Skočiť na obsah

Optické ilúzie


Sniper

Odporúčané príspevky

viac nie :) ono staci si na ten obrazok kliknut a co vidite??pod obrazkom...no co? no nazov obrazku ..a ten je 9-tvari :) :) ..game este musi vychytat muchy

 

a prestante uz s tymi skvrnami..clovek sa citi jak u cvokara :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no jo no, preto moje obrazky, co sem strkam premenovavam... lebo takych presibanych ako hellca by tu mohlo byt viac... :)

co mate stale s pieskovym obrazkom v spojitosti so mnou? sak ja tam nist nevidim... ale ak mi chcete robit radost, tym, ze sem date slepe obrazky, tak okej.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale pink, veď ty si našla toooľko dvojníkov k "pieskovým" obrázkom ...

... že už len preto ich teraz považujeme za "tvoje".

 

Priateľ google ponúkol informáciu, že tých tvárí je viac ak 9, takže ...

... možno práve ten popis obrázku bol premyslený ťah.

Ale ja tie tváre tam nevidím, takže to potvrdiť nemôžem a neuvediem ani ten počet.

 

Pridám aj ďalší obrázok

post-88-0-13537900-1314699541_thumb.jpg

 

Takže okrem tohto posledného obrázku tu máme ešte úlohy #117, #123 a #124

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

secretka, je-li to míněno jakou soutěž, budiž:

 

130: už vyřešeno

117 (pieskovisko): tři skotačící delfíni (žraloci?)

124: lví rodinka

 

.....

 

...kruci, teď tam těch delfínů (žraloků) vidím nějak víc... je jich celé stádo... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flora, je to klavírne krídlo s klavíristom /?/

 

Ten obrázok je tak malý, že som na ňom nevidela vôbec NIČ.

Musela som si ho uložiť do počítača a zväčšiť, ale nebol nejaký jasný,

takže nemôžem s určitosťou tvrdiť, že je na ňom to, čo si myslím, že na ňom vidím. :)

 

secretka, je-li to míněno jakou soutěž, budiž:

 

Dilbert, táto téma nie je súťaž, je to LEN a LEN zábava :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nájdite delfínov.

Musím sa priznať, že najprv som vôbec žiadneho nevidela.

 

flora, jistý Al Seckel o tvém obrázku říká: "Malé dítě, asi tak desetileté, ještě nezkažené světem, vidí na obrázku jenom delfíny – a nic víc…" :)

 

Šachovnice a stín:

 

Kdybychom se nenacházeli v tématu Optické iluze, mohla by být pod následujícím obrázkem otázka: „Který čtverec je světlejší?“

 

post-2227-0-96730900-1314766425_thumb.jpg

 

Protože je ale odpověď zřejmá (ač to zní neuvěřitelně – a dalo mně hodně práce pozakrývat všechno okolo, než jsem to uviděl a uvěřil tomu), připojím vědecké vysvětlení:

 

"Horní zakroužkovaná část se nám zdá výrazně tmavější než ta spodní. Přesto jsou ale obě stejně tmavé. Mozek totiž neměří barvy – on analyzuje scénu". :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nájdite delfínov

 

Našla som ich tam deväť ... netuším, je to veľa, je to málo? :)

 

K úlohe 123 – na internete bolo napísané, že tvárí je vraj 12,

ale ja som viac ako osem nenašla. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flora, jistý Al Seckel o tvém obrázku říká: "Malé dítě, asi tak desetileté, ještě nezkažené světem, vidí na obrázku jenom delfíny – a nic víc…" :D

veď práve :) vlastne až potom som si prečítala, že tam majú byť delfíny. Aj som sa čudovala, že "kde aké delfíny". Na moju obranu, je pravda, že som to videla v podstatne menšom formáte.

dilbert

áno tie označené švorce sú rovnakej farby, stačí si prstom zakryť miesto medzi nimi. Vedľa svetlejšieho štvorca ten jeden vyzerá tmavší a opačne. Kontrast medzi farbami spôsobuje takúto parádnu optickú ilúziu.

 

secretka

Delfínov som našla tiež 9, no pod obrázkom bolo napísané, že ich je 11. Tak :) Schválne som hneď nedala číslo koľko ich má byť.

 

úloha 123

tam som našla iba 7 tvári, keď nepočítam toho ležiaceho psa, ako "nemú tvár".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ještě k té Šachovnici a stínu: Kdo nevěří, může provést důkazní řízení přímo doma v obýváku:

 

http://www.youtube.com/watch?v=z9Sen1HTu5o&feature=player_embedded#!

 

A jako chuťovčička ještě několik dalších v reálu provedených optických klamů. (U toho prvního stojí za povšimnutí i hudba – jako by byla převzata z nějaké filmové adaptace Agathy Christie… :smilieee: ):

 

http://www.youtube.com/watch?v=hAXm0dIuyug&feature=player_embedded

 

http://www.youtube.com/watch?v=vmkaVoLoFEU&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=laty3vXKRek&feature=relmfu

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tam nevidím obrázok :D :smilieee:

 

--------------------------------------

toto sú desivé veci ...

aj tento typ optoilúzií dokazuje, ako ľahko je klamať oko a mozog ... celý obrázok sa hmýri ako piksľa s rybárovými červíkmi ... :)

post-3-0-59257000-1314984200.png

 

---------------------------------------

 

a jedna hľadacia optická ilúzia ... alebo len ďalšie dokonalé klamanie očí a mozgu :D :

 

koľko je tam vlastne tých kociek ???

 

post-3-0-05359500-1314984387.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podobá sa to aj na dym z tvojej cigary :smilieee:

je to dom, ktorý niečo už asi prežil a ten "vzor" to je "prirodzené odlúpnutie maľovky" .. kto má bujnejšiu fantáziu môže tam asi vidieť všeličo od jednoduchých, ale aj keď dôležitých pozemských vecí až po tie nadpozemské :D , ale stále je tam len tá maľovka. :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na iluziu si mala tu fotku inak orezat, draty a kus strechy na obrazku to hodia k omietke.

ina vec je co tam clovek chce vidiet, potom je uz miesta na asociovanie nekonecne. je to ako ked sa dvaja pozeraju na oblaky a jeden v nich vidi papagaja a druhy Elvisa na koncerte v Memphise.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno ... nebudeme kľučkovať, obrázok z č. 145:

 

1. je to zatečená stena, vyzrážaná pravdepodobne sanitra či pleseň či niečo podobné,

 

2. je to na druhý pohľad každému, kto sa poctivo učil biológiu, podobné vonkajším ženským pohlavným orgánom.

 

3. povedala by som, že na tretí pohľad, keď sa to objavilo v nejakej príslušnej dedine, osade, či niekde na vhodnom mieste, kde sú ľudia aj menej biologicky zdatní, mohli v tom spoluobčania vidieť zjavenie panenky márie, v bielom vlajúcom a spývavom tradičnom plášti a obklopenej svätožiarou a že s k tej stene chodia poctivo modliť.

 

4. prípadne svatý michal alebo niečo podobné, po 5. doplňte, čo tam vidíte vy ... tak :D

 

:)

 

-----------------------------------------------------

 

koľko je na obrázku tvárí ?

 

post-3-0-55443600-1315142292.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov