Skočiť na obsah

Utrpenie estétov, čiže ponožky v sandáloch a iné zhovadilosti


Hellé

Odporúčané príspevky

ježkovy voči, čoho všetkého len si vy nevšímate...

mne je to úplne fuk, čo má kto na sebe, pre mňa nech si dá aj vreco od krumplí a dreváky, ak sa v tej spoločnosti dobre cítim...a veru uprednostním svoje pohodlie pred tým, či sa to bude okoliu páčiť alebo nie. :)  som skrátka bezohľadný egoista... :(

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, nesserrr  :zubiska:

ano su ludia, ktorych charizma prebije akekolvek oblecenie..ale nie su ich plne ulice..skor naopak..a to vyzdvihovanie pohodlia mi lezie na nervy nenormalne..uz to zacina vyzerat, ze pohodlne veci nemozu byt zaroven aj pekne, co ani zdaleka nie je pravda..len by ludia museli vynalozit aspon minimalne usilie

 

som sa tesila na leto, ale to co vidno v uliciach je hnus fialovy..

 

mam pocit, ze zeny akonahle dosiahnu 55 rokov nafasuju ortopedicke sandale od cinana, do nich silonkove ponozky, trojstvrtaky vygrcnutej farby a tricko s nejakym psychovzorom..ostrihaju ich nakratko podla hrnca, na plece im zavesia beztvare  neforemne kozenkove kabely  tiez hnusnych farieb a aby sa im nahodou nieco nestalo este ceresnicka..reflexny kruzok na uchu kabely..a sup zaplavit ulice..muzi to iste v bledomodrom..ti namieesto kabely maju igelitky, ladvinky nad pindurom, pripadne rybarsku vesticku..alebo vsetko naraz

 

a este fotecka mladeho muza...no nezamilovali by ste sa na prvy pohlad??  :P

post-13-0-90402300-1503479254.jpg

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, nesserrr  :zubiska:

ano su ludia, ktorych charizma prebije akekolvek oblecenie..ale nie su ich plne ulice..skor naopak..a to vyzdvihovanie pohodlia mi lezie na nervy nenormalne..uz to zacina vyzerat, ze pohodlne veci nemozu byt zaroven aj pekne, co ani zdaleka nie je pravda..len by ludia museli vynalozit aspon minimalne usilie

 

som sa tesila na leto, ale to co vidno v uliciach je hnus fialovy..

 

mam pocit, ze zeny akonahle dosiahnu 55 rokov nafasuju ortopedicke sandale od cinana, do nich silonkove ponozky, trojstvrtaky vygrcnutej farby a tricko s nejakym psychovzorom..ostrihaju ich nakratko podla hrnca, na plece im zavesia beztvare  neforemne kozenkove kabely  tiez hnusnych farieb a aby sa im nahodou nieco nestalo este ceresnicka..reflexny kruzok na uchu kabely..a sup zaplavit ulice..muzi to iste v bledomodrom..ti namieesto kabely maju igelitky, ladvinky nad pindurom, pripadne rybarsku vesticku..alebo vsetko naraz

 

a este fotecka mladeho muza...no nezamilovali by ste sa na prvy pohlad??  :P

dík za pobavenie...dala som si tú námahu a porovnala som si, či sa moje pohodlie zhoduje s pohodlím, ktoré tu opisuješ.

nezhoduje.

V lete fusakle? Veď by sa mi nohy roztopili...ja mám rada bosé a voľné prsty na nožičkách. Botičky mám z CCC, ale aj zo zdravotníckych potrieb, a chodí sa mi v oboch super. makké, kožené, žiadne otlaky, fajne...budete sa smiať, ale ja som aj v zime v robote chodila v zdravotníckych botičkách naboso (fusakle šli na nohy až keď som sa prezúvala do zimnej obuvi navon), ľudia drkotali zubami už len pri pohľade na moje bosé nohy a zdravoťácky mundúr bez tej kožušiny, čo nosievali kolegovci v zime. aj po pracovniach.A

aj teraz sa v robote prezúvam a často aj v zime som naboso :)

a vzory na tričku? To je pre mladé, nie pre Vilmušku...Takže ee. 

V letných horúčavách uprednostňujem letné šaty z ľahkých materiálov, v teplom, ale nie až tak horúcom počasí sú fajn či už šaty, alebo aj aj letné 3/4 nohavice (nie také ako má Tomáš), svetlé, z ľahkého materiálu, žiadne široké plandajúce, mne sa páčia a aj je mi v nich fajn, a jednoduché ľahké tričko, poprípade letná sukňa a ľahká blúzka.

Ale vždy sa v tom musím dobre cítiť. nevyznávam to, že pre parádu treba trpieť, Mám veškerého utrpenia akurát dosť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a zabudla som na klobúčik. Ak je slnko. kvôli očiam. Ale aj tak si myslím, že klobúk skoro každej babe ide.

 

a ešte som zabudla dodať, že napriek tomu, čo mám ja rada na sebe, je mi srdečne fuk, čo majú na sebe ľudia, s ktorými sa bavím :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ajaj, nechcela by som zažiť krutú a nemilosrdnú, keď príde na D Adyho s buzogáňom :)
do tohto chlapa na fotke by sa nezamilovala, ani keby bol jediný na svete... si myslím ja :)

 

vyzerá zúfalo - z pekná vysoká štíhla postava, a urobil zo seba na ceste po svete taťku z dolné lhoty, to je viac než zúfalé :doh:

 

 

ešte jedna poznámka - mám etu kdesi tému o dekloch na hlavu, ale už keď je to tu:

 

a zabudla som na klobúčik. Ak je slnko. kvôli očiam. Ale aj tak si myslím, že klobúk skoro každej babe ide.

žiaľ, toto nie je pravda :)

písala som o tom už tam inde, moja mama, netere, syn, každý si môže dať na hlavu hoci aj latrínu, vyzerajú v tom geniálne - ja nie, mňa doslova vyzývajú, keď si niečo skúsim, :daj to dole!

bez srandy - strašne by som rada nosila klobúčiky, ale nepasujú, a z času na čas veru vyskúšam... vyzerám v tom hrozne. nepasujú. ja som tá výnimka z pravidla :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekto zasa si môže obliecť aj vrece od krumplí a prepásať konopným motúzom, a vyzerá dobre...a iný musí dobre zvažovať, aby v tom či onom vyzeral k svetu...mne sa napríklad páčia také tie malé pletené čiapočky v zime, lenže vyzerám v tom ako debil...čo narobím...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bratia Cesi su vsade :zubiska:  tentoraz Rumunsko - Salina Turda..kopa ludi z kdekade a potom som ich uvidela..a bolo vymalovane :P

 

precitala som si tuto staru debatu https://www.modnipeklo.cz/2010/11/jak-poznate-cecha-v-louvru/ 

odvtedy preslo 7 rokov a nic sa nezmenilo :zubiska:

 

jo a nadavali, ake su tam tie atrakcie drahe :P

 

post-3-0-58389900-1504630051.jpg   post-3-0-34640300-1504630053.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ale vratme sa domov..vcera sa nam ochladilo a cely narod spanikaril, alebo ja neviem, co sa stalo, ale tolko dogabanych ludi ako vcera som uz davno nevidela

 

a poobede dokonca /mojtyboze/ zacalo jemne poprchavat, vietor nefukal...no co len si do takeho pocasia obliect??? ak by vam napadlo, ze sak staci dazdnik..ci nejakym extremistom, ze aj prsiplast by stacil..tak figu...softselky treba!!  rozhodne!! a na hlavu najlepsie kapucnu z bundy alebo siltovku, podla moznosti reklamnu

 

no ludia zjavne na seba nahadzali co im prve prislo pod ruku a potom to u nas vyzeralo nejako takto  :zubiska:

taktiez dochodkyne vytiahli namiesto trojstvrtakov rifle, povabne vyhrnute nad hnusne topanky

 

ze su rifle super zistilo viac ludi, takze ak v lete chodilo oriflovanych cca 7 ludi z 10, teraz je to tak 9 z 10. ach jo

 

Kurnik ludia oblecte sa nejako pekne..zivot je tazky, tak nech je aspon v uliciach a v zrkadle naco pozerat :P

post-13-0-08067600-1504616979.jpg

post-13-0-23204200-1504616999.jpg

post-13-0-73525700-1504617017.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a načo?! hlavne, že je to pohodlné a má to aj kapucňu, no ni?!

 

kombo rifle bunda tričko kecky začína svoju sezónu, oslavujme :)

 

zajtra idem ja do sveta, trochu, neviem, či budem môcť fotiť, ale pokukám, ako v našich končinách vítajú postleto :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne, ze chvalim (a prehanam...)

 

ludia sme vselijaki a rôzni, niektori aj hrozní

 

su veci, ktore by som si na seba v zivote nedal, aj z recesie som uz vyrastol, ale to neznamena, ze budem niekoho odsudzovat, alebo nebodaj trestat

 

casy, ked hrozil vyhadzov zo skoly za dlhe vlasy, zvonove rifle a koralky uplne vsade (pripadne farebné číro, kozenu bundu a zicherky uplne vsade), su uz hadam prec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bóóže... čo už ludí nenaser.. :zubiska:

Mám "v .... na lehátku" nejaké ponožky. Jedného dňa niekto vymyslel, že ponožky v sandáloch nie sú in ale out a je to. Čo ma po ňom.

Kedysi mali tetovanie väčšinou len väzni a podsvetie. Dnes najsť na kupalisku babu bez takéhoto dekoru je problém.

Niekto vymyslel ponožky kontra sandále,.... pred mnohými rokmi sa tým nikto nezaoberal.

Existuje určitá skupina ludí, ktorí podsúvajú myšlienky... sú mienkotvorní a potom sú dané nejaké ich pravidlá. Bolo by na posrat.e, ak by naraz na modnej prehliadke mala modelka sandále a ponožky, a naraz je to posvetené a presadzované... Budíček..treba sa prebrať.

Keď nám natrubia do hlavy, že ráno si máme do úst vstreknuť prípravok ,aby nám prd nesmrdel, tak sa budeme cpať sprejom?

Už len samotný fakt, že existujú krémy na ráno, krémy na obed a krémy pred spaním je výsledok reklamy a ludia kupujú a mastia sa.

Je to také nepochopitelné, že v sandáloch bez ponožiek by bola zima a poltopánky ku kraťasom sa akosi nehodia... :tease: 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Je to také nepochopitelné, že v sandáloch bez ponožiek by bola zima a poltopánky ku kraťasom sa akosi nehodia... :tease: 

 

:zubiska:  je nepochopitelne, ze poznas iba tieto dva druhy obuvi..nieco pre tvoju inspiraciu http://www.fashionbeans.com/2017/shorts-and-shoes-combinations/ :smilieee:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Helle:

Poznám ešte galoše ,plutvy, tenisky, zimné topánky a lyžiarky... :smilieee:

Na tom linku vidím len sandále bez remienku a poltopánky z iného materialu  :yes_yes:.

Nechcem dopadnuť ako kamarátka, čo bola s nami na dovolenke...bez cesty 6 dní a v kufri 7 párov rôznych topánok. Mne stačili šlapky na pláž a sandále. Stačia mi 3 tričká, dvoje ponožky najmenej dvoje slipy , jedny kraťasy a jedny dlhé gate. Márne manželke vysvetlujem, že ak si tričko oblečiem večer po osprchovaní sa , lebo sme celý čas na pláži, tak ho mám do "večierky" oblečené asi max. 3 hodiny. Ak idem v tom istom tričku do práce, mám ho na sebe 9 hodín. Matematika nepustí... môžem ho mať tri dni a stále bude čisté, lebo som sa krátko pred jeho oblečením osprchoval....a potom počúvam vety typu: čo na to povedia ostatní, vyzeráš ako chudobný príbuzný, daj si iné tričko...

 

K tým modelom bezponožkáčom: ponožka sa vyzuje ,operie a je čistá... nohy rastu od zadku, takže občas smrdia...to perú každý deň obuv? alebo smrdia?

Musia to byť krásni, urastení a  praktickí ludia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milí chlapci,

vás tie ponožky v sandáloch musia mátať aj v snách :)

 

alarm, tak sa ja spýtam teraz: aké ponožky poznáš? :)
klasické šedé nad členky od vietnamca... asi :)

 

ono totiž existujú podkolienky,

a existujú vyššie ponožky do pol lýtka do oblekov, aby pri preložení nôh netrčali pánom chlpaté kusy lýtok spod gatí / viete si predstaviť takto odfotených politikov na úrovni Obama, Trump, Putin, Macron a spol? či na zábave vedľa vystajlovanej partnerky? ale no... :) /

 

existujú bežné nadčlenkové ponožky pod rifle, napríklad, na denné chodenie kdekade a do športových topánok, na robotu a podobne,

 

existujú kotníčkové - členkové ponožky, ktoré sa tvária, že tam nie sú, pritom z nich kus trčí a krčí sa pri chôdzi pod pätami, ale na šport a jogging v podstate stačia, vsakujú pot pri športe,

 

existujú podčlenkové bezsárové ponožky, do topánok, k elegantne ležérnemu bežnému pánskemu aj dámskemu oblečeniu, ktoré sa práve nosí bez ponožiek - lepšie povedané, ktoré sa tvári, že sa nosí bez ponožiek... :happyroll:

 

a to sú práve tie ponožky, ktoré  ti tak drásajú nervičky, moj zlatý alarm  - o takýchto ponožkách ani neviete, že tam sú... :)

 

tí páni si vyzúvajú a perú denne ponožky úplne rovnako ako hocikto iný, kto nosí nadkotníkové ponožky akéhokoľvek typu - takže trápenie sa s praním topánok odpadá, sú to praktickí a čistotní a krásni ľudia, veru :)

 

nemusia každé ponožky trčať nad boty, rovnako, ako v obleku nemusia a nemali by nikdy trčať kusy holej chlpatej kože,  a rovnako, ako nemusí chlap šľapať po oblekových gaťoch s harmonikami, a ako nemusí kravata plandať kdesi vo výške hrudníka či v okolí poklopca :flowers:

 

 

cca takto, medzitým ovšem existuje x druhov, farebností, dĺžok, ale toto je viacmenej ten základ :) :

post-3-0-09498900-1505039422.jpgpost-3-0-24992500-1505039421.jpgpost-3-0-86614900-1505039420.jpgpost-3-0-38738000-1505039420.jpgpost-3-0-63214400-1505039421.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game: poznám aj tie nízkoprofilové :zubiska:  ale nejak nie sú mi po chuti. Stále mám pocit, že mi fúka na členky. Asi ako s košelou... ak som doma a nie je vonku 50 stupňov, tak potrebujem košelu z golierom. Ak si dám tričko, mám pocit, že mi fuka na krk, potom som nervozny furt hýbem krkom...skrátka neuróza. Ak by som krutil aj nohou, tak tak sa zhúkam na zem :smilieee:

Na takéto veci už som starý, manželka mi chcela rozškbnuť rifle aby som bol in...to som ju hnal...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vieš, môj pohlad na vec je nasledovný:

Ak si niekto dá na seba rozšklbané rifle, alebo sa oblečie zeleno-modrá, pre blázna dobrá, alebo má náušnicu v oku, hore červeného kohutika...a alebo tetovanie na pleci....alebo ponožky v sandáloch, podkolienky k sukni, čapicu z gongolcom v lete....

 

Neosudzujem takýchto ludí, lebo ten súd by som vykonal preto, lebo modny návrhár v Paríži povedal, že toto a toto k sebe nepasuje.

Kto mu dal právo rozhodovať o tom? Pretože je známy, celebrita alebo čo ja viem čo. 

Ži a nechaj žiť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je úplne v poriadku, dokonca kdesi tu vedľa máme o nápadnom zjave aj tému - to je presne o ľuďoch, ktorí si potrpia na nápadné ošatenie a čiapku s brmbolcom na kúpalisku a podobne.

 

lenže toto tu nie je o diktáte módnych návrhárov, ani náhodou :) ba - od módnych návrhárov je to hodne ďaleko :)

toto je o nás.

ponožky v sandáloch si zdôvodnil mnohokrát, vieme, prečo ich nosíš, tak ti to sedí, to je v poriadku. : )

 

toto je o nesmiernej uniformite, o tom, že existujú našťastie na svete ešte aj farby, že občas pozrieť na ulicu a mužov ženy deti vidieť v tom istom - opakujem sa, ale je to skutočne to isté: rifle kecky tričko bunda...

 

len sme tu spomenuli, že existujú rifliam hodne podobné pohodlné nohavice, ktoré ovšem majú farby ... aj béžová a hnedá a iná modrá než rifľová je farba...

 

že existujú aj košele (čo si na tebe skutočne cením, aj keď je to kvôli ťahaniu na krk :) ), že existujú ponožky na každú príležitosť, že existujú krásne kabáty, nielen šedivé a modré a maximálne červené bundy, že obuv sú stovky druhov topánok od športových po vychádzkové, nielen kecky a botasky a a športové tenisky na každú príležitosť...

 

kto chce, oblečie si niečo iné, skúsi sa odlíšiť od masy, kto nechce, nespraví to, dobre aj tak :)

 

je to len o možnostiach.

 

je to o tom, že naši rodičia rozlišovali medzi chodením do práce a oblečením na nedeľu a na šport a na hory...

že keď vidím, ako sa mamičky nevedia v obtiahnutých rifliach zohnúť k svojim deťom, nech mi nikto nehovorí, že v tých rifliach netrpia, keď ich majú zarezané až kdesi v tenkom čreve, že pánsky šatník nie sú len dvoje rifle, desať tričiek a jedna bunda a jedny botasky...

že na hody sa vyobliekalo, teraz sa už aj do kostola chodí rovnako ako na hory...

 

nikdy som nepatrila k rifliarom, na vš medzi  10 000 študentmi ma poznali tak, že to je tá v sukni... všetci ostatní nosili rifle a tričká a kožené papuče... bolo to v inej krajine, ovšem, neviem, ako to bolo tu.

od 14 rokov som si šila sama a nosila vlastné kreácie, nikdy nie nápadné, som introvert, len iné...

 

o tom to je :) trochu farby a vlastnej fantázie priniesť na ulice... neobliekame sa len pre seba, aj pre svojich blížnych, a rozhodne sa otočím za človekom, či je to muž či žena, keď nemá na sebe klasické pouličné kombo...

trochu farby a fantázie to chce - ovšem nie je to povinné, kto chce, dá tomu šancu, kto nechce, nechce  :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je milé, a viem si to v tých maskáčoch predstaviť... :happyroll:

 

medzitým v poslednom štvrťstoročí ovšem predávajú stovky obchodov nohavice x výrobcov, obchodov, značiek, farieb, strihov :)

skúsil si aj niečo iné za ten čas, než socistické maskáče? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov