Skočiť na obsah

Optické ilúzie


Sniper

Odporúčané príspevky

Nemusi to byt zdatnostou v biologii, skor chcenim tam vidiet daco konkretne, spojenym s prislusnou davkou imaginacie.

Presne ako hovori ludova mudrost, baba chcela, tak sa jej prisnilo :D

 

Ten obrys inak nie je az tak mimo, ani v druhom priklade. Staci sa pozriet na toto, alebo podobne zobrazenie zo 16. storocia.

 

post-48-0-23632700-1315143433.jpg

 

Tvari tam vidim tusim okolo 15 :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"zdatnosť v biológii" bol sarkazmus ... irónia ... :)

:D

napriek prvému pohľadu ten druhý prípad je totiž fakt, v tej sanitre pannu máriu niekto videl ...

tento obrázok už prebehol pred časom totiž médiami ... :)

 

 

tak ok, späť k tváram :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlavy už nenašiel nikto žiadne ?

 

mojich 18 som medzitým zredukovala na 17 ... nemám predstavu, koľko ich tam vlastne je ... niektoré sú dosť strašidelné :kvet:

 

------------

 

plus jedno pieskové 3D, také všeobecne obľúbené :) :

 

post-3-0-90065400-1315516640.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

: )

k tomuto obrázku mi napadla taká malá legenda ... keď bola staršia neter maličká, mala obdobie, že ju facinovali kone ... dospeláci rodičia nemali nič lepšie na práci, len jej kúpiť krásneho malého sametového koníka, malá s ním aj spávala, ale dospeláci si urobili so svojími pamätnými ruskými vedomosťami z koníka "lóšaďku", malá ho tak volala, a dodnes, keď vidí rodina koníka, je to lóšaďka.

/ kôň - http://web.slovnik.azet.sk/preklad/slovensko-rusky/?q=k%C3%B4%C5%88 /

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

vyzerá to ako staré maľby, móda tvárí zo zeleniny a kapusty a mrkvy, na prvý pohľad.

na druhý je tam xy zvieratiek ... akých a koľko ? :)

 

post-3-0-91277300-1320255030.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno sa to skôr hodí do vtipov, ale aj tak

 

Cyrano z Bergeracu si k stáru opatřil brýle. Jednou večer přijde ke své Roxaně a povídá:'Že se nestydíš Roxano, je ti 50 a děláš mi tu stojky'

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

jedna optická ilúzia, jasne, takéto sú kdekade, ale táto je trošku iná :)

 

pozerajte 10 sekúnd na žltý bod na nose ľavého obrázku - potom pozrite na pravú bielu plochu :

 

post-3-0-55725800-1340645568.jpg

 

hm ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obrázok vľavo je "negatív" a vpravo sa objaví niečo, ako normálny farebný obrázok toho "negatívu".

Je to ilúzia, tak sa nedá očakávať úplne normálny obrázok, ale je to obrázok akoby v hmle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopatka môžeš pozerať na bod aj 20 sekúnd, 10 je minimum ... a potom šup na prázdnu plochu !

 

oné ... spýtam sa tak veľmi jednoducho : secret, napríklad, s tým tomassiho Cyranom to chápete ? ja nie ... duchaplnosť mi prešľapuje na mieste :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iba "matne", malo by to mať asi nejakú súvislosť s vnímaním obrazu cez šošovku ... ale :hmmm:

 

post-88-0-40638900-1340723577.jpg

 

Ak držíte vypuklú šošovku ďalej od oka a dutú bližšie, po chvíli sa vám objaví zväčšený a neprevrátený obraz vzdialených predmetov. Spojkou vytvoríte skutočný a prevrátený obraz predmetu.

http://hockicko.utc....tika/Pokusy.pdf

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Oproti tváram majú otočené oči, teda v hornom obrázku, kde sú dolu hlavou, majú oči normálne, ako keby nemali hlavy otočené. To je dôkaz, že keď sa človeku pozeráme do tváre, tak si všímame najmä len oči, zvyšok tváre vnímame periférne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

D'Ady,

kedysi pred čo ja viem, 15 - 20 rokmi, keď tieto obrázky prišli do módy, som kupovala jeden časopis, kde na zadnej strane vždy uverejnili jeden z takýchto obrázkov...

vystrihovala som ich, nazbierala zopár, dodnes ich mám kdesi odložené, - ale zvyčajne som sa s nimi trápila večer v posteli :)

čítala som návody, ako ich pozerať, moc mi to najprv nepomáhalo - až raz nastal zázrak, a ja som na jednom obrázku uvidela obrázok...

 

dokonca som ten obrázok teraz našla, to je on, ten úplne prvý, ktorý som vedela "uvidieť":

 

post-3-0-60877300-1535735865.jpg

 

 

nakoniec v podstate skutočne stačilo presne dodržať návody - nepozerať na obrázok, ale za obrázok, nie do jedného bodu, ale do diaľky. obrázok samotný je vedľajší, nepozeráme na neho, ale za neho, až sa zrazu kdesi v popredí vynorí plastický obrázok :) držím palce :)

http://vilimci.blog.cz/0609/3d-obrazky-skryte

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 rada pozerám  3D obrázky, ukázala som tri obrázky  manželovi, lebo sú medzi nimi naozaj pekné, a on tiež, ako píše D'Ady,  že  nevidí..  buď  manžel sranduje, čo nič nové,  má to v sebe  :anjelik:  :)  alebo "nevidí",  podľa mňa má periférne videnie  :)

post-2385-0-83535300-1535802447_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kvetina a motýľ.

 

periférne videnie neprekáža, tam je treba vystihnúť to netradičné pozeranie... sme zvyknutí pozerať NA veci... tu je treba nezáväzne a nesústredene pozerať ZA veci...

a raz to len naskočí a potom už môžeme zaostriť na vystupujúci 3d obrázok

 

je to niečo také, ako keď sa zahľadíme do blba - úplne automaticky nám oči pozerajú zrazu do diaľky a neurčita... tak toto sa vlastne pri tých obrázkoch robí schválne, oči nezamerať nikam, pozerať cez obrázok a zrazu ten trojrozmerný v popredí naskočí :)

 

 

post-3-0-49866400-1535804826.gif

https://www.catwins.de/spiele/auge/auge13.htm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov