Skočiť na obsah

MS v ľadovom hokeji 2012 (Fínsko & Švédsko)


aljak63

Odporúčané príspevky

1-4 / 2-3 v rámci jednej a tej istej skupiny

model zvolený kvôli vzdialenosti Stockholmu a Helsínk (štýl ako na MS v Kanade)

 

nie tak celkom :)

 

MS organizuje Finsko. Takze je domacim timom, a ak by Fini museli ist do Svedska, stratili by vyhodu domaceho prostredia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďalší program MS 2012

 

...::: Štvrťfinálové zápasy - 17.máj 2012 :::...

  • 12:00 - Obrázok Kanada vs. Obrázok Slovensko

  • 14:45 - Obrázok Rusko vs. Obrázok Nórsko

  • 17:30 - Obrázok USA vs. Obrázok Fínsko

  • 20:15 - Obrázok Švédsko vs. Obrázok Česko

...::: Semifinálové zápasy - 19.máj 2012 :::...

  • CAN / SVK vs. SWE / CZE

  • RUS / NOR vs. USA / FIN
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak prave čitam vyjadrenia tych našich "hrdinov". Pred Francuzmi su posrati a s Kanadou už zrazu idu vyhrať. :D Veď to je trapne a smiešne zaroveň...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...::: Výsledky MS 2012 - 15.máj 2012 :::...

 

Dnešných 6 zápasov uzavrelo skupinovú fázu MS, v hre o medaile zostáva 8 teamov!

 

Poslednú miestenku vybojovalo Slovensko - v priamom súboji porazili Francúzov 5:4

 

Inak žiadne výrazné prekvapenia... Vo štvrtok sú na programe štvrťfinálové zápasy.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neskumal nahodou niekto, prečo o olympiade rozhoduju prave tieto MS? Aljak nože, ty si taky sčitany. :)

 

Až teraz som si to všimol. Priznám sa, že už aj ja som nad tým rozmýšľal asi pred mesiacom, keď som niekde čítal, že Slovensko bude hrať na MS zároveň aj o miestenku na OH. Tak vtedy som sa tiež divil, že prečo? Ale niekde som sa vtedy dočítal, že to je preto, aby sa stihla usporiadať ešte aj kvalifikačná fáza... Na OH je priamo kvalifikovaných TOP9 teamov podľa IIHF rankingu po MS 2012 - už teraz je isté že to bude týchto 9 národov (Rusko, Švédsko, Fínsko, Kanada, Česko, USA, Nórsko, Slovensko a Švajčiarsko). O ďalšie 3 miestenky sa bude bojovať na kvalifikačných turnajoch, ktoré budú hostiť krajiny na pozíciach 10. - 12. v IIHF rankingu po MS 2012 (Nemecko, Lotyšsko a Dánsko) - tam sa v 3 skupinách po 4 teamoch bude bojovať o tie 3 zvyšné miesta (postupujú víťazi skupín). Ale ešte pred týmito 3 skupinami je na programe predkvalifikácia teamov väčšinou z I.divízie. Ten kvalifkačný proces je teda dosť náročný a preto sa berie do úvahy IIHF ranking po týchto MS - aby bolo dostatok času na predkvalifkáciu a kvalifikáciu, a aby sa potom mohol začať predaj lístkov (aby to nebolo potom tak narýchlo). No toto tak v skratke, do detailov nejdem (už toto znie dosť komplikovane).

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kolega slúbil ,že donesie zajtra malý televizor, lebo by ma asi šlak trafil, keby som to počúval z rádia tak ako zápas z Francúzmi. Keď sme dali druhý gól, tak som si vypočul asi toto:

Góóóól.Vyhrávame 2:0. Kopecký potrestal chybu súpera a my vedieme už o dva góly.Naši našli recept na francúzsku obranu.A je to 2:1.

Nejak zabudol, že bolo vhadzovanie, prienik do našej tretiny......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tieto MS o olympiade ako jedine nerozhodovali.Zrejme o prvych 9 muzstvach rozhodlo po skonceni tychto MS - deadline.Dnes om videl clanok aj som sa ho chvilku snazil najst, grafika sa podobala na Pravdu,ale nenasiel.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Rebr%C3%AD%C4%8Dek_IIHF

7. su nori my 8. mame 2950 bodov a 9 svajciari a bude kvalifikacia este o tri miesta.

Inak ten rebricek este nieje uzavrety. Ak by sme vyhrali titul a cesi by zostali 8. my si este pripiseme 200 bodov ale cechov aj tak nemame sancu predbehnut.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To mi je jasne, že bude aj kvalda. Ale hadam by sa to po buducoročnych MS stihlo. Veď do olympiady bude po MS takmer rok času.

 

pred spustením rebríčka o účastníkoch ZOH, rozhodovali MS 2roky pred ZOH

tak túto tradíciu ponechali

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aktuálny rebríček IIHF pred záverečnými dvoma zápasmi základných skupín MS 2012: 1. Fínsko 3245*, 2. Švédsko 3240*, 3. Rusko 3225*, 4. Česko 3210*, 5. Kanada 3195*, 6. USA 3045*, 7. Nórsko 2960*, 8. Slovensko 2940*, 9. Švajčiarsko 2890*, 10. Nemecko 2885*, 11. Lotyšsko 2765*, 12. Dánsko 2710, 13. Bielorusko 2705, 14. Francúzsko 2640*, 15. Rakúsko 2465, 16. Taliansko 2440, 17. Kazachstan 2440, 18. Slovinsko 2375, 19. Ukrajina 2235, 20. Maďarsko 2265.

 

Čítajte viac: http://hokej.pravda.sk/parada-slovaci-si-zabezpecili-ucast-na-oh-v-soci-fr9-/sk-hms2012.asp?c=A120515_173435_sk-hms2012_p28#ixzz1v4H3AnV0

 

Tak asi na pravde to nebolo(ta tabulka vyzerala inak - grafikou), ale nieco podobne. Aktualne americania a cesi maju o nejaku desiatku bodov viac, vcera vyhrali.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Každopádne, o tej predkvalifikovanej 9ke už je rozhodnuté - teraz už pôjde len o ich konečný výsledok na týchto MS, a potom podľa nového IIHF rankingu už budeme poznať aj zloženie olympijských skupín (s výnimkou 3 teamov, ktoré budú musieť prejsť spomínanou kvalifikáciou), tie skupiny by mali byť vytvorené podľa umiestnenia v IIHF rankingu týmto kľúčom:

 

A-skupina: 1, 6, 7, 12

B-skupina: 2, 5, 8, 11

C-skupina: 3, 4, 9, 10

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď už sa tu preberá olympiáda, prečo sme hrali v roku 1994 v Lillehammeri, keď sme na MS hrali v Céčku? Kde sme nazbierali body? Či tie sme "zdedili" ešte z čias ČSFR?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hrali vtedy kvalifikáciu, ktorú mohli hrať len vďaka divokej karte od IIHF. V kvalifikácii sa stretli s Lotyšskom, Poľskom, Japonskom a Veľkou Britániou... Slováci tú kvalifikáciu vyhrali a vybojovali postup na Olympiádu.

 

btw. asi pôjdem čoskoro založiť témy Olympijský hokejový turnaj 2014 a Majstrovstvá sveta 2013.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov