Skočiť na obsah

MS v ľadovom hokeji 2012 (Fínsko & Švédsko)


aljak63

Odporúčané príspevky

Je to tam!!!

JESSE JOENSUU

9 sekúnd pred koncom!

SUOMI vs. USA - 3:2 ... KIITOS !!!

 

Obrázok Hyvä SUOMI Obrázok

 

 

Američania hrali veľmi dobre... Sláva víťazom, česť porazeným!

 

Už som sa bál, že Suomi bude prenasledovať kliatba domácich na teamov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...::: Výsledky MS 2012 - 17.máj 2012 :::...

 

Za nami sú štvrťfinálové zápasy a v hre o medaile zostávajú už len 4 teamy!

 

Miestenky do semifinále si vybojovali Slovensko, Rusko, Fínsko a Česko

 

Na Majstrovstvách sveta po dnešku končia Kanada, Nórsko, USA a Švédsko

 

 

Ďalší program MS 2012

 

...::: Semifinálové zápasy - 19.máj 2012 :::...

  • 13:30 - Obrázok Rusko vs. Obrázok Fínsko

  • 17:30 - Obrázok Česko vs. Obrázok Slovensko
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viac som si želal Švédov, lebo v Helsinkách by nám Fíni v hľadisku fandili. A potom čo by Rusi Fínov vyprášili v semifinále na nulu, tak by nám Fíni fandili aj vo finále. Takže je to otvorené, môže to dopadnúť všelijako.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No aspoň jedno z tých dnešných štvrťfinále dopadlo dobre :)

 

btw. taká jedna zaujímavosť o Tre Kronor:

Švédi sa po 12 rokoch nedostali do semifinále

predchádzajúcich 11 MS vždy bojovali o medaile

naposledy nepostúpili v Petrohrade 2000

(v štvrťfinále ich vyradili vtedy Fíni 2:1)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krásny jazyk :)

 

No a tí fínski komentátori na Canal+ to všetko riadne prežívajú (nielen keď hrajú Fíni)

 

Veľmi sa mi to páči keď tí komentátori idú pri svojej práci doslova život nechať :lol:

 

Odporúčam najmä rozhodujúci fínsky gól - 9 sekúnd pred koncom zápasu :winner_1:

 

http://www.youtube.com/watch?v=op6cArBZbJw

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neverím na český syndróm...a okrem toho jeden príklad:

Ak niekto čaká na zástavke na autobus a ten nechodí a chce odísť, čím dlhšie to trvá, tým je väčšia pravdepodobnosť že TERAZ TO PRÍDE :smilieee:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Antero Mertaranta je proste ikona komentovania... Dúfam, že dneska na konci zápasu Fínsko vs. Rusko bude mať aj on dôvod na radosť a bude oznamovať fínsky postup do finále. Dneska to bude ale náročné. Rusi stále neprehrali - ale tak Suomi snáď doma budú tlačiť ďalej aj fanúšikovia a podarí sa to! A takisto večerný súboj bude riadne napínavý - čo tak po internete čítam, tak Slováci nabrali riadne sebavedomie, ktoré už začína hraničiť s aroganciou a urážkami celého českého národa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len na margo tych arogantnych Slovakov, v case ked sme boli majstrami, nam to urcite vsetci od srdca "priali"

 

http://hvorecky.sk/2...-ms-nezaslouzi/

aj ked je to mozno sranda, vacsine to tak neprisla

 

ach aljak, niekedy vidis len to co chces vidiet...to ze si zo mna robili roky srandu kamosi Moravaci (hokejisti), ked som tam studovala, to si akosi nikto nevsimol

ty len prestan citat internet a diskusie pod nimi, lebo si lahko ovplyvnitelny (hlavne co sa nevrazivosti voci Slovakom tyka)

to ze existuju Slovaci ktori fandia Cechom je fakt, rovnako ako Cesi ktori to Slovakom nepraju

je to tak proste vsade, neviem preco mas potrebu to hovorit iba o Slovakoch :blink:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doťahovanie sa (rivalita) a vulgárne urážky je dosť rozdiel. A ja som NIKDY nenapísal, že je to tak len na Slovensku, takže tak (takéto nevhodné prejavy sú bohužiaľ aj inde). Hokej sledujem už dobrých 16 rokov (a nielen v máji keď sú MS). Sledujem hokej a všetko čo s ním súvisí, vrátane fanúšikovských vášní a je rozdiel fandiť v rámci toho, že verím svojmu teamu (a uznám pritom silu a peknú hru súpera), a iné je fandiť fanaticky - tak že to už hraničí s nacionalizmom a s vulgárnymi prejavmi urážajúcimi celé národy.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa neviem dočkať už zajtrajšieho dňa - konečne bude totiž po MS, mne lezú na nervy(a nehovorím len o týchto MS). Všoebecne, nemám rád tieto súboje krajín. Žiaľ ako to už v dnešnom svete a športe býva, často to tie debaty prerastú do nacionalistických vášni, zrazu je tu priveľa odborníkov, pre ktorých hokej existuje len počas týchto dvoch týždňov. Keď už, tak radšej "klubový" šport, aj keď aj tam sú samozrejme niekedy zbytočné vášne. Ale tak čo, nech každý fandí komu chce.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak, hoci sledujes hokej udajne 16 rokov, k objektivite a nestrannosti mas stale daleko. Najma ak ide o Slovensko - neprajnost a skodoradost je ti vlastna (nechcem povedat priamo chorobna) a rokmi jej vobec neubuda :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem o tom, ze by si uznal silu a peknu hru supera, ako tvrdis, v nasom pripade :nono:

 

a pokial ide o urazky celeho ceskeho naroda, nuz, je to vzajomne. Toto bolo v diskusii minuly rok na idnes. Uchoval som si to, lebo autor sa podpisal ako ingister. Pamatnici z Post Fora asi budu vediet :)

 

A čo sa týka vyrývania a osočovania, ja mám úplne iné skúsenosti. Decká hrajú hokej a pretože na Slovensku sa deje prd, tak jazdíme na turnaje často do Čiech. Ale na každom turnaji veľmi rýchlo narazíme na partiu detí, ktoré po našich začnú vykrikovať niečo o "blbých čobolech", "bačoch" a pod... A to sú 9-10 ročné deti... To z vlastnej hlavy nemajú. Syn sa ma minule pýtal, že prečo nás nemajú v Čechách radi, keď počas zápasu po nich pokrikovali aj dospelí z tribún.

 

Alebo ked na turnaji v Ostrave ubytovali naše decká v "Ubytovne pod mostem" čo bol robotnícky bordel. Ten bordel myslím ako naozaj bordel. Na schodoch spal feťák... Ostatné mančafty bývali inde, ale "vždyť Vám to stačí, ne???" divil sa na druhý deň organizátor.

 

A najväčším zážitkom bolo, keď sme spravili pre decká turnaj v Bratislave. Išiel som odprevadiť jeden český mančaft na obed, cestou sme stretli našich, teda domáce decká. A Češi začali ako prvý, blbí slováci, čoboli a pod.

 

Keby to bolo raz, tak sa na to vykašlem, ale je to vždy keď sme v Čechách...

 

Nikdy som nevidel, aby naše decká, na Slovensku nadávali českým... nikdy...

 

Čím nechcem povedať,že je to väčšina, to ani náhodou, ale pravidelne, To áno.

 

Nepísal by som to, keby som to nezažil...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem o tom, ze by si uznal silu a peknu hru supera, ako tvrdis, v nasom pripade :nono:

 

Viem uznať pekný výkon a hru súpera, nemám s tým žiadny problém,

stačí si pozrieť, čo som napísal po poslednom fínskom zápase...

Američania hrali veľmi dobre... Sláva víťazom, česť porazeným!

 

A ja som nenapísal že je to LEN tu na Slovensku... Samozrejme, že národné vášne sú všade. Nepáči sa mi to, a neuznávam žiadne nacionalistické prejavy v akomkoľvek športe. Či už sa útočí na Slovensko, Česko, Maďarsko, Fínsko, Švédsko, alebo akýkoľvek iný národ. Je to úbohé útočiť na celé národy kvôli športovej "vášni".

 

btw. niečo na pobavenie zo zápasu USA vs. FIN (narážka na Davida Ratha) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov