Skočiť na obsah

Utrpenie estétov, čiže ponožky v sandáloch a iné zhovadilosti


Hellé

Odporúčané príspevky

jj, možné to je :D  ... ovšem vždy je dobre poprosiť niekoho, keď sa nevidím zozadu, aby kukol, či mi netrčí z malých legín celý zadok :)

ináč od toho sú super sklené výklady a dvere :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

tak rozmyslam ak by v tomto momente zmizli zo sveta rifle, kolko ludi by ostalo oblecenych?? :zubiska:

niektorí by sme začali chodiť v montérkach, napríklad ja by som si obliekol nepriestrelné :thumbsup: 

čiže, nezatracoval by som tak celkom rifle, lebo z estetického hľadiska by montérky boli podstatne väčší priekak :D

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlastne aj rifle su akoby monterky kedze to bol povodne pracovny odev americkych farmarov (cowboy-ov). Niekto z toho urobil standardne oblecenie... Ked som kedysi pouzil hlasku z filmu s polivkom "najlepsi sou teplaky" teraz ako neustale priberam je to jedine co si viem obliect a je to pohodlne. Rifle a klasicke nohavice ma uz vsade tlacia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja na rifle nedám dopustiť. Sú to jediné nohavice na moje chudé nohy a prdel, ktoré zo mňa nerobia strašiaka do maku. Ak by ich zrušili, som za úplné zrušenie oblečenia. :agree:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niektorí by sme začali chodiť v montérkach, napríklad ja by som si obliekol nepriestrelné :thumbsup:

čiže, nezatracoval by som tak celkom rifle, lebo z estetického hľadiska by montérky boli podstatne väčší priekak :D

 

dovolim si nesuhlasit..minule som videla robotnika v cervenociernych monterkach, ktory vyzeral sakra dobre..monterky mali spravnu velkost aj dlzku nohavic a prijemnu farbu ,narozdiel od rifli, ktore maju chlapi zasadne aspon o 10 cm dlhsie vselijako hnusne vytahane a tak..sak len kuknite okolo seba, pripadne na seba :zubiska:  a v monterkach normalne chodil uz Satinsky blahej pamati

 

a alarm , netrep...neexistuje, ja viem, ze ti to nik nevyhovori, ale tomu neverim ani omylom..mne keby zmizli zo satnika rifle..boli by to iba jedny gate, ani by som si to nevsimla :zubiska:  /horsie keby zmizli pasikovane tricka, vsakano/

 

este k tomu Jobusovi..ked som ho naposledy videla, mal na sebe slusive sako , tricko a vrkoč tuho zapletený :thumbsup:

 

este sa pristavim pri niecom..vo vsetkych casopisoch clovek najde rady..bud sama sebou, najdi vlastny styl..bud originalna..neboj sa zaziarit

 

a takto to vyzera v praxi ;)

post-13-0-57400200-1523258900_thumb.jpg

post-13-0-03099700-1523258991_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tieto dievčence z ulice sa mi nesmierne páčia, skutočne... vďaka Hellé za kuk do ulíc veľkomesta : )

tie chudery nemajú moc iných možností, pretože:

 

- nemajú vlastný štýl

- nemajú odvahu byť v niečom iná, aspoň jedna, než tie ostatné, lebo dnes byť takýmto mladým je trochu ťažké... treba sa nechať niesť potopou, alebo ťa kamošky vypšíkajú....

- nemajú vzor, pretože tzv. módne blogerky pomaly už celé roky zahlcujú net, ale až na malé výnimky sú akoby jedna druhej z oka vypadla...

- až na výnimočné výnimky si myslia, že to, čo robia, je hrdinstvo a udávanie tónu...

- iste: udávajú ho tak, že tie dievčence nemajú jednu jedinú vlastnú farbu, kus vlastného originálneho odevu, kúsok sebaúcty, len obrovské ego, lebo cool a in, lebo sú ako od jednej matere.... a očakávajú princov s kontom a na zlatom koni, bez kúska vlastného mozgu.

 

šedivá je každá teória, zelený je strom života - ako vravel už veľmi dávno pán Goethe,

 

tak pome k praxi - toto všetko sú prosím pekne módne blogerky - to znamená: majú svoje blogy, do ktorých sa fotia vo svojich originálnych úplne super hyper kreáciách, a niektoré na tom aj zarábajú .... a je ich plný net:

 

módne blogerky - nájdite medzi všetkými aspoň tri rozdiely:

post-3-0-23538200-1523278947.jpg

 

táto módna blogerka sa v novinách chváli,

že kopíruje ulicu - to je fakt:

celá ulica vrátane nej                                                                                               módne blogerky v originálnych kúskoch rovnaká:                                                                           

post-3-0-34577800-1523278944.jpg  post-3-0-48972700-1523278948.jpg

google a plný net

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé: ja netrepem, ja kupujem tmavomodré rifle už roky-rokúce. Až asi pred tromi-štyrmi rokmi pod hrozbou rozvodu som si musel kupiť bledšie rifle, vraj aby som nevypadal ako železničiar.

Momentálne môj "spodný" šatník obsahuje:

1 x tmavá rifle strednej hrubky

2 x tmavé rifle s podšívkou (takzvané termosky podla vietnamcov), dva kusy preto, lebo jedny už dožívajú

2 x letné rifle, jedny tmavomodré, jedny bledomodré

3 x letné rifle na prácu v zahrade už bližšie neurčenej farby (boli pôvodne tmavo modré, pardón, už len 2x, jedny som rozšklbal pred týždňom tak, že už sa mi ich neoplatí zošiť...neviem ako prežijem túto stratu... :hmmm:  :crying:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak som to spravne prepocitala tak mas na kazdy polrok 3 /slovom tri/ rifle  :w00t:

no az sa teda bojim opytat co si obliekas do divadla, na rodinne slavnosti, na plesy, pohreby, do restauracii ci nebodaj v letnych horucavach??

 

furt rifle?..alebo nikam nechodis, lebo nemas co na seba?

 

fakt ma to zaujima

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kým príde alamo :)

 

dnešný nákup, narýchlo výmena desať a viacročného oblečenia na "slávnosti", využívaného minimálne, za nové... trochu to nevrátilo farby, oblek je tenká vlna antracitový, košeľa trochu nebesky modrejšia a kravata skutočne nádherná :)

počiatok výmeny šatníka pre pána v stredných rokoch, ktorému sa postava zmenila minimálne : )

 

post-3-0-81431800-1523465631.jpg    post-3-0-85411900-1523465632.jpg

 

viacero obchodov, od Manga počnúc kdečo, nakoniec to všetko spravila Ozeta v Boroch, a dokonca vraj s predavačkami a predavačmi, ktoré sa vyznali a vedeli, komplet aj s topánkami.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé: ak ťa to zaujíma, tak prezradím...

Mám oblek ,svadobný ,mal som ho na sebe asi 20 krát, kupil som si minulý rok nový, mal som ho na sebe raz.

V lete chodím v krátkych rifliach (najračšej), ale aňuci ma donutila kúpiť kraťasy nerifle. Je to hnus, má to kapsáče, odstáva to, plance to na mne, nohy mi vychádzajú von z gatí ako z rury s priemerom ropovodu,... alebo to tlačí na .... alebo omíňa na páse.

Asi ich niekde naschvál rozšklbem ...

 

Pokial by som išiel do národného, určite si dám oblek, ale boli sme v divadle v Petržke, ja v bielych gatiach (vidíš, na tie som zabudol, lebo visia v skrini mimo môjho očného dosahu) a tam ludia od riflý po pomaly monterky. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Nezvyknem si to všímať ale ako vidím ten obrázok tak detto aj u nás. Vždy modré rifle a koženka a menia sa len farby riflí že občas svetlejšie modré alebo tmavomodré.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

jeden úplne nový predvčerajší príspevok... nielen o ponožkách a sandáloch.

mali sme stretko, nebola som, z objektívnych dôvodov, všecci sme zostarli, progres sa nedá zastaviť, čo už... dostala som balíček fotiek, kde ma ovšem capil do nosa nie progres, ale jedna spolužiačka... je fajn, nikdy nebola módna ikona, ale príjemná pekná žena, ktorá sa obliekala vždy rozumne.

 

úplne prvá fotka z balíčka ma praštila, všetci príjemne, košele, saká, síce samozrejme aj rifle, ale nižšie opätky, príjemné lodičky, pančucháče, kostýmy, sukne, dámy nohavice a saká... klasika na úplne neformálne stretko.

a k tomu ako päsť na oko toto:

 

post-3-0-14266000-1539606173.png     post-3-0-44475600-1539606174.png

 

nepochopila som. prečo? :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

netreba sa ani orientovať, stačí kukať :)

a ešte zapnúť predstavivosť a zdravý rozum ;)

otázka: čo by si si ty obliekol v polovici októbra na stretnutie z gymnázia, kde sú dievčatá a chlapci v rovnakom počte, a kde je od ekonómov po veľkých podnikateľov kdečo... nikto sa nepovažuje za čosi viac než ten iný, je to skvelá parta a bola skvelá parta, ale už sú to dámy a páni v rokoch, ale sú radi spolu a uctia si jeden druhého... asi začínam zoširoka :)

 

šaty so strakatou sukňou sú to najmenšie, to de fakto samo osebe nikomu neprekáža.

 

hoppá! začína tam, že to pekné žieňa s celoživotne peknou postavou malo na sebe letné šaty s miniatúrnymi rukávmi a tú bundu si celý čas nevyzliekla, ani pri stole, ani pri jedení, pretože síce bolo príjemne, ale na letné šaty to nebolo : )

(videla som more fotiek)

 

k letným šatom idú aj lodičky, v pohode. bola by to lepšia voľba....

takto zostala nielen na polceste, že prihodila k jesennej bunde sandále, ale k šatom mohla obuť pančušky, ovšem pančušky v sandáloch k letným šatám sú nielen päsť na oko, ale aj nie práve príjemné nosenie.

 

no a to, čo zvolila: starobabičkovské "neviditeľné ponožky" každé s inak dlhou sárou do letných sandálov je zavŕšené dielo.

 

pekne je to vidieť tam, kde tie dve dámy stoja vedľa seba - jedna mierne pri tele v čiernom kabáte, čiernych lodičkách s červenými doplnkami a žena s oveľa lepšou štíhlou postavou vo veľkých sandáloch so zarezávajúcimi sa ponožkami k letnej sukni a jesennej bunde.

 

predstavte si k tomu (šľak traf bundu) aspoň lodičky bez tých strašných silonových ponožiek hoci aj s miniatúrnym podpätkom... je to rozdiel, že?

od pohľadu to predsa musí vidieť aj chlap, že tá jedna kombinácia je elegantná a tá druhá kombinácia... dosť zlá... či? :)

post-3-0-51103300-1539685950.png

 

a len tak pomimo:  ja viem, čo sú boľavé nohy, a poriadne boľavé, ale aj tam sa dá obuť slušne, a zahodiť tie nešťastné ponožky : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne... pekná žena v stredných rokoch urobila zo seba babku kupujúcu hlavu kapusty kdesi okolo 75 - 80...

moja mama má 84, ale nikdy v živote by si toto na nohy nedala, aj na krátke pomalé prechádzky s nohami, v ktorých posledné tri roky pomaly odumierajú nervové zakončenia, chodí minimum vo vychádzkových topánkach, ale nikdy v živote nemala silonové ponožky v sandáloch ani v lodičkách. : )

 

ja som vážne zostala trochu pomimo, je to ako fotka z ulice, ukážka, ako zo seba spraviť ... psychobabku.

 

 

na tom cintoríne máme pochovaných troch spolužiakov a pomerne mladého /od nás bol starší len o nejakých 10 -12 rokov/ triedneho, zomrel pred tromi rokmi na nejaký hnus po uštipnutí kliešťom... prvý zomrel po maturite, takže sa stalo tradíciou chodiť položiť im kvety na cintorín.

jeden ďalší je pochovaný vo vedľajšej dedine, tam zvyčajne zabehne niekto autom... a tak ide život : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

netreba sa ani orientovať, stačí kukať :)

a ešte zapnúť predstavivosť a zdravý rozum ;)

 

 

od pohľadu to predsa musí vidieť aj chlap, že tá jedna kombinácia je elegantná a tá druhá kombinácia... dosť zlá... či? :)

 

 

nuž neviem, som chlap, ale nič také strašné na tej pani nevidím, hádam akurát sukňu mohla zvoliť menej nápadnú ... a že mala priesvitné ponožky? nuž asi jej bolo zima na nohy ... nemusela si v tom prípade síce obúvať sandále, ale tiež v tom nevidím nejakú extra tragédiu :)

 

 

otázka: čo by si si ty obliekol v polovici októbra na stretnutie z gymnázia, kde sú dievčatá a chlapci v rovnakom počte, a kde je od ekonómov po veľkých podnikateľov kdečo... nikto sa nepovažuje za čosi viac než ten iný, je to skvelá parta a bola skvelá parta, ale už sú to dámy a páni v rokoch, ale sú radi spolu a uctia si jeden druhého...

podľa toho kde by sa to stretko odohrávalo, buď normálne rifle, alebo keby to malo byť nejaké viac nóbl prostredie, tak nejaké "tesilky" ... ale tu by vznikol problém, lebo jediné topánky, vhodné k takým gatiam, sa mi rozpadli v lete, cestou zo susedovho pohrebu ... topánky od vietnamca, a rozpadli sa už po 15 rokoch :confused: a to som za ne vtedy zaplatil 100Sk ... neviem čo to predávali za kvalitu :angry2: 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že napriek námietkam, že tam nič nevidíš, tam vidíš, a už si vlastne aj odpovedal v tom zmysle :)

 

na októbrové stretko uctiť si spolužiakov rôzneho pohlavia by si si zobral topánky, aj keď od vietnamca, ale nešiel by si v trekových sandáloch z trhu so šedými ponožkami...

 

táto dáma urobila ale presne to, a nie, nie sú to priesvitné ponožky, kľudne si mohla dať sivé od vietnamca z jarmoku, to je to isté... tebe prekáža príliš kvetovaná sukňa, priznám sa, aj mne, lebo z toho kričí, že je to letné oblečenie, a potom sa nemohla vyzliecť z bundy, lebo jej bola zima... a k tomu tie sandále podivnej veľkosti s hnusoponožkami...

 

na stretko vzdelaných a inteligentných ľudí - ty v riflách a topánkach / tak tam bol oblečený skutočne aj iný, podnikateľ, ktorý mal k tomu veľmi peknú vestu a vyzeral skvele/ - ale vráťme sa k ženám:

 

ktorá sa viac hodí na výročné stretnutie? a nemusia to byť opätky do neba, ani jedna ich nemala, všetky mali buď nízke, alebo veľmi malé opätky, ale elegantné alebo vychádzkové topánky s pančuchami... predsa len dámy v najlepších rokoch, nepotrebovali predvádzať nohy, ale uctiť si ľudí a udalosť...

 

tak na ktorej by ti pristál zrak a na ktorej druhýkrát, že ups? 

po piatich a toľkých ďalších rokoch príjemná dáma na takéto zriedkavé stretnutie? neformálna, ale predsa len spoločenská udalosť... :)

 

post-3-0-43832900-1539784973.jpg  post-3-0-15230900-1539784974.jpg  post-3-0-31161700-1539785112.png  post-3-0-84037700-1539784974.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 ale nešiel by si v trekových sandáloch z trhu so šedými ponožkami...

 

to bude tým, že žiadne sandále nemám :D tým pádom mám vlastne aj vyriešený problém s ponožkami v sandáloch :thumbsup:

 

 

na stretko vzdelaných a inteligentných ľudí - ty v riflách a topánkach

nie, topánky by som si obul k "tesilkám" ... mám 3ks "oblekových", ušitých na mieru - čierne, šedé, a tretie si teraz nespomeniem na farbu ... k tomu mám jedno sako, čierne, tiež na mieru ... Hellé by mi ho síce skritizovala, lebo je dvojradové, ale to neva, lebo keď ho budem mať oblečené najbližšie, tak už zase bude v móde :smilieee:

a k rifliam by som si dal tenisky, nie topky...

 

 

tak na ktorej by ti pristál zrak a na ktorej druhýkrát, že ups? 

po piatich a toľkých ďalších rokoch príjemná dáma na takéto zriedkavé stretnutie? neformálna, ale predsa len spoločenská udalosť... :)

ale však jasné že tá tretia v poradí, ale furt mi na nej viac prekáža tá sukňa, ako priesvitné ponožky -_-

 

a už keď som v téme, tak aj o jednej neznámej, na ktorej pristál môj zrak :) mohla mať tak 40 a niečo...

minulý piatok stála predo mnou pri pokladni v Tescu v PN, a okamžite zamestnala môj pohľad :yes_yes: ... začnem od podlahy - obuté mala tenisky, oblečené rifle a voľnejšiu bielu blúzku. mala jednoduchý ale pekný účes - hnedé vlasy prirodzenej farby... nemala na fasáde vrstvu brizolitu - povedané inak, ak aj mala nejaký makeup, tak neviditeľný ... jej štýl teda asi nezodpovedá kritériám stanoveným v tejto téme, ale mne sa páčila neskutočne :thumbsup: nepoznám ju, neviem akú má povahu, ale čo sa vzhľadu týka, presne môj typ  :happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale game, že hnuspopnožky...ja ich mám plný šuflík a ked je ešte teplo na plnú obov, ale už chlapdnejšie na bosé nohy, tak k rifliam sú také ponožtičky úplne fajn :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ajaj... už si dávam zámok na prsty :D

 

to by som radšej obula podkolienky, aby náhodou nebolo vidieť okraje ponožiek,,,,

podkolienky som mávala, aj ťapky do topánok, kedysi veľmi dávno, ale namojdušu tieto silonové ponožky som nemala nikdy v živote, fakt, namojduchu... netušila by som, k čomu to nosiť,   k  sukniam a trojštvrťovým nohaviciam to vyzerá dosť desivo :)

sukne nosím, trojštvrťáky nikdy v živote :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov