Skočiť na obsah

Utrpenie estétov, čiže ponožky v sandáloch a iné zhovadilosti


Hellé

Odporúčané príspevky

Snazim sa si predstavit ako si obliekas to sviatocne oblecenie raz za cas. Ked pred casom si mal este 80kg, teraz mas cez 100kg.

 

A vlastne...nechcem si ani predstavovat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno som to uz kdesi pisal, raz ma kamos pozval na svadbu. Jednak na svadby chodim nerad a druhak, to pozvanie sa uskutocnilo asi tri hodiny pre obradom, v sobotu o desiatej rano, takze to, co ini riesia pol roka dopredu som musel vyriesit doobeda. Medzitym sa uz aj rozviedli, ale o tom asi nechceme pisat a citat.

 

Ze som nemal co na seba, tak som rychlo volal kamoske, co mala sekac. Prisla mi otvorit, lebo normalne v sobotu mava zatvorene. Vybrali sme jedno zelene, take to semisove sako s osuchanymi laktami. Teda vybrali, ine nemala.. Tym padom padol problem s vyberom strihu, farby a velkosti, zaplatil som 40 korun a po svadbe som ho hodil do kontajnera.

 

No a tak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o tom nákupe a saku si už kdesi písal ... ale že bolo ošúchané, zelené a semišové! to  si doteraz tajil !!! lepšie sa mi spalo bez tej predstavy  :odpadnem:  :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o tom nákupe a saku si už kdesi písal ... ale že bolo ošúchané, zelené a semišové! to  si doteraz tajil !!! 

 

dead, netajil .. v januári  2016  písal, že zelené, semišové sako,  ale tiež písal, že ho má uložené v skrini  :smilieee:

 

včera napísal:

 

 Vybrali sme jedno zelene, take to semisove sako s osuchanymi laktami. Teda vybrali, ine nemala.. Tym padom padol problem s vyberom strihu, farby a velkosti, zaplatil som 40 korun a po svadbe som ho hodil do kontajnera.

 

:D

 

No a tak  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead, áno, asi sa Ti to len vtedy nejako málinko  poplietlo, čo máš na vešiaku .. a čo už hodené v kontajneri .. :) mýliť sa je ľudské 

inak, mne Tvoje zelené semišové sako bolo sympatické ..  :D   :lol:

      

 

 v  tom zanovejšom saku.. mi môžeš prísť na pohreb, keď skôr zomriem .. 

                    :smile3:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, nakoľko som mala a vlastne dodnes medzi kamoš-mi /-kami prezývku Čľupko, aj mne môžeš v tom zelenom sačku prísť...to sa akurát bude hodiť. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:D žeby to zanovejšie sako bolo tiež zelené, semišové?  :happyroll:  možno aj  také niečo podobné ako na obrázku, vid dole.    zelená - pozitívna, optimistická, svieža, farba nádeje, hravá .. 

 

sympatické je, že si dead, dokázal narýchlo obstarať  sako na svadbu, svojmu kamarátovi...,  že ta šiel, že mu kamoška zo sekáču pomohla, že nemal z toho dilemu,  ako asi vyzerá v saku v rifliach .. proste pohoda, klidek 

 

Vilma, Čľupko sa mi páči .. milá prezývka   :) máš rada vodu ..

my sme si s najlepšou kamarátkou tiež dali prezývky. bolo to ešte v ZDŠ. ja som bola mandarinka.

post-2385-0-79634400-1467543993.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

. ..

my sme si s najlepšou kamarátkou tiež dali prezývky. bolo to ešte v ZDŠ. ja som bola mandarinka.

trocha OT, ospravedlňujem sa...mojej mladšej keď mala tak 7, vo folklórnom súbore hovorili Mandarinka (volá sa Darinka, tak zato) :)

 

K téme: ja trpím, keď si Flinstone nahodí kabát a la komisár Clusseau po nebohom otcovi (umrel v 1996, nech je mu zem ľahká...), to mám vždy pokušenie ten kabát venovať na charitu, kde by ho nosil niekto, komu lepšie padne...ale nedávno, ked sme šli na jazero, sa ma pýta: Nič si si na mne nevšimla? Ja že čoho som si mala všimnúť, účes má starý, oblečenie tiež také, čo poznám...čo také? A on že nemá v sandáloch ponožky!  tak to bolo nóvum. Len škoda, že ho dcéry pri tom hrdinskom čine nevideli!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

moje nočné mory boli zosobnené.

 

začalo to touto otázkou na MMB: http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4820005

/neskutočný obrázok čohosi divného s maskáčovým vzorom, s otázkou, kde možno zohnať army parky s ružovou kožušinou/

 

tak som na to pozrela aj ja, reku toto musí byť ojedinelý výstrel... ale ono nie. skutočne to existuje, a vyrába to kdekto, vozí sa to aj z Číny, a čo sa vozí z s kilometrami umelej kožušiny z Číny, tu musí byť predsa in ... aj keď v tom vyzeráme ako debili v lese s bubnom v zlatých sandáloch.

je to hrozný kus odevu.

 

čo je moc, to je moc - neznášam maskáčový vzor na ulici, na dámach na tlstej bunde je hnusný, s ružovou kožušinou je to peklo :(

 

post-3-0-63512300-1478536647.jpg post-3-0-09270100-1478536646.jpg

http://www.erikafashion.cz/index.php?route=product/product&path=64&product_id=1541 - už len tá modelka v tom vyzerá ako.... desivo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám čierne tepláky. To je dobré či zlé? Raz na jednom českom fóre (kde som sa tiež ľutoval že ma žiadna nechce) ma poprosili o fotku nech posúdia či som ozaj taký škaredý ako tvrdím... Jedba z reakcií bola že: vypadáš jak kdyby tě oblíkala charita!

Snazim sa si predstavit ako si obliekas to sviatocne oblecenie raz za cas. Ked pred casom si mal este 80kg, teraz mas cez 100kg.

 

A vlastne...nechcem si ani predstavovat...

To sa aj stalo. Mal som take fedorovske rifle (nazov vznikol tak ze v samsunhu robi jeden chalan fedor a bol velmi stihly a ked som si dal tie rifle tak som sa mu podobal) a teraz ich neviem ani nad kolena natiahnut. Potom od cigana zo Senca kupil rifle a mikinu take zosuchane moderne tiez take tenke ako fedorovske a naposedy som ich mal na sebe ze si to pamatam vdaka prihode ked som u brata v byte natrhol calunenie tym ze som lezal a zips bol odlomeny a ostal tam len ten kusok kovu a tym som to natrhol a odvtedy som ich nemal na sebe a tiez neviem ich ani zapat tak som predal ciganovi z Vahoviec.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slipy lebo som spal po nočnej... Väčšinou tepláky. To je jediné oblečenie čo sa prispôsobí šírke. Už budem mať ženské starosti že ako schudnúť do plaviek obrazne povedané.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera som vo vedlajsej teme pisala

 

 

jo a este dnes na zastavke..isiel okolo mladik..aj kukam, ze ma vcelku slusne tenisky..padnuce rifle a nejaky dvojradovy kratky kabat..len mu nejako divne sedel okolo bokov, ked som ho uvidela zozadu rozosmiala som sa..ten tlk si nevyparal prepravny sev na zadnom rozparku /a zial nie je sam/.

 

no a co dnes nevidim v autobuse   post-3-0-64908400-1479217903.jpg

:hmmm:  :zubiska:

no ako sranda velka..ten kabat uz par sezon zazil, a ta nasivka na rukave s menom vyrobcu sa tam na tych dvoch stehoch drzi jak kliest

 

inac toto je des..vidiet zenu v puzdrovej sukni so zastehovanym razporkom cupitat po ulici ci kopu ludi s nerozparanamy zasevkami na kabatoch ..o oblekoch radsej ani nehovorim...prosim, ked si nieco nove kupite..uvedte to do prevadzkoveho stavu..rozparajte vseko ci visi iba na nitke /teda nie doslovne..ale vsetky rozparky, vrecka, gombikove dierky v klope saka..a tak./ ..urobte mi radost a tiez odstrante tie nasivky na rukave..sak ked na to kuknete, musi vam dojst, ze to tam nepasuje..ktory debil by tam dal nieco tak farebne mimo??

 

ak by sa niekto pytal naco to potom zasivaju..tak su to len prepravne svy, aby sa oblecenie cestou do obchodov prilis nedeformovalo. Tak :klobuk:

 

P.S. ked nieco take vidite..upozoznite dotycneho? ci radsej nie..lebo moja znama takto uz chodi dost dlho..s ciernou nasivkou na rukave fialoveho kabata..ale zas ju nepoznam tak dobre aby som jej povedala nech to da dole..ze pred 5 rokmi uz bolo neskoro :doh:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uf, nedávno som ráno párala lístok z čistiarne...skoro mi kvôli tomu ušiel autobus. :)  všilma som si ho v poslednej chvíli pred tým ako som si ten kabát natiahla na seba...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prenesiem to z druhej témy o štýle sem, pretože do tejto témy sa to hodí viac ... je to hodne komplexnejšie a otrasnejšie, a dokonca clovek2 kritizuje ženské hlavy - a právom :) :

 

to je fakt - tiež tajne dúfam že si slovenky prestanú páchať na hlavách tie ohavné účesy, s ešte ohavnejšími farbami :( a inšpirujú sa taliankami :thumbsup:

 

zaujímavé je, že vlastne s tou šedivou depresívnou armádou, pozostatkami deväťdesiatych rokov a vietnamcov a číňanov na trhoviskách hovoríme presne o tom istom, čo píše clovek2 o ženských hlavách, štvorfarebných melíroch a podobných ohavnostiach:

je to úplne rovnako preskočená jedna celá generácia, akoby sme rovnými nohami skočili z konca socizmu a začiatku nášho raného jarmočného kapitalizmu do druhej dekády 21. storočia, vynechali sme jednu celú generáciu a prestali sa vyvíjať.

myslím, že aj mladší pamätníci už videli staré fotky, staré filmy, skúsme si spomenúť, ako každá dekáda 20. storočia mala svoj štýl - aj ženský, aj mužský, človek pozrie na starú fotku z ulice, na oblečenie mužov a žien, a vie povedať s rozdielom pár rokov, kedy bola fotka vyfotená.

 

toto dnes u nás neexistuje.

jediná vec vypadla z deväťdesiatok, chvalabožku - to boli tie desivo neónkové jarmočné  šušťákové oteplovačky, v ktorých svietil na ulici každý druhý, pomaly aj do kostola sa v tom chodilo. potom sa to pretransformovalo na tepláky adidas a spol. .... a ako inde písal dead, žiaľ, niektorým to zostalo ako spomienka na ich výnimočnosť a nulovitosť.

 

clovek2 - tie účesy sú presne o tom istom.

mladé kaderníčky dnes našťastie znovu začínajú myslieť vlastnou hlavou, a často majú snahu vzdelávať sa brať inšpiráciu z príslušných časopisov, byť dobrou kaderníčkou neznamená len objednávať a predávať na hlavy najdrajšie výrobky.

 

na to ovšem ešte spústa kaderníčiek neprišla, a keď sú v meste dve, či na dedine jedna, vonkoncom ich netlačí nič, aby zmenili dvadsať rokov používané grify a aby sa namáhali prísť s niečím novým a moderným.
preto sú tie nenormálne asymetrické účesy, štvorfarebné hlavy, červené mrkvové vlasy a účesy akoby ich jedna mater mala.

 

toto sa robí v malých kaderníctvach a malomestských kaderníctvach už minimálne 20 rokov, a je to chyba žien, ktoré tam chodia, že sa lenivou kaderníčkou nechajú ukecať, aby vyzerali ako kravy ... a o tom to je:

post-3-0-74003200-1479573431.jpg   post-3-0-86234800-1479573432.jpg

post-3-0-97445400-1479573434.jpg post-3-0-79690100-1479573435.jpg post-3-0-80603800-1479573433.jpg post-3-0-42639200-1479573434.jpg

toto je prierez reklamou na kaderníctva za posledných 20 - 25 rokov, cca. a dnes ešte stále vyrábané účesy.

DES. clovek2 má pravdu.

tá posledná fotka je zo včerajška - propaguje tým svoje kaderníctvo kaderníčka na FB stránkach nášho mesta.

 

ešte k tým účesom, aby nedošlo k omylu - kľudne môže bť asymetrický účes, niektorým hlavičkám to dokonale pristane - ale nie na jednu mustru, až na tú poslednú sú toto zle ostrihané hlavy, s červenými cuckami.

pripomína mi to účesy pre staré dámy - takmer každá staršia pani vyjde z kadernícťva s červenkavým karfiolom na hlave. keď sa nechá. a často sa nechajú. akoby ich jedna mater mala.

 

-------------------

 

 

a oblečenie? nj. :)  ... tie fotky nižšie - to je pre nás mnohých úplne rovnaký DES a všetci vyzerajú ako z jedného stáda na pastve:

písal som, že zvyčajne nosím čierne tričko bez nápisu - žiadne reklamné...

tie fasované rifle, sú celkom normálne rifle, normálneho strihu... tak nechápem v čom je problém...

úprimne? je mi to jedno, však je to len oblečenie ... a naozaj radšej budem chodiť v rifliach a tričku, ako by som sa mal navlekať do buzi-oblečkov, v ktorých sú nahodení mládenci na fotkách :P

nie, nepáči sa mi to oblečenie, je mi šumák či je moderné alebo aké, a opakujem sa - nikdy by som sa tak neobliekol, lebo nieže sa mi to nepáči, ale to je čistý des pre mňa...

 

tie účesy zastydlé v 90. rokoch sú úplne presne to isté, ako tá ošuntelá šedivá depresívna armáda na uliciach našich a českých miest a dedín zastydlá v 90. rokoch minulého storočia ...

môže tam byť kompletne celá tvoja ulica, kolegovci, spolužiaci, ženy aj muži, každého veku, od Čopu až po Aš a nepoznáme tam ani vlastného brata, keď sa takto oblieka, pretože je to ako jedna mužsko-ženská sivá smutná masa - takáto:

číry DES - toto si naše ulice nezaslúžia:

 

post-3-0-61862100-1479573917.jpg   post-3-0-82490900-1479573933.jpg   post-3-0-01130900-1479573935.jpg

post-3-0-41511000-1479573936.jpg   post-3-0-35016500-1479573937.jpg   post-3-0-65156100-1479573938.jpg

post-3-0-02074300-1479573940.jpg   post-3-0-41410600-1479573941.jpg

post-3-0-50592000-1479573942.jpg   post-3-0-57523100-1479573943.jpg

post-3-0-64911700-1479573944.jpg   post-3-0-80195900-1479573918.jpg

 

 

a nie nie  - nehovoríme ani inde o tom, že nemožno nosiť rifle a tričko a bundu.

samozrejme možno. ale keď konečne niekto chce vyzerať trošičku ináč ako tá jednoliata armáda, kde jediný rozdiel je v tom, že keď si náhodou niekto zvolí inú farbu, tak siahne maximálne po červenej /???/.

a keď si namiesto ošľapaných keciek dá k bunde a rifliam topánky na desať centimetrových opätkoch, vyzerá nielen ako debil, ale vyzerá stále presne tak isto, ako žena vedľa, polovičnej výšky, v keckách.

medzi sakom a chinos a medzi týmto masovým desom, aký je tu vyššie, existuje kopa odtieňov a foriem a tvarov oblečenia. tričká, polokošele, blejzre, príjemné pletené, vlnené, kdejaké pulóvre, mikiny na gombíčky a všeličo, čo možno obliecť a vyzerať skvele a ináč ako sused.

a aby sme sa nemýlili - od toho len kvapku vyšší level sú nohavice chinos, čo je len farebnejšia a pohodlnejšia náhrada riflí, tričká, košele, TOPÁNKY, farebné, dlhorukávové, vlnené vrchné diely, blejzre a saká, bombery, koža  ...

 

a zaujímavé je to, že takto sa šatili páni veľmi dlho. a šatia, len ulica na to zabudla na jarmokoch.

môj dedko, môj otec: 

plášte, kabáty, to patrilo do šatníka aj toho najchudobnejšieho. môj otec takto chodil do práce. materiály boli iné, samý polyester a spol. ale páni sa do práce obliekali bežne takto:

polokošeľa, košeľa - nohavice - sako - topánky.

na tom nevidím vonkoncom nič homosexuálne, a slovo metrosexuál je zastaralý anachronizmus, a keď sa takto obliekajú naši manželia či synovia, že by to bol samý gay? nemyslím. :klobuk:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kazdy ma pravo nosit na sebe co chce, co sa jemu paci, v com sa citi pohodlne pripadne v com sa paci partnerovi a je s tym sam ok. vy tu mozete akurat tak nariekat ake je to out a nevkusne. nic viac. a rad by som videl vas ci sa tak striktne drzite toho co tu obhajujete. peace.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za študenta seba môžem napísať:

na vš som nosila chvíľu bavlnené rifle - dokonca to bolo u nás niečo, čo sme museli do labáku nosiť (s bavlneným tričkom a bavlneným spodným prádlom a bavlneným plášťom)  ako osvedčenú bavlnu, ktorá nechytí ľahko od ohňa.

a hodilo sa na zber jabĺk a tak, tam a vtedy to bol skrátka totál riflový študentský národ.

na škole som bola ale medzi tisícmi orifľovaných študentov známa tým, že to je tá, čo nosí sukňu a čižmy ... a neskôr som si sama šila, celé dlhé roky, kompletne všetko, svoj štýl.

 

za dospelého seba môžem napísať:

nosím celý život sukňu (a šaty), nikdy v živote som nebola na ulici v triu "rifle-kecky-bunda", ani v trojštvrťákoch, nevlastním batoh a nikdy v živote som nemala na hlave melír.

 

peace :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kazdy ma pravo nosit na sebe co chce, co sa jemu paci, v com sa citi pohodlne pripadne v com sa paci partnerovi a je s tym sam ok. vy tu mozete akurat tak nariekat ake je to out a nevkusne. nic viac. a rad by som videl vas ci sa tak striktne drzite toho co tu obhajujete. peace.

 

ja to pravo predsa nepopieram :zubiska:  ide o to ukazat aj ine alternativy, neverila som tomu, ale ludia naozaj nevedia zakladne veci...niekto mozno oceni, ak si rozsiri obzor.

 kazdy ma pravo sa obliect ako chce a ma povinnost potom znasat dosledky :zubiska: ..napriklad ak ma na pozvanke napisane dark suit a on pride v mikine a rifliach tak potom uz naozaj neviem, preco by som vyber jeho odevu nemohla skritizovat :P

 

striktne drzanie sa hocicoho je nudne..

tak za mna mozem akurat povedat, ze svetlomodre rifle nevlastnim, botasky +rifle +bunda..nenosim. Vetrovku, batoh, turisticke topanky v meste tiez nikdy nenosim :P

 

v lete chodim v satach a namornickych trickach a lanovych nohaviciach, nevlastnim ziadne trojstvrtaky, mikiny a minisukne :zubiska:

 

mam jednofarebne vlasy /tie sproste sive nepocitam/

 

ale mam riflovu bundu :zubiska:  a mam ju rada a jedno tricko s napisom :ahooj:

 

jo a este neznasam igelitky..nosim si svoju tasku

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu sme už načali zopárkrát v oblečení trhovú "módu" posledných cca 20 rokov.

a s nimi slávne neslávne 3/4 gate - dámy, páni, staršie dámy, starší páni, všetko jedno - hlavne balónové, tie v prvom rade, potom rifľové, potom legíny pod kolená, nakoniec bežné nohavicové materiály, tých je ale ďaleko pomenej.

 

pred časom som si dala prácu, zapriahla som do toho aj synovu rýchlu ruku v príslušných programoch, a prezliekli sme Tomáša z 3/4 nohavíc, čiernych ponožiek a rozšľapaných botasiek a ľadvinky, a zmenili sme na obrázku človeka - keďže aj vtedy sa Tomáš chcel meniť, a pýtal sa aj na oblečenie... pripomienka:

post-3-0-28935300-1480269257.jpg      post-3-0-42992900-1480269258.jpg

 

po pár mesiacoch sme tu:

No takže ideme na to. Nejako športovať cvičiť tým by sa mohol zmeniť postoj, držanie tela a také veci? Spomenulo sa aj obliekanie a to je diskutabilné lebo ľudia sa obliekajú všelijak. Kadejakí hipisáci, emo, punk, rapperi, antifa ľudia sa obliekajú rôzne majú svoj štýl a vo väčšine prípadoch sa nikto do nich nenaváža kvôli tomu. Mne sú pohodlné tie trištvrťové čínske nohavice ale mám rifle aj kapsáče. Takže oblečenie je diskutabilné

.....

Ako dosiahnúť aby hneď výzor nebol hneď ako trulo?

 

ani náhodou nejdem nikoho presviedčať. každý si môže obliecť, čo len chce.
ale potom otázky o tom, čo na sebe zmeniť, a čo so sebou robiť, aby som nevyzeral ako truľo, treba položiť nejako ináč.

 

opakujem sa, ale začať so základným výzorom, keď na sebe chcem niečo zmeniť, alebo sa na to vykašľať a nerobiť nič ... v trojštvrťových nohaviciach od číňana, ktoré číňan má na sklade už od roku 1994, totiž každý vyzerá už na pohľad ako truľo, nech je to stará dáma, mladá dáma, chlap či starec.

 

len maličká zbierka truľov v trojštvrťákoch ... tie tri dámy vyzerajú ako tri sudičky, a chlapi v trojštvrťových gaťoch zásadne ako ....... truľovia:

 

post-3-0-92900600-1480269032.jpg  post-3-0-14670800-1480269034.jpg

post-3-0-96029000-1480269034.jpg     post-3-0-64359300-1480269035.jpg

post-3-0-65916800-1480269036.jpg      post-3-0-42836700-1480269037.jpg    post-3-0-03808200-1480269038.jpg 

post-3-0-65928900-1480269038.jpg    post-3-0-30879900-1480269039.jpg    post-3-0-83414800-1480269039.jpg  post-3-0-28935300-1480269257.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov