Naďa" :pivari:

 

No neviem, ale pink to ma urcite z mapovane, takze mam obavu, ze tvoja "navigacna" snaha vyjde nazmar :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Otazka vobec nie je tazka....v kazdej slobodnej spolocnosti musi byt na vyber.

 

obávam sa, že sme sa neporozumeli ... :niee:

 

reagujem tam konkrétne na toto video odtiaľto http://forum.freespa...post__p__173735

na pána, ktorý tam hľadá odpoveď, jeho hĺbkové filozofovanie, pri ktorom nachádza nakoniec svoju odpoveď, ktorá vlastne vedie odnikiaľ nikam ... preto som si zafilozofovala aj ja, len s ohľadom na toho konkrétneho pána ... pre neho bola otázka viditeľne ťažká ...

snaží sa na ňu odpovedať z hĺbky svojej viery, ale nepomáha to ...

na otázku Prečo Satana necháva Boh stále žiť? , po veľmi kľukatých úvahách dochádza k odpovedi: Lebo môže.

vidieť na ňom, že nad tým premýšľal, a nie raz, ale otázka sa javí byť ťažkou. ťažšou než si myslel.

 

iste, keď ideš ďalej, na výber teoreticky máme všetci, on si vybral ...

 

 

v odpovedi na otázku pink:

na tom videu je John Piper http://en.wikipedia.org/wiki/John_Piper_%28theologian%29

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tom videu je John Piper http://en.wikipedia....28theologian%29

 

dikes game, hodim oko...

 

Otazka vobec nie je tazka....

No neviem, ale pink to ma urcite z mapovane, takze mam obavu, ze tvoja "navigacna" snaha vyjde nazmar :)

 

nic nemam zmapovane a nejak nechapem vyznam odpovede... akoze ci poznam krcmy? nie, nepoznam, ba dokonca nepoznam ani takych ludi, ak ty ano, tak daj echo, nejak ho vyspovedam :)

info - otazka nie je tazka, ani odpoved...

podla mna lahka, ja si dokonca myslim, ze otazka je uplne zbytocna.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obávam sa, že sme sa neporozumeli ... :niee:

 

Ale porozumeli....ja som viac-menej reagoval na toho "Platona" a jeho dilemu.

 

nic nemam zmapovane a nejak nechapem vyznam odpovede... akoze ci poznam krcmy? nie, nepoznam, ba dokonca nepoznam ani takych ludi, ak ty ano, tak daj echo, nejak ho vyspovedam :)

 

Skus pana, co zbil spisovatela Janovica aj s manzelkou na nejakej poste :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ano ... ale on si vybral.

je to jeho výber, nie jeho dilema. skúsený znalec viery, ktorý odpovedal na starú otázku, je to jedna z otázok, Prečo boh ... niečo neurobí, nezničí, neskončí, ne...

v tomto prípade Prečo nechá satana žiť.

 

keď sa v tých jeho úvahách trochu pohrabeme, nielen to, že nedošiel vlastne k ničomu a nenašiel odpoveď, prečo boh nechá satana žiť ...

satan nie je len tradičný padlý anjel, knieža zla, pokušiteľ s trojzubcom, had v raji, starogrécky Pan s chvostíkom, čierny prelud s krídlami, vyslanec pekla, vrcholné zlo ...

satan je súčasť nás, duše človeka.

či nie je ? na satana, diabla, démona, lucifera môžeme zviesť kdečo. každú nezdobu, ktorú človek spácha, pritom je to jeho zlo, je to diabol v ňom ...

vlastne je to druhý pohľad na satana a peklo ... ktorým satanom sa vlastne John Piper zaoberal ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov