Skočiť na obsah

MS v ľadovom hokeji 2012 (Fínsko & Švédsko)


aljak63

Odporúčané príspevky

Tak, o 3 dni je to tu! Len tak pre zaujímavosť . . .

 

Zoznam hráčov z NHL, ktorí posilnia svoje teamy:

 

  • Obrázok Bielorusko (1) - Mikhail Grabovski (Toronto)

  • Obrázok Česko (6) - David Krejčí (Boston), Michael Frolík (Chicago), Tomáš Vincour (Dallas), Aleš Hemský (Edmonton), Tomáš Plekanec (Montreal), Milan Michálek (Ottawa)

  • Obrázok Dánsko (4) - Philip Larsen (Dallas), Lars Eller (Montreal), Frans Nielsen (NY Islanders), Jannik Hansen (Vancouver)

  • Obrázok Fínsko (4) - Jussi Jokinen (Carolina), Kari Lehtonen (Dallas), Valtteri Filppula (Detroit), Mikko Koivu (Minnesota)

  • Obrázok Francúzsko (1) - Stéphane Da Costa (Ottawa)

  • Obrázok Kanada (23) - Ryan Getzlaf a Corey Perry (Anaheim), Jay Bouwmeester (Calgary), Jeff Skinner a Cam Ward (Carolina), Duncan Keith a Patrick Sharp (Chicago), Ryan O'Reilly (Colorado), Marc Methot (Columbus), Jamie Benn (Dallas), Devan Dubnyk, Jordan Eberle a Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton), Matt Hackett (Minnesota), P.K. Subban (Montreal), John Tavares (NY Islanders), Marc-Edouard Vlasic (San Jose), Teddy Purcell (Tampa Bay), Dion Phaneuf a Luke Schenn (Toronto), Alexandre Burrows (Vancouver), Evander Kane a Andrew Ladd (Winnipeg)

  • Obrázok Lotyšsko (1) - Kaspars Daugavins (Ottawa)

  • Obrázok Nemecko (1) - Marcel Goc (Florida)

  • Obrázok Rusko (7) - Semyon Varlamov (Colorado), Nikita Nikitin (Columbus), Pavel Datsyuk (Detroit), Alexei Emelin (Montreal), Evgeni Malkin (Pittsburgh), Nikolai Kulemin (Toronto), Aleksandr Burmistrov (Winnipeg)

  • Obrázok Slovensko (4) - Zdeno Chára (Boston), Andrej Sekera (Buffalo), Tomáš Kopecký (Florida), Michal Handzuš (San Jose)

  • Obrázok Švajčiarsko (3) - Luca Sbisa (Anaheim), Nino Niederreiter a Mark Streit (NY Islanders)

  • Obrázok Švédsko (14) - Jhonas Enroth (Buffalo), Niklas Hjalmarsson, Marcus Kruger a Viktor Stalberg (Chicago), Gabriel Landeskog (Colorado), Loui Eriksson (Dallas), Jonathan Ericsson, Johan Franzen, Niklas Kronwall a Henrik Zetterberg (Detroit), Daniel Alfredsson, Erik Karlsson a Jakob Silfverberg (Ottawa), Victor Hedman (Tampa Bay)

  • Obrázok USA (21) - Cam Fowler, Kyle Palmieri a Bobby Ryan (Anaheim), Chris Butler (Calgary), Patrick Dwyer a Justin Faulk (Carolina), Paul Stastny (Colorado), Cam Atkinson a Jack Johnson (Columbus), Richard Bachman a Alex Goligoski (Dallas), Justin Abdelkader a Jimmy Howard (Detroit), Jeff Petry (Edmonton), Max Pacioretty (Montreal), Kyle Okposo (NY Islanders), Justin Braun (San Jose), J.T. Brown a Nate Thompson (Tampa Bay), Joey Crabb (Toronto), Jim Slater (Winnipeg)
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čochvíľa to štartuje

myslím, že naša repre má pri troche šťastia veľkú šancu prekvapiť

mužstvo pozostáva z kopca dobrých hokejistov, pod taktovkou silných vodcov a vynikajúceho trénera

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Celkom fajn hokej. No Kanaďania to napokon zvládli a prekvapenie nepripustili! Aj keď na nete v diskusiach sa všetci rozdrapujú aké mali Kanaďania veľké šťastie, že udržali 3:2, ale nikto sa nepozrie že za Hamerlíkom 3x zaznela žrďka. Takže neviem neviem, kto tu môže hovoriť o šťastí. Inak s tou návštevou na tento zápas som bol dosť aj ja prekvapený, podľa oficiálnych zdrojov 6400 divákov (na dopoludňajší helsinský zápas USA vs. FRA návšteva 8400, no a na otváraci zápas v Stockholme GER vs. ITA dokonca len 1000 divákov). Som zvedavý čo večer predvedú Fíni, proti Bielorusom to ľahké určite mať nebudú!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo by som k tomuto zápasu povedal ja? Kanada bola lepšia, no posledná tretia tretina patrila nám, a naši ma milo prekvapili, a síce sme prehrali, hanbu sme si nespravili. Z našich sa mi najviac páčil Hudáček, Tatar, Miklík ... no a nič som nepočul o Marcelovi Hossovi a keby nebol Šatan vylúčený tak ani o ňom ...

Ja som zase čítal rekcie že deravý Hamerlík a podobne, no je pravda že ten druhý gól dostať nemusel, no veľa krát nás dobre podržal ...

 

Inak odkedy sa hrajú hymny na začiatku ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S Kanadou sme vždy vedeli hrať. Teda prekvapenim by nebol ani opačny vysledok. Najlepši utok ako v priprave Mikušov. A to zloženie toho prveho Kopeckeho, doteraz nechapem. 3 typovo rovnaki hrači. Dufam, že prichodom Handzuša ho Vujtek rozbije. Hossa s Radivojevičom už davno nemaju v repre čo robiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som zvedavý, či sa potvrdia Linterove slová o mimoraidne silnej Kanade,

bo v obrannej činnosti, to bolo dosť zlé,

ale za výsledok som vďačný

 

ak budú pokračovať vo výkonoch z tretej tretiny

(samozrejme na tom majú svoj podieľ aj Kanaďania)

s Amíkmi musia uhrať minimálne bod

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S Amikmi imho vyhraju, ale problem bude so supermi, ktori budu betonovať (BLR, SUI). To bude utrpenie. Naši budu dobijať branku, a oni nam z tych par šanci daju goly. Tak je to vždy. Rad sa ale budem myliť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale nikto sa nepozrie že za Hamerlíkom 3x zaznela žrďka.

 

No šak aňo.

 

 

Ináč či sme hrali pekne alebo nie, je jedno. Máme nula bodov a Kanada tri.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No čo sa týka bodov to jedno je ... ale pre hokejového fanúšika dakedy stačí aj to keď u tých svojich vidí snahu ...

 

Fínsko porazilo Bielorusko 1:0, no Bielorusi boli Fínom viac ako vyrovnaním súperom z čoho mám menšie obavy ... krásny zápas to bol !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no šak aňo ... lenže toto sú zasa raz MS, lopatka má pravdu, lenže výhra by potešila, šakáno, lopatkove obavy sú namieste a Axel má pravdu a Ryan ju zrejme bude mať tiež.

 

len mi nenadávajte že kuvikám, obavy tu ako kukám má kdekto -_- ... chcem sa tešiť z dobrého hokeja, výhry a bodov. pre Slovensko. tak je s tým kopa kopa fanúšikov :slovakia:

tešiť sa v tejto krajine konečne z dačoho. správy v médiách o tom, že sme potrápili Kanaďanov a v tretej tretine sme hrali skvele, sú fajn ... len sme potrebovali ešte jednu tretinu ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To bolo reci ako idu prekonat rekord v navstevnosti a este ani vlastne zapasy nevedia vypredat.

 

Kapacita štadióna: 13 506, Návštevnosť BLR vs. FIN: 12 354.

Myslím, že až také hrozné to nieje! Veď bolo na 91,5% hľadisko vypredané. Horšie to je v Globe - otvárací zápas Nemecko vs. Taliansko bolo vypredané len 7,5% kapacity, a druhý zápas Česko vs. Dánsko len 11,6%. Vraj sa fanúšikovia veľmi sťažujú na ceny vstupeniek a že aj na severanov, ktorí zarábajú veľa, sú tie ceny príliš. Nejako to prehnali... Ale je možné, že ten rekord aj tak napokon padne, keďže kvôli novému sa hrá dokopy až 64 zápasov (doteraz to bolo 56 zápasov). No uvidíme ako to pôjde ďalej.

 

No a k zápasu! Fíni ten ťažký prvý zápas zvládli, aspoň že 1:0. Koval bol neuveriteľný, takmer neprekonateľný. Aspoň že tá Niskalova strela tam padla... Som zvedavý ako zahrajú Bielorusi proti ostatným zo skupiny. O tento zápas som sa bál lebo Kari Heikkilä (tréner BLR) dokáže upliesť taktiku, ktorá je ťažko zlomiteľná. Tak ale 1:0, tri body Suomi vybojovali a udržali, takže vstup je to vlastne vydarený.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Brankári: Ward (2/22 = 90,9%) - Hamerlík (3/30 = 90,0%)

Treba viac strieľať, ten Ward s úspešnosťou 90,9% nie je žiadne eso, nejakých 10 striel navyše a bola by možno remíza.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov