Skočiť na obsah

Diabol - Satan - Lucifer


alamo

Odporúčané príspevky

obávam sa, že si nepochopil celkom nadobro ten príspevok, alamo ... : )

 

je to len biblická odpoveď a mnohotisícročné dementi na tvoju pochybnosť

o nevyjdriteľnosti zla matematikou - už sv. Ján bol vo svojich víziách a Zjaveniach inej mienky : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"pokušiteľ "

:)

:) Môžeme sa spoločne zamyslieť: "O dobre, zle."

 

Zoberme si mladého, zdravého chalana, V škole sa mu darí, má rád život, snaží sa žiť čestne , s láskou k životu, sebe, rodine..., no postretne ho zlo, v podobe veľkého trápenia, keď príde o rodičov, o ich lásku .. hlboko ho to zasiahne a snaží sa životom sám pretľkať, ako sa len dá. Je to neľahká, dlhá cesta. Zažije na nej aj sklamania, zradu, smútok. Nevzdáva sa, stále počúva svoje srdce, načúva svojej intuícii , robí všetko preto, aby bol šťastný, aby sa mu v živote darilo a verí, že raz sa jeho život zmení k lepšiemu.

a čo keď sa ten "chalan" rozhodne, že si svoj osud "radikálne" vylepší?

trebárs pôjde vylúpiť banku?

 

"zlá myšlienka" - zlý nápad..

ako rozoznať, "zlú myšlienku" od "diabla"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vtip sme v tejto téme ešte nemali,

takže:

 

Zomrie programátor a dostane sa do pekla.

Po týždni Lucifer volá Bohu:

- Čo za blázna si mi sem poslal? Zničil mi všetky kotly, poškrtil všetkých diablov a už tri dni bezhlavo behá po všetkých chodbách pekla a reve:

"Kde je prechod do 2-ho levelu?"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tamassi

napadol ma lepší "vtip"

zomrie umelec

bol to dobrí človek, každému pomáhal, hriechy nepáchal, dostane sa do neba

do prítomnosti Boha, nesmierne tvorivej sily, kde sa každá myšlienka ihneď stane stane skutočnosťou

umelec uvidí celý vesmír, a nepadne ho nesmierne umelecká predstava

"ako by to vypadalo, keby všetky hviezdy v celom vesmíre zažiarili naraz ako supernovy?"

v ten moment, celý vesmír urobí jedno veľké BLIK

o chvíľu na to, Luciferofi zazvoní na stole "červená linka", Lucifer ju zdvihne a začuje hlas anjela Metatrona, hovorcu Božieho

"VY ######Y ROHATÉ, ČO TO TAM ROBÍTE?! ČO SA TAM FLÁKATE?! TERAZ MÔŽEME ZAČAŤ OD ZNOVU!!!"

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne tak, ak by bola predstava dualizmu pradivá, a "antiboh" - "diabol" - "temnota" - "zlo", by chcel zničiť "boha" - "pravdu" - "svetlo" - "dobro"

nemusel by k tomu budovať žiadnu "armádu temnôt", stačilo by keby si povedal "ja sa na túto hnusnú robotu, môžem vykýchať", začal štrajkovať, a prestal k sebe "ťahať", to čo do "neba" jednoducho nepatrí..

 

ale v zásade si myslím že štrajkovať nezačne, pretože "to" svoju robotu, vyslovene "žerie" s nadšením

ako Wolland..

„Michaile Alexandroviči. Všechno se splnilo, není-liž pravda. Hlavu vám uřízla žena , zasedání odpadlo a já bydlím ve vašem bytě. To je fakt neboli nezvratná skutečnost. Vždycky jste horlivě hlásal teorii, podle níž v okamžiku, kdy se hlava oddělí od těla,uhasne život, dotyčný se promění v hromádku popela a zmizí v nicotě. Těší mne, že vám mohu oznámit v přítomnosti svých hostí, kteří sami jsou důkazem zcela odlišné teorie, že vaše teorie je skutečně solidní a prozíravá. Ostatně všechny teorie platí stejně a jedna z nich dokonce hlásá, že každému se dostane podle jeho víry. Tedy staniž se. Zmizte v nebytí a já s radostí připiju z číše vaší lebky na krásné bytí."

M.A.Bulgakov Majster a Markétka

http://www.youtube.com/watch?v=-8ZluBIoSTA

 

to je dosť vydarená vízia "diabla"..

možno lepšia ako v bibli

pokiaľ teda, všetky teórie sú si rovnocenné, není-liž,pravda?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"pokušiteľ "

:)

 

 

a čo keď sa ten "chalan" rozhodne, že si svoj osud "radikálne" vylepší?

trebárs pôjde vylúpiť banku?

 

"zlá myšlienka" - zlý nápad..

ako rozoznať, "zlú myšlienku" od "diabla"?

 

Tým, že chalan prišiel o rodičov, to ešte neznamená, že sa stane delikventom.

Boh dopustí, ale neopustí . :)

Správne je, že sa rozhodol kráčať po správnej ceste, problémy v živote sú, aby sa zvládali a záleží na nás, ako sa k danému problému postavíme. V živote môžeme rásť, alebo sa necháme stiahnuť dole. Stále máme na výber. Ak by chalanovi skrzla zlá myšlienka, že by zlyhal a tú banku naozaj vylúpil, tak tým by si svoj osud nevylepšil, naopak . Ešte viac by skomplikoval svoj život. Našťastie on to zvládol statočne. Je to o chalanovej viere, o nádeji, o cieli , akým človekom chce byť, čo chce v živote dosiahnuť, od jeho kvality a charakteru myšlienok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je už rozbor psýchy istého konkrétneho "chalana" , človeka v istej veľmi konkrétnej životnej situácii, svojím smerovaním patrí do Psychológie.

 

prípadne riešenie jeho delikvencií, na to je tu kategória Právo a legislatíva .

 

keď si len nemyslíte, že toho nešťastného "chalana" bez rodičov posadol diabol a preto vykrádal banky - ale o tom je tu téma o Posadnutí diablom a exorcizmus.

 

keď sa napraví a banky už vykrádať nebude, ale v base sa obráti, je to o Viere.

 

 

téma je o satanovi, diablovi, objavení sa v histórii človeka, potrebe protiváhy, dejinách zrodu viery vo vládcu pekiel, hľadanie jeho miesta naprieč stáročiami, a ako alamo naznačil, možno aj v universe.

téma je o zvrhnutí Lucifera - Lucifer je v názve témy.

o potrebe satana, diabla, ktorý sa zo symbolu zla a nepríjemných nevysvetliteľných javov ako potreby stal nadnes takmer symbolom odmietania autority, symbolom nihilizmu. dlhá cesta od opozičného lucifera ako symbolu rohatého.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Súhlasím, že sme odbočili, ale keď sme už takí dôslední, tak aj tie vtipy sem do tejto témy nepatria, lebo máme zvlášť na to určenú kategóriu.

 

Celá tá téma je pofiderná.:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jednotlive pasaze tejto temy je mozne lepsie zaradit do tem inych. Celu temu je vsak tazko zaradit niekam, kazdopadne urcite nie do nabozenstva.

Cela tema je pofiderna, ak sa da vobec hovorit o teme. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to téma, len nie je možné ju udržať " v téme ",

 

keď autor po dvoch príspevkoch už k téme nemá čo napísať a berie všetko,

od antihmoty a čiernych dier až po vyšinutých chalanov z neúplných rodín a zmršené vtipy.

 

o diablovi a jeho dejinách a funkcii v ľudskom snažení sa dá rozprávať celé knihy, bez toho,

aby z toho bol guláš a chaos typu " čo príspevok to iná téma " a bez toho, aby to skĺzlo do satanizmu, čo je úplne iná téma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozno je chyba vo mne, ale stale sa neviem dopatrat k tomu, o com vlastne je :)

 

satanizmus by som nevyclenoval, aj ked samozrejme nie to co prevadzaju rozne zaujmove kruzky mladych satanistov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak povieme, že zaujímať sa o "zlo", a čo to vlastne "zlo" je, je v podstate "pofidérne"

tak áno, celá táto téma je "pofidérna"

ak povieme že "zlo", reálne "zlo", "zlo" ktoré pozorujeme v reálnom svete, neexistuje

nie je aj to "pofidérne"?

pretože "zlo" proste pozorujeme

a "satanizmus" - "uctievanie zla"?

to je už vrchol "pofidérnosti", pretože ak niekto uzná že celá existencia je iba "zlo", aby ju tak mohol označiť

musel by uznať, že vo vesmíre je aspoň "ždibec" čohosi dobrého, čo si "uctievanie" zaslúži omnoho viac (aspoň podľa mňa)

 

a ak chceme zistiť čo je to "zlo", tak iba tak že ho hľadáme vo všetkých aspektoch bytia

keďže som "materialista", tak mi na skúmanie "zla" nestačí nejaká jeho "srandovná figúrka" a "postava z rozprávok"

a hľadám ho v tom, čo ako "zlo" skutočne vnímame

 

samo zrejme, niekomu sa to môže zdať "pofidérne"

totiž veriť aspoň v to, že "zlo" je skutočné, a tiež že "dobro" je skutočné

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Satanizmus ako nabozenstvo, alebo sekta, je vlastne paskvil.

Uz z principu nemoze ist o uctievanie ZLA ako principu - pretoze prislusnici a veriaci tejto sekty robia to, co je pre nich DOBRE a co povazuju za SPRAVNE. Z urciteho pohladu ide maximalne o zyvraznovanie egoizmu a sebeckosti.

 

Ale pokial by malo existovat Dobro/Zlo ako princip, museli by existovat ciny alebo javy, ktore su jednoznacne Dobre/Zle.

 

Co je ale najdolezitejsie - vyrazy ako Dobro a Zlo su ludske vyrazy. Nie je to nic meratelne, je to ludske slovo, ktore vyjadruje ludsky nazor. A ludske nazory su velmi rozlicne - preto neexistuje moznost, aby sa vsetci ludia zhodli na jednej deficii a rovnako zhodnotili nieco.

Zaroven, ak ludia nieco nehodnotia, nemoze to ziskat atribut dobra ani zla. Bez cloveka nic nemoze byt dobre, ani zle.

 

Takze dobro/zlo mozeme hodnotit z pohladu konkretnych cinov alebo javov a ich vplyvu na konkretnych ludi. To je vsetko. A na cokolvek oznacene ako "dobre" sa moze najst aspon jeden clovek, ktory nebude suhlasit. Jeho nazor teda neguje oznacenie niecoho za "dobre".

...Ani povedat, ze vacsina ludi nieco oznacuje za dobre nepomoze - pretoze to by znamenalo, ze "dobro" je vecou demokratickeho hlasovania ludi :) ...ale urcite nie "princip".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm.. dôkaz existencie zla?

čo napríklad také znásilnenie, z túžby ovládať a ničiť iných ľudí, a túžba "vládnuť"?

to je "ľudské zlo"

nie je to ani "prírodná katastrofa" povodeň alebo zemetrasenie

ani relativistické "líška vyplieni zajačiu noru", pretože líška iba hľadá potravu pre svoje vlastné mladé

 

je znásilnenie, "čisté zlo"?

niečo čo spácha "človek", na človeku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je znásilnenie, "čisté zlo"?

niečo čo spácha "človek", na človeku

 

CIste zlo, akoze absolutne? Ty to tak vidis, pretoze mas urcite moralne a eticke hodnoty, ku ktorym ta vychovavali.

 

Ak by si bol mongol alebo viking pred 1000 rokmi, povazoval by si za prirodzene, ze mas pravo sa zmocnit zeny v dobitej osade - a pokial ju obdarujes svojim semenom bojovnika, len urobis dobre. Cize by si nekonal nic zle, len to, na co mas plne pravo.

 

Prirodzene - podla takehoto kluca je potom problem odsudit aj holocaust ako absolutne zlo, vsak? Ale prave o to ide. Ze dobro a zlo su ludske pojmy, nie nieco absolutne. Zle je to, co ludia oznacia za zle. Zlo ako princip preto neexistuje, su len prejavy (prirody, ludi), ktore mozeme podla nasho nazoru oznacit ako zle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v zásade, "vikingom a mongolom" ten ich "svetonázor" moc k "duhu" neprospel - "zožrali a rozsekali" ich dejiny, doslova sa prepadli do minulosti

zlo je všetko čo smeruje k sebazničeniu..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do dejin sa prepadli aj tasmanci a zostalo po nich menej ako vikingoch. Plus zopar stoviek a tisicov dalsich narodov a etnik. Takze si treba trosku poopravit ten moralno-historicky determinizmus, nech sa zhoduje s realitou :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sedí Prorok na kameni..

otočí tvár k nebu, a zakričí "Bože prosím ťa, znič všetkých hlupákov"

nič sa nedeje..

tak zakričí druhý krát "Bože tak im aspoň dovoľ, nech sa zničia sami, a bez zbytočného rámusu"

nedeje sa stále nič

tak už len povie "rozumiem pane, ty im dovolíš aby sa zničili sami, pomaly a s poriadnym rámusom, a to pre poučenie tých čo hlupákmi nie sú"

.....................................

otázka je, prečo "Boh" dopustí, aby pri tom sebaničení sa hlupákov, trpeli aj nevinní?

také niečo si myslel xenocide?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otázka je, prečo "Boh" dopustí, aby pri tom sebaničení sa hlupákov, trpeli aj nevinný?

také niečo si myslel xenocide?

 

Taketo nieco som nemyslel :)

 

Pripadne na to chod od zaciatku. Zadefinuj si konkretneho Boha s vlastnostami, ktore mu udajne patria. Ak sa budes drzat krestanskeho standardu, tak je odpoved jednoducha.

- Alebo nevinni nie su neviniatka - len my ich vinu nevidime, no Boh ano, takze su spravodlivo potrestani.

- Alebo to co my povazujeme za utrpenie nie je utrpenim, takze su nevinni, no v skutocnosti netrpia, takze nikto nedosiel k uhone.

- Alebo mas zlu definiciu Boha v tom, ze nie je bytostne dobry, takze nema problem dopustit aby sa dialo aj zlo.

- Alebo mas zlu definiciu Boha v tom, ze nie je vseveduci a vsemocny, takze niektoremu zlu nie je v jeho silach zachranit.

- Alebo ti unika sirsia perspektiva, kde teraz sice existuje urcite zlo, no v konecnom dosledku bude vyvazene ovela vacsim dobrom.

 

Ale toto je konkretne specificka otazka teodicey, nie zla ako takeho - neveriaci clovek, alebo veriaci no nekrestan, tento problem nemusi mat. Cize zase plati, ze to je problem konkretnych ludi, nie sveta alebo prirody.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pripadne na to chod od zaciatku. Zadefinuj si konkretneho Boha s vlastnostami, ktore mu udajne patria. Ak sa budes drzat krestanskeho standardu, tak je odpoved jednoducha.

 

tak to robia všetci ostatní, ďakujem neprosím

výsledkom je totálny bordel, a navzájom si odporujúce "dogmy"

 

nuž ma napadlo čo keby sme na to šli "od konca", a najprv si zadefinovali čo je to zlo, čo je to ten "diabol"?

 

Ale toto je konkretne specificka otazka teodicey, nie zla ako takeho - neveriaci clovek, alebo veriaci no nekrestan, tento problem nemusi mat. Cize zase plati, ze to je problem konkretnych ludi, nie sveta alebo prirody.

 

áno niekto takýto problém nemusí mať.. aj preto si občas "zavŕta príklepovou vŕtačkou do kolena", alebo niekomu inému

a hneď sa presvedčí o tom, že zlo existuje

alebo sa aj veľmi vzdelaní ľudia, dávajú ku kadejakým sektám, niekedy až "Astar Seranovským"

proste ľudia majú pocit, že im niečo chýba.. nejaká odpoveď

 

s tvrdením že zlo - "diabol", nie je vecou prírody, ale ľudí súhlasím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mojžišovi sa zjavil boh a povedal : ja som tvoj boh a jedine mňa budeš vyznávať a vzniklo židovské náboženstvo, potom prišiel Ježiš a zjavil sa mu boh a povedal: ja som tvoj boh a jedine mňa budeš vyznávať a vznikla kresťanská viera. prišiel Mohamed a zjavil sa mu boh a povedal : ja som tvoj boh a jedine mňa budeš vyznávať, vznikol islam.potom to začalo. začali sa vraždiť v mene svojej viery navzájom a vraždili v mene viery aj všetkých naokolo. tak povedzte načo je nám nejaký lucifer keď stačí aj jeden jediný boh.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otázka je, prečo "Boh" dopustí, aby pri tom sebaničení sa hlupákov, trpeli aj nevinní?

 

Preto, lebo nevinní sedia na zadkoch a trpezlivo čakajú, že spoločenské problémy za nich vyrieši nejaká nadprirodzená bytosť.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov